Esileht Kodunurk Idandamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Idandamine

Postitas:
Kägu

Millisest veebipoest tellite idandamiseks seemneid? Kas üldse müükse maheseemneid?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vahet pole kust tellida. Seemned on odavad igalpool. Ma kasvatasin kunagi ammu seemnest erinevaid tsillisid ja kassinõgest.või oli kassimeliss…mingi kassiasi oli igatahes,see kasvas hiljem aias päris võimsaks ja kassid käisid luuramas ,aga tsillidest sain kokkuvõttes ainult kaks kibedat kauna.

Nüüd kasvatan võililli.Naabrite aedades loomulikult. Oma aeda neid ei taha. Seemned tuleb laiali puhuda,muud vaeva ei olegi. Vastutuult ei tohi puhuda,seda peab pidevalt meeles pidama.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millisest veebipoest tellite idandamiseks seemneid? Kas üldse müükse maheseemneid?

Millised need kunstseemned on (mis ka veel idanevad)? 😂
Päris lolliks ei tasu ka oma mahedusega minna (meenuvad jälle Selveri plastkarbis mahe kukeseened 😂).

Kõige mahedam – võtad ise oma mahedalt kasvatatud viljadelt seemned.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Millised need kunstseemned on (mis ka veel idanevad)? 😂

Päris lolliks ei tasu ka oma mahedusega minna (meenuvad jälle Selveri plastkarbis mahe kukeseened 😂).

Kõige mahedam – võtad ise oma mahedalt kasvatatud viljadelt seemned.

Kahjuks linnakorteris pole seda võimalust. Mõtlesin, et lisan idusid menüüsse ja kui keegi tegeleb idandamisega, olen tänulik kui ta jagaks soovitusi nagu kust osta ja millised paremad võiksid olla.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kahjuks linnakorteris pole seda võimalust. Mõtlesin, et lisan idusid menüüsse ja kui keegi tegeleb idandamisega, olen tänulik kui ta jagaks soovitusi nagu just osta ja millised parem võiksid olla.

Osta kust tahad, paljud aianduspoed müüvad. Kui sa kasvatad teda oma mahedas mullas ja väetad mahedalt, siis saadki mahedad idud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks linnakorteris pole seda võimalust. Mõtlesin, et lisan idusid menüüsse ja kui keegi tegeleb idandamisega, olen tänulik kui ta jagaks soovitusi nagu just osta ja millised parem võiksid olla.

Osta kust tahad, paljud aianduspoed müüvad. Kui sa kasvatad teda oma mahedas mullas ja väetad mahedalt, siis saadki mahedad idud.

Ja siis saad maheda kaalulanguse või mida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ökopoodidest ostnud, seal müüakse seda purki ja erinevaid seemneid. Ma koguaeg teen neid, sest mulle idud maitsevad ja kodu omad on paremad, kui poe omad. Lisaks ka palju odavamad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte – poes müüakse isegi selliseid seemneid, mida on kuskile väetisesse granuleeritud. Aiapoest taimekasvatamiseks mõeldud seemneid ma sisse süüa küll ei soovitaks, pole mingit kindlust, et neid pole taimekaitsevahendis vms leotatud.

Ma olen aiapoes näinud ka just spetsiaalselt idandamiseks mõeldud seemneid.

Aga päris lihtne ja odav variant oleks osta kotitäis koorimata herneid, neid üleöö leotada ja siis paar päeva oodata. Mul oli leotatud herneid kooli kunstiprojekti jaoks vaja ja ülejäänud herned oleksid nädalaga külmkapi täis kasvanud, kui poleks neid enne koos idanditega nahka pannud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis saad maheda kaalulanguse või mida?

? Jas tegu oli kaalulangetusteemaga?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

pole mingit kindlust, et neid pole taimekaitsevahendis vms leotatud.

Selliseis asju lausa jälgib ja kontrollib Põllumajandusamet (nüüd uue nimega)
Kui sa pole ise midagi uurinud ega teagi, pole mõtet leelotada “mingit kindlust”. Kes sulle seda kindlust toppima peab, kui ise ei uuri?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma suht suur idandaja. Lemmik on lutsern, aga alustamiseks soovitatakse nt munguba. Need mõlemad mahedamaitselised ja sobilikud igale poole. Oma maheseemned ostan nt Looduspere ja greenest.ee e-poest. Ka Biomarketist. Googelda “seemned idandamiseks” ja leiad igast infot ja müügikohti. Ostan just suuri pakendeid…200-350g, nende väiksematega läheb kulukaks. Kresssalati seemneid külvan mullale, saab võrseid. Toortatart saab samuti nii idandada kui ka roheliste võrsete kasvatamiseks külvata. Ja proovi ka hernevõrseid.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Kodunurk Idandamine