Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hüpoteetiline küsimus – raha on ja tööst kopp ees

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Hüpoteetiline küsimus – raha on ja tööst kopp ees

Postitas:

Ma olen oma elus jõudnud tööalaselt madalseisu (loe:tööstress) ja heietan, kuidas edasi…

Aga… Mida teeksite teie?

Ütleme et raha pangakontol oli nii 40000-50000€ (osad aktsiates, osa niisama). Kodulaen umbes sama suur.

Palk on suht ok, tõenäoliselt uut samas skaalas leida oleks raske.

Kas tuleksite töölt ära ja võtaksite aja maha?

Või annaksite endale mingi ajalise lubaduse, et vot aasta pärast, nui neljaks, pean olema sealt ära läinud?

Mul endal on inimlikud hirmud, mis tagasi hoiavad. Kardan, et sellist 40 something naisterahvast enam nii naljalt kuhugi tööle ei võeta.

Ja kes garanteerib, et uues kohas parem on? (Töö on mul muidu ok, aga seda on liiga palju).

Ettevõtlus vallas mul enda OÜ alt midagi tilgub, aga mitte nii, et ära elatada.

Meest kelle najal veidi on aega oleleda ei ole. Samas on 1 ülalpeetav.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:41; 15.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 43, ka pangakontol 50000. Just sügisest vahetan tööd, sest mul on eelmisest töökohast tüdimus ja suur väsimuse tunne. Ei läinud päevapealt, ei teinud mingit puhkuseaastat, aga teen kannapöörde, õpin veidi huvitavat eriala juurde ja tööleping on ka juba uus laual. Plaanisin ette, enne eelmist töökohta üles ei öelnud, kui järgmine kindel. Nüüd on tuju kohe parem ja olemine helgem. Kui ikka igapäevaselt ei suuda oma tööst rõõmu enam tunda, siis ei ole sellel suuremal palgal mingit väärtust. Miks sa ei peaks uut tööd leidma, kindlasti leiad. 40 ei ole veel muldvana. Minul on küll mees ja kolm ülalpeeavat, aga ma ei ole kunagi nii mõelnud, et vajadusel saab mees mind ülal pidada. Ma suudan ennast ja kolm last vajadusel aasta otsa 12000 euroga ära katta-toita. Aga kuniks ma täiesti depressioonis ei ole, eelistan pigem töövahetust kui puhtalt säästudest elamist. Minul tekitaks teadmatus töökoha osas lisastressi.

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka nõus, et töö peab ikka rõõmu pakkuma. Tööl veedetud aeg või vähemalt tööga seotud aeg on ju suhteliselt suur nädalas. Suur palk ei kompenseeri lõpuks tüütut ja vähemotiveerivat tööd.

Seda pead ise otsustama, kas sulle on oluline nö vanasse kaevu mitte sülitada enne kui uus valmis. Kontol olev summa on sul kindlasti oluliselt suurem kui keskmisel Eesti inimesel, selles mõttes annab ju tükk aega vaadata ja mõelda.

Mina olen juba esimese nn koroonalaine järgselt koondatud. Olin väga pika staazhiga ühel ja samal kohal. Samas ei kurvasta üldse, vahel on vaja kicki, et muutusi teha. Pakun, et ilma koroonajamata tiksuksin endiselt vanal kohal, varsti juba 12 aastat tuleks siis kokku. Õudne:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 18:02; 15.06 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

See oled sina. Suurem osa inimestest ei jõua iialgi sellise varani, mis sinul on. Nii võib alati mõelda, et liiga vähe, töötan ikka edasi. Aga kui ikka oled läbipõlemise äärel, siis tuleb ikkagi aeg maha võtta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see “kopp ees” on ikka kaua kestnud, mitte puhkuse-eelne väsimus, siis tuleksin töölt ära. Laenu kiirustades ära ei maksaks, pigem vaataksingi kuni aastakese ringi ja elaksin rahulikult, puhkaksin. 40ndates inimesi küll veel nii vanana ei vaadata, et tööle ei võeta, just paras kogemustepagas on all.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

Vanust 51 ja ei saa aru, millisesse teemasse vastata… Laiad oma varaga mures inimese teemas. Väga ebasümpaatne.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

Vanust 51 ja ei saa aru, millisesse teemasse vastata… Laiad oma varaga mures inimese teemas. Väga ebasümpaatne.

