Esileht Koolilaps I kl tüdruku riietus tarkusepäeval

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: I kl tüdruku riietus tarkusepäeval

Postitas:
Kägu

Täitsa loll on sellist teemat teha, saan ise ka aru, aga ongi nii loll tunne. Võimalik, et täitsa pseudoprobleem. Olen eluaeg poiste ema olnud, kogu see tüdrukute-teema mulle nii võõras siiani, aga nüüd läheb pesamuna I klassi ja ma pole siiani suutnud otsustada, mida ta peaks 1. sept selga panema. Meil koolivormi pole. Minu ajal oli klassikaline kombo valge pluus+tume seelik. Möödnud aastal vaatasin, et ainult ühel vene rahvusest piigal oli selline komplekt, teistel olid igasugused värvilised kleidid, mõni päris lihtsake. Ostsin siis ka juba suve algul kleidi valmis, sellise lihtsa viisaka ühevärvilise, metalse varjundiga pressitud kangast, no ikka pidulik kleit, aga samas tagasihoidlik. Nüüd mõtlen, et äkki ikka peaks valge pluusi panema ja mingi seeliku, oleks kindla peale minek? Aga äkki on just siis ainuke? Nii või naa ei taha, et laps kuidagi teistest väga erinevana silma paistaks. Poiste puhul pole iialgi mingit muret, elu nagu lill. Küsida pole ka kelleltki, sest ei suhtle teiste tüdrukute emadega. Sellep. küsin siit: mida teie tütred 1. sept kannavad juhul kui nad ei kanna koolivormi?

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Minu kogemuse järgi on ikka enamus must-valges ja paar tüdrukut värviliste sitside satsidegs.</p>

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millisesse kooli su laps läheb? Äkki oskab keegi konkreetse kooli kohta midagi öelda.

Minu lapsed on olnud tln koolides ja ikka tume seelik + valge pluus, need kirjude kleitidega tüdrukud on ikka suures vähemuses, vast viis tükki kolme klassi peale. Ühevärvilisi tagasihoidlikke kleite on ilmselt ka, need ei torka lihtsalt silma. Aga siis peaks see kleit ikkagi tume olema, mitte suvaline ühevärviline.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis muidu koolivormi ei ole, aga 1. septembril ja teatud pidulikel puhkudel ka kooliaasta jooksul on piduliku riietusena nõutud valge pluus ja must seelik. Nii et esimesel septembril aktustel on alati valge pluusi ja musta seelikuga kõik.

Uuri, kas kooli kodulehel on selle kohta midagi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valge pluus ja tumesinine pihikseelik on plaanis

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Aitäh soovituste eest! Maakooliga tegu, googeldasin pilte, mõned leidsin, viimastel aastatel ongi nii, et vaid 1-2 lapsel valge-must riietus, ikka kõigil mingid värvilised kleidid-seelikud, peamiselt roosa. Lapsi vähe ka muidugi, üldine pilt ongi kirju. Meie kleit on tumedam, metalset pruunikat sügisetooni, peenikese musta vööga, paneksin valged sukad ja mustad kingad talle. Kui kõik on roosad-punased-kirjud, siis see kleit kindlasti eristuks. Samamoodi eristuks muidugi ka valge-must. Samas no roosat puhvkleiti ma talle ometi ju selga ei pane, isegi kui kõigil teistel on!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Aitäh soovituste eest! Maakooliga tegu, googeldasin pilte, mõned leidsin, viimastel aastatel ongi nii, et vaid 1-2 lapsel valge-must riietus, ikka kõigil mingid värvilised kleidid-seelikud, peamiselt roosa. Lapsi vähe ka muidugi, üldine pilt ongi kirju. Meie kleit on tumedam, metalset pruunikat sügisetooni, peenikese musta vööga, paneksin valged sukad ja mustad kingad talle. Kui kõik on roosad-punased-kirjud, siis see kleit kindlasti eristuks. Samamoodi eristuks muidugi ka valge-must. Samas no roosat puhvkleiti ma talle ometi ju selga ei pane, isegi kui kõigil teistel on!

