Esileht Koolilaps Huvihariduse toetus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Huvihariduse toetus

Postitas:

Tere!
Kas keegi on juba kasutanud ja kursis?
Peab tõestama leibkonna sissetulekut. Ma ei ole varem toetustega kokku puutunud. Tean küll, mis on leibkond, kuid mida linnavalitsus vaatab – kas kohta, kuhu on sissekirjutus või lähtub ikkagi tegelikust elukohast, mis juba aastaid sama olnud? Ja kui on tegemist lahku läinud perega, kas siis jätkuvalt kuuled õpetlikke sõnu selle kohta, kuidas lastekasvatuses mitte osalevalt vanemalt tuleb küsida või vähemalt kohtus nõuda jne. (varasem kogemus üsna ammusest ajast)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:42; 07.09 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissetulek on ju sissetulek ja aamen. Kui elatist ei ole siis (veel) ei ole. Kes kobiseb võib ise tulla ja aidata selle hankimisel! Elatise määrab kohus mitte sotsametnik. Tema peab lähtuma hetkeolukorrast. Lahku läinud st lahutatud? Leibkond on see kellega te seal koos elate. Kui ametlikult lahutatud pole on keerulisem, siis pead tõestama, et mees elab mujal ja last üleval ei pea. Piisab tunnistajatest (nt ema, õde, mehe vend vms) ja konto väljavõttest. Sellest PEAB piisama, seaduse järgi. Kui leibkonna sissetulek on alla (ei tea mis määra) peategi saama huviringi toetuse. Pöörduma peab elukoha järgsesse KOVsse aga elukoht käib registreerimise järgi. Kui maksud lähevad mujale ja elate teises kohas siis sellest tõelisest KOVst küll kasu pole. Teid pole ju olemas nende jaoks. Edu

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 13:18; 07.09 13:47; 07.09 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii sissekirjutus kui tegelik elukoht on samas omavalitsuses, see pole probleem. Aga sissekirjutuse leibkonnas on ka minu vanemad. Tegelikus elukohas neid pole. Ametlikult abielus, aga abikaasa elab teises omavalitsuses ja on ka sinna sisse kirjutatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:42; 07.09 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii, et leibkond on üsna udune mõiste. Täiskasvanud inimesed võivad elada koos ja mitte olla/tunnistada end leibkonnaks. Meenutage nt kommunaalkortereid. Mis leibkond? Mul oli sama küsimus kui minuga koos elas ema (riiklikku hoolekannet vajav diagnoosiga sisuliselt ülalpeetav pensionär, eestkostjaks KOV – kuidas tema minu sissetulekut täiendab?!) ja täiskasvanud ent noor poeg (kes tol ajal oli looder, ei õppinud ega töötanud). Ma ei saanud neid leibkonnaks lugeda, ei pea mina neid ülal pidama ega nemad mind. Ja nii esitadki OMA leibkonna, põhjendustega. Ei ole neil vaielda midagi, oma leibkonda tunned AINULT SA ISE. Vajadusel tood tunnistajad letti, et koos te ei ela. Aga siis võibolla tahetakse suunata teise KOVsse, millega ärge olge nõus. Kui ma õieti aru sain, et keegi teist elab mujal.
Mehega on korras, ilmne ju et elab eraldi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 13:18; 07.09 13:47; 07.09 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ämm samal aadressil sissekirjutatud, rahvaloenduse ajal me teda oma pere leibkonnaks ei märkinud, kuna nii ka on, ta ei ole meie leibkond. Kas siis nüüd märgitakse ta automaatselt meie leibkonnaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ämm samal aadressil sissekirjutatud, rahvaloenduse ajal me teda oma pere leibkonnaks ei märkinud, kuna nii ka on, ta ei ole meie leibkond. Kas siis nüüd märgitakse ta automaatselt meie leibkonnaks?

Leibkond on üldse üks väga veniv määratlus. Meil elab täiskasvanud laps teises linnas, aga stippi ei saa, sest tema leibkonna sissetulek on liiga suur. Tema leibkonnaks loetakse siis teises linnas elavat ema, isa ja nooremat õde. Minu loogika ütleb ka, et leibkond on see, kelle leivad on n-ö ühes kapis, st elavad koos ühe katuse all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vist kuu pealt kukkunud, aga esimest korda kuulen sellisest asjast nagu huvitegevuse toetus. Kas see on igas kohalikus omavalitsuses erinev või universaalne? Kuskohast selle kohta rohkem lugeda saaks? Siiani olen ikka suutnud ise oma asjadega hakkama saada, aga just sel aastal tundub, et lapse trenni eest tasumine hakkab üle jõu käima. Teine laps elab isa juures, nii et sealt mingit toetust ei tule. Tegemist Tartu linnaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mitte ühe katuse all ei ela alati leibkond. Võib elada kaks või kolm ja isegi enam leibkondi, kui rahvast rohkem ühel pinnal. Nt abielupaar ühes toas, nende eakad pensionil vanemad teises ja alles täiskasvanud järeltulijad kolmandas. Keegi kedagi ei toida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.09 13:18; 07.09 13:47; 07.09 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis õpetlikke sõnu? Sinu arust on normaalne, et teete aga lapsi, aga maksms nende eest peab naabrinaine ehk maksumaksjad?
Huvialaraha küsi laste isa käest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Huvihariduse toetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.