Just. Vara on, aga mõistust mitte väga- lollus on maksta pangalaen ennetähtaegselt ära, eriti kinnisvara ostmiseks võetud laen, mis ilmselt ei ole võetud 1-2 aastaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, et sul on tööstress ja probleem pole mitte töö sisus, vaid et tööd on liiga palju. Kuna sul on piisav tagala, et võtta väike risk, siis ehk alustuseks räägid oma ülemusega? Et sul on vaja, et sinu tööülesannete mahtu korrigeeritaks. Või küsiks näiteks pool aastat palgata puhkust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine kõigepealt arsti juurde ja tee kõik analüüsid ära. Tihtilugu on ainepuudus ka stressi põhjuseks, aga mis ained puudu on, selleks on vaja uuringuid. Ehk saad nädala haiguslehte ka, et näha, kas sellest on abi. Mis siis kui sa arvad, et asi on töös, aga tegelikult ei ole. Tuled töölt ära ja ei olegi sellest abi, sest seisund kestab edasi. Oled sa kindel, et töö on selle põhjuseks, mida koged? Nii et mina alustaks arstist.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama seis ja samad mõtted, tegelikult hullemgi, olen läbipõlenud. Ja ma ei suuda teha otsust see konkreetne tööleping lõpetada.

Ma olen oma elus korra juba karjäärialaselt uue võimaluse saanud ja ei usu, et kolmandat korda saan. Teiselt poolt tean, et kui ma soovin hästi teenida, siis jääb üsna suur stress ja pinge mind alati saatma. Ja ma tean, et uus töökoht võib olla hullem.

Raha ja materiaalset heaolu armastan sedavõrd, et olen nõus sellepärast väga paljusid asju taluma. Olen oma elus pidanud läbi ajama ka 10-15 korda väiksemate summadega kuus ja ei taha seda uuesti proovida. Või õigemini tahan rahaliselt kehvemat elu lükata nii kaugele tulevikku kui võimalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

Vanust 51 ja ei saa aru, millisesse teemasse vastata… Laiad oma varaga mures inimese teemas. Väga ebasümpaatne.

Kas väikese koera peale mõtlesite?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:39; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on kohustusi rohkem, kui raha, siis ma pigistaks paar aasta niipalju, et saaks kohustyse kaelast ära ja mingi algkapitali koguda. Selle 50 000 peal saaks säästa juba mitu tuhat intresside pealt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ja naa.

Ühelt poolt muidugi – kui laenu pole, siis süda on rahul. Olen nõus.

Teiselt poolt – mu praegune investeeringute töötlus on suurem, kui intressimakse. Ehk siis tegelikult mul ei ole mõtet seda laenu tagasi maksta sest hetkel veel on see odav.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:41; 15.06 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sügisel 40, on abikaasa ja kolm last.  Olen praegusel töökohal töötanud 15 aastat ja on ka tüdimus. Olen teinud otsuse – sügisel asun ülikooli uut eriala õppima – kui õnnestub, saan kaugõppesse, oma riigieksami tulemustega on päevasesse õppesse koht kindlustatud soovitud erialale.  Õppimise kõrvalt loodan niipalju oma OÜ alt projekte teha, et mingi sissetulek ikka säiliks ja ei peaks säästude kallale minema, lisaks on töötukassa toetus minu valitud erialal – ka paarsada eur on abiks.  Säästmiseks nähtavasti õpingute ajal raha ei jagu.  Valitud eriala on aga väga nõutud, töökoha leidmisega pole nähtavasti probleemi – töökuulutused on sageli, et võetakse tööle juba hariduse omandamise ajal.  Elame-näeme, aga kohe helgem põnevusega tulevikku vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

Vanust 51 ja ei saa aru, millisesse teemasse vastata… Laiad oma varaga mures inimese teemas. Väga ebasümpaatne.

