Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hüpoteek, miks nii?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Hüpoteek, miks nii?

Postitas:
Kägu

No seda baasteooriat teavad vast kõik isegi. Aga kui sa nii tark siin oled ja lektorit paned, võiksid ju ometi teada, et hüpoteek ei eelda mitte mingisuguse kohustuse olemasolu. St. teadmine hüpoteegi olemasolust ja selle suurusest ei anna mingit teadmist laenu olemasolu ja suuruse kohta. Minu kinnistul üle 400,000.- hüpoteek, laenukohustus null. Sissenõutavat pole siin midagi, lihtsalt tark on hüpoteek peale jätta, tulevikus kui soov peaks tekkima, kokkuhoid notaritasudelt jne päris arvestatav.

täpselt selle pärast ma oma küsimuse kohe teema alguses esitasingi – mis mõtet on üles loetleda ministrite kinnisvaral lasuvaid hüpoteeke, kui see ei anna mitte mingit infot nende kohustuste kohta. mul on endal samamoodi ühel korteril üleval hüpoteek, millega tagatud laen on makstud juba issanda aastal 2000.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

täpselt selle pärast ma oma küsimuse kohe teema alguses esitasingi – mis mõtet on üles loetleda ministrite kinnisvaral lasuvaid hüpoteeke, kui see ei anna mitte mingit infot nende kohustuste kohta.

Sinu küsimuse püstitus ilmselt jääbki segaseks. Kes üldse väitis, et hüpoteek peaks andma aimu kohustusest? Sina tõid selle väite teemasse, millele ise siis vastu vaidlema hakkasid

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

täpselt selle pärast ma oma küsimuse kohe teema alguses esitasingi – mis mõtet on üles loetleda ministrite kinnisvaral lasuvaid hüpoteeke, kui see ei anna mitte mingit infot nende kohustuste kohta.

Sinu küsimuse püstitus ilmselt jääbki segaseks. Kes üldse väitis, et hüpoteek peaks andma aimu kohustusest? Sina tõid selle väite teemasse, millele ise siis vastu vaidlema hakkasid

kes? mulle tundus, et kroonika ajakirjanikud. või mis veel peaks olema see hüpoteekide ülelugemise mõte?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis veel peaks olema see hüpoteekide ülelugemise mõte?

Vot, küsigi seda, mitte ära hakka oletama.
Kroonika artikli põhjal taheti sellega viidata, et kinnisvara on või on olnud mingi kohustuse tagatiseks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kes? mulle tundus, et kroonika ajakirjanikud. või mis veel peaks olema see hüpoteekide ülelugemise mõte?

Kuidas perekoolikas üldse peaks teadma, miks kroonika ajakirjanik, mida mõtles selle kirjutamise ajal ja mis mõte tal oli. Kirjuta oma küsimus siis talle.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mis veel peaks olema see hüpoteekide ülelugemise mõte?

Vot, küsigi seda, mitte ära hakka oletama.

Kroonika artikli põhjal taheti sellega viidata, et kinnisvara on või on olnud mingi kohustuse tagatiseks.

vabandust, aga eile 18:01 oma esimeses postituses ma täpselt seda küsisingi:

sinu küsimusele ma ei oska vastata, aga lugesin seda artiklit ja ei saa aru, miks on iga korteri ja maja puhul välja toodud hüpoteegi suurus? omaniku kohustuste kohta ei anna see ju vähimatki teavet.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas perekoolikas üldse peaks teadma, miks kroonika ajakirjanik, mida mõtles selle kirjutamise ajal ja mis mõte tal oli. Kirjuta oma küsimus siis talle.

aga kuidas perekoolikas peaks teadma, mis toimus ihaste tallides või kelle oma on toyota numbrimärgiga 964 bkm või kumb sobib Justinile rohkem, kas TL või BSH?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa kirjutad kui midagi ei tea??

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin on nüüd kaks teemat koos:

– TA küsimus, misasi on ja miks on vajalik omaniku kasuks seatud hüpoteek?

Mina ka ei tea ausalt öeldes, aga ju mingites olukordades on vajalik.

– Miks infot hüpoteekide kohta üldse kirjutatakse, kui see mingit infot ei anna kohustuste kohta?

Sest keskmine ajakirjanik ei jaga majandusest ega õigusest tuhkagi. Käive ja kasum on tema jaoks sama asi ja hüpoteek näitab kohustuse suurust. Mõlemad on valed.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja jah, selge see, aga milleks see iseenda kasuks peab seatud olema? Ise andis endale laenu? Või et kui ei maksa, siis saad ikka kõik endale?

Lihtne vastus – ilmselt oli kinnisvaral enne Danske panga kasuks seatud hüpoteek ning laen oli tasutud, aga hüpoteeki ei olnud veel kustutatud. Ehk siis tegemist on “tühja hüpoteegiga”. Kui Danske pank (Eesti filiaal) likvideeriti, siis loovutati kõik Danske panga kasuks seatud hüpoteegid LHV pangale. Ning need “tühjad hüpoteegid” loovutati omanikule, sest ilma omaniku (ja panga) nõusolekuta ei saa niisama hüpoteeki kustutada. Seetõttu suure tõenäosusega ongi paljudel omanikuhüpoteegid.

Kui keegi veel seletas sama asja, siis ok, ma ei viitsinud kõiki vastuseid läbi vaadata 😄

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi veel seletas sama asja, siis ok, ma ei viitsinud kõiki vastuseid läbi vaadata 😄

ei, keegi ei ole eelnevalt seda kirjutanud. tore, et sa tagamaid valgustasid, ise poleks sellise skeemi peale tõesti tulnud.

kurb on aga see, et kroonika ajakirjanikud ei pöördu selliste teemade kajastamisel oma kolleegide poole ekspress-grupist. seal on ju küllalt majandusajakirjanikke, kes oleksid osanud neid aidata mõlemas küsimuses.

+2
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Hüpoteek, miks nii?