Esileht Lapse ootamine I trimestri vaktsineerimine läbipõdenuna

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: I trimestri vaktsineerimine läbipõdenuna

Postitas:
Kägu

Palun asjatundlikku nõu.

Haigestusin suvel koroonasse (polnud vaktsineeritud, haigestusin 2 päeva enne vaktsiiniaega). Arsti soovitus oli kuuendal kuul pärast haigestumist teha üks vaktsiinisüst (see oleks siis nüüd, jaanuaris) ning see oli mul ka plaanis.

Jäin lapseootele, kohe algab 11. nädal. Kuidas oleks õigem tegutseda, kas vaktsineerida nüüd jaanuaris või pigem oodata natuke, II trimestri keskpaigani?

Kas saan õigesti aru, et rasedatele soovitatakse Pfizerit, mitte Jannsenit? Kas saan õigesti aru, et läbipõdenuna saan ka Pfizerit ühe doosi ning sellega loetakse vaktsiinikuur lõpetatuks, st kui nüüd jaanuaris vaktsineerin, siis olen täisvaktsineeritu edasi?

Soovin teha ka läkaköha vaktsiini, sain aru, et sellega soovitatakse oodata teise trimestri lõpuni, mil mõju on kõige parem.

Pfizeril tundub olevat kõige madalam kõrvalnähtude määr (mu kõige suurem mureallikas on võimalik palavik), kas saan õigesti aru, et kui palavik peaks tõusma, on lubatud paratsetamooli võtta? Kas seda peaks võtma juba ennetavalt?

Tänan abi eest juba ette. Soovin asjatundlikku nõu, et teaks langetada kõige parem otsus.

+5
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun asjatundlikku nõu.

Haigestusin suvel koroonasse (polnud vaktsineeritud, haigestusin 2 päeva enne vaktsiiniaega). Arsti soovitus oli kuuendal kuul pärast haigestumist teha üks vaktsiinisüst (see oleks siis nüüd, jaanuaris) ning see oli mul ka plaanis.

Jäin lapseootele, kohe algab 11. nädal. Kuidas oleks õigem tegutseda, kas vaktsineerida nüüd jaanuaris või pigem oodata natuke, II trimestri keskpaigani?

Kas saan õigesti aru, et rasedatele soovitatakse Pfizerit, mitte Jannsenit? Kas saan õigesti aru, et läbipõdenuna saan ka Pfizerit ühe doosi ning sellega loetakse vaktsiinikuur lõpetatuks, st kui nüüd jaanuaris vaktsineerin, siis olen täisvaktsineeritu edasi?

Soovin teha ka läkaköha vaktsiini, sain aru, et sellega soovitatakse oodata teise trimestri lõpuni, mil mõju on kõige parem.

Pfizeril tundub olevat kõige madalam kõrvalnähtude määr (mu kõige suurem mureallikas on võimalik palavik), kas saan õigesti aru, et kui palavik peaks tõusma, on lubatud paratsetamooli võtta? Kas seda peaks võtma juba ennetavalt?

Tänan abi eest juba ette. Soovin asjatundlikku nõu, et teaks langetada kõige parem otsus.

Minu ja minu õe kogemusel soovitasid arstid mõlemal vaksineerida. Mina tegin teisel trimestril ja õde esimesel. Vaktsiinidest enim soovitati rasedale tõesti Pfiserit. Paratsetamooli võib rasedana süüa, ennetavalt seda võtta pole tarvis. Enamasti kõrvalnähte ei ole. Meil mõlemal (ja ka mul enamusel beebigrupis) oli vaid käsi valus. Kuna Sul rasedust omajagu juba ja oma arst olemas, võid ka temaga läbi arutada. Ta teeb Su haiguslugu paremini.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles küsimuses saab asjatundlikku nõu ikka arstikabinetist, mitte Perekooli foorumist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineeri, kui peaksid uuesti saama, põed kergemalt.

