Esileht Koolilaps Iga kool võiks tõesti ise otsustada kuna suvevaheaeg hakkab

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Iga kool võiks tõesti ise otsustada kuna suvevaheaeg hakkab

Postitas:

Ma ei saatnud juba eelmise nädala lõpust lapsi enam kooli, sest hinded on välja pandud ja ainult molutatakse. Las lapsed puhkavad parem kodus. Tunnistused saavad neljandal juunil ja niikaua ma neid kooli ei saadagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millegipärast tundub mulle, et pealkirjas on viga – mitte et iga kool võiks ise otsustada, vaid sa sooviksid, et iga lapsevanem võiks ise otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tõesti, lapsed rumalad, siis ei lasegi vaheajale, las õpivad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuda tõesti pealkiri ära, et iga LAPSEVANEM võiks ise otsustada. Seda sina ju oledki teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil said lapsed (1.kl) eile-täna viimased hinded, sh oli koolipoolne tasemetöö, ja ka veerandihinded.

edasi tõesti enam nii pingelist õppetööd ei toimu, küll aga nii mõndagi põnevat ja samas kindlasti ka harivat, nt on homme 9.kl tutipäev, neljap on õuesõpe, reedel lähevad ekskursioonile, esmasp on matk-orienteerumine ja teisip siis kooli lõpp.
minu arvates vägagi asjalikult organiseeritud kooliaasta lõpp ja ma küll ei leia, et need nii mõttetud on, et peaks lapse neist ilma jätma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, minu lapsed saavad tunnistused 8.juunil (algklassid), kas meil on streigipäevad juurde liidetud ja veel midagi? Minu meelest on just tore, et aasta lõpuks klassiga ka igasuguseid vahvaid üritusi tehakse, kuigi meil pole veel ühtegi hinnet pandud ja homseks anti mõlemile õppida ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks teil molutatakse? Meil käib õppetöö tavalises tempos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 00:44; 02.06 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saatnud juba eelmise nädala lõpust lapsi enam kooli, sest hinded on välja pandud ja ainult molutatakse. Las lapsed puhkavad parem kodus. Tunnistused saavad neljandal juunil ja niikaua ma neid kooli ei saadagi.[/tsitaat]
Lapsed käivad koolis vaid hinnete pärast? Mis sellest, et teised veel midagi teevad, yritustel osalevad, sinu lastele seda vaja ei ole?

Kui sulle palk kantakse üle hommikul, siis lahkud töölt, sest palk on juba käes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle samuti meeldib, et kooli lõpp on lastele lõõgastuseks. Käiakse eksursioonidel, peetakse piknike ja tehakse õuesõppepäevi. Kuid pettusin üleeile kõvasti kui poeg , kes osa klassiga parki piknikule läks, pool tundi hiljem juba helistas ja rääkis, et kaasas olnud psühholoog ning teine õpetaja saadavad lapsed koju kuna 5 .klassi laste jaoks on seal ohtlik. Täpsem põhjendus: lapsed võivad ennast ära murda. Mismoodi? Just kaks tundi enne 5.klassi käis minu 2. klassis õppiv tütar oma klassiga samas pargis ja olid viiendike tulekuni seal, seltsiks veel üks lasteaiarühm. Nende jaoks ei olnud seal ohtlik, kuid suuremate jaoks on pargis viibimine ohtlik. Ja siis räägitakse veel, et lapsed viibivad vähe väljas. Poeg läks loomulikult järgmisel päeval klassijuhatajale ära rääkima. Kas see midagi aitab, seda ei tea. Igatahes lapsed olid pikniku pidamise mõttest väga vaimustuses ja väljas oli imehea ilm selleks. Kuid see nulliti ära kaasas olnud pedagoogide poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka viies klass ja nüüd viimane nädal on minu meelest vaat, et eriti tihe nädal lapsele. Õppetööd klassis küll ei toimu, kuid iga päev on mõni töötuba + õuesõppe tund või põnev loeng (politsei, hambaarst). Lisaks mahub siia veel spordipäev ja rabamatk. Lauljatel on eriti tihe, sest tulemas on aktused ja muud esinemised, seega proovid iga päev. Oma plika veel loeb mingitel aktustel luuletusi ja aitab mingeid asju organiseerida, seega õhtuks on pigem rohkem väsinud kui talvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina pead seda aega, kui lapsed saavad koolis oma sõpradega üritustel ja ekskursioonidel käia ja muud põnevat teha, molutamiseks? Kas oma sõpradega koosveedatud aega ja koos tehtud tegevusi pead ka molutamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll meeldib, et kevadel enne tunnistuse saamist on nädala jagu sellist teistmoodi interaktiivset õpet. Iga päev toimub mõni üritus, väljasõit, esinemised kooli aulas, teistsugused õpetajad tundi andmas, huvitavate töölehtede täitmine, nuputamisülesanded jne jne. Ekskursioonid pealekauba. See kõik on väga arendav ja värskendav. ma ei jätaks eluilmaski oma last sellest ilma. Minu melest just selline peabki kool olema, on tõsise töö perioodid ja sellised interaktiivse õppe perioodid. Kõik on väga hästi, suvevaheaja algust ja lõppu ma ei muudaks mitte mingil juhul, lastele peab jääma korralik pikk vaheaeg. Sügis- ja kevadvaheaja osas võiks koolidel olla õigus seda nädalalt nihutada näiteks +/-2 nädalat siia-sinna, see annaks suuremad võimalused reisimiseks, et ei oleks hullumeelne tung ühel ja samal nädalal, mis viib hinnad lakke ja kohti pole jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle samuti meeldib, et koolilapsed saavad sel nädalal koos olla ilma õppimise kohustuse ja surveta.
Ühised üritused tugevdavad klassivaimu ja võimaldavad ka klassijuhatajal lastega koos aega veeta ilma selleta, et peaks kogu aeg tunni materjaliga tegelemist jälgima. Nagu ma olen aru saanud, siis minu lapse 1. klassi tundides siiski tehakse koolitööd ja muu jaoks väga palju aega ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pooldan kindlasti kahte vaheaega alates jõuludest. Olgu või nädal kauem koolis. Kui vahepeal puhata saab, pole ka juuni alguseks nii väsinud.

