Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Huuleherpes ja rase

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Huuleherpes ja rase

Postitas:

Tere!
Mure selles, et täna hommikul ärgates avastasin, et on tulnud huuleherpes. Üleeile sai tehtud vereanalüüs ja selgus, et olen rase, näidu järgi peaks olema kusagil 3-4 nädalat.
Varem on olnud mul ka huuleherpes, viimati umbes paar aastat tagasi. Nüüd olen väga mures, kardan, et see võib mõjuda rasedusele halvasti.

Neil, kellel on olnud sama olukord, millist ravimit olete kasutanud mida siis tohib kasutada raseduse ajal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 10:06; 05.05 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul oli sama mure ning ühtlesi oli see ka üks esimesi raseduse tunnuseid. Olin siis umbes 4 nädalat rase ning immuunsus oli langenud. Kui sul on see huuleherpes ka varem olnud (nagu mul), siis pole sellest küll mitte midagi, ära muretse. Ravimeid ma ei kasutanud ning õnneks mul see vill väga suureks ei läinud. Selleks, et veidikenegi villi kuivatada panin kodus olles hambapastat peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul oli sama mure ning ühtlesi oli see ka üks esimesi raseduse tunnuseid. Olin siis umbes 4 nädalat rase ning immuunsus oli langenud. Kui sul on see huuleherpes ka varem olnud (nagu mul), siis pole sellest küll mitte midagi, ära muretse. Ravimeid ma ei kasutanud ning õnneks mul see vill väga suureks ei läinud. Selleks, et veidikenegi villi kuivatada panin kodus olles hambapastat peale.

Aitäh sulle vastamast, panin ka kohe hommikul hambapastat peale. Endal on olnud 2 raseduse katkemist ja 2 raseduse peetumist, sellepärast ka väga kardan.
Kui sain positiivse näidu, siis arst kirjutas kohe välja mulle ravimi Prednisolon´i, mis pärsib immuunsust, et keha rasedust välja ei tõukaks. Arvan, et ravim mõjutab palju ja sellepärast tuli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 10:06; 05.05 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul huuleherpest ei ole olnud, aga genitaalide piirkonda lööb teinekord välja üks järjekindel herpese vill. Olen ka raseduse ajal Zoviraxi peale pannud, ämmaemand ei keelanud ka.
Kuna sünnitusel pole hea, kui nt genitaalidel parasjagu herpes välja löönud, siis uurisin seda ja sain vastuse, et kui oled varem juba põdenud ning see herpese vorm ei esine sul esmakordselt, siis on su organismis juba antikehad olemas ning lootele halba mõju ei avaldu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sünnitusel pole hea, kui nt genitaalidel parasjagu herpes välja löönud, siis uurisin seda ja sain vastuse, et kui oled varem juba põdenud ning see herpese vorm ei esine sul esmakordselt, siis on su organismis juba antikehad olemas ning lootele halba mõju ei avaldu.

Õige jutt. See, et teemaalgatajal hetkel herpes on, ei määra küll raseduse kulgu. St kui midagi peakski juhtuma (ptui-ptui-ptui), ei tulene see herpesest. Kui laps käes, siis tegelikult on ka tema veres tõenäoliselt viirus olemas, midagi pole teha. Aga beebi-ja väikelapseeas püüa võimalikult palju teha, et laps viirust ei saaks. Mul oli laps 8-kuune, kui mul oli huulel õudne vill ja laps tõmbas selle katki käega ja kohe näpud endale suhu ka ( ta oli mul süles seljaga vastu mind ja tõstis käe üles, ei osanud seda oodata). Õnneks ta sel korral midagi ei saanud, aga paar kuud hiljem oli tal huulel vill. Väga vastik asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Huuleherpes ja rase

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.