Esileht Tööelu, raha ja seadused. Huviringi tasu õpetajale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Huviringi tasu õpetajale

Postitas:
Kägu

Kui suur on hetkel huviringi läbiviimise tasu Tallinnas? Eelkõige siis küsimus õpetajatele, kes oma koolis mingit huviringi lisaks teevad. Et kui suur on tunnitasu? Mul on tunne, et meie direktor ajab mulle umbluud tunnihinde kohta, väites et huviringi tasu pole “sada aastat” tõusnud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui suur on hetkel huviringi läbiviimise tasu Tallinnas? Eelkõige siis küsimus õpetajatele, kes oma koolis mingit huviringi lisaks teevad. Et kui suur on tunnitasu? Mul on tunne, et meie direktor ajab mulle umbluud tunnihinde kohta, väites et huviringi tasu pole “sada aastat” tõusnud.

Jäi pooleli 😊 Ühesõnaga, mulle pakuti 8.20 € tunni (45 min) eest brutos. Vist ikka vähevõitu?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jäi pooleli 😊 Ühesõnaga, mulle pakuti 8.20 € tunni (45 min) eest brutos. Vist ikka vähevõitu?

On küll vähe. See on klienditeenindaja palk kusagil infoletis või registratuuris.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikeses koolis on 14 eurot bruto, lisaks on arvestatud 1 tund alati ettevalmistuseks. Seega 28 eurot kord.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll vähe. See on klienditeenindaja palk kusagil infoletis või registratuuris.

See on mingi nali või? See on rohkem kui õe miinimumpalk!

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle tegevuse eest kindlasti mitte.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on mingi nali või? See on rohkem kui õe miinimumpalk!

Miks nali? Paljudes tibiametites teenitakse rohkem, kui saavad õed või õpetajad.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi on põhikoha eest teenida sellist tasu (üle 10 euro bruto tunnis), mis ei ole halb palk. Aga kui tegemist on huviringiga, on ju asi siiski teine. Mida lühem ja harvem tööots, seda kõrgem peab olema palk, et tasuks üldse välja tulla. Kes see viitsiks näiteks kaks korda nädalas teha huviringi, mille eest laekub palgale juurde umbes 50 eurot, korra nädalas tehes veelgi vähem. Huviringi tegemine pole mingisugune väga kerge töö.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen mingis tööpakkumiste grupis, ükski meessoost isik ei tule alla 20-30 euro ka 15 minutiks mingeid kaste tassima. Siiski virisevad, et vähe.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajatele on ükeükdiselt vabu töökohti praegu väga vähe, selline mulje jäänud. Oleneb ka haridusest, kogemusest. Äkki augusti paiku on rohkem?

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajatele on ükeükdiselt vabu töökohti praegu väga vähe, selline mulje jäänud. Oleneb ka haridusest, kogemusest. Äkki augusti paiku on rohkem?

Ega teemalgataja õpetajatööd ei otsi. Ja mis mõttes vähe, kõik kohad on pakkumisi täis.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega teemalgataja õpetajatööd ei otsi. Ja mis mõttes vähe, kõik kohad on pakkumisi täis.

Ei näe küll, et pakkumisi oleks huviringi õoetajale, ainult ühte nägin Tln.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis hindeid teile tundide eest antakse?

Minul on tunniTASU 19.50 brutona ja annan kokku 8 x 50 minutit nädalas. Väike lisaraha. Saaksin oma koormust ka kolmekordistada, sest nõudlust oleks, aga tahan ka oma aega. Uuest õppeaastast tõstan tasu minimaalselt 23€-ni ja eks see mõjutab ka huviringi kuutasu.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi on põhikoha eest teenida sellist tasu (üle 10 euro bruto tunnis), mis ei ole halb palk. Aga kui tegemist on huviringiga, on ju asi siiski teine. Mida lühem ja harvem tööots, seda kõrgem peab olema palk, et tasuks üldse välja tulla. Kes see viitsiks näiteks kaks korda nädalas teha huviringi, mille eest laekub palgale juurde umbes 50 eurot, korra nädalas tehes veelgi vähem. Huviringi tegemine pole mingisugune väga kerge töö.