Siis on ju kõik hästi, saada laps selle kleidiga, mis on talle valmis ostetud. Kui enamus on lillelised, siis on ühevärviline tagasihoidlik kleit väga okei valik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli ka üks väheseid tumesinine- valge kombinatsioonis. Aga see- eest nägi kõige asjalikum ja soliidsem välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Kui sa oled õpetaja, siis ikka äärmiselt ebameeldiv tundud.

Kui on maakool, vormi pole ja 1. klassi lapsed valdavalt roosades kleitides, siis ei ole küll vaja hakata oma last sinna saatma mingis ranges mustvalges akadeemilises vormis. Nii võib ikka kohe päris kindel olla, et teda ei võeta esimesest päevast alates omaks. Veider, et pedagoog nii lihtsat asja ei taipa.

Teemaalgataja kirjelduse järgi sobib see varem valmis ostetud kleit väga hästi.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlik on lähtuda oma kooli üldpildist.

Mul üks laps läks kooli, kus oli mingi eriti karm õppejuht. See sai koosolekul ikka sellise jutuga esinetud, et ma pigem siia seda ei pane, mis ta värvilistest kleitidest arvas. Mu lapsel oli must seelik-valge pluus ja kuna oli jahe, siis ka punane koolisarjast pärinev kampsun seal peal. Nii aktuse kui ka pildistamise ajaks pidi selle kampsuni ära võtma. Seal koolis üritati koolivormi sisse viia, aga mõned aastad hiljem enam näha pole.

Teine laps läks teise kooli musta pihikkleidiga, mille all oli valge ühevärviline t-särk (näha oli seda ainult kaeluse ja käiste juurest servadest. Seal koolis oli väga erinevaid variante. See on selline kool, kus riietusele on väga vähe piire seatud. Dressipluusid on üks põhilisi esemeid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsustasin ümber, paneb küll kleidi, aga musta-valge ruudulise ja sinna peale piduliku musta vesti. Proovisime kõik varinaid läbi ja laps ise tundis ennast nii kõige paremini. Lähtungi siis sellest ega mõtle üle.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsustasin ümber, paneb küll kleidi, aga musta-valge ruudulise ja sinna peale piduliku musta vesti. Proovisime kõik varinaid läbi ja laps ise tundis ennast nii kõige paremini. Lähtungi siis sellest ega mõtle üle.

Kleidi peale vest? Seda küll hästi ette ei kujuta.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Otsustasin ümber, paneb küll kleidi, aga musta-valge ruudulise ja sinna peale piduliku musta vesti. Proovisime kõik varinaid läbi ja laps ise tundis ennast nii kõige paremini. Lähtungi siis sellest ega mõtle üle.

Ilma selle infota poleks ma järgmised paar kuud magada saanud.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul lihtsalt tekkis küsimus, et kas esimese klassi alguses (äsja lasteaia lõpetanud) eristavad lapsed ise kedagi selle alusel, mis seljas on? Ma ei mõtle siis määrdunud, räpaseid, katkisi riideid, vaid selle asemel, et roosas sitsilises kleidis tüdruk vaatab kuidagi teise pilguga pidulikku must-valgesse riietunud last? Ja siis mõtleb kohe, et ei, temaga sõbraks ei hakka?
Ma ei taha seda uskuda ja see pigem läheb sinna ülemõtlemise kategooriasse.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõige jaburam asi, mida mina õpetajana aktusel näinud olen, oli üks sitside-satsidega kunagi valge olnud, nüüdseks kohutavalt määrdunud, plekiline ja rääbakas ja talle liiga suur kleit, millega üks 2.klassi preili aktusle ilmus (tõenöoliselt kaltsukotist välja tritud vanema õe igivana kleit, mille noor daam koduste poolt hommikul valmis pandud piduliku koolivormi asemel selga pani – koolis on isegi tavapäeval koolivorm nõutud)

