Esileht Kodunurk Ideid jõululauale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 159 )

Teema: Ideid jõululauale

Postitas:
Kägu

Kuna eelmine sarnane teema rikuti ära, siis ehk kirjutate siia, mida plaanite või mida varem teinud olete ja kiidate. Nii taimsed kui loomsed, soolased kui magusad. Hea oleks kui link retseptile ka, aga ilma selleta ka tore.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on väga klassikaline jõululaud. Praad on sel aastal hanest. Ja sinna juurde kartul, verivorst (peekoniga), pohlamoos, hapukapsas.

Ja siis kõik muu ka klassikaline – marineeritud kurk, kõrvitsasalat, seened, heeringas hapukoore ja sibulaga, kartulisalat (ilma liha/vorstita), täidetud muna, singirullid, kalamari, isetehtud leib ja sepik. Kindlasti midagi läks veel meelest ka.

Magustoiduks tegime sel aastal klassikalise inglise keeksi (Mary Berry classic Cristmas cake võib guugeldada) ja lisaks teen ühe shokolaadikoogi:

https://www.kodusedlood.net/2015/11/vanaema-retseptisahtel-must-rudolf.html?m=1

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suures osas on klassikaline laud. Kuid kuna saan enne jõule metssealiha, siis teen arvatavasti seda. Siga ikka siga ju.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on väga klassikaline jõululaud. Praad on sel aastal hanest. Ja sinna juurde kartul, verivorst (peekoniga), pohlamoos, hapukapsas.

Ja siis kõik muu ka klassikaline – marineeritud kurk, kõrvitsasalat, seened, heeringas hapukoore ja sibulaga, kartulisalat (ilma liha/vorstita), täidetud muna, singirullid, kalamari, isetehtud leib ja sepik. Kindlasti midagi läks veel meelest ka.

Magustoiduks tegime sel aastal klassikalise inglise keeksi (Mary Berry classic Cristmas cake võib guugeldada) ja lisaks teen ühe shokolaadikoogi:

https://www.kodusedlood.net/2015/11/vanaema-retseptisahtel-must-rudolf.html?m=1

Meil jäävad singirullid, täidetud munad ja isetehtud sai vana-aasta õhtule. Siis seapraadi ei tule.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

Meil on tavaliselt olnud ahjulõhe tilli ja sidruniga, aga sel aastal on eelarvega kitsam ja jätsime ainult jõuluporteris hautatud seakoodi, hapukapsad, verivorstid (kahte sorti: ühed tuttava valmistatud klassikalised ja lastele minivorstikesed suitsupeekoniga), ahjuköögiviljad, poesüldi, kasuka (poest), peedi-küüslaugusalati (poest), enda valmistatud jõululeiva ja kardemonisaia, lisaks tavaline enda valmistatud sai ja ürdivõi kui jõuan. Ema toob enda valmistatud kringli ja paar päeva enne on meil traditsioon lastega piparkooke teha ja glasuurida. Joogiks vahuvein, õunamahl ja maitsevesi. Lastele veel lisaks kakao.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovin sel aastal esimest korda pardikoibi juurviljadega. Retsepti pole veel välja valinud. Verivorstid, sült, pohlamoos, seenesalat, kõrvitsasalat, hapukapsas, kartulisalat ja ahjus tehtud aedviljad-seened, taimne moussaka. Lisaks hapukurgid, oamääre, oliivid jm.
Veganitele on eraldi ostetud taimevalguvorstikesed, muu toidulaud on jagamiseks ja tehtud võimalusel nii et mõlemad saavad nautida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojale lauale on lammas ja kalkun, kahte moodi hapukapsas (üks koore ja tüümianiga, teine taimne), prantsuse stiilis kartul ja keedukartul, kerge valge kaste, glasuuritult erinevad juurviljad, Fitlapi verivorst. Külmlauale peedisalat, kalkunisült, marineeritud seened ja kõrvitsasalat, brie ja sinihallitusjuust kreekerite ja viinamarjadega, värske hapukurk, prociutto meloniga, Kreeka kalmaarisalat, seemnesai, isetehtud hummus ja kerge pesto. Magustoiduks on jõhvikatega jõulukeeks ja puuviljad, teen veel jõulukohvi ja kakaod erinevate maitseainetega. See on mitme päeva menüü, kolm päeva erinevatele külalistele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmendat aastat võtan hoogu et kalkuniga katsetada, aga kardan et küllised põlgavad võõra maitse tõttu ära. Ise pole ka veel sattunud sööma, aga ma uusi maitseid ei pelga – putukaidki söönud erineval moel. Kas see maitseb kanast väga erinevalt?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovin sel aastal esimest korda pardikoibi juurviljadega. Retsepti pole veel välja valinud.

