Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hüved lisaks palgale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Hüved lisaks palgale

Postitas:

Mis hüvesid teie tööandja pakub, lisaks palgale? Mingeid kompe, vaba aega juurde.. mis veel? Või mis te sooviks, et pakuks?

Mul arenguvestlus tulemas ja palka niikuinii juurde ei anta see aasta. Otsin ideid, mida muud võiks küsida.

 

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

35 päeva puhkust aastas lisaks korra kvartalis lisa vaba päev.

Spordikompensatsioon.

Kodukontori võimalus.

Kord aastas jõulude ajal poole palga ulatuses preemia.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spordikompensatsioon, tervisekindlustus, paindlik töökorraldus, haridustoetus.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin, et vähe, aga hakkad loetlema, on terve rodu. Kodukontorivõimalus kuni selleni, et minimaalselt kord kuus peab kohal käima. Soovituslikult kord nädalas. Sporditoetus, võimalus taotleda töölaliselt sobivaks lisakoolituseks toetust – muide, kõik on seni saanud, summat ei mäleta, vist kuni 2000 aastas. Lapsevanematel 1. september vaba päev, kõigil oma sünnipäevakuul üks tasustatud vaba päev, sünnipäeval toetus 100 eurot kätte. 5., 10., 15. jne töötamise aastapäeval toetus vastavalt 500, 1000, 1500, 2000 eurot neto. Tasuta lõunasöök üks kord nädalas, tavaliselt tai, hiinakas, pitsa või sushi. Mida on kerge jagada. Ei ole pikka lauda, igaüks võtab ja sööb kus ja millal tahab. Puuviljad kord nädalas, aga need saavad peagi otsa. Kohv-tee-vesi-ja sidrun-ingver-mesi talvel. Lapse sünni puhul toetus, abiellumise puhul – aga nende suurust ma ei tea. Ema-isa-abikaasa-lapse surma korral rahaline toetus ja vabad tasustatud päevad. Ei mäleta praegust summat ega päevade arvu. Vist 1000 ja 3 päeva. Igal tööaastal lisandub üks tasustatud puhkusepäev, seda kuni 10 päevani. Kõige parem just minu jaoks on see, et puhkusele saab minna kasvõi ülehomsest, kui tunned end väsinuna või ootamatult heade hindadega sõidule võimalik minna. Seda eeldusel, et leiad endale ise asendaja, kui on graafiküväline puhkus. Tööasjus sõitmistele kompensatsioon, kas kütusele või bussipileti, taksotšekkide alusel. Reedeti tööpäev 9-15.45 – kui ise hakkama saad, võid sel kellaajal tööarvuti kinni lüüa.
Teema ei küsi puuduseid, neid on ka.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ei küsi puuduseid, neid on ka.

Võid ikka puudustest ka rääkida. Mis need on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisekindlustus oleks küll tore, aga vaevalt, et tööandja seda ainult mulle on valmis pakkuma ja kogu personalile kohe kindlasti mitte. Eriti praegu, kui kulusid hakatakse vaikselt kärpima

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisanädal talvepuhkust, spordikompensatsioon (see summa on muidugi viis aastat muutumatuna püsinud, aga parem kui mitte midagi), boonuse/preemiasüsteem, lisatervisekindlustus, kodukontori võimalus, kontoris on puuviljad ja kohv. Tööandja maksab ka haiguslehe ajal esimesed päevad, ma ei tea, mis ulatuses, sest peast ei mäleta ja pole kunagi haiguslehel olnud, lisaks igasugu soodustused ja vabad päevad lastega seotud teemadel, aga lapsi pole, seega täpsemalt ei tea.

 

Sõprade-sugulastega rääkides tundub, et enam-vähem tavaline boonuse süsteem, kellel on suurem spordikompensatsioon, kellel tervisepäevad haiguslehe hüvitamise asemel vms, aga üldjoontes üsna sama kõigil.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on:

Igakuine spordikompensatsioon
Lisapuhkusepäevad vastavalt staažile
Kodukontoripäevad, kindel arv nädalas/kuus (tööandjale need tegelikult ei meeldi)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin ideid, mida muud võiks küsida.