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

roosas sitsilises kleidis tüdruk vaatab kuidagi teise pilguga pidulikku must-valgesse riietunud last?

jah, tegelikult on see pigem vastupidi, et need mustvalged lapsed vaatavad mannavahulapsi teise pilguga. Kui tolle põlgliku õpetaja laps kooli läheb, siis võib kindel olla, et tal on juba esimese klassi alguses sisse kasvatatud see suhtumine, et roosad-pitsilised-piltidega kleidid on nõmedad. Ta kas kadestab neid mannavahulapsi või mõtlebki, et vahi lolle.

eks need suhtumised tulevad kodust kaasa ja 1. klassi lastel on need juba vägagi olemas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleit ja vest? Veidi kapsalehekultuur pole? Kujutaks ette lühikeste käistega kleiti ja selle peal jahedama ilmaga pidulikumat kampsunit….Aga vest….nojah, päris kõike ju ei saa teise riietusest aimu, võibolla on täitsa okei. ; )

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Üllatama paneb, et vest + kleit nii palju kahtlusi tekitab 🙂 Et see üks ka ikka jälle magada saaks, siis täpsustan, et kleit on varrukateta, sinna peale läheb eest nööbitav lühikeste varrukatega pidulik vest/jakike, ma seda boleroks siiski ei nimetaks. Vabandage, lihtsa inimese asi, ei jäänud mõistetesse kinni. Aga olen tõesti tänulik arvamuste avaldamise eest, sain julgust juurde nn akadeemilise värvikombinatsiooni eelistamise osas.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Tavaliselt ma ei kahtle paranoiliselt kägude enesemääratlustes, aga see postitus lõhnab küll pigem provokaatori järele. Minu arvates õpetaja ei peaks 1) võõrast inimest lambist tibuemmeks sõimama, 2) järgarvule punkti lisamata jätma, 3) mitte teadma, et sõna “akadeemiline” tähendab õppeasutuse kontekstis ‘<span id=”s1740_6_d” class=”d”>ülikooli vm. kõrgkooliga, ka teaduste akadeemiaga seoses olev‘, 4) moodustama nii seosetuid liitlauseid nagu see teine: õnneks sellist (millist?) karnevali LINNAS ei korraldata? Et linnas elavad kuidagi paremat sorti inimesed, kes teavad, mida lapsele aktusele selga panna – õnneks, kelle õnneks?
</span>

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Tavaliselt ma ei kahtle paranoiliselt kägude enesemääratlustes, aga see postitus lõhnab küll pigem provokaatori järele. Minu arvates õpetaja ei peaks 1) võõrast inimest lambist tibuemmeks sõimama, 2) järgarvule punkti lisamata jätma, 3) mitte teadma, et sõna “akadeemiline” tähendab õppeasutuse kontekstis ‘<span id=”s1740_6_d” class=”d”>ülikooli vm. kõrgkooliga, ka teaduste akadeemiaga seoses olev‘, 4) moodustama nii seosetuid liitlauseid nagu see teine: õnneks sellist (millist?) karnevali LINNAS ei korraldata? Et linnas elavad kuidagi paremat sorti inimesed, kes teavad, mida lapsele aktusele selga panna – õnneks, kelle õnneks?

</span>

Minu arvates ka, igaüks paneb selga enda lapsele selle, mis on mugav ja meeldib eelkõige talle ja lapsele endale. Kummaline, et õpetaja vaatab, mis kellelgi seljas on. Loodame, et nii pole. Samamoodi ei usu, et kooli minevad lapsed üksteist selle järgi hindaks, mis tarkuse päeval seljas on.