Ma olen selle retsepti järgi teinud ja õnnestus hästi, 3nda tunni alguses kontrolli ettevaatlikult kas on valmis ja kui ei ole, küpseta veel, aga kontrolli iga 20 minuti järel. Pardikoivad on erineva paksusega, seepärast peab varem kontrollima. Kui saab varem valmis, tõsta koos õliga välja ja jäta selle sisse, enne lauale panemist prae nahk pannil kergelt üle või lase ahjus grilli all.

https://tuuliretseptid.ee/2015/12/lihtne-ja-alati-toimiv-pardi-confit-ja.html/

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmendat aastat võtan hoogu et kalkuniga katsetada, aga kardan et küllised põlgavad võõra maitse tõttu ära. Ise pole ka veel sattunud sööma, aga ma uusi maitseid ei pelga – putukaidki söönud erineval moel. Kas see maitseb kanast väga erinevalt?

Kalkun maitseb kanast paremini, ära ainult liialda maitseainetega, soolast ja piprast piisab ja porgand, sibul või hapukapsas kõhtu (võid ka mõlemat panna), küpsetuskotis jääb mahlaseks, paar tundi läheb suure kalkuniga. Eemalda 15 min enne valmimist küpsetuskott ja lase grillprogrammiga kergelt pruuniks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma plaanide tegemisega päris hädas – tahaks, et toitu piisaks, aga et ka hullusti üle ei jääks. Tulevad kartulipuder, kapsas ja verivorst. Liha peaks ka nagu olema. Ja vot siit edasi jooksen kinni. Tegelikult on peale praadi ju kõht juba täis, lisame veel koogi magustoiduks ja nüüd ma ei saa enam aru, kuhu see külmlaud veel mahub. Samas hirmsasti tahaks ka midagi erilisemat teha-pakkuda. Kuidas teeete, kas kõigepealt lauale külmad suupisted, praad hiljem ja siis magus?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

Koha on nii õrn kala, et üleküpsedes maitseb üsna halvasti, aga ma olen teinud nii, et maitsestan natukese soola, pipraga, laon fileerullid võitatud ahjuvormi, segan kokku 35% koore, hästi natuke sinepit ja konjakit, natuke veel soola ja valan selle kõik kalale peale. Küpsetan ahjus ca 25 minutit ja kui välja võtan, pigistan sidrunit peale ja riivin veidi sidrunikoort (ahjus on mul sidrun ja koor kokku läinud) ja kui on soovi, siis veidi värsket tilli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen oma plaanide tegemisega päris hädas – tahaks, et toitu piisaks, aga et ka hullusti üle ei jääks. Tulevad kartulipuder, kapsas ja verivorst. Liha peaks ka nagu olema. Ja vot siit edasi jooksen kinni. Tegelikult on peale praadi ju kõht juba täis, lisame veel koogi magustoiduks ja nüüd ma ei saa enam aru, kuhu see külmlaud veel mahub. Samas hirmsasti tahaks ka midagi erilisemat teha-pakkuda. Kuidas teeete, kas kõigepealt lauale külmad suupisted, praad hiljem ja siis magus?

Meil süüakse esmalt praadi ja enamus külmlaud süüakse hiljem, kuigi külmlaud on kohe laual. Tavaliselt istume lauda kell vahemikus 15-16, peale sooja toitu laulame, loeme luuletusi ja jagame kingitusi. Peale seda istutakse uuesti lauda, süüakse külmtoitu ja hiljem magustoitu. Üldiselt on nii olnud, et lapsed jooksevad kilgates ja mängides sel ajal igal pool ringi, täiskasvanud naudivad külmlauda ja saavad omavahel suhelda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil süüakse esmalt praadi ja enamus külmlaud süüakse hiljem, kuigi külmlaud on kohe laual. Tavaliselt istume lauda kell vahemikus 15-16, peale sooja toitu laulame, loeme luuletusi ja jagame kingitusi. Peale seda istutakse uuesti lauda, süüakse külmtoitu ja hiljem magustoitu. Üldiselt on nii olnud, et lapsed jooksevad kilgates ja mängides sel ajal igal pool ringi, täiskasvanud naudivad külmlauda ja saavad omavahel suhelda.

