Esileht Koolilaps hüppeliigese vigastus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: hüppeliigese vigastus

Postitas:

poiss (9aastane) \”väänas jala välja\”, st vigastas hüppeliigest. liigeseümbrus on turses, verevalumit pole, jalale toetuda on valus.

kel kogemusi sellise teemaga – kui kaua paranemine aega võttis ja kauaks trennidel ja kehalisel kriips peal? perearst teadagi spekuleerimisega (et millal paraneda võiks) ei tegele, aga mingit orientiiri oleks ikkagi hea teada, et kasvõi trennitasu maksmine peatada.

kas keegi sel puhul karku ka kasutas ja kust seda (laenutada?) saada võiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Traumapunktis ikka käisite?

Karke saab mitmetest kohtadest laenutada. Oleneb, kus elate, mul pole ju mõtet huupi soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli just esmaspäeval jalaga õnnetus ja traumapunkt ütles pärast röntgeni – hüppeliigese rebestus. Laps astus vaevalisest peale. Pidime ja peame panema külmageeli ja jalale palju rahu andma kuni 2 nädalat. Kindlasti peaks ikka traumas näitama, eks siis tule õige otsus ja suunamine, kuidas tegeleda edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt arstist pannakse sellise vigastusega jalg isegi kipsi 2 nädalaks – et patsiendil oleks võimalikult väike võimalus jalga liigutada/kasutada ja sellega vigastust veelgi suurendada. Traumapunkti peaks kindlasti minema, et välistada luumurd. Sidekude paraneb 4-6 nädalat, senikaua peaks trenniga vahet pidama.

Üldiselt kehtib sellise vigastuse puhul esmaabina RICE printsiip:
R- rest e. rahu, I – ice e. külm, C- compression e. surve (nt. eastikside), E – elevation e. jäseme kõrgemale tõstmine.

Karke laenutab Invaru, see on suuremates linnades olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:49; 13.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kipsi mina ei soovita lasta panna kui vahegi võimalik. Kui on moistlik laps, siis tungival liikumisvajadusel siduge lihtsalt kovasti elastikuga kinni ja andke jalale lihtsalt kovasti rahu. Paevas voiks mitu korda teha külma pealhoidmisi, st et kolmneli min hoida peal ja siis lasta jalal jalle \”hingata\”. Isegi 2 nadalasel kipsisolekul muutuvad liigest ümbritsevad lihased ja sidemed nõrgemaks paris palju ning liiges ise jaigemaks ja hiljem on vaanamisoht ka suurem. Pigem soovitan paari paeva moodudes hakata jalga vaikselt liigutama. Algul painiutus sirutus, hiljem ringid ja siis juba toetamine jalale. Aga mitte midagi ei tohiks teha üle valupiiri. P.S! Reeglina ei ole ka laps nii raske, et suudaks oma jala nii valja vaanata, et peaks kipsi kasutama… Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise väänasin paar kuud tagasi hüppeliigese.
jalas käis raksatus ja mõtlesin, et nüüd küll vist midagi rebenes seal sees.
koheselt sidusin jalale külmageeli ning hoidsin jalga kõrgemal (töölaual:-). seetõttu oli ka paistetus kardetust väiksem. arsti juures ei käinud.
karke kasutasin ühe päeva, edaspidi lonkasin niisama, aga seegi jäi järjest vähemaks.paaril esimesel päeval oli liigesel ka kerge elastikside.
paranemisega läks kaua – kolm nädalat vähemalt. sel ajal ma trenni ei teinud, seejärel alustasin tasapisi uuesti. aga näiteks osasid harjutusi pidi vältima veelgi kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel juhtus ka trennis hüppeliigese vigastus, ta käib jalgpalli mängimas. Treener soovitas peale traumapunktis käimist laserteraapiat ja see aitas tõesti paranemisele kaasa, sai kiirelt jalule ja trenni tagasi. Kodus tegime iga päev ka külma geeli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tüdruk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere, olen teismeline tüdruk, kes teeb igapäevaselt sporti. Jooksmine ja trenn on elu osad. Kahjuks murdsin eelmisel nädalal hüppeliigese luu. Luud on ilusti otse, aga lugedes siit et sidemetel võib minna 4-6 nädalat… siis kaua veel murruga ? ja kaua läheb aega et võistelda saaks? Kuidas ortoosiga võimalik ?

Palun abi:([/tsitaat]
No kui on murd, läheb ikka kuid ja võib-olla ka oppi vaja, et sporti edasi teha.
Kas sa tahad öelda, et peale sellist laksu traumapunkti ei läinudki?
Kui on aga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tüdruk kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere, olen teismeline tüdruk, kes teeb igapäevaselt sporti. Jooksmine ja trenn on elu osad. Kahjuks murdsin eelmisel nädalal hüppeliigese luu. Luud on ilusti otse, aga lugedes siit et sidemetel võib minna 4-6 nädalat… siis kaua veel murruga ? ja kaua läheb aega et võistelda saaks? Kuidas ortoosiga võimalik ?

Palun abi:([/tsitaat]

Luud ja sidemed on ühtemoodi sidekude – paranemine võtab umbes sama kaua aega. Mine kindlasti traumatoloogi või spordiarsti konsultatsioonile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:49; 13.05 19:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps hüppeliigese vigastus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.