Esileht Pereelu ja suhted iga ema teab, mis on lapsele parim.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: iga ema teab, mis on lapsele parim.

Postitas:

mis te arvate sellest. kas iga ema teab mis on lapsele parim, või on see lause vaid klishee, mida on vahel hea kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti kohe ei tea seda iga ema. Siin allpool just teema, kus ema arutleb, kas viia laps oma patsikummi pärast politseisse või mitte. Vähe sellest, et ta ei tea mis tema lapsele parim on, ei tea isegi seda mis on inimlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui see vastaks tõele, siis võiks siin foorumis beebi ja väikelapse rubriigi ära kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti ei tea. mulle kohe üldse see ütlus ei meeldi. eestistki on korduvaid näiteid sellest, kuidas lapsevanemad ehk soovivad head oma lollusest, aga tegelikult kahjustavad laps.
nt naine, kes andis lapsele rahustamiseks kokaiini (laps sai eluaegsed tervisekahjustused). või imik, kellele joodeti coca-colat ja ta suri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei salli samuti seda ütlust. See on justkui eestlase tüüpiline suhtumine, et teiste elu pole minu asi. Keegi tänavapeal nahutab oma last, kõik pööravad pilgu maha ja kõnnivad mööda põhjusel \”eks iga ema tea ise, mis ta lapsele parim on\”. või \”eks igaüks kasvatab oma lapsi, nii nagu ise oskab\” Tegelikult aga lihtsalt ei julgeta sekkuda ega arvamust avaldada.
See on vaid juhuslik näide, aga peegeldab väga hästi eestlase olemust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea.
Ma olen ka sellele nii palju mõelnud. Mu ema taob nagu rauda siiani, et raha on kõige tähtsam ja et ma olen tänamatu, et nutsin teda väiksena taga kui ta tööl oli, et ma ju sain kõik uhked asjad omale ja olin lasteaias kõige uhkemalt riides jne jne. JA ta ei saa siiani aru kui ma ütlen talle, et need asjad ei oma mu jaoks tähtsust, ma ei taha üksi olla lihtsalt.

Seega, mu ema arvab siiani et mulle on raha kõige tähtsam, kui mina tean et see pole nii. Ja kuna ta on minu ema, siis jah, ta ei tea mis on minu jaoks parim. See on tema parim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 22:34; 18.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesi on igasuguseid ja emadus kahjuks ei ravi rumalust, ignorantsust, julmust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ur St kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei salli samuti seda ütlust. See on justkui eestlase tüüpiline suhtumine, et teiste elu pole minu asi. Keegi tänavapeal nahutab oma last, kõik pööravad pilgu maha ja kõnnivad mööda põhjusel \”eks iga ema tea ise, mis ta lapsele parim on\”. või \”eks igaüks kasvatab oma lapsi, nii nagu ise oskab\” Tegelikult aga lihtsalt ei julgeta sekkuda ega arvamust avaldada.
See on vaid juhuslik näide, aga peegeldab väga hästi eestlase olemust.[/tsitaat]

mida see eestlus siia puutub??? ausalt, ajukääbikuid on iga rahvuse seas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Ur St kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei salli samuti seda ütlust. See on justkui eestlase tüüpiline suhtumine, et teiste elu pole minu asi. Keegi tänavapeal nahutab oma last, kõik pööravad pilgu maha ja kõnnivad mööda põhjusel \”eks iga ema tea ise, mis ta lapsele parim on\”. või \”eks igaüks kasvatab oma lapsi, nii nagu ise oskab\” Tegelikult aga lihtsalt ei julgeta sekkuda ega arvamust avaldada.
See on vaid juhuslik näide, aga peegeldab väga hästi eestlase olemust.[/tsitaat]
eks suvaline võõras tänaval teab muidugi paremini, mis sellele lapsele parim on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Ur St kirjutas:[/small]

eks suvaline võõras tänaval teab muidugi paremini, mis sellele lapsele parim on… [/tsitaat]

Oleneb ju. Kui ikka mingi ema tänaval lapsele vastu pead lööb või lapse peale karjub siis on ju ilmselge, et see ema ei tee seda mis on lapsele parim. Ja siis ongi kõik kes järgi vaatavad või ema korrale kutsuvad targemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 22:34; 18.08 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleneb ju. Kui ikka mingi ema tänaval lapsele vastu pead lööb või lapse peale karjub siis on ju ilmselge, et see ema ei tee seda mis on lapsele parim. Ja siis ongi kõik kes järgi vaatavad või ema korrale kutsuvad targemad.[/tsitaat]

Mina olin eile poes käies hoopis teistsuguse olukorra tunistajaks. Seisin lihaleti järjekorras ja minu ees oli noor ema, kel poekäru istmel nii umbes kaheaastane laps. lapsel muidugi igav ja siis ta enda lõpustamiseks vehkles seal natuke ja jauras mõnusasti. Ema aga muudkui korrutas: lõpeta niimoodi käitumine, nii ei ole ilus jne. Sama lauset korrutas ta ikka mitmeid ja mitmeid kordi, nii et tundsin end juba tüdinuna, mitte lapsest, vaid pigem ema jauramisest. Ilmselt võttis see ema hirmus tõsiselt uuema aja põhimõtet lapsega kogu aeg ‘rääkida’, aga see sisutühi lause loomulikult mingit mõju ei avaldanud:)