Rasedale on covid väga raske haigus

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://thecovidblog.com/2022/01/12/stephanie-whitmore-stillbirth-australia-12-days-after-second-pfizer-injection/

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära neid anti-vaxxe siin küll kuula. Covid kulgeb rasedatele tihtipeale väga raskelt. Kui just vastunäidustusi pole, lase ennast vaktsineerida. Arstid soovitavad vaktsineerida, miks usaldada mingeid olematu haridusega anonüümseid netikommentaatoreid.

USAs on juba sadu tuhandeid rasedaid naisi mRNA vaktsiiniga vaktsineeritud ja statistiliselt on sama arv raseduse katkemisi ja surnultsünde kui enne vaktsineerimist ehk siis vaktsiinid ei ole mitte kuidagi suurendanud nende arvu. Küll aga on palju rasedaid või nende beebisid surnud koroonasse haigestumise järel või siis on olnud vajadus laps nii vara üsast välja võtta, et nad pole veel välja arenenud ja on seetõttu puudega lapse saanud.

Ise olen 3 korda vaktsineeritud, 1 kord enne rasedaks jäämist ja 2 korda rasedana. Mingeid kõrvalnähte ei esinenud ja beebil läheb suurepäraselt.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära neid anti-vaxxe siin küll kuula. Covid kulgeb rasedatele tihtipeale väga raskelt. Kui just vastunäidustusi pole, lase ennast vaktsineerida. Arstid soovitavad vaktsineerida, miks usaldada mingeid olematu haridusega anonüümseid netikommentaatoreid.

USAs on juba sadu tuhandeid rasedaid naisi mRNA vaktsiiniga vaktsineeritud ja statistiliselt on sama arv raseduse katkemisi ja surnultsünde kui enne vaktsineerimist ehk siis vaktsiinid ei ole mitte kuidagi suurendanud nende arvu. Küll aga on palju rasedaid või nende beebisid surnud koroonasse haigestumise järel või siis on olnud vajadus laps nii vara üsast välja võtta, et nad pole veel välja arenenud ja on seetõttu puudega lapse saanud.

Ise olen 3 korda vaktsineeritud, 1 kord enne rasedaks jäämist ja 2 korda rasedana. Mingeid kõrvalnähte ei esinenud ja beebil läheb suurepäraselt.

Ei tohiks ainult otsustada, et beebiga on kõik korras peale sündi. Kes välistab, et vaimne areng toimib ikka normaalselt edasi lapse kasvades. Ükski beebi pole veel arenenud nii kaugele, et saaks seda välistada. Ei soovi hirmutada, aga ikka tuleb ka mõelda, kasu ja kahju, erit kui üks kord juba põetud, et pikaajalisi uuringuid ei ole ja inimese keha on väga keeruline, väike muutus võib juba väga palju tagajärgi tuua kehas.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tükk aega kaalsin kas vaksineerida, otsustasi mitte vaksineerida ja põdesin koroona läbi, paariks tunniks tõusis palavik 37,2 peale ja kõik ????‍♀️
Vaksineerimine tundub suurem oht mulle

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Keegi ei tea veel põhjust, aga kuna põhjus võib olla vaktsineerimine, siis ise ei riskiks sellega.

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Keegi ei tea veel põhjust, aga kuna põhjus võib olla vaktsineerimine, siis ise ei riskiks sellega.

Linki ei taha panna? Nõnda dramaatiline protsent, raske uskuda.

Teema-algatajale – juhindu sisetundest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Keegi ei tea veel põhjust, aga kuna põhjus võib olla vaktsineerimine, siis ise ei riskiks sellega.

Olenemata riigist või ajastust, katkeb esimedel trimestril nii 20-30% rasedustest.

Kui sa tuled rääkima millegi 400% tõusust. 400%. Kui loll sa täpselt oled?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Keegi ei tea veel põhjust, aga kuna põhjus võib olla vaktsineerimine, siis ise ei riskiks sellega.