Senised soovitajad mõtlevad “väikselt”. Puuviljad ja kohv kontoris, kodukontori võimalus, spordikomp…. Ma soovitaks mõelda suuremalt. Küsi omale korralik ametiauto (ostuhind ca 35 000) pluss sinna juurde kütusekaart limiidiga 300 eurot kuus pluss kõik hooldused ja remondid  pluss kasko, kohustuslik liikluskindlustus pluss talverehvid ilusatel valuvelgedel (plekkvelgi ära küsi) firma kulul sinna juurde. Lisaks üks väiksem asi ka veel. Mobiiltelefon firma kulul, mida saaksid iga kahe aasta tagant välja vahetada. Telefoni hind kuni 1000 eurot. Selliseid asju küsi omale ja usu mind, kui sa need välja kaupled, siis näed, et sinu elu muutub helgemaks. Kuidas ma seda tean? Ma olen selle tee läbi käinud.

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Senised soovitajad mõtlevad “väikselt”.

Eks see sõltub ettevõttest ja ametikohast, neid piire peab igaüks ikka ise tundma. Sa ise mõtled ka väikselt, võiks ju ikka kümneid tuhandeid boonuseid küsida…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama lugu nagu palgaga, et ega ma päris täpselt ei tea. Mingeid banaane peaks nagu saama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana ütlen otse. Päeva pealt lasen lahti kui midagi sellist nõudma keegi hakkaks. Kõik hüved tuleb ära teenida ja siis pakun ise.

Aga kust inimene peab siis teadma, mis ta tegema peab? Mina olen töötanud kohtades, kus ise ei pakuta mitte midagi, kõike tuleb nuiata ja ikka korduvalt, enne kui midagi saad. Ei olenenud sellest, kas oled hea või halb töötaja, ikka võeti sinust viimast ja tagasihoidlikel ei olnud kõrget palka ega hüvesid. Samas sina ütled, et kui nõudma hakkad, siis head aega, sina ise pakud kui soovid. Aga kust inimene peab seda teadma, kuidas käituma peab, sest igaüks ju endast arvab, et on ikka väga hea töötaja.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuviljad kord nädalas, aga need saavad peagi otsa

kontoris on puuviljad ja kohv.

Nüüd ma saan aru miks eksisteerib palgalõhe. Lastakse end tööandjal ära osta banaanikimbu ning 10 apelsini eest. Neid asju peaks jõudma iga tööl käiv inimene ise poest osta.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks mõelda suuremalt. Küsi omale korralik ametiauto (ostuhind ca 35 000) pluss sinna juurde kütusekaart limiidiga 300 eurot kuus pluss kõik hooldused ja remondid  pluss kasko, kohustuslik liikluskindlustus pluss talverehvid ilusatel valuvelgedel (plekkvelgi ära küsi) firma kulul sinna juurde. Lisaks üks väiksem asi ka veel. Mobiiltelefon firma kulul, mida saaksid iga kahe aasta tagant välja vahetada. Telefoni hind kuni 1000 eurot. Selliseid asju küsi omale ja usu mind, kui sa need välja kaupled, siis näed, et sinu elu muutub helgemaks. Kuidas ma seda tean? Ma olen selle tee läbi käinud.

Päris kurb, kui peaks hakkama mitu korda kehvema autoga sõitma ainuüksi seetõttu, et keegi teine maksaks, praeguse baashind algab 52 000.- Kui juba inimene tööautot vajab, nt. müügiinimesed, siis on see nagunii hinnaklassis 25-30 000, piiramatu kütusekaardi, valuvelgede, hoolduste, kindlustuse ja kaskoga. Mobiiltelefon kõige väiksema mahuga algab 1200.- jälle peab kehvema peale minema ainult seetõttu, et keegi teine maksaks. Elu ei muutu helgemaks vaid masendavamaks.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust inimene peab siis teadma, mis ta tegema peab? Mina olen töötanud kohtades, kus ise ei pakuta mitte midagi, kõike tuleb nuiata ja ikka korduvalt, enne kui midagi saad.

