Esileht Tööelu, raha ja seadused. Idioodist endine tööandja

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Idioodist endine tööandja

Postitas:

Tööandja andis laenu (osalise palga ettemaksu) ja keeldub nüüd mulle palka maksmast. Normaalne tööandja võtab ju selle avansiks antud raha palgast maha ja siis maksab ülejäägi. Tema aga soovib, et maksaksin talle ennem avansi tagasi. ????‍♀️

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 22:22; 28.10 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja andis laenu (osalise palga ettemaksu) ja keeldub nüüd mulle palka maksmast. Normaalne tööandja võtab ju selle avansiks antud raha palgast maha ja siis maksab ülejäägi. Tema aga soovib, et maksaksin talle ennem avansi tagasi. ????‍♀️

Kuidas on kokkulepitud tähtajad?
Avansi maksmine ei ole kohustuslik, miks üldse avanssi peaks maksma sulle?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja andis laenu (osalise palga ettemaksu) ja keeldub nüüd mulle palka maksmast. Normaalne tööandja võtab ju selle avansiks antud raha palgast maha ja siis maksab ülejäägi. Tema aga soovib, et maksaksin talle ennem avansi tagasi. ????‍♀️

Kui see oli laen, siis pead laenu tagasi maksma. Laen ja palk on erinevad tooted.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 23:29; 28.10 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja ei maksa palka välja (endine tööandja oleks seda pidanud tegema viimasel tööpäeval), siis tuleb pöörduda töövaidluskomisjoni. Ja ära sellega väga viivita, minu mälu järgi oli ikka tähtaeg ka, kaua saamata palka nõuda. Kui mul õigesti meeles on, siis saab lõpparvega venitamise korral ka mingit hüvitist nõuda. Helista tööinspektsiooni infotelefonil ja küsi järele.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

tee selgeks, kas maksti laenu või palga avanssi. Maksustamise mõttes täiesti erinevad asjad, tööandjal on õigus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja ei maksa palka välja (endine tööandja oleks seda pidanud tegema viimasel tööpäeval), siis tuleb pöörduda töövaidluskomisjoni. Ja ära sellega väga viivita, minu mälu järgi oli ikka tähtaeg ka, kaua saamata palka nõuda. Kui mul õigesti meeles on, siis saab lõpparvega venitamise korral ka mingit hüvitist nõuda. Helista tööinspektsiooni infotelefonil ja küsi järele.

Millisest lõpparvest sa siin seletad?!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa said sel kuul avanssi, siis loomulikult saad lihtsalt palgapäeval avansisumma võrra vähem palka.

Kui ta selle sulle vormistas kuidagi teistmoodi, siis jah peaksid maksma selle saadud summa tagasi ja palka saama täispalga ulatuses, aga tulevenalt töölepingust peab tema sulle siiski palka maksma palgapäeval. Kui ta soovib nii, et sa maksad talle laenu tagasi, siis palk maksku välja ja sa siis sellest palgast maksadki laenu tagasi.

Kui see oli avanss, siis on tõesti idioodist tööandja.

Kui ta sul nüüd on ENDINE tööandja ja lõpparvet ei maksa, siis vudinal töövaidluskomosjoni.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:57; 28.10 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt annab sulle laenu ja siis on idioot.. Hea, et sa mönelt tuttavalt laenu ei kysinud, see oleks ilmselt topelt idioot olnud raha tagasi oodates.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui said avanssi, siis see arvestatakse palgast maha.

Kui sul oli endise tööandjaga sõlmitud laenuleping, siis loomulikult tuleb võlg enne asutusest lahkumist tagasi maksta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei oonud laen vaid töötasu väikene ettemaks, ta maksis sularahas, paberit ei teinud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 22:22; 28.10 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei oonud laen vaid töötasu väikene ettemaks, ta maksis sularahas, paberit ei teinud.

no siis maksab palga välja ja sa annad talle samamoodi sularahas tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:57; 28.10 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei oonud laen vaid töötasu väikene ettemaks, ta maksis sularahas, paberit ei teinud.

Kuidas ta siis teisiti saaks teha? Loomulikult ta ei saa arvele kantavast töötasust seda maha arvestada ilma aluseta.
Idioot oled ikka ise, mitte tööandja.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 23:29; 28.10 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski heategu ei jää karistuseta, ütleb vanasõna. Aita lolli ja anna talle laenu, pärast oled süüdi ka veel. Jõudu töö otsimisel!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Idioodist endine tööandja