Meil ka nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil süüakse esmalt praadi ja enamus külmlaud süüakse hiljem, kuigi külmlaud on kohe laual. Tavaliselt istume lauda kell vahemikus 15-16, peale sooja toitu laulame, loeme luuletusi ja jagame kingitusi. Peale seda istutakse uuesti lauda, süüakse külmtoitu ja hiljem magustoitu. Üldiselt on nii olnud, et lapsed jooksevad kilgates ja mängides sel ajal igal pool ringi, täiskasvanud naudivad külmlauda ja saavad omavahel suhelda.

Meil soojad toidud esimesena, seejärel rosolje ja sült. Siis koristame söögilaua ära, katame elutuppa kohvilaua. Nüüd on kingituste kord, ikka luuletustega:)  Kui kingid käes, pakid avatud ja imetletud, on pingelangus ja aeg kooki süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi sain vist Prahas pardikoiba hapukapsal hautatult, plaanin ise teha, siis jookseb hüva rasv kapsa sisse, ainult kapsa vist peaks varem hauduma panema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil süüakse esmalt praadi ja enamus külmlaud süüakse hiljem, kuigi külmlaud on kohe laual. Tavaliselt istume lauda kell vahemikus 15-16, peale sooja toitu laulame, loeme luuletusi ja jagame kingitusi. Peale seda istutakse uuesti lauda, süüakse külmtoitu ja hiljem magustoitu. Üldiselt on nii olnud, et lapsed jooksevad kilgates ja mängides sel ajal igal pool ringi, täiskasvanud naudivad külmlauda ja saavad omavahel suhelda.

Meil ka nii.

Meil ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

Koha on nii õrn kala, et üleküpsedes maitseb üsna halvasti, aga ma olen teinud nii, et maitsestan natukese soola, pipraga, laon fileerullid võitatud ahjuvormi, segan kokku 35% koore, hästi natuke sinepit ja konjakit, natuke veel soola ja valan selle kõik kalale peale. Küpsetan ahjus ca 25 minutit ja kui välja võtan, pigistan sidrunit peale ja riivin veidi sidrunikoort (ahjus on mul sidrun ja koor kokku läinud) ja kui on soovi, siis veidi värsket tilli.

Mu vanaema tegi umbes samamoodi, konjakit ei mäleta et oleks pannud. Oli üks mu lemmiktoite.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

Koha on nii õrn kala, et üleküpsedes maitseb üsna halvasti, aga ma olen teinud nii, et maitsestan natukese soola, pipraga, laon fileerullid võitatud ahjuvormi, segan kokku 35% koore, hästi natuke sinepit ja konjakit, natuke veel soola ja valan selle kõik kalale peale. Küpsetan ahjus ca 25 minutit ja kui välja võtan, pigistan sidrunit peale ja riivin veidi sidrunikoort (ahjus on mul sidrun ja koor kokku läinud) ja kui on soovi, siis veidi värsket tilli.

Mu vanaema tegi umbes samamoodi, konjakit ei mäleta et oleks pannud. Oli üks mu lemmiktoite.

Konjak on maitseasi, ei pea panema, aga sinepi ja pipraga ei tohiks liialdada. Kohal on hõrk maitse, või ja koor teevad paremaks, tavalisel õhtusöögil praen ainult võiga pannil, kergelt soola ja sidrunit, nii hea õhtusöök.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjuköögiviljad, ahjukana, praekapsas, verivorstid, marineeritud seened, seene-sibula-hapukooresalat, soolakurk, sült. Taimetoitlastele leidsin Bon soya poolt Membost spetsiaalse 1kg jõuluprae ja võitsin Vegan restoran V seitaniprae ka, kuna ilmselt mitmed teised tahavad proovida. Lisaks siis suitsuporgandi ja mingi huvitava jõululikööri viimaselt. Membost leidsin ka häid pagaritooteid, mis 22.12 kohale jõuavad ja loodan et kui korraks enne lauda istumist auruahjust läbi lasen, siis on sama head kui värsked.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma plaanin lõhemedaljone, juurviljagratääniga. Peedi-feta quiche. Pannacottasid magustoiduks. Ehk ebatraditsiooniline ????

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi kala ka teeb? Või oskab soovitada midagi huvitavat/pidulikumat näiteks kohast?

Koha jääb alati hea, ära ainult üle lase ega üle maitsesta. Ma teeks terve ahjukalana/grillkalana.

Ise teen tuura. Samuti ühes tükis terve tuurakala ahjus. Olen varem teinud, imeline gurmee-elamus.