No teemaalgatusest

Eelkõige siis küsimus õpetajatele, kes oma koolis mingit huviringi lisaks teevad.

sain ma siiski aru, et tegemist on õpetajaga, kes hakkab lisaks ringi juhendama. Ehk siis välja tulla pole vaja, selle ringi teed ju pärast tundide lõppu sealsamas koolis ära.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

sain ma siiski aru, et tegemist on õpetajaga, kes hakkab lisaks ringi juhendama. Ehk siis välja tulla pole vaja, selle ringi teed ju pärast tundide lõppu sealsamas koolis ära.

No kui see on mingi tavalise tunniga võrreldav kunstiring vms, kus lapsed kenasti laua taga joonistavad ja õpetaja midagi eriti ette ei pea valmistama ega meelelahutust pakkuma, äkki siis võib ju ära teha nagu tavalise tunni. Aga kui on ring, mis ei maksa näitaks vanema jaoks eriti vähe raha ja oodatakse, et lapsed ikkagi edasi ka areneks, et neil oleks huvitav, on vaja välja mõelda uusi huvitavaid ülesandeid, ise need läbi proovida, ohjata eri vanuses marakratte, siis 8 eurot selle eest on igatahes vähe.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui on ring, mis ei maksa näitaks vanema jaoks eriti vähe raha ja oodatakse, et lapsed ikkagi edasi ka areneks, et neil oleks huvitav

Vabandust, aga mis vahet siin on, kas ring maksab vanema jaoks vähe või palju või on üldse tasuta? Ootused on ju ikkagi, see pole ju mingi mängutuba, kus lapsi lihtsalt soojas hoitakse.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga mis vahet siin on, kas ring maksab vanema jaoks vähe või palju või on üldse tasuta? Ootused on ju ikkagi, see pole ju mingi mängutuba, kus lapsi lihtsalt soojas hoitakse.

Siit tulebki vahe sisse, kas ringi läbiivija on mõni firma, kellel on see põhitöö, kellel on vahendid ostetud, tegevused välja mõeldud, kes saab paarsada eurot tunni eest või on see tavaline õpetaja, kes viigu ringi läbi pool sunniviisiliselt 8 eurot tund. Kui siin öeldakse, et välja tulla pole vaja, teed nagu tavalise tunni otsa, siis selle ju saadki.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siit tulebki vahe sisse, kas ringi läbiivija on mõni firma, kellel on see põhitöö, kellel on vahendid ostetud, tegevused välja mõeldud, kes saab paarsada eurot tunni eest või on see tavaline õpetaja, kes viigu ringi läbi pool sunniviisiliselt 8 eurot tund. Kui siin öeldakse, et välja tulla pole vaja, teed nagu tavalise tunni otsa, siis selle ju saadki.

Ma tahaksin kohe näha seda huviringe tegevat firmat, kus õpetaja saab paarsada eurot tunni eest. Sa võrdled praegu erinevaid asju.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tahaksin kohe näha seda huviringe tegevat firmat, kus õpetaja saab paarsada eurot tunni eest. Sa võrdled praegu erinevaid asju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole öelnud, et õpetaja 200 eurot kätte saab, vaid firma saab korra eest umbes 200 eurot. Olen ise kunagi teinud huviringe, siis umbes selline tasu oli. Olin siis firmaomanik ja ringi läbiviija ühes isikus. Kui päevas mitu ringi teha, on see tegevus ka motiveeriv ja huvitav asi välja töötatud, korralik inventar ostetud jne. Muidugi ei suuda sedasama pakkuda õpetaja, kellele makstakse 8 eurot tunni läbiviimise eest. Kui see ongi minu töö, siis mõtlen kogu aeg uusi asju välja, sest saan neid kasutada mitmes koolis, seda ei hakka tegema õpetaja, kellele makstakse nii vähe. Ja sellised need koolide poolt pakutavad tasuta ringid tavaliselt ju ongi, kui just pole mingist projektirahast tasutud ringiga, kus lihtsalt tasu maksab vanemate asemel keegi teine.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige madalam tasu, mida olen kuulnud pakutavat, on olnud lausa 0€, st et kooli juhtkond arvab, et õpetaja tehku ringitundi oma nö üldtööaja arvelt, selle aja arvet, mis ta peaks tegelikult oma ainetunde ette valmistama, järelvastamist läbi viima, tunnikontrolle-kontrolltöid parandama.