See läks pealkirjaga, mitte teema sisuga kokku nüüd..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su laps käib koolis hindeid saamas? Kui hinded väljas, milleks siis õppida?
Kogu aeg on ving, et õppekavad on ülepaisutatud, lastelt nõutakse liiga palju, tuubitakse vaid fakte jne, je. Kui toimuvad ekskursioonid, õuesõpe, laboritunnid, loengud, spordivõistlused, mängud jne, siis ei ole jälle rahul?
Päris õppeaasta viimasel päeval ei saa juba tehnilistel põhjustel hindeid välja panna. Tunnistuste vornmistamine, õppenõukogu, kiitmised, suvetööd, istumajäämised jne võtavad aega. Kõik tuleb läbi arutada ja vormistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 17:13; 02.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest võiks olla vaheaeg aga hoopis sarnane vanemate puhkusega – võtad välja siis kui tahad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian samuti, et algklassi lapsed ei peaks enam juunis küll koolis tilbendama. Meie omal ajal saime tunnistused kätte enne mai lõppu juba. Samuti toimusid ekskursioonid, matkad jne. Koristasime klassi ja parandasime õpikuid. Juunis käisid koolis need, kes suvetööle jäeti!
Ja vägagi palju sõltub ka lapse klassijuhatajast,kas viitsib laste aega sisustada või molutavadki lapsed selle aja lihtsalt maha. Üks näide: lapsed lähevad 4,juunil kooli selleks, et koos vaadata multikaid???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 16:22; 02.06 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti absurdne ja mõistusevastane on see, et kool lõpeb teisipäeval! Kusjuures teisipäeval ju ainult aktus ja tunnistused. Miks ei võiks kool lõppeda reedel, 1,juunil. Kas oskab keegi mulle seletada, kellele see vajalik on! Laps pidi kõik oma asjad koolist ära viima juba hiljemalt 30. mai. 4.juunil ei lasta ˇmeie koolis koolimajja enam kedagi, õpetaja peab ürituse tegema vabas õhus ja iga ilmaga! Teisipäev siis aktus!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 16:22; 02.06 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eriti absurdne ja mõistusevastane on see, et kool lõpeb teisipäeval! Kusjuures teisipäeval ju ainult aktus ja tunnistused. Miks ei võiks kool lõppeda reedel, 1,juunil. Kas oskab keegi mulle seletada, kellele see vajalik on! Laps pidi kõik oma asjad koolist ära viima juba hiljemalt 30. mai. 4.juunil ei lasta ˇmeie koolis koolimajja enam kedagi, õpetaja peab ürituse tegema vabas õhus ja iga ilmaga! Teisipäev siis aktus![/tsitaat]