Kui vaid värske jahutatud eestimaise tuura kuskilt hankida saate.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen tuura teinud, tasub küll vaeva seda nahka puhastada, selgroogu välja võtta (muidu küpseb selja pealt inetult lõhki) ja kõike mässamist, liha on imeliselt hea.  Kalaroogade pakutud variandid meeldivad kõik, aga ma kasutan neid enne jõuluõhtusööki külaliste peal ära, et enne jõule oleks kergemad söögid. Jõululõuna ise perega on ikka siga-kapsas-vorst :)aastavahetusse jääb midagi põnevamat ja iga kord erinevat.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tuleb ka suht klassikaline jõululaud:

– soola-pipraga maitsestatud kaelakarbonaad, valmib madalal temperatuuril 3 h fooliumi all. Pannile lisan ka natuke vett ja ehk hõõrun liha õliga – et olla kindel, et tekib mõnus rasvane kaste kartuli jaoks 😀

– lihapannile lisan ka sibul-küüslauk-porgand-lillkapsas. Ilmselt mitte 3 tunniks, vaid hiljem lisan need juurde.

– hapukapsas

– keedetud kartulid. Ideaalis teeks kartulid ahjus koos lihaga sama fooliumi alla, aga ilmselt ei mahu sellele seltskonnale ära (15 inimest)

– kartulisalat

– täidetud munad

– mingid külmsnäkid – alles lepime kokku seltskonnaga erisoove

– mingi magustoit eelkõige lastele – siin ka alles arutame, kas kook või jäätis või piisab piparkookidest jne

 

Me oleme katsetanud ka moodsamaid toite, aga lõpuks oleme jõudnud järeldusele, et ikka jõulutunne on tugevasti seotud lapsepõlvemälestustega ja siis oli meil alati väga lihtne seapraad ilma toretsevate maitseaineteta jne. Seetõttu oleme jäänud traditsioonilise juurde ja muid kulinaarseid oskusi näitame teistel pidupäevadel 😀

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud ahjukala ka enam-vähem selle retsepti järgi.

https://toidutare.ohtuleht.ee/927791/rikkaliku-kattega-ahjukala

Muutnud olen seda, ei lõika kala portsjoniteks, vaid pannud ahju terve filee. Ära olen jätnud krevetid ja suitsulõhe, kuna hapukurk annab piisavalt maitset.

Munavalge-juustusegu küpseb kuldseks ja toit jääb väga ilus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud ahjukala ka enam-vähem selle retsepti järgi.

https://toidutare.ohtuleht.ee/927791/rikkaliku-kattega-ahjukala

Muutnud olen seda, ei lõika kala portsjoniteks, vaid pannud ahju terve filee. Ära olen jätnud krevetid ja suitsulõhe, kuna hapukurk annab piisavalt maitset.

Munavalge-juustusegu küpseb kuldseks ja toit jääb väga ilus.

Kohutav retsept.

Ning lõhe 200 kraadi juures 20 minutit??? Saepuru majoneesiplöga all.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud ahjukala ka enam-vähem selle retsepti järgi.

https://toidutare.ohtuleht.ee/927791/rikkaliku-kattega-ahjukala

Muutnud olen seda, ei lõika kala portsjoniteks, vaid pannud ahju terve filee. Ära olen jätnud krevetid ja suitsulõhe, kuna hapukurk annab piisavalt maitset.

Munavalge-juustusegu küpseb kuldseks ja toit jääb väga ilus.

Kohutav retsept.

Ning lõhe 200 kraadi juures 20 minutit??? Saepuru majoneesiplöga all.

Kui filee on paks ja kate on peal, siis on 20 min maksimaalne, aga õhema filee puhul ma kasutaks pigem 180 kraadi ja 15 minutit. Täna olid Prismas fileetükid üsna paksud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole küll päris teemasse, aga kas siin kirjutajatel on suured eraldi köögid ja sahvrid, kus seda, mida külalistele veel lauale pole viidud, hoida? Kuion avatud köögiga elutuba, kus ka süüakse, siis on nii ehk naa valmis tehtud toidud köögikapil. Külmkapp pole ju ka päris kummist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole küll päris teemasse, aga kas siin kirjutajatel on suured eraldi köögid ja sahvrid, kus seda, mida külalistele veel lauale pole viidud, hoida? Kuion avatud köögiga elutuba, kus ka süüakse, siis on nii ehk naa valmis tehtud toidud köögikapil. Külmkapp pole ju ka päris kummist.

Mul on sahver, kus on veel eraldi külmik (pool külmikut, pool sügavkülma) ja täispikkuses sügavkülmik. Köök on eraldi elutoast, söögilaua viime elutuppa ja teeme lahti st vaheplaadid vahele. Mõned üksikud toidud hoian sahvris, ainult külmlaud. Muu ahjus või köögi tööpinna peal, suurema osa panen lauale üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 159 )


Esileht Kodunurk Ideid jõululauale