Õige suhtumine piret. Ise tuleb küsida asju, mitte oodata, äkki tööandja märkab mind ja pakub ise.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kurb, kui peaks hakkama mitu korda kehvema autoga sõitma ainuüksi seetõttu, et keegi teine maksaks, praeguse baashind algab 52 000.- Kui juba inimene tööautot vajab, nt. müügiinimesed, siis on see nagunii hinnaklassis 25-30 000, piiramatu kütusekaardi, valuvelgede, hoolduste, kindlustuse ja kaskoga. Mobiiltelefon kõige väiksema mahuga algab 1200.- jälle peab kehvema peale minema ainult seetõttu, et keegi teine maksaks. Elu ei muutu helgemaks vaid masendavamaks.

Aga ega siis kõik ole miljonärid nagu sina katza. Mina näiteks olen tavaline inimene, mitte miljonär. Aga tore, et sul läheb paremini kui minul.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana ütlen otse. Päeva pealt lasen lahti kui midagi sellist nõudma keegi hakkaks. Kõik hüved tuleb ära teenida ja siis pakun ise.

Ega keegi ei nõudnud midagi, lihtsalt vestluses tööandjaga sai pisut arutada asju. Aga sinul tööandjana on muidugi vaba voli -“keelan käsen poon ja lasen” nagu öeldakse.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ega siis kõik ole miljonärid nagu sina katza. Mina näiteks olen tavaline inimene, mitte miljonär. Aga tore, et sul läheb paremini kui minul.

Sa väidad, et sulle osteti auto sellest hoolimata, et tegelikult sa tööks seda ei vaja?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisekindlustus oleks küll tore, aga vaevalt, et tööandja seda ainult mulle on valmis pakkuma ja kogu personalile kohe kindlasti mitte. Eriti praegu, kui kulusid hakatakse vaikselt kärpima

Meil on kas tervisekindlustus või spordikompensatsioon või siis kombinatsioon mõlemast. Saab kord aastas vahetada. Sellest aastast ka täiskohaga töötajatel 3 tasustatud lisapuhkepäeva aastas. Arenguvestlusel neid meil ei pakuta, need on kõigile töötajatele vabalt kättesaadavad. Arenguvestlusel räägitakse muudel teemadel (mida töötaja saaks paremini teha ja mida ta tööandjalt selle tarbeks ootab, ehk pigem tööalased asjad), banaanid,  lisahüved vms ei kuulu sinna alla.

Ma tavaliselt olen spordikompensatsiooni valinud, algul oli see 75 eurot kvartalis, nüüd 100. Enamasti mul summa täis ei tule, mingi kuukaardi jaoks jääb väheks ja üksikud ujula külastused või rahvajooksul vms osalemised ei kata seda ära. Ühel aastal valsin spordi ja tervisekindlustuse pooleks (meil on selline variant ka lisaks lihtsalt tervusekindlustusele), ise mõtlesin, et käin nahaarstil sünnimärke kontrollimas ja hambaarstil. Reaalselt ma sel aastal ühtegi arsti ei külastanud (enda kättevõtmatus  muidugi), seega edaspidi jäin ikkagi ainult spordikompensatsiooni juurde. Midagi ma ikka teen korra või paar kuus.

Oletan, et tevisekindlustuse kulud tööandjale on umbes samas  suurusjärgus kui spordikompensatsiooni kulud. Töövõtjana tunduks tervisekindlustus küll kordades kasulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa väidad, et sulle osteti auto sellest hoolimata, et tegelikult sa tööks seda ei vaja?

Mina ei ole sellest rääkinud ning midagi väitnud ning las see praegu jääb, ei tahaks teemast kõrvale kalduda. Ma selgitan. TA küsis ideid, et mida muud võiks küsida (loe esimest postitust). Kõik siin hakkasid soovitama, et ikka puuvilju ja kohvi ja kodukontorit ja spordikompi. Mulle tundus see nii lati alt läbi pugemisena ja ma siis soovitasin mõelda “väheke suuremalt”. Aga nagu näha, see mõte paljudele ei meeldi siin. No ei meeldi, las ta siis jääb. Küsige kohvi, banaani, kodukontorit ja spordikompi edasi:)

 

PS! TA võiks avaldada, millisel ametikohal ta umbes töötab, siis saaks ta pädevamaid soovitusi!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole sellest rääkinud ning midagi väitnud ning las see praegu jääb, ei tahaks teemast kõrvale kalduda.