Paljud koolijuhid arvavad, et ringitundide jaoks pole ettevalmistust vaja, samuti tekivad vajalikud vahendid üleöö, ilma kooli eelarvest midagi saamata (loe: huviringi õpetaja ostab oma isikliku raha eest). Enamikes koolides, kus sama kooli õpetaja annab lisaks ainetundidele huviringi, on tõesti nii, et tasu on natuke madalam kui ainetunni eest saadav või isegi asendustunni eest saadav tasu. jääb mingi 8-11€/bruto/tund.

Asutustele, kes viivad läbi huviringe koolis makstakse veidi rohkem. Mina saan ühes koolis 35€/tund, aga see tähendab, et selle summa sisse lähevad ka töötamisega seotud maksud, raamatupidamiskulud, transpordikulud, tunni ettevalmistamine, vahendite muretsemine, lisaks minek ja tulek (1h annad, aga aega kulub selle jaoks vähemalt 3+h). Kõikide kulude maha arvestamisel jääb õpetaja töötasuks tunni läbiviimise-ettevalmistamise-kohalemineku eest max 15€/bruto

Siin on räägitud, et firmad saavad paarsada eurot tunni eest. no ei saa. Firma peab koolile maksma renti ruumi/hoovi kasutamise eest (nt kas teadsite, et tallinna hinnakirja järgi maksab saalis läbiviidava tunni rent 2x vähem kui õues toimuv ringitund?). On raamatupidamiskulud. On vahendite kulu. Tuleb koguda rahalist varu puhkuserahade fondi, haigusrahade fondi, vanemad eeldavad laste osalemist üritustel, aga need on enamus tasulised, osavõtumaks 10-25€ osaleja kohta, kaugema võistluse korral eeldatakse, et huviringi rahadest kaetakse ka bussi/rongi piletid või bussirent + vajadusel ööbimis ja toitlustamistasud. max 12-20€ bruto on see, mis õpetaja sel juhul palgalehel oma tunni eest näeb ja ca 60% juhtudel on tal tähtajaline tööleping üheks õppeaastaks.

muide, ka koolis töötavatel õpetajatel on ringi läbiviimiseks tähtajaline töölepingu lisa, st palka ringi eest saab vaid okt-mai 1 pool, mai 2 pool-sept tasu ei saa.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on räägitud, et firmad saavad paarsada eurot tunni eest. no ei saa. Firma peab koolile maksma renti ruumi/hoovi kasutamise eest (nt kas teadsite, et tallinna hinnakirja järgi maksab saalis läbiviidava tunni rent 2x vähem kui õues toimuv ringitund?). On raamatupidamiskulud. On vahendite kulu. Tuleb koguda rahalist varu puhkuserahade fondi, haigusrahade fondi, vanemad eeldavad laste osalemist üritustel, aga need on enamus tasulised, osavõtumaks 10-25€ osaleja kohta, kaugema võistluse korral eeldatakse, et huviringi rahadest kaetakse ka bussi/rongi piletid või bussirent + vajadusel ööbimis ja toitlustamistasud. max 12-20€ bruto on see, mis õpetaja sel juhul palgalehel oma tunni eest näeb ja ca 60% juhtudel on tal tähtajaline tööleping üheks õppeaastaks.