Kindlaim viis saavutada, et laps tulevikus su juttu palja ‘tapeedina’ võtab! Ja see ei ole kindlasti parim ei lapsele ega ka emale endale tulevikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ütlus on lihtsalt sellise vanakooli \”emadusemüstitsismi\” osa. Ikka, et igast naisest saab sünnituse läbi alles tõeliselt naine ja kuidas automaatselt lülitub sisse mingi emainstinkt ja naine teab intuitiivselt, mida ja kuidas lapsega teha jms. Ning seetõttu on mehed lapsega tegelemisest vabastatud ja ei saa kunagi olla lapsele nii hea kui ema. Puhas jama, ühesõnaga. Emad on ka inimesed oma kahtluste ja oskusetga, mida tuleb õppida ja neil on lubatud olla kurvad, õnnetud ja täielikud kobakäpad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult olen pealkirjaga nõus ja vastuväidete vastu. Loomulikult tunneb ema oma last ja tema harjumusi paremini kui suvaline inimene tänavalt. Igal perel on oma reeglid, harjumused ja kombed. See mis sobib mulle ei sobi kellelegi teisele ja vastupidi. Ei saa nõuda, et kõik teised peavad tegema nii nagu mina tahan, ega inimene pole robot, mõtlemine ja eristumine teevad meist inimesed. Mul ei ole ükskõik ja sekkun kui on vaja, kuid kas on vaja üle reageerida on hoopis teine küsimus. Mida te siis soovitate, võtan neilt vanematelt lapsed ära ja saadan lastekodusse? Kes sellest võidab? Vaaatamata sellele, et ema ei ole vastav ühiskondlikule standardile, on ta siiski lapselele tema ema ja maailmas kõige kallim. Ebastabiilsele vanemale tuleb pakkuda pigem nõustamist või kursuseid või tugiisikut, et õpetada ema toime tulema oma emotsioonidega ja mitte last klobida. Kui on alust arvata, et ema ei saa oma rolliga hakkama ja laps on ohus, siis on kohustus pöörduda lastekaitse või sotsiaaltöötaja poole.
See tapeedi jutt siin eespool on minu arvates ka õige. 2aastane peab saama aru, kui ema ütleb ei tee. Ja saab ka. Kui öelda ära tee, siis väikelapsele võib see kostuda tee ära, eriti kui öelda ära tee ära tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et millalgi võis see ütlus isegi paika pidada, aga juba väga kaua aega on inimesi igasugu normide, reeglite jne raamidesse suruda ning see on viinud olukorrani, kus inimesed ei tea isegi seda, mis neile endile parim on, saati siis veel kellelegi teisele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oleneb ju. Kui ikka mingi ema tänaval lapsele vastu pead lööb või lapse peale karjub siis on ju ilmselge, et see ema ei tee seda mis on lapsele parim. Ja siis ongi kõik kes järgi vaatavad või ema korrale kutsuvad targemad.[/tsitaat]

See ema tegi seda, mis on ühiskonnale parim, alati ei saa arvestada sellega, mis lapsele parim, paraku. Ühel hetkel hakkaks see alati lapsele parim elukas elama meie ühiskonnas pidamata kinni ühestki reeglist, sest kodus pole talle neid selgeks tehtud. Kiidan igati ema, kes hoolimata tänapäeva nõdrameelsetest lapsekasvatamisjuhistest julgeb tegeleda TEGELIKU kasvatustööga, et sellest lapsest kunagi tõesti ka inimene kasvaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See ema tegi seda, mis on ühiskonnale parim, alati ei saa arvestada sellega, mis lapsele parim, paraku. Ühel hetkel hakkaks see alati lapsele parim elukas elama meie ühiskonnas pidamata kinni ühestki reeglist, sest kodus pole talle neid selgeks tehtud. Kiidan igati ema, kes hoolimata tänapäeva nõdrameelsetest lapsekasvatamisjuhistest julgeb tegeleda TEGELIKU kasvatustööga, et sellest lapsest kunagi tõesti ka inimene kasvaks.[/tsitaat]
Ütleme nii, et enamasti peab siiski olema võimalik last kasvatada nii, et vajadust vastu pead anda üldse ei tekigi. Kui aga vanemad ei ole oma tööd teinud õigel ajal ja on lasknud asja nii hulluks, et vastu pead andmine jääbki ainsaks lahenduseks, siis kahjuks ei saa kindel olla, et see viib ühiskonnale parima lahenduseni.
Selline vägivald võib anda ka vastupidise tulemuse – see võib lapsele õpetada, et vägivalla kasutamine on okei. Ja seesama vastu pead saanud laps just sellepärast, et ta sai vastu pead, võib hiljem mingi oma solvumise klaarimiseks kuulipildujaga kooli jalutada. Kust otsast see siis ühiskonnale parim on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted iga ema teab, mis on lapsele parim.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.