Selliseid asju küsi omale ja usu mind, kui sa need välja kaupled, siis näed, et sinu elu muutub helgemaks. Kuidas ma seda tean? Ma olen selle tee läbi käinud.”

Sinu väide. Aga ju siis mõtlesid välja, veel mõttetum.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisanädal talvepuhkust, spordikompensatsioon (see summa on muidugi viis aastat muutumatuna püsinud, aga parem kui mitte midagi), boonuse/preemiasüsteem, lisatervisekindlustus, kodukontori võimalus, kontoris on puuviljad ja kohv. Tööandja maksab ka haiguslehe ajal esimesed päevad, ma ei tea, mis ulatuses, sest peast ei mäleta ja pole kunagi haiguslehel olnud, lisaks igasugu soodustused ja vabad päevad lastega seotud teemadel, aga lapsi pole, seega täpsemalt ei tea.

Sõprade-sugulastega rääkides tundub, et enam-vähem tavaline boonuse süsteem, kellel on suurem spordikompensatsioon, kellel tervisepäevad haiguslehe hüvitamise asemel vms, aga üldjoontes üsna sama kõigil.

See, et tööandja peab hüvitama esimesed haiguspäevad, tuleneb ju seadusest, mitte pole boonus:)

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin ideid, mida muud võiks küsida.

Senised soovitajad mõtlevad “väikselt”. Puuviljad ja kohv kontoris, kodukontori võimalus, spordikomp…. Ma soovitaks mõelda suuremalt. Küsi omale korralik ametiauto (ostuhind ca 35 000) pluss sinna juurde kütusekaart limiidiga 300 eurot kuus pluss kõik hooldused ja remondid pluss kasko, kohustuslik liikluskindlustus pluss talverehvid ilusatel valuvelgedel (plekkvelgi ära küsi) firma kulul sinna juurde. Lisaks üks väiksem asi ka veel. Mobiiltelefon firma kulul, mida saaksid iga kahe aasta tagant välja vahetada. Telefoni hind kuni 1000 eurot. Selliseid asju küsi omale ja usu mind, kui sa need välja kaupled, siis näed, et sinu elu muutub helgemaks. Kuidas ma seda tean? Ma olen selle tee läbi käinud.

Need asjad on näiteks minu töölepingus niikuinii paketis. Iga kahe aasta tagant uus kuni 1000.- telefon ja 1500.- autolimiit (ise vaatad, kuidas kulutad, kas maksad juurde v mitte).

Vaevalt, et tavatöökohtadel selliseid boonuseid pakutakse ja seega sinu soovitus on natuke pildist väljas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et tööandja peab hüvitama esimesed haiguspäevad, tuleneb ju seadusest, mitte pole boonus:)

Ei sugugi, täpselt vastupidi. Esimeste päevade eest ei maksa keegi, see on nö töötaja omavastutus.
Siin mainitu on väga positiivne, tervist ja töötajaid hindav käitumine tööandja poolt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukontori võimalus, prillide kompensatsioon kuni 50€, massaaž soodustusega. Kes elab kaugemal, siis tasuta bussi võimalus. Kontoris piiramatu võimalus tee ja kohvi teha. Tööle tulin, siis pakuti ka töötelefon koos numbriga, kuni 250€ eelarve piires. Tiimiürituste rahaline toetamine. Jõulupakid lastele. Rohkem ei olegi midagi. Kes tootmises on, nendel on omad boonused veel, aga kontori töötajatel rohkem polegi hüvesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana ütlen otse. Päeva pealt lasen lahti kui midagi sellist nõudma keegi hakkaks. Kõik hüved tuleb ära teenida ja siis pakun ise. Ametiautod (märksa kallimad) on mul headel töötajatel. 1000 € töötelefoni jutt unustagu kohe ära. Maksimaalselt 500 € ja tahab paremat maksab ise juurde.