Kas väikese koera peale mõtlesite?

Mina, väikese koera omanik, nüüd ei mõista. Mida on minu koerakese peale mõelda? Temaga on kõik kõige paremas korras, ilmselt paremini kui nii mõnelgi (vaesel/üksikul) inimesel.

Ja ei, mina ei laia oma varaga kusagil teemas. Mina soovitasin vähemalt OSA pangalaenu ära maksta, siis vaadata, mis edasi ja kuidas. TA-l on laen 50000. Iga inimene võib näiteks homme invaliidistuda – nii mina, sina kui TA. Minu arvates on kõige õigem vabaneda VÕLGADEST, siis hakata vaatama, kui mugavalt ma ise elada saan/võin/suudan/tahan.

TA kirjutas pealkirja: RAHA ON. Minu hinnangul raha ei ole, kui samas suurusjärgus on ka võlg. TA-l ei ole ju tegelikult mitte mingit ‘oma raha’, laenuvaba raha. Mina võin oma 60000 kohta kirjutada, et ‘raha on’. See on minu raha, mitte kellegi teise oma. TA 50000 on ju panga raha, isegi kui seda korraga maksma ei pea-  aga see ei ole tema vaba raha ülejääk, vaid katab vaid tema pangalaenu.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 18:02; 15.06 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks 50000 ja sama suur pangalaen, siis küll ei tuleks töölt ära. Olen umbes samas olukorras olles maksnud pangalaenu kiiremini ära ja töötanud edasi.

Minul on umbes 60000 eurot + kolm isiklikku korterit (Tartus) + korralik praegu umbes 20000 eurot maksev auto, ülalpeetavaid mina ise + väike koer. Ikka töötan edasi, vanust 51. Kui töö tekitaks suurt stressi, siis vbl oleks asi teine, kuid enne vaataksin ikka uue töökoha valmis, kui hakkan vanasse kaevu sülitama.

Vanust 51 ja ei saa aru, millisesse teemasse vastata… Laiad oma varaga mures inimese teemas. Väga ebasümpaatne.

Kas väikese koera peale mõtlesite?

Mina, väikese koera omanik, nüüd ei mõista. Mida on minu koerakese peale mõelda? Temaga on kõik kõige paremas korras, ilmselt paremini kui nii mõnelgi (vaesel/üksikul) inimesel.

Ja ei, mina ei laia oma varaga kusagil teemas. Mina soovitasin vähemalt OSA pangalaenu ära maksta, siis vaadata, mis edasi ja kuidas. TA-l on laen 50000. Iga inimene võib näiteks homme invaliidistuda – nii mina, sina kui TA. Minu arvates on kõige õigem vabaneda VÕLGADEST, siis hakata vaatama, kui mugavalt ma ise elada saan/võin/suudan/tahan.

TA kirjutas pealkirja: RAHA ON. Minu hinnangul raha ei ole, kui samas suurusjärgus on ka võlg. TA-l ei ole ju tegelikult mitte mingit ‘oma raha’, laenuvaba raha. Mina võin oma 60000 kohta kirjutada, et ‘raha on’. See on minu raha, mitte kellegi teise oma. TA 50000 on ju panga raha, isegi kui seda korraga maksma ei pea- aga see ei ole tema vaba raha ülejääk, vaid katab vaid tema pangalaenu.