Sest õppeaasta pikkuseks on seadusega kehtestatud 175 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 17:13; 02.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eriti absurdne ja mõistusevastane on see, et kool lõpeb teisipäeval! Kusjuures teisipäeval ju ainult aktus ja tunnistused. Miks ei võiks kool lõppeda reedel, 1,juunil. Kas oskab keegi mulle seletada, kellele see vajalik on! Laps pidi kõik oma asjad koolist ära viima juba hiljemalt 30. mai. 4.juunil ei lasta ˇmeie koolis koolimajja enam kedagi, õpetaja peab ürituse tegema vabas õhus ja iga ilmaga! Teisipäev siis aktus![/tsitaat]
4. juuni on 9. kl. emakeele eksam. Ilmselt selle pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 00:44; 02.06 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis lubati tublid juba 28.maist koju jääda ja oodati tagasi 31.mail, siis lõpuaktus. Need, kellel hinded kehvad, said siis oma seisusid päästa ja õpetajad oma auru vaid neile suunata. Minu arvates väga normaalne lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eriti absurdne ja mõistusevastane on see, et kool lõpeb teisipäeval! Kusjuures teisipäeval ju ainult aktus ja tunnistused. Miks ei võiks kool lõppeda reedel, 1,juunil. Kas oskab keegi mulle seletada, kellele see vajalik on! Laps pidi kõik oma asjad koolist ära viima juba hiljemalt 30. mai. 4.juunil ei lasta ˇmeie koolis koolimajja enam kedagi, õpetaja peab ürituse tegema vabas õhus ja iga ilmaga! Teisipäev siis aktus![/tsitaat]

koolis, kus töötan, on aktused-tunnistuste andmine teisipäeval, 5.juunil.
koolis, kus mu laps käib, aga reedel, 8.juunil.
mõlemad koolid asuvad Tallinnas ja nende vahe on vähem kui 1 km.

4.juunil on üle Eesti:
geograafia Riigieksam 11-12.klassidele
emakeele lõpueksam 9.datele klassidele.

enamikes koolides viiakse vaikuse tagamise eesmärgil väiksemad majast välja õuesõppele, keskaste peab leppima aga tunniplaani muudatustega (osa aineõpetajaid ju eksamitel) ja viibima vaid sellistes klassiruumides, et nad eksamitegijaid ei sega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 2.kl lapsel töövihikud ja õpikud ammu läbi. Sellel nädalal oli kaks tundidega päeva, edasi piknik, ekskursioon. Reedel läks kooli nii, et veel ei teatud, kas minnakse loomaaeda või poodi shoppama!!! Homme (E) matk.
Võiks olla kuidagi määratletud see tegevus. Oleks siis muuseum, näitus või ristsõnade lahendamine, aga ei, nädal aega üks söök-jook.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… Kuid pettusin üleeile kõvasti kui poeg , kes osa klassiga parki piknikule läks, pool tundi hiljem juba helistas ja rääkis, et kaasas olnud psühholoog ning teine õpetaja saadavad lapsed koju kuna 5 .klassi laste jaoks on seal ohtlik. Täpsem põhjendus: lapsed võivad ennast ära murda. Mismoodi? Just kaks tundi enne 5.klassi käis minu 2. klassis õppiv tütar oma klassiga samas pargis ja olid viiendike tulekuni seal, seltsiks veel üks lasteaiarühm. Nende jaoks ei olnud seal ohtlik, kuid suuremate jaoks on pargis viibimine ohtlik. …[/tsitaat]

Mina näen siin ilmselgelt, et psühholoog ja too õpetaja ei saanud 5.klassi korrale kutsumisega hakkama ja otsustasid ürituse ära jätta, et keegi lollusest end ei vigastaks. Paraku näitab minu kogemus õpetajana, et koolipsühholoogid on küll ülivajalikud, aga klasside haldamisega ei saa neist keegi hakkama – püütakse lastele parim sõps olla ja siis sõidavad neist isegi algklassi lapsed teerulliga üle. See kindlasti ei käi kõigi koolipsühholoogide kohta, aga minu kokkupuude on just sellistega (samas on nad ülitoredad inimesed ja individuaalselt teevad supertööd lastega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Koolilaps Iga kool võiks tõesti ise otsustada kuna suvevaheaeg hakkab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.