 

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Tavaliselt ma ei kahtle paranoiliselt kägude enesemääratlustes, aga see postitus lõhnab küll pigem provokaatori järele. Minu arvates õpetaja ei peaks 1) võõrast inimest lambist tibuemmeks sõimama, 2) järgarvule punkti lisamata jätma, 3) mitte teadma, et sõna “akadeemiline” tähendab õppeasutuse kontekstis ‘<span id=”s1740_6_d” class=”d”>ülikooli vm. kõrgkooliga, ka teaduste akadeemiaga seoses olev‘, 4) moodustama nii seosetuid liitlauseid nagu see teine: õnneks sellist (millist?) karnevali LINNAS ei korraldata? Et linnas elavad kuidagi paremat sorti inimesed, kes teavad, mida lapsele aktusele selga panna – õnneks, kelle õnneks?

</span>

Minu arvates ka, igaüks paneb selga enda lapsele selle, mis on mugav ja meeldib eelkõige talle ja lapsele endale. Kummaline, et õpetaja vaatab, mis kellelgi seljas on. Loodame, et nii pole. Samamoodi ei usu, et kooli minevad lapsed üksteist selle järgi hindaks, mis tarkuse päeval seljas on.

Loomulikult peab õpetaja vaatama, mis lastel seljas on. Õpetaja tegeleb ka kasvatustööga, mitte vaid õpetamisega. On väga tähtis juba väiksena harjuda kandma koha ja üritusega sobivaid riideid. Nii mõnelgi täiskasvanul on näiteks jäänud töökoht saamata, kui ei oska end sobivalt riietada…

Kool on akadeemiline asutus!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lühikeste varrukatega pidulik vest/jakike, ma seda boleroks siiski ei nimetaks

Vaata järele, misasi on vest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Tavaliselt ma ei kahtle paranoiliselt kägude enesemääratlustes, aga see postitus lõhnab küll pigem provokaatori järele. Minu arvates õpetaja ei peaks 1) võõrast inimest lambist tibuemmeks sõimama, 2) järgarvule punkti lisamata jätma, 3) mitte teadma, et sõna “akadeemiline” tähendab õppeasutuse kontekstis ‘<span id=”s1740_6_d” class=”d”>ülikooli vm. kõrgkooliga, ka teaduste akadeemiaga seoses olev‘, 4) moodustama nii seosetuid liitlauseid nagu see teine: õnneks sellist (millist?) karnevali LINNAS ei korraldata? Et linnas elavad kuidagi paremat sorti inimesed, kes teavad, mida lapsele aktusele selga panna – õnneks, kelle õnneks?

</span>

Minu arvates ka, igaüks paneb selga enda lapsele selle, mis on mugav ja meeldib eelkõige talle ja lapsele endale. Kummaline, et õpetaja vaatab, mis kellelgi seljas on. Loodame, et nii pole. Samamoodi ei usu, et kooli minevad lapsed üksteist selle järgi hindaks, mis tarkuse päeval seljas on.

Loomulikult peab õpetaja vaatama, mis lastel seljas on. Õpetaja tegeleb ka kasvatustööga, mitte vaid õpetamisega. On väga tähtis juba väiksena harjuda kandma koha ja üritusega sobivaid riideid. Nii mõnelgi täiskasvanul on näiteks jäänud töökoht saamata, kui ei oska end sobivalt riietada…

Kool on akadeemiline asutus!

Mida iganes. Loomulikult ei lähe laps aktusele igapäeva riietuses, kuid mis on kellegi jaoks pidulik, on küll maitse asi ja perekondi, ka majanduslikke võimalusi, on igasuguseid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. klassi minek on pidulik ja uue “ajastu” algus akadeemilises maailmas, seega loomulikult must/tumesinine seelik/pihik ja valge/hele pluus. Selle järgi ei looda küll põhjapanevaid järeldusi lapsest endast, kuid vanematest ja nende valmisolekust võib sealt üht-teist järeldada. Tegemist on traditsioonilise esimese koolipäevaga, traditsiooniliste riietekombinatsioonidega, kuid ikka tekib küsimusi?!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isver, selle teema järgi tundub, et õpetajad ja mõned täiskasvanud ongi kõige suuremad riietuse põhjal kiusajad ja halvustajad. Lastel endil ükskõik, mis seljad on, peaasi, et tore on ja tore inimene oleks. Nagu täiskasvanud hakkaks oma halvustavat arvamust teistele lastele ka peale suruma. Õpetada saab ilma mõnitamata ja häbitunnet tekitamata ka! Kui ei oska sõvralikult õpetada, vaid ainult halvustades, siis peaks ise häbenema minema!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

