Kasvata maitseainepeenras taimi, mida kassid ei salli. Ja kui aias on ruumi, siis tee kuhugi kassidele peenar. Sinna võib näiteks naistenõgest panna. Lõhnab väga meeldivalt ja sellest saab hea tee, aga meeldib ka kassidele väga ja kasvab päris jõuliselt ning on vastupidav taim, samas mingi tülikas ja torkiv umbrohi see pole. Naistenõges võib ka keset muru klumbina kasvada. Ta küll külvab end ise, kuid on üheaastane, seega pidevalt ilusa naistenõgese pundi jaoks peaks teda kevadel istutama või isekülvi hooldama.
Kui kasse tõrjuda tahad, siis siniseõieline nõges ehk kassi-koera hirm (Coleus canina) pidavat hästi toimima. Maitsetaimedest rosmariin, tüümian ja lavendel peaksid kasse peletama.
Kassid tulevad peenrasse enamasti koheva mulla pärast – sinna on hea kakada. Kui kassid ei tule peenrasse kasvatatavate taimede pärast, siis tuleb see kohev mullapind kassile kättesaadamatuks teha või panna peenrasse taimed, mida kassid ei salli. Kui ei taha kasvatada kasse peletavaid taimi, siis võib peenra ka kattelooriga katta. Ega nad selle serva alt sisse pugema ei hakka, kui katteloor igast küljest vastu maad.
Lingitud maitseainekast küll kasse eemal ei hoia. Võimalik, et neile just meeldibki kõrgemal aelemas käia.
Äkki saad siit abi: https://maakodu.delfi.ee/artikkel/47019218/kuidas-kaitsta-peenraid-ja-taimi-kasside-eest
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 11:35; 09.04 00:34;