Esileht Tööelu, raha ja seadused. id kaardi pildi vargus, hüvitis

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: id kaardi pildi vargus, hüvitis

Postitas:
Kägu

Lugesin lehest, et paljud küsivad pildi varguse eest hüvitist. Edasi ei saanud lugeda sest artikkel oli tasuline.

Kus seda hüvitist nõuda saab?

Kellel veel pilt varastati, olete nõudnud või plaanite nõuda?

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjas oli, et mitte keegi ei saa hetkel hüvitist, kuna pole suudetud tõestada reaalse kahju tekkimist. Küsida võib alati, saanud pole keegi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõigepealt pead tõestama, et said selle varguse tõttu mingit reaalset kahju. Minu pilt varastati ka ära, aga ainult selle fakti eest raha ei saa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samahästi võiks siis kõikidelt, kellel vähegi sinu pilt kusagil arvutis või albumis või tööandja kodulehel, kahjutasu küsida. Pole su pildiga peale hakata. Tänapäeva maailm täis inimeste pilte, ei pea selleks neid isegi varastama, vaid täitsa niisama netis saadaval.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samahästi võiks siis kõikidelt, kellel vähegi sinu pilt kusagil arvutis või albumis või tööandja kodulehel, kahjutasu küsida. Pole su pildiga peale hakata. Tänapäeva maailm täis inimeste pilte, ei pea selleks neid isegi varastama, vaid täitsa niisama netis saadaval.

Oleks natuke peale hakata küll, kuna tegemist oli dokumendifotoga, pluss sinu nimi ja isikukood ka veel, selline komplekt juba mingil määral annab vahvaid võimalusi midagi teha. Suvaline õllepudeliga pilt pole päris sama ja ka andmete komplekt on parem kui lihtsalt üks nimi, isikukood, dokumendifoto eraldi. Aga noh, kuni midagi pole juhtunud, seni pole midagi ka nõuda.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samahästi võiks siis kõikidelt, kellel vähegi sinu pilt kusagil arvutis või albumis või tööandja kodulehel, kahjutasu küsida. Pole su pildiga peale hakata. Tänapäeva maailm täis inimeste pilte, ei pea selleks neid isegi varastama, vaid täitsa niisama netis saadaval.

Oleks natuke peale hakata küll, kuna tegemist oli dokumendifotoga, pluss sinu nimi ja isikukood ka veel, selline komplekt juba mingil määral annab vahvaid võimalusi midagi teha. Suvaline õllepudeliga pilt pole päris sama ja ka andmete komplekt on parem kui lihtsalt üks nimi, isikukood, dokumendifoto eraldi. Aga noh, kuni midagi pole juhtunud, seni pole midagi ka nõuda.

Eestis siiski pole suuremat majanduslikku kahju võimalik nende andmetega tekitada, aga mujal maailmas võib küll võimalik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samahästi võiks siis kõikidelt, kellel vähegi sinu pilt kusagil arvutis või albumis või tööandja kodulehel, kahjutasu küsida. Pole su pildiga peale hakata. Tänapäeva maailm täis inimeste pilte, ei pea selleks neid isegi varastama, vaid täitsa niisama netis saadaval.

Oleks natuke peale hakata küll, kuna tegemist oli dokumendifotoga, pluss sinu nimi ja isikukood ka veel, selline komplekt juba mingil määral annab vahvaid võimalusi midagi teha. Suvaline õllepudeliga pilt pole päris sama ja ka andmete komplekt on parem kui lihtsalt üks nimi, isikukood, dokumendifoto eraldi. Aga noh, kuni midagi pole juhtunud, seni pole midagi ka nõuda.

Ja mis sellega siis teha saab? Isikukoodi ei loeta delikaatseks infoks. Miljonite firmade kodulehel on töötajate portreefotod üleval, mis on praktiliselt võrdsed passipildiga. Kõikide vähegi tuntud inimeste elulood on internetis ülevad ja rohkem kui mitu pilti erinevas asendis. No ja siis?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain ka teate, et mu ID-kaardi foto on varastatud, aga kuna mu hetkel kehtiv foto on nii õudne, siis ma kardan, et hoopis see varas võib hakata mingit hüvitist tahtma…

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain ka teate, et mu ID-kaardi foto on varastatud, aga kuna mu hetkel kehtiv foto on nii õudne, siis ma kardan, et hoopis see varas võib hakata mingit hüvitist tahtma…

Jajah, varsti saad kahjunõude, et peale sinu pildi vaatamist ei saa ta enam öösiti magada… ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge laske PPA juristidel kägu ajada!

Kes on vähegi täpsemalt GDPRi lugenud, teab, et kahjuks loetakse pelgalt kontrolli kaotamist oma andmete üle (selle kohta konkreetne preambuli punkt, nr ei mäleta peast, äkki 87, 88?). Ei pea olema konkreetne rahaline kahju. Eesmärk ongi, et asutused kergekäeliselt ei suhtuks asjasse, et ” aga kahju ju ei tekkinud” jutuga.

Me just ca aasta tagasi otsustasime ühes küsimuses maksta sama punkti arvestades, enne kui kohtukulud ise liiga suureks lähevad.

Otsige punkt üles ja kirjutage. Summa ilmselt suurusjärgus 500 – 1500 eur, kui midagi muud pildiga toimunud pole

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks kohtu kaudu hüvitist võib ju nõuda ka lihtsalt andmete lekkimise eest, aga see ei tasu ära. Maksumaksja raha eest  on tavakodanikul vastas tippadvokaat, aga kodanik peab oma advokaadi eest ise maksma. See on kallis ja kohus ei määra sellistes asjades isegi kaotanud poolele kogu võitja kohtukulude tasumist. Selleks, et taolisi kohtuprotsesse palju ei tuleks, panustab PPA kindlasti tublisti kohtuvaidlusesse, ikka maksumaksja raha eest muidugi.

Mina leian, et lugu oli inetu ja minu pilt varastati kah (ja mina pole üldse kindel, et see varastaja arvutist kaugemale ei jõudnud, nagu meedias väideti), aga leian, et selle eest PPAga kohut käima hakata on nii mulle isiklikult kui rahvale kahjulik. Kasulik oleks hoopis see, et andmete turvalisuse eest vastutavad isikud oma puuduliku töö eest vastutama pandaks, kui seda pole veel tehtud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks kohtu kaudu hüvitist võib ju nõuda ka lihtsalt andmete lekkimise eest, aga see ei tasu ära. Maksumaksja raha eest on tavakodanikul vastas tippadvokaat, aga kodanik peab oma advokaadi eest ise maksma. See on kallis ja kohus ei määra sellistes asjades isegi kaotanud poolele kogu võitja kohtukulude tasumist. Selleks, et taolisi kohtuprotsesse palju ei tuleks, panustab PPA kindlasti tublisti kohtuvaidlusesse, ikka maksumaksja raha eest muidugi. Mina leian, et lugu oli inetu ja minu pilt varastati kah (ja mina pole üldse kindel, et see varastaja arvutist kaugemale ei jõudnud, nagu meedias väideti), aga leian, et selle eest PPAga kohut käima hakata on nii mulle isiklikult kui rahvale kahjulik. Kasulik oleks hoopis see, et andmete turvalisuse eest vastutavad isikud oma puuduliku töö eest vastutama pandaks, kui seda pole veel tehtud.

Jah, sina maksad oma advokaadi eest pärast mitmeid tuhandeid, hüvitist saad heal juhul paarsada, maksad veel vastaspoole kulusid ka ja tegelikult see, kelle süü see on, õitseb kenasti edasi, ei pea midagi maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. id kaardi pildi vargus, hüvitis