Ma juba ütlesin, et tasu korra eest on umbes selline, mitte ma ei rääkinud sellest, palju saab firma poolt palgatud ringi läbiviija palgalehele. Mina ei palganud oma firmasse kedagi, vaid viisin ise ringe läbi ja töötasu oli suurem kui mu praeguses töös. Nii palju siiski vaidleks vastu, et mingeid puhkusi ja haigusrahasid üldiselt firmad oma palgalistel ringijuhtidel kinni ei maksa, tehakse käsundusleping. Lõpetasin selle tõttu, et väga palju sebimist.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju siiski vaidleks vastu, et mingeid puhkusi ja haigusrahasid üldiselt firmad oma palgalistel ringijuhtidel kinni ei maksa, tehakse käsundusleping.

Pärast viimast koroonaastat, kus asutused said riigilt töötasu toetust vaid töölepinguga töötajate eest, tehti paljudes kohtades käsunduslepingud ümber töölepinguteks. Kui õpetajal on tähtajaline tööleping, siis firma juhtidel ja raamatupidajatel on tähtajatud ning ka nende palgad ja puhkuserahad tuleb ringitasudest välja teenida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

õpetajate leht on tööpakkumisi täis.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärast viimast koroonaastat, kus asutused said riigilt töötasu toetust vaid töölepinguga töötajate eest, tehti paljudes kohtades käsunduslepingud ümber töölepinguteks. Kui õpetajal on tähtajaline tööleping, siis firma juhtidel ja raamatupidajatel on tähtajatud ning ka nende palgad ja puhkuserahad tuleb ringitasudest välja teenida.

Miks sa seda kõike järjekindlalt korrutad. Ei tasugi ära sellel alal kuskil palgaline olla, kui soovitakse sellises firmas töötada, mis peab üleval veel firmajuhti ja raamatupidajat.  Mina sellist firmat ei pidanud ja tasus ära. Kui andsin ise tunde, raamatupidamist tegin ise ja kellegi puhkuse või haigusrahasid kinni ei maksnud. Ma imestan, et neid palgalisi üldse leitakse, sest nende lepingud on väga kehvad, ei ole neil loota mingeid haigus- ega puhkuserahasid, lepingud on oktoobrist maini, pool aastat ei saa üldse mingit raha. Ise ma sellistel tingimustel nõus töötama ei oleks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui andsin ise tunde, raamatupidamist tegin ise ja kellegi puhkuse või haigusrahasid kinni ei maksnud.

kui sa ise olid samaaegselt nii ringi juhendaja kui firma omanik, siis oleks sa pidanud omale ikkagi suvel puhkuseraha ja haigestumisel haigushüvitust maksma. või maksid vaid dividende ja palka/puhkuseraha omale ei maksnudki? haiguse ajal olid päris ilma rahata?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui sa ise olid samaaegselt nii ringi juhendaja kui firma omanik, siis oleks sa pidanud omale ikkagi suvel puhkuseraha ja haigestumisel haigushüvitust maksma. või maksid vaid dividende ja palka/puhkuseraha omale ei maksnudki? haiguse ajal olid päris ilma rahata?

Miks ma peaks endale puhkuseraha maksma, kui terve suvi ei toimu ringe, küll ma siis puhkan. Haige ma olen harva ja suuremas osas maksab seda ju üldse haigekassa. Muidugi ei maksnud ma endale aastaläbi palka, see oleks ju päris jabur, kui sissetulek on vaid teatud periood aastast.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

15€/ bruto/ 45 min

Harju maakond, pole Tallinn.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

92 eurot neto kuus, 4 45-minutilist tundi nädalas (aga need kõik järjest – nii järjest, et isegi vahetundi ei ole).

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

92 eurot neto kuus, 4 45-minutilist tundi nädalas (aga need kõik järjest – nii järjest, et isegi vahetundi ei ole).

See on ju ikka ülivähe.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Huviringi tasu õpetajale