VALEINFO LEVITAMINE! See vandenõuteooria läks lendu ühest “alternatiivse teaduse” veebilehelt ja nüüd antivaxerid mõnuga levitavad seda valet. Tülgastav! Selline valeinfo võib reaalselt mõne raseda ja tema beebi elu maksma minna. Antivaxereid tuleks hakata vastutusele võtma valeinfo levitamise eest.

https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/04/12/fact-check-no-evidence-surge-miscarriages-since-vaccine-rollout/7062549002/

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sama teemaga kimpus. Ma peaks 2. trimestri alguses tegema. Otsustasin, et vaatan, mida sellel ajal nr näitavad ja äkki õnnestub raseduse lõppu jätta. Uurin arstilt ka kummal juhul laps paremini antikehade saab, kas pärast sünnitust rinnapiimaga või enne. Aga igatahes lähtun arsti soovitustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen samuti kõhkleval seisukohal, kas peaks tõhustusdoosi tegema rasedana või mitte. Kaks doosi tehtud enne rasestumist ja vaktsineerimispass kehtib kevade lõpuni. Laps peaks sündima sügise algul. Mõtlen samamoodi nagu üks kägu mainis, et keegi ei tea ju praegu väita, et raseduse ajal vaktsineeritud emade beebide vaimne areng toimub normaalselt. Rasedatel on enamiku ravimite võtmine keelatud, kuna ei teata selle mõjusid lapse arengu kõigis aspektides. Viimasel ajal on isegi hakatud ümber lükkama lihtlabase paratsetamooli ohutust raseduse ajal: https://novaator.err.ee/1608348140/ulevaateartikkel-tostatab-kusimuse-paratsetamooli-ohutusest-rasedatele

Pean ennast keskmisest haritumaks inimeseks, ei ole nn antivaxxer. Aga ma hetkel päriselt ka kaldun sinnapoole, et raseduse ajal tõhustusdoosi ei tee. Pealegi pole garantiid, et paari kuu jooksul jälle mingit uut Kreeka tähestiku tüve ei teki, mis senistest vaktsiinidest kõrvale suudab põigata. Minu raseduse lõpp peaks õnneks langema aega, mil nakatumine on hooajaliselt madal ja mu enda immuunsussüsteem tugevam. Just lõpurasedatele on see haigus kõige ohtlikum.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

USAs on viimastel kuudel tõusnud esimesel trimestril raseduste katkemine 400%. Keegi ei tea veel põhjust, aga kuna põhjus võib olla vaktsineerimine, siis ise ei riskiks sellega.

VALEINFO LEVITAMINE! See vandenõuteooria läks lendu ühest “alternatiivse teaduse” veebilehelt ja nüüd antivaxerid mõnuga levitavad seda valet. Tülgastav! Selline valeinfo võib reaalselt mõne raseda ja tema beebi elu maksma minna. Antivaxereid tuleks hakata vastutusele võtma valeinfo levitamise eest.

https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/04/12/fact-check-no-evidence-surge-miscarriages-since-vaccine-rollout/7062549002/

Minuarust tuleks vastutusele võtta kõik need kes seda süsti peale suruvad. Ma kaotasin oma pereliikme selle süsti ja nende nõudmiste pärast. Keegi ei vastuta. Sina siin võtad vastutusele keda ja mille eest?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust tuleks vastutusele võtta kõik need kes seda süsti peale suruvad. Ma kaotasin oma pereliikme selle süsti ja nende nõudmiste pärast. Keegi ei vastuta. Sina siin võtad vastutusele keda ja mille eest?

Selleks peab põhikooli tasemel matemaatika ikka kõvasti lonkama, et vaktsineerimist ohtlikumaks kui koroona läbipõdemist pidada. Aga keskmina antivax ei olegi just eriti haritud, vähemalt mitte reaalaladel. Mingeid kaunite kunstide aladel leidub muidugi kõrgharidusega kristallipuhujaid aga no olgem ausad, nende hariduse kõrghariduseks nimetamine on reaalala kõrghariduse solvamine.

