Esileht Ilu Huultele kasvab kõva nahk

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Huultele kasvab kõva nahk

Postitas:

Mõned nädalad tagasi läksid mu huuled hirmus kuivaks ja suunurkadesse tekkisid valusad lõhed. Hakkasin võtma B vitamiini ja lõhed paranesid ära, kuid huuled ise on endiselt väga kuivad ja huulte nahk on selline kõva ning pragunev. Pidevalt on mingid narmendavad kohad ja nagu kõva lisakiht nahka huulte peal, mis kisub ja tekitab ebamugava tunde. Pean vahest mitu korda tunnis hügieenilist huulepulka kasutama, et üldse elada saaks, sest kogu aeg on vastik kiskuv tunne. Hetkeks läheb paremaks siis, kui see pealmine nahk on lahti löönud ja saan need narmendavad kohad ära nokkida, aga järgmisel päeval jälle olukord sama.

Kasutan looduslikke huulepalsameid, mis ei peaks tekitama huulepalsami sõltuvust nagu need tavapoe omad seda tegema kipuvad. Vahepeal proovisin üldse ainult kookosõli huultele määrida, aga see ei niisuta sama hästi kui palsam ja tuleb iga 20 minuti tagant siis uuesti määrida.

Juba üle 2 nädala on see jama kestnud. Mida võiks veel proovida? Ilmselt üheks põhjuseks oligi B vitamiini puudus, sellele viitasid need katkised suunurgad. B vitamiini võtan edasi. Hakkasin võtma ka D vitamiini. Proovin juua rohkem vett, sest äkki on organismil veepuudus… Nii vastik on olla, kui huuled kogu aeg kihelevad ja nahka ajavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 15.01 10:56; 28.05 13:12; 26.06 09:44; 11.07 21:21; 11.07 21:40; 23.08 15:41; 11.09 21:24; 11.10 10:27; 24.10 11:29; 03.11 08:54; 06.11 18:39; 09.11 16:26; 11.11 10:00; 16.02 19:09; 18.02 09:51; 19.04 14:14; 01.09 16:38; 15.07 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi mitte nokkida neid narmendavaid kohti. Võibolla kahjustadki uuesti nahka.

Proovi nt huuli koorida millegagi. Kas siis spets koorijaga või lihtsalt õrnalt hambaharjaga õhtuti ja hommikuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan osta apteegist mõne mitteloodusliku variandi. Mul oli talvel sama jama ja ikkagi sain korda alles mingi kangema kraamiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel meil tavaline asi, mul ja lastel, koos kütteperioodi ja õhu kuivusega tuleb ka huulte karvendamine. Hüg looduslik huulepulk ja ööseks taruvaigusalv või mõni hästi rasvane ja pehme niisutav asi. Aastaid kasutasin beebieast järelejäänud Purelan salvi talvel enda ja laste huultele, see on puhas lanoliin.
https://mesi24.ee/toode/taruvaigusalv-astelpajuoliga/ seda purgikest jätkub ka vähemalt aastaks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 16:56; 11.10 21:38; 20.02 12:04; 23.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katkised suunurgad ja sügelevad silmad võivad pärmseene üleküllusest olla. Mul peale antibiootikumikuuri juhtus. Nüüd olen kasutanud bulardii kapsleid koos probiootikumidega ja probleemi enam ei teki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkeks läheb paremaks siis, kui see pealmine nahk on lahti löönud ja saan need narmendavad kohad ära nokkida, aga järgmisel päeval jälle olukord sama.