Tavaliselt ma ei kahtle paranoiliselt kägude enesemääratlustes, aga see postitus lõhnab küll pigem provokaatori järele. Minu arvates õpetaja ei peaks 1) võõrast inimest lambist tibuemmeks sõimama, 2) järgarvule punkti lisamata jätma, 3) mitte teadma, et sõna “akadeemiline” tähendab õppeasutuse kontekstis ‘<span id=”s1740_6_d” class=”d”>ülikooli vm. kõrgkooliga, ka teaduste akadeemiaga seoses olev‘, 4) moodustama nii seosetuid liitlauseid nagu see teine: õnneks sellist (millist?) karnevali LINNAS ei korraldata? Et linnas elavad kuidagi paremat sorti inimesed, kes teavad, mida lapsele aktusele selga panna – õnneks, kelle õnneks?

</span>

Minu arvates ka, igaüks paneb selga enda lapsele selle, mis on mugav ja meeldib eelkõige talle ja lapsele endale. Kummaline, et õpetaja vaatab, mis kellelgi seljas on. Loodame, et nii pole. Samamoodi ei usu, et kooli minevad lapsed üksteist selle järgi hindaks, mis tarkuse päeval seljas on.

Loomulikult peab õpetaja vaatama, mis lastel seljas on. Õpetaja tegeleb ka kasvatustööga, mitte vaid õpetamisega. On väga tähtis juba väiksena harjuda kandma koha ja üritusega sobivaid riideid. Nii mõnelgi täiskasvanul on näiteks jäänud töökoht saamata, kui ei oska end sobivalt riietada…

Kool on akadeemiline asutus!

Mida iganes. Loomulikult ei lähe laps aktusele igapäeva riietuses, kuid mis on kellegi jaoks pidulik, on küll maitse asi ja perekondi, ka majanduslikke võimalusi, on igasuguseid.

Majanduslike võimaluste taha asi küll ei jää  – teise ringi riided on väga odavad või lausa tasuta. Satsidega kirju kleit võib pidulik olla, aga tegu pole peo, vaid aktusega!

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Normaalne pere saab aru, et ikka akadeemiline riietus on ok.

Kahjuks me seda näeme vaid nn “eliit” koolide aktusel. Ka edaspidi koolis olles ei ole ok dressid, lühkarid, topid. Kahjuks mõnede koolide juhtkonnad kardavad riietumise reegleid kehtestada.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täitsa loll on sellist teemat teha, saan ise ka aru, aga ongi nii loll tunne.

Pole midagi, Perekoolist küsitakse ikka isiklikku elu puudutavaid asju. Milline ema siis teaks, kuidas oma last riietada? Ikka teaised teavad!

(Õnneks meie koolil oma dresscode pidulike ürituste jaoks: kanda võib sinist, musta, valget. Mingid vahukoorekleidikesed ja sätendavad pluusikesed jäid lasteaeda).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni tibuemme ei saa ikka veel aru 2021 aastal, et kool on akadeemiline koht. Õnneks on see maakool ja sellist karnevali linnas ei korraldata. Õpetaja

https://www.tlu.ee/opmat/ka/opiobjekt/akadeemilisest_identiteedist/akadeemilisusest.html

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koolilaps I kl tüdruku riietus tarkusepäeval