Esileht Beebi ja mitmikud huulekida beebil

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: huulekida beebil

Postitas:

kas kellegi beebil on olnud ülahuulekida mis segab söömist? kust olete abi saanud? kas ainuke võimalus on lõikus?
nimelt on laps juba üle kuu vana ja endiselt on raskusi rinnast söömisega. Sünnitusmajas kontrolliti et imemisvõte õige, keelekida pole, aga huulekida kohta ei mainitud midagi. 5 päeva hiljem sattusime haiglasse sest beebi ei saanud süüa korralikult ja tekkis vedeliku puudus. Siis samamoodi vaadati kõik üle et on korras aga ei sõnagi huulekidast. Hakkasin pidevalt pumpama ja toitsin lutipudeliga. Enne igat toidukorda proovisin rinnale kuid seal ainult jauras. kuna oli ikka kindel soovlaps rinnale saada siis hakkasin ise uurima ja inglise keeles leidsin palju infot kuidas huulekidaga võivad tekkida imetamisraskused. Uurisin oma beebi suud ja kohe oli selge et huulekida on suur.
1kuu kontrollis mainisin perearstile et kahtlustan seda ja perearst kinnitas seda.(ja haiglas mitu erinevat lastearsti ei vaevund vaatamagi!????) Saime saatekirja kirurgile. küll aga oli perearst seisukohal et huulekida söömist ei sega. Minu uurimiste kohaselt segab ikka küll. Kirurgile muidugi nüüd aeg alles kuu aja pärast.
uuriksingi et kas kellegil veel on sellist probleemi esinenud? ehk on võimalik kuskile tasulisse minna (Lõuna eestis) tahaks last normaalselt sööma saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 20:30; 02.01 21:25; 19.03 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel ei seganud söömist, lõigati hiljem ja üldnarkoosis. Aga tahtsin öelda, et venitada-masseerida saab, kuni ootate. Üldiselt soovitatakse vist ikka hiljemalt enne hammaste vahetumist lõigata, pole ainult esteetika küsimus. Ja sel juhul miks mitte võimalikult vara. Huulekida korduva lõikamise vajadusest pole kuulnud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huulekida lõigatakse ju samamoodi kääridega lahti nagu keelekida. Ehk peaksid hambaarstiga konsulteerima?
Mu poisil lõigati keelekida haiglas sündides ja uuesti 4a hambaarsti juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mõlemal lapsel korralik huulekida olnud (ühel lisaks ka keelekida, mis lõigati kohe peale sünnitust lahti). Mõlemad on huulekidast hoolimata väga edukalt rinda võtnud. Aga lapsed on erinevad, võibolla sinu oma segab. Samas on ta sul nii pikalt juba pudelit saanud, rinnale harjutamine saab väga keeruline olema.
Mulle kirurg ütles, et huulekida lõigatakse siis kui kaks ülemist esijäävhammast on lõikunud, aga mitte veel järgmised kõrvalt. Varem pidi olema oht lõikumata jäävhambaid kahjustada ja siis peaks küljelt kasvavad hambad keskele jääva hambavahe kokku lükkams. Ma küll päriselt ei taipa mismoodi see lõikus igemes olevaid hambaid kahjustada saaks, aga nii mulle öeldi. Imikul pole jäävhambad veel moodustunudki, see ei tohiks üldse segada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pudel on meil medela calma ja rinda pakun praegu veel mitu korda päevas aga näen et isegi kui imeb siis on see tema jaoks nii raske+midagi kätte ei saa siis hakkabki jaurama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 20:30; 02.01 21:25; 19.03 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitusest küll juba ammu möödas, kuid sooviks teada, mis sai teemaalgataja lapse huulekidast, mida kirurg arvas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirurgi aeg tühistati koroona pärast aga õnneks saime asja juba enne seda korda. Hakkasin last veel ja veel rohkem rinnale panema ja võtsin kasutusele nibukaitsed. Sellega ta sai vist aru kuidas imeda ja natuke peale 2k saamist oli lutipudel unustatud ja täielikult rinnabeebi. Alguses sõi tihti ja vähe aga mida aeg edasi seda paremini. Nüüd on mul 1a4k vanune tissipuuk kelle võõrutamine tundub võimatu ????????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 20:30; 02.01 21:25; 19.03 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka haiglas peale lapse sündi ei öeldud midagi. Rinda hakkas võtma haiglas alguses nibukaitsmega, enne koju saamist harjus ka ilma. Perearsti juures kontrollis siis öeldi, et on huulekida. Otsisin ka, leidsin siis samuti info, et enne hammaste vahetuma hakkamist reeglina ei tehta midagi, kuna lõualuud kasvavad ja muutuvad, millega võib kaduda ka lõikamise vajadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poisil oli ka huulekida. Lihtsalt äärmiselt valus oli teda imetada, aga minu jaoks polnud see mingi uudis. Eelnevat kahte last oli samuti valus imetada alguses, aga neil polnud kidaga probleeme. Kolmandal lõigati see kida naksti katki siis, kui me pärast sünnitust vist nädal hiljem käisime Pelgulinna sünnitusmajas last näitamas. Siis ma äkki mainisin, et valus imetada ja arst kohe kontrollis huulekida. Sai probleem lahendatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud huulekida beebil