Tohoh, millisel alusel siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tööandja nt on sõlminud ühe meditsiiniasutusega tervisekindlustuse kokkuleppe, mistõttu makstakse kinni kõikide töötajate hambaravi 80 % ulatuses, töötaja enda omafinantseering hambaravis on 20 %, samuti palju muid meditsiiniteenuseid, sh vajadusel psühholoogi nõustamised ja vaktsineerimised. Kord kuus tellitakse töö juurde kohapeale massöör, kes osutab teenust sooduspakkumisega võrreldes massaaži turuhinnaga.

Paketti kuulub ka spordikompensatsioon – inimesed saavad valida, kas nad soovivad suuremas osas lasta kompenseerida terviseteenuseid või sportimist.

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks nädal nn talvepuhkust jõuludel ja aastavahetusel, lisaks igas kvartalis üks 100 % tasustatud tervisepäev. Haigusleht makstakse alates esimesest haiguspäevast.

Ametimobiiltelefon.

Keelekursused makstakse kinni 100 %: eestlastele võõrkeeled ja välismaalastele eesti keel.

Asutusel on oma söögikoht, kus saab nii hommiku- kui lõunasööki. Lõunabuffet’ hind on keskmiselt 2 €, kui toitu üle jääb 50%se soodustusega kaasa osta.

Asutuse peod on tavaliselt korraldatud sponsorite abiga, kus töötajaile jagatakse hulgi põnevaid kingitusi, ng nt lõunad põnevates söögikohtades, daamidele kosmeetikupaketid, lisaks nänni: vahuveine, kosmeetikat jne.

Jõulupreemia on vist juba igas ettevõttes/asutuses, nii et seda pole mõtet enam mainida.

Tegemist Tallinna kesklinnas tegutseva asutusega ja suures osas rahvusvahelise kollektiiviga.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulupreemia on vist juba igas ettevõttes/asutuses, nii et seda pole mõtet enam mainida.

Loomulikult ei ole paljudes kohtades mingit jõulupreemiat. On kohti, kus peale palga ei saa aasta jooksul sentigi juurde. Meil oli isegi kohv tasuline ühes kohas, 50 senti tass. Jõululõunat ei tehtud ka välja, pidi kohale minema, aga ise toidu eest maksma. Samas palk oli hea ja siis need sellised boonused polegi olulised. Minu jaoks oli selles kohas peamine boonus see, et oli palju vaba aega.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuviljad kord nädalas, aga need saavad peagi otsa

kontoris on puuviljad ja kohv.

Nüüd ma saan aru miks eksisteerib palgalõhe. Lastakse end tööandjal ära osta banaanikimbu ning 10 apelsini eest. Neid asju peaks jõudma iga tööl käiv inimene ise poest osta.

Oh muidugi jaksvadki, nagu ka lõunasöögi ja bensukulud. Nii harva kui mina ka kontorisse satun, on siiski päris meeldiv, kui ploome, pirne vms pakutakse. Kes tunneb ennast sellest riivatuna ja äraostetuna, see lihtsalt ei võta. Banaane ja füüsaleid polegi nagu näinud, sest meil on puuviljad ainult. Marju, rohttaimede vilju jms ei ole. Kusjuures ma pole kunagi mõelnud, miks 🙂

Palgalõhet see pisike lisasoodustus ei tõenda ega välista. Ei soodusta ega vähenda.

Mis puudutab tööandja poolt ära ostmist, siis seda ka muidugi, sul on õigus. Ta ostab meie tööd, õigemini selle tulemusi. Selle tööandjapoolse “ära ostmise” teine nimi on palga maksmine.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siiani olnud:

Korra aastas pisike (3-4 päeva) kultuurireis kogu firmaga kuhugi soojemasse Euroopa riiki tööandja kulul, kohapeal restoranis käigud jms makstakse ka kinni.

Aegajalt 2-4 korda kuus (seoses töösaavutustega) lõunasöök tööandja kulul kõigile töötajatele.

Spordikompensatsioon.

Tee, kohv tasuta (piima peab ise ostma) aegajalt tuuakse puuvilju või mingit muud nänni söögiks

Jõulupreemia 500 eur, sünnipäeva puhul 50eur

Haiguspäevad makstakse ka esimesest päevast alates 100% kinni.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Hüved lisaks palgale