… sellele väikesele koerale tuleks abi osutada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:39; 15.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sügisel 40, on abikaasa ja kolm last. Olen praegusel töökohal töötanud 15 aastat ja on ka tüdimus. Olen teinud otsuse – sügisel asun ülikooli uut eriala õppima – kui õnnestub, saan kaugõppesse, oma riigieksami tulemustega on päevasesse õppesse koht kindlustatud soovitud erialale. Õppimise kõrvalt loodan niipalju oma OÜ alt projekte teha, et mingi sissetulek ikka säiliks ja ei peaks säästude kallale minema, lisaks on töötukassa toetus minu valitud erialal – ka paarsada eur on abiks. Säästmiseks nähtavasti õpingute ajal raha ei jagu. Valitud eriala on aga väga nõutud, töökoha leidmisega pole nähtavasti probleemi – töökuulutused on sageli, et võetakse tööle juba hariduse omandamise ajal. Elame-näeme, aga kohe helgem põnevusega tulevikku vaadata.

Siiralt huvitab, mis eriala see küll on?

Edu:)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 03:16; 16.06 03:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, loomulikult pole otstarbekas hetkel laenu ennetähtaegselt tagastada. Kuid fakt on see, et tegelikult sul raha pole, st varade maht on võrdne kohustuste mahuga ehk sinu netovara on null.

Mina sellistes tingimustes töölt lahkuda ei julgeks, eriti, kui mul on mitu ülalpeetavat ja samas teise sama leibkonna teeniva täiskasvanu tuge mitte.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 03:16; 16.06 03:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid fakt on see, et tegelikult sul raha pole, st varade maht on võrdne kohustuste mahuga ehk sinu netovara on null.

Kuidas see netovara siis null on, kui laenu eest on kinnisvara ostetud? Ja see kinnisvara on kindlasti rohkem väärt laenusummast. Kui inimese reaalne rahaline kohustus on kuskil 300€ kuus ja samas vaba raha kasutamiseks 50 000, siis ei saa kuidagi väita, et tal “tegelikult” raha pole. Tegelikult just on ja ta saab ka seda tegelikult täitsa kasutada ka.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 06:19; 16.06 06:26; 16.06 06:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA 50000 on ju panga raha, isegi kui seda korraga maksma ei pea

Just see ongi oluline, et seda korraga maksma ei pea – raha hind ongi aeg. Ajafaktor on selles valemis kõige olulisem ja väga vale on ühte patta keerata ühe kuu ja 20 aasta pikkused kohustused.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 06:19; 16.06 06:26; 16.06 06:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid fakt on see, et tegelikult sul raha pole, st varade maht on võrdne kohustuste mahuga ehk sinu netovara on null.

Kuidas see netovara siis null on, kui laenu eest on kinnisvara ostetud? Ja see kinnisvara on kindlasti rohkem väärt laenusummast. Kui inimese reaalne rahaline kohustus on kuskil 300€ kuus ja samas vaba raha kasutamiseks 50 000, siis ei saa kuidagi väita, et tal “tegelikult” raha pole. Tegelikult just on ja ta saab ka seda tegelikult täitsa kasutada ka.

Kinnisvara küll, aga seda kinnisvara ei saa ju maha müüa ja saadud raha elamiseks kasutada. Elada ju kuskil tuleb. Ja vaevalt, et teemaalgataja plaanidesse käib olemasoleva korteri müümine ja 1-toalise remonti vajava asemele ostmine, peaasi, et saaks tööta kodus istuda. Isegi kui TA korteri hind on aja jooksul tõusnud, on ka muu kinnisvara hinnad tunduvalt tõusnud ja seda müües, pangalaenu ära makstes ja muud asemele ostes, ei pruugi mingit vaba raha alles jäädagi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara küll, aga seda kinnisvara ei saa ju maha müüa ja saadud raha elamiseks kasutada. Elada ju kuskil tuleb.

Just, elada tuleb kuskil ka siis, kui laenu ega laenuga ostetud kinnisvara pole. Rahaline seis oleks täpselt sama ja kehvemgi veel, aga ilma laenuta. No ei ole antud kontekstis see laen mingi olukorda halvendav nähtus, pigem parendav.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 06:19; 16.06 06:26; 16.06 06:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsisin kõigepealt uue töö ja siis esitasin soovi eelmises kohas töö lõpetada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hüpoteetiline küsimus – raha on ja tööst kopp ees