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hetkel on veel see element ka juurde tekkimas, et kõige populaarsema tüve vastu see vaktsiin vast suurt midagi enam ei teegi (kuidas 2. ja 3. süst midagi teha saavad, kui 4. ei tee jne?). Datapoint riskide arvestamisel.

https://forte.delfi.ee/artikkel/95664997/esimesed-neljanda-doosi-andmed-iisraelist-sellest-pole-omikroni-vastu-suurt-kasu

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks otsustagu ise oma valikute üle ja kui keegi ebaviisakas inimene hakkab ühte vôi teist osapoolt harimatuks inimeseks sôimama, siis selle inimese arvamust pole môtet kuulata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki nõu eest. Ei tahtnud mitte üldist vaktsiin/mittevaktsiin arutelu, vaid konkreetselt enda olukorra kohta.

Nendele, kes suunasid arstile — jah, loomulikult ma rääkisin ka arstidega. Enda ämmaemand juhindus Naistearstide Seltsi soovitusest, mis ütleb, et vahet pole, millal vaktsineerida, samas Saksamaal soovitatakse oodata II trimestrini.

Lisaks helistasin nii koroonakriisi infotelefonile ja ka perearsti infotelefonile, et saada selgust, kas läbipõdenuna tehakse ainult üks doos ISEGI kahedoosilistele, nagu Pfizer, ning sain kinnituse, et jah, rasedatele soovitatakse mRNA vaktsiini (nt Pfizer) ning seda tehakse ainult üks doos läbipõdenutele (isegi, kuigi see on kahedoosiline).

Ma esmarase ja sellepärast üritan infot koguda nii paljudest kohtadest kui võimalik, loodan, et siin foorumis olijad mõistavad, kui suur ülemõtleja üks esmakordselt last ootav ema on 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki nõu eest. Ei tahtnud mitte üldist vaktsiin/mittevaktsiin arutelu, vaid konkreetselt enda olukorra kohta.

Nendele, kes suunasid arstile — jah, loomulikult ma rääkisin ka arstidega. Enda ämmaemand juhindus Naistearstide Seltsi soovitusest, mis ütleb, et vahet pole, millal vaktsineerida, samas Saksamaal soovitatakse oodata II trimestrini.

Lisaks helistasin nii koroonakriisi infotelefonile ja ka perearsti infotelefonile, et saada selgust, kas läbipõdenuna tehakse ainult üks doos ISEGI kahedoosilistele, nagu Pfizer, ning sain kinnituse, et jah, rasedatele soovitatakse mRNA vaktsiini (nt Pfizer) ning seda tehakse ainult üks doos läbipõdenutele (isegi, kuigi see on kahedoosiline).

Ma esmarase ja sellepärast üritan infot koguda nii paljudest kohtadest kui võimalik, loodan, et siin foorumis olijad mõistavad, kui suur ülemõtleja üks esmakordselt last ootav ema on ????

Seda küll, rasedusega kaasneb suur vastutus. Aga Austria isegi jättis kohutuslikust vaktsineerimisest kõrvale rasedad. Küsi arstilt, et tema pääseb selgelt haigla andmetele ligi, kui palju rasedaid REAALSELT COVId19 on haiglas ja raskes seisus.
Mina ei vaktsineeri, üks on see, et see laps tuleb tõesti 10 sõrme/varbaga välja, aga hilisem. Mõtle, kui tekib mingi defekt ning jääbiki mingi teatud aasta arengule seisma. Sama oht on ka covidi põdemisega, aga seal ei ole kaasas mingeid abiaineid, mis vb sinu keha ärritavad ja võivad tekitada väärarenguid. Peadki nüüd valima, keda pead ohtlikumaks loodust või inimest….

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult olen selle teema juba lõppenuks lugenud, aga viimasele kommenteerijale siiski ei saa vastamata jätta — esiteks on raseda naise hirmutamine lapse väärarengutega äärmiselt nõme käitumine. Tutvusin loomulikult nii arsti soovitustega kui ka teadusartiklitega mRNA vaktsiinidest üldiselt (k.a enne-COVIDi aegsetega). Langetasin ka otsuse, et ootan paar nädalat II semestri algusest, nagu soovitavad praegu kõige rangemad naistearstide liidud (nt Saksamaal) — minu puhul on see läbipõdemise tõttu niikuinii tõhustusdoos ja selle paari nädalaga ei lange immuunsus niivõrd, et see võiks olla väga ohtlik ja niimoodi on riskid minu jaoks tasakaalustatud.

