Esileht Ajaviite- ja muud jutud ID-kaardi kehtivus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: ID-kaardi kehtivus

Postitas:
Kägu

Kui mu ID kaardil on Kehtiv kuni 23.08.2019, kas see tähendab, 23. on veel kehtiv? Avastasin alles täna, et 23. on tööreis Soome (1 päev) ja minul on ID-kaart läbi saamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No kui on kehtiv kuni 23. august, siis ei lõpe ju kehtivus 12. või 10. augustil vist?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No kui on kehtiv kuni 23. august, siis ei lõpe ju kehtivus 12. või 10. augustil vist?

Ma pean silmas, kas 23. on kaasa arvatud või mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult kaasa arvatud.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja veel. Lähen kohe homme hommikul uut kaarti tegema, aga selle saamisega läheb ju aega… Töö juures on aga vaja. Mis see digi-ID endast kujutab? Kas selle sertifikaadid saaks kohe kätte ja saaksin arvutis tööd edasi teha?

Ei jõua ennast ära kiruda, et nii loll olen ja ei kontrollinud…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja veel. Lähen kohe homme hommikul uut kaarti tegema, aga selle saamisega läheb ju aega… Töö juures on aga vaja. Mis see digi-ID endast kujutab? Kas selle sertifikaadid saaks kohe kätte ja saaksin arvutis tööd edasi teha?

Ei jõua ennast ära kiruda, et nii loll olen ja ei kontrollinud…

Miks sul töö jaoks id vaja on? Ehk saaksid hoopis mobiil-id või smart-id hakkama?
Aga kui lähed uut tegema siis vana ju kehtib ja on veel olemas? Nad ära ei võta.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga välismaale reisides peab ID-kaart ju veel vähemalt 3 kuud kehtiv olema?
EDIT: Ah soo, ei peagi.
“EL ja EMP liikmesriikides peab EL kodaniku ID kaart ja/või pass olema kehtiv reisi ajal, ei ole nõuet selle kohta, et pass peab kehtima 3 või 6 kuud pärast reisi.”

Ise taotlesin uut ID-kaarti 8 päeva tagasi, homme saan lõpuks kätte. Mulle ei antud sertifikaate ette ära, aga ma muidugi ei küsinud ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uut id-kaarti taotlema minnes ei anna praegust ju ära. See kehtib kuni uue väljastamiseni.

Loomulikult mitte. Kehtib toodud kuupäevani.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

13 oli viimane kp., kehtis. Võtsin kütust paar päeva hiljem, ei saanud soodukat, kirjutas et pole kehtiv

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

13 oli viimane kp., kehtis. Võtsin kütust paar päeva hiljem, ei saanud soodukat, kirjutas et pole kehtiv

Seda va hundijalavett ikka võtsid, eksole?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

huvitav, ma kasutan siiamaani aegajalt oma vana, pool aastat tagasi kehtivuse kaotanud id-kaarti kliendikaardina ja kuskil pole veel probleeme olnud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kliendikaardina kehtib aegunud kaart ka, tavaliselt loetakse sealt ainult isikukoodi. Kui tööl on ID kaarti vaja, siis peab tõenäoliselt ikka kehtiv ID kaart olema, vajad sisselogimiseks ilmselt PINiga kinnitamist ja sertifikaadid kaotavad kehtivuse samal päeval kui ID kaart. Digi ID kättesaamine võtab vist sama palju aega kui tavalise kaardi, see on samasugune kiibiga kaart, ainult et pilti pole ja dokumendina seda kasutada ei saa. Smart ID või mobiil ID oleks võibolla lahendus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kliendikaardina kehtib aegunud kaart ka, tavaliselt loetakse sealt ainult isikukoodi. Kui tööl on ID kaarti vaja, siis peab tõenäoliselt ikka kehtiv ID kaart olema, vajad sisselogimiseks ilmselt PINiga kinnitamist ja sertifikaadid kaotavad kehtivuse samal päeval kui ID kaart. Digi ID kättesaamine võtab vist sama palju aega kui tavalise kaardi, see on samasugune kiibiga kaart, ainult et pilti pole ja dokumendina seda kasutada ei saa. Smart ID või mobiil ID oleks võibolla lahendus.

Jep. Aga smart id või mobiil id tuleb siis kindlasti ära teha praeguse kaardi kehtivuse jooksul. Kehtetu kaardiga enam ei saa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jep. Aga smart id või mobiil id tuleb siis kindlasti ära teha praeguse kaardi kehtivuse jooksul. Kehtetu kaardiga enam ei saa.

Tööjuures sisselogimiseks smart id ilmselt ei sobi, mobiil-id on suurem lootus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

huvitav, ma kasutan siiamaani aegajalt oma vana, pool aastat tagasi kehtivuse kaotanud id-kaarti kliendikaardina ja kuskil pole veel probleeme olnud.

Nii on Olerexi tanklas, ju ikka suvalt kasutada ei saa

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii on Olerexi tanklas, ju ikka suvalt kasutada ei saa

kusjuures ma olen ka olerexis seda kaarti kasutanud, tõsi küll, mitte automaadis, vaid kassas. praegu logisin olerexi iseteenindusse sisse ja kõik ostud on kirjas.

põhjus, miks ma uldse vana id-kaardi rahakotti jätsin, oli see, et uute kaartidega oli kliendikaardina paljudel äridel tõrkeid.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

passiga ei kannata soome minna või?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

passiga ei kannata soome minna või?

Ju tal pole passi siis, kui ID-kaardi kohta küsib.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

on vahepeal mingeid arenguid?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

on vahepeal mingeid arenguid?

Käisin täna uut kaarti tegemas. Reisiga ei teki probleeme, sest 23.08 kl 00:00ni on kaart kehtiv.

Öeldi, et kaart tuleb hiljemalt 30 päevaga, aga tõenäoliselt juba 7-8 päevaga hoopis. Tööandjaga nuputasime ka välja, et pm saan tema kaardiga ka ligi vajalikele asjadele. Aitäh kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud ID-kaardi kehtivus