Esileht Koolilaps huulekida lõikus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: huulekida lõikus

Postitas:

Tere. Võib-olla on see vale koht, kuhu postitada, aga siia ma kirjutan. Pean minema oma 7a. tütrega huulekida lõikusele. On keegi käinud, oskab öelda, kui hull see on. Ei tea, kas öelda oma tütrele, et tehakse lõikus või on parem, kui ta ei tea ette? Oleme nüüd korduvalt käinud ortodondi juures, sellega ta harjunud. Tänan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka 4-aastasega. Midagi hullu küll polnud,. Tavaline hambaarsti külastus nagu. Istub tooli, tehakse tuimestus, arst rääkis mis teeb, lõikas naksti lahti, vatitampoon suhu ja aidaa:))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere. Võib-olla on see vale koht, kuhu postitada, aga siia ma kirjutan. Pean minema oma 7a. tütrega huulekida lõikusele. On keegi käinud, oskab öelda, kui hull see on. Ei tea, kas öelda oma tütrele, et tehakse lõikus või on parem, kui ta ei tea ette? Oleme nüüd korduvalt käinud ortodondi juures, sellega ta harjunud. Tänan[/tsitaat]
Küsisid, kas lapsele öelda. Mina olen alati öelnud, mida arstil tehakse või võidakse teha. Laps peab saama sind usaldada. Kui laps on küsinud, kas see on valus, siis olen ka ausalt öelnud, et võib küll natuke valus olla, aga see läheb ruttu mööda. Kui valetada ja varjata, siis järgmine kord ei pruugi ta tullagi, sest ei tea, mis tegema hakatakse. Kusjuures kida lõikamine polnud lapse arvates üldse valus .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maaliis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käisin ka 4-aastasega. Midagi hullu küll polnud,. Tavaline hambaarsti külastus nagu. Istub tooli, tehakse tuimestus, arst rääkis mis teeb, lõikas naksti lahti, vatitampoon suhu ja aidaa:))[/tsitaat]

meie 3aastasel ka see asi ees, aga et juba 4 aastasel lõigati, miks nii vara? Meile arst ütles, et lõigatakse jäävahammaste lõikumise ajal, ehk siis alles 7a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:31; 18.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]maaliis kirjutas:[/small]

meie 3aastasel ka see asi ees, aga et juba 4 aastasel lõigati, miks nii vara? Meile arst ütles, et lõigatakse jäävahammaste lõikumise ajal, ehk siis alles 7a.[/tsitaat]
Oih, meil lõigati keelekida ikka. Aga usun, et sisuliselt sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maaliis kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oih, meil lõigati keelekida ikka. Aga usun, et sisuliselt sama.[/tsitaat]

ei ole sama, kaks eri asja, keelekida lõigatakse jah juba vastsündinutelgi
aga tänan ma juba hakkasin muretsema

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:31; 18.02 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]maaliis kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Küsisid, kas lapsele öelda. Mina olen alati öelnud, mida arstil tehakse või võidakse teha. Laps peab saama sind usaldada. Kui laps on küsinud, kas see on valus, siis olen ka ausalt öelnud, et võib küll natuke valus olla, aga see läheb ruttu mööda. Kui valetada ja varjata, siis järgmine kord ei pruugi ta tullagi, sest ei tea, mis tegema hakatakse. Kusjuures kida lõikamine polnud lapse arvates üldse valus .[/tsitaat]

Jagan Sinu mõtteid täiesti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge kindlasti sellise (hamba)arsti juurde, kes lõikab laseriga, siis on paranemine kiirem. Valus ei olnud üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:35; 19.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal lapsena lõigatud ja polnud midagi hullu. Lapsele ütle kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks nii, et ortodont saatis kirurgile jutuga, et kida on piiripealne ja las vaatab, kas on vaja lõigata – seda siis lapsele rääkisingi, et mina arvan, et kirurg seekord alles vaatab, kas on vaja lõigata. Kohale jõudes käis see \”vaatamine\” nii libedalt, et laps ei saanud arugi, kui oli juba lõigatud ja kinnigi õmmeldud. Pärast oli maru õnnelik, et juba möödas :). Kui tuimestus üle läks, muutus veidi nutuseks, et valutab jne – siis oligi paras moment teda jäätisega premeerida ja peale seda oli kõik ok ja rohkem ei kurtnud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laseriga lõigates ei tehta mingeid õmblusi ja juba paari tunni pärast ei saa arugi, et midagi lõigatud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 20:35; 19.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on kõik 3 tüdrukut huulekidaga- kahel nüüd siis ka juba lõigatud. Kindlasti peaksid ütlema, mida tehakse. Kas on valus või mitte, see on ju sõltuv inimesest endast- mõni tunneb valu, mõni vaid sellist sehkendamist seal. Minu tüdrukud küsisid ka, et kas on valus. Mina vastasin, et kahjuks ma ei oska öelda, sest mulle pole tehtud, aga olen kuulnud, et tuimestuse tõttu sa valu tunda ei tohiks. Meie puhul jäid mõlemad lapsed vastusega rahule ja pärast pigem selgitasidki mulle, et tead polnudki valus, aga ma tundisin küll kui ta seal lõikas. Ainuke mida mõlemad kommenteerisid, et riistad tundusid jubedad- oleks pidanud silmad kinni hoidma, siis poleks üldse kartnud.
Asjade käik on meil olnud siis selline, et laps on üksi sisse läinud (ma olen ise ekstra-pabistis ja ma pole soovinud, et ta mu näost hirmu välja loeks). Lapsele on jah igemele pandud roosat tuimestavat geeli ja siis on tehtud ka süst (geel on igeme tuimaks teinud ja seda süsti ta enam ei tunne). Siis on tehtud lõige ja servad on nö maha õmmeldud. Hiljem süstituimestuse möödudes on laps veidi valulikkust kurtnud, aga ei midagi kohutavat. Edasi käibki niidijupid suus nii nädalapäevad ja siis läheb tagasi niite eemaldama.
Laseriga lõikust ei oska ma kommenteerida, sest 7a/5a tagasi sellisest võimalusest ei räägitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps huulekida lõikus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.