Ma väga palun, et hoidutaks inimeste hirmutamisest ja väärinfo jagamisest (ükskõik mis teemal). Esmarasedana tundub kõik väga hirmuäratav ja iga päev internetis aega veetes loen uusi teemasid, kus keegi ähvardades sündimata lastele uusi hädasid välja mõtleb. Minu jaoks lõppes see siis, kui ühest poest põgenesin, kui selgus, et mulle maitsta antud toode pärines metallpurgist. Otsustasin, et edaspidi uurin ainult ise kas algallikatest või otse arstilt. Palun olge rasedate emade suhtes mõistvad ja toetavad! Hirmutamisega ei jõua mitte kuhugi ja halvemal juhul teevad nad sellega endale tõesti liiga, kas puhtalt läbi mure ja stressi või siis läbi kehvade otsuste. Aitäh tähelepanu eest.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult olen selle teema juba lõppenuks lugenud, aga viimasele kommenteerijale siiski ei saa vastamata jätta — esiteks on raseda naise hirmutamine lapse väärarengutega äärmiselt nõme käitumine. Tutvusin loomulikult nii arsti soovitustega kui ka teadusartiklitega mRNA vaktsiinidest üldiselt (k.a enne-COVIDi aegsetega). Langetasin ka otsuse, et ootan paar nädalat II semestri algusest, nagu soovitavad praegu kõige rangemad naistearstide liidud (nt Saksamaal) — minu puhul on see läbipõdemise tõttu niikuinii tõhustusdoos ja selle paari nädalaga ei lange immuunsus niivõrd, et see võiks olla väga ohtlik ja niimoodi on riskid minu jaoks tasakaalustatud.

Ma väga palun, et hoidutaks inimeste hirmutamisest ja väärinfo jagamisest (ükskõik mis teemal). Esmarasedana tundub kõik väga hirmuäratav ja iga päev internetis aega veetes loen uusi teemasid, kus keegi ähvardades sündimata lastele uusi hädasid välja mõtleb. Minu jaoks lõppes see siis, kui ühest poest põgenesin, kui selgus, et mulle maitsta antud toode pärines metallpurgist. Otsustasin, et edaspidi uurin ainult ise kas algallikatest või otse arstilt. Palun olge rasedate emade suhtes mõistvad ja toetavad! Hirmutamisega ei jõua mitte kuhugi ja halvemal juhul teevad nad sellega endale tõesti liiga, kas puhtalt läbi mure ja stressi või siis läbi kehvade otsuste. Aitäh tähelepanu eest.

Mõtlesin selle teema juures jagada oma kogemust. Olen hetkel viimaseid päevi rase ning põdesin mõne nädala eest teist korda koroonat. Esimest korda eelmisl kevadel, veidi enne rasedaks jäämist. Kaalusin pikalt vaktsineerimist kuid otsustasin seda mitte teha kuna esmakordne põdemine oli minul pigem kerge ja taastumine kiire; ei saa jätta tähelepanuta ka vaktsineerimise ohte millest omal nahal ülevaade puudub.

Tähelepanekud:

1) Haigus kulges III trimesrti lõpus kokkuvõttes kiiremini ja enesetunde järgi kergemalt kui esimesel korral, küll aga oli hingamine raskendatud kopsumahu kokkusurutuse ning üldiste tursete tõttu.