Vot seda ei peaks tegema, kasuta koorijat või hambaharjaga hõõru, aga näpuga nokkides tõmbad naha rohkem katki ja tekibki koorik ja nõiaring. Kui küllalt paranenud on, tuleb ise ära see narmendav nahk koorimisega. Kui tõmbad, järelikult ei olnud küllalt paranenud ja tuleb uus koorik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 16:56; 11.10 21:38; 20.02 12:04; 23.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õrnalt hambaharjaga õhtuti ja hommikuti peal hambapesu, see toimib ja lisaks see hambapasta tuubi kujulises tuubis olev tsinksalv õhtuks õhukese kihina peale.
Apteekidest otsi:

Huulepalsam Blistex Intensive Care Lip Conditioner 7 ml
See on praktiliselt ainus mis mulle sobib. Teised tekitavad lõhesid

https://kaup24.ee/et/kosmeetika-parfuumid/kosmeetika/huulepulgad-balsamid-huulelaiked/huulepalsam-blistex-intensive-care-lip-conditioner-7?id=1500008

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahapõhised ja looduslikud ei pruugigi aidata, kuna lihtsalt moodustavad kihi huulele. Tõhusad hügieenilised on näiteks Blistex tuubis (mingi Medi…? Lip Relief Cream) või Avene Cold Cream apteegist. Mida võiks ka võimalikult vähe kasutada, et mitte seda sõltuvust tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar käis sama murega nahaarsti juures, sest tal on sellised huuled olnud aastaid. Proovinud ära kõik apteegikraami, koorinud ja mässanud, aga midagi pole aidanud. Arst ütles, et huulekoes on põletik, kirjutas salvi ja käskis kasutada Eucerini huulepalsamit (tuubis). Nädala salvitanud, muutust ei miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huulepalsamite asemel kasuta mett.
Määri mett. Muidugi tuleb seda teha tihedalt, ühest korras hommikul ei piisa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi aitab saialillesalv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei söö sa piisavalt loomset rasva, naha niiskus algab seestpoolt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

olen sama asjaga olnud kimpus pärmseene tõttu (aitas söögisedeli muutmine), ja nt mandariinide pärast – ilmselt tundlik sellele vahendile, millega neid pritsitakse.

Hügieenilised huulepulgad ei aita, tekitavad sõltuvust ja kokkuvõttes teevad hullemaks.
Elizabeth Ardeni 8h kreem (see lamedas topsis vaseliini moodi) aitab küll, aga muidugi ainult leevendab sümptomeid, mitte ei kõrvalda põhjust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ikkagi aitab see, kui huuled rahule jätta – ei tohi nokkida seda koledat lahtist nahka ära ja huuli väliselt niisutada pigem vähem, kindlasti mitte kord tunnis! Huuled ei hakka ise niiskust tootma, kui saavad iga tund väljast niiskust. Paar päeva on jube nende kuivade huultega, aga siis läheb paremaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin sadat erinevat vahendit ja lõpuks sain leevendust klotrimasool kreemiga määrimisest. Õhtul ja hommikul väga õhuke kiht, suunurkadesse pisut rohkem. Nüüd pole ammu enam seda huultejama olnud, aga kui tagasi tuleb, siis see on esimene asi, mida kasutama hakkan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, väga huvitav soovitus, võib muidugi olla osaliselt ka mingi (pärm)seenega seonduv probleem, seda pakkus ka üks eelmisi vastajaid.
Minul on see küll puhtalt sellestsamast huulenaha nokkimise halvast kombest, et huulele tuleb koorik peale (mida siis omakorda maha nokkida ja veel koorikut tekitada ja nii see ei lõppegi).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 16:56; 11.10 21:38; 20.02 12:04; 23.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest ikkagi aitab see, kui huuled rahule jätta – ei tohi nokkida seda koledat lahtist nahka ära ja huuli väliselt niisutada pigem vähem, kindlasti mitte kord tunnis! Huuled ei hakka ise niiskust tootma, kui saavad iga tund väljast niiskust. Paar päeva on jube nende kuivade huultega, aga siis läheb paremaks.

ja tundub, et see soovitus aitabki. Nii nagu keegi soovitas PK küüned rahule jätta ja mitte lakkida enam, et ei kihistuks. Ja toimib, küüned olen ka juba peaaegu korda saanud, tänud nõuannete eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abi sain pantenooli kreemist ehk b-vitamiini kreemist

Bepantheni salvi mõtled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.10 16:56; 11.10 21:38; 20.02 12:04; 23.02 15:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu Huultele kasvab kõva nahk