2) Teised pereliikmed ning tuttavad, kes põdesid samuti eelmisel kevadel ei haigestnud nüüd vaatamata  suuremale hulgale kokkupuudetele haigestunutega. (Vältisin kokkusaamisi kui oli kahtlus et keegi on olnud lähikontaktne) Minu näite puhul võib järeldada, et nakatumise tõenäosus on rasedal hulga suurem, keha on “tühi”

Kas oleksin ennast vaktsineerinud kui oleksin ette teadnud et haigestun? Praegu on vastus kindlasti ei. Muret tundsin haiguse pärast küll, kuid kõik analüüsid, UH ning KTG kinnitasid, et beebi tunneb end hästi ning on kenasti kasvanud. Ehk ainus märgatav muutus on see, et minu kaalutõus jäi kinni (kuna ei olnud eelevalt alakaaluline siis pole see ka probleem)

Siinkohal ei soovi kellegi otsust kallutada end vaktsineerida/sellest loobuda. Kui vaktsineerimine annab meelerahu siis on juba ainuüksi see oluline positiivne efekt. Siiski ei maksa ka hirmutada et ilmtingimata kõigile rasedatele Covid on äärmiselt raske või surmav ja vaksiin kinldalt ohutu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult olen selle teema juba lõppenuks lugenud, aga viimasele kommenteerijale siiski ei saa vastamata jätta — esiteks on raseda naise hirmutamine lapse väärarengutega äärmiselt nõme käitumine. Tutvusin loomulikult nii arsti soovitustega kui ka teadusartiklitega mRNA vaktsiinidest üldiselt (k.a enne-COVIDi aegsetega). Langetasin ka otsuse, et ootan paar nädalat II semestri algusest, nagu soovitavad praegu kõige rangemad naistearstide liidud (nt Saksamaal) — minu puhul on see läbipõdemise tõttu niikuinii tõhustusdoos ja selle paari nädalaga ei lange immuunsus niivõrd, et see võiks olla väga ohtlik ja niimoodi on riskid minu jaoks tasakaalustatud.

Ma väga palun, et hoidutaks inimeste hirmutamisest ja väärinfo jagamisest (ükskõik mis teemal). Esmarasedana tundub kõik väga hirmuäratav ja iga päev internetis aega veetes loen uusi teemasid, kus keegi ähvardades sündimata lastele uusi hädasid välja mõtleb. Minu jaoks lõppes see siis, kui ühest poest põgenesin, kui selgus, et mulle maitsta antud toode pärines metallpurgist. Otsustasin, et edaspidi uurin ainult ise kas algallikatest või otse arstilt. Palun olge rasedate emade suhtes mõistvad ja toetavad! Hirmutamisega ei jõua mitte kuhugi ja halvemal juhul teevad nad sellega endale tõesti liiga, kas puhtalt läbi mure ja stressi või siis läbi kehvade otsuste. Aitäh tähelepanu eest.

See ei olnud hirmutamiseks, vaid ikka, et inimene peaks teadma millega riskib. Kuidas kisa ei tõsteta, kui hirmutatakse rasedaid, kes ei soovinud vaktsineerida? Ei saa pead liiva alla peita, sest mõned vastused ei meeldi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aina enam teadusartikleid on tõestanud (vaatamata suurele vastupanule), et läbipõdemine annab isegi parema kaitse kui need paar hooaega vanad süstid mis praeguste tüvede vastu niikuinii ei toimi. Teiseks, esmastes kliinilistes uuringutes ei kaasatud rasedaid, praegune Naistearstide selts jm tähtsad organisatsioonid toetuvad ohutusuuringutele milles on osalenud mõnituhat rasedat ja järeldavad, et vaktsiin on ohutu, sest enamik lapsed on endiselt elus. Endiselt, rõhutan, ohutusuuringud alles kestavad, pikaajalist mõju ei saa keegi teada ning mitte keegi ei saa Sulle lubada, et see on ohutu, sest seda infot lihtsalt pole veel.

Neid sõimavaid kägusid pole mõtet siin üldse tähele panna. ???? Töötan vastsündinutega ja selliseid juhtumeid, mida olen näinud viimase aasta jooksul, pole mina varem näinud.

Las igaüks kuulab enda sisetunnet, see otsus peaks olema 100% enda soovil tehtud. Lihtsalt siiralt tahan soovitada kuulata enda sisetunnet ning mitte lasta end mõjutada, sest keegi arst või ämmaemand tungivalt soovitab. Enda kogemusest võin öelda, et vaktsineerimata rasedale ei vaata nüüd ükski terve mõistuse ja kriitilise mõtlemisvõimega inimene viltu. Seda enam, et oled läbipõdenud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks inimesed varem ennast vaktsineerisid?

1.) Vaktsiin hoiab ära haigestumise

2.) Vaktsiin hoiab ära haiguse edasikandumise

3.) Vaktsineeritud põevad haigust kergemini

 

Praegused vaktsiinid:

1.) Ei hoia ära haigestumist

2.) Ei hoia ära haiguse edasi kandumist

3.) Haiguse kulg on reeglina ka ilma vaktsiinita kerge. On mitmeid juhtumeid, kus vaktsineerimine pole läbipõdemist kergemaks muutnud.

 

Miks inimesed ennast praegu Covid-19 vastu vaktsineerivad?

Lihtsalt selleks, et saaks lõunapausi ajal normaalselt sööklas istuda ja süüa. Kui passi pole istuvad mõned vetsupotil ja söövad seal. Seda näitab ühekordsete pappkarpide  arv WC kabiinide prügikastides.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aina enam teadusartikleid on tõestanud (vaatamata suurele vastupanule), et läbipõdemine annab isegi parema kaitse kui need paar hooaega vanad süstid mis praeguste tüvede vastu niikuinii ei toimi. Teiseks, esmastes kliinilistes uuringutes ei kaasatud rasedaid, praegune Naistearstide selts jm tähtsad organisatsioonid toetuvad ohutusuuringutele milles on osalenud mõnituhat rasedat ja järeldavad, et vaktsiin on ohutu, sest enamik lapsed on endiselt elus. Endiselt, rõhutan, ohutusuuringud alles kestavad, pikaajalist mõju ei saa keegi teada ning mitte keegi ei saa Sulle lubada, et see on ohutu, sest seda infot lihtsalt pole veel.

Neid sõimavaid kägusid pole mõtet siin üldse tähele panna. ???? Töötan vastsündinutega ja selliseid juhtumeid, mida olen näinud viimase aasta jooksul, pole mina varem näinud.

Las igaüks kuulab enda sisetunnet, see otsus peaks olema 100% enda soovil tehtud. Lihtsalt siiralt tahan soovitada kuulata enda sisetunnet ning mitte lasta end mõjutada, sest keegi arst või ämmaemand tungivalt soovitab. Enda kogemusest võin öelda, et vaktsineerimata rasedale ei vaata nüüd ükski terve mõistuse ja kriitilise mõtlemisvõimega inimene viltu. Seda enam, et oled läbipõdenud.

Milliseid juhtumeid Sa oled viimase aasta jooksul vastsündinutel näinud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed killud juba välismaalt.

My daughter got her 1st vaccine in her 8th month of pregnancy at the suggestion of her obgyn to give the baby some immunity. 7 1/2 months after having him, he got covid. Now my grandson is 9 months old & pediatrician said he is developmentally behind because he doesnt sit up on his own, crawl or make mama, dada sounds etc. Dr is telling her to go to a developmental therapist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed killud juba välismaalt.

My daughter got her 1st vaccine in her 8th month of pregnancy at the suggestion of her obgyn to give the baby some immunity. 7 1/2 months after having him, he got covid. Now my grandson is 9 months old & pediatrician said he is developmentally behind because he doesnt sit up on his own, crawl or make mama, dada sounds etc. Dr is telling her to go to a developmental therapist.

Iga haiguse või suure stressi põdemisega võib areng/kasv natuke kinni jääda – loodetavasti saab tagantjärele tasa teha. Kahju tegi ju siinkohal ikkagi nakkus, mitte vaktsiin?

Õppetund kõigile, kes kuulata viitsivad: vaktsiin ei tee kedagi surematuks. Sama kehtib ka nende teiste vaktsiinide kohta… See, et seal DTaP ära teed, ei tähenda nüüd seda, et poliopessa lapse visata võiks jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Lapse ootamine I trimestri vaktsineerimine läbipõdenuna