Esileht Väikelaps iga kuu üks bronhiit. mida järeldada, mida uurida?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: iga kuu üks bronhiit. mida järeldada, mida uurida?

Postitas:

Mõistus täiesti otsas. Lapsel on iga kuu bronhiit. Algab köhatamisega, siis vesine nohu. Seejärel köhatamine läheb tihedamaks, ninas tatt paksemaks. Ja siis hakkab bronhiidi moodi kõrisema. Laps hingab ventolini ja pulmicorti juba kuu aega kuid uus bronhiit on jälle kohal.

On kellelgi sarnast kogemust? Mida uurida, mida kahtlustada? Mycoplasma, läkaköha, kopsuklamüüdia proovid olid korras. Laps 2a4k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:05; 16.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata oma kodu kriitilise pilguga üle- niiskus hallitus.
mul olid ka 4a lapsed pidevalt haiged, sh bronhiit ja kopsupõletik, palavik 40 jne. ma juba mõtlesin, et see ongi nende eripära, et põevad iga viirust väga raskelt
asi muutus hetkega kui elukohta vahetasin (üks oli 3 ja 2. 5a), peale selle on olnud 2,5a jooksul paar kerget viirust ja tuulerõuged, ei mingit 40o palavikku enam.
kui nüüd tagantjärele mõelda, siis saan väga hästi aru, et meie eelmisel elamisel oli ikka väga suur roll, et lapsed nii raskelt põdesid, kuigi pealt näha oli elamine enam-vähem ok

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hästi soe kodu ja nähtavat hallitust ei ole. Samuti on suurem laps terve.

Tean seda tunnet, et vahetad kodu ja laps enam pole haige. Mul oli esimese lapsega täpselt samamoodi. Vahetasime korterit ning esimese lapse öised köhahood lõppesid hoobilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:05; 16.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu 5,5 aastasel preilil ka pidevalt see häda, kuid poisil seevastu pole probleemi selliste nohude ja hingamisteede haigustega. Kirjutan sest meie probleemiks tõenäoliselt ongi just see et elamine on liigselt niiske, ja hallitus põrandaäärtes. Nüüdseks siis ongi välja kujunenud nii et kui hakkab sügis ( pidevalt niiske õhk) kuni kevadeni on tüdrukul iga kuu nohu ja köha. Seda ravime mitu nädalat. Kolida lihtsalt pole võimalik. Panime nüüd elektrikütte ka juurde ( vähemalt pole toas õhuniiskust enam nii palju), kuid väga palju kasu pole sellest siiski olnud, sest maja ju hallitab edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel on diagnoositud astma (pulmicort peaks vist olema astmarohi)? Kogemus enda pojaga, kes peale lasteaeda minemist hakkas olema stabiilselt haige – algas alati nohuga, järgnes köha, kopsupõletik, bronhiit. Kahe haiguse vahel heal juhul nädal-kaks. Kevadel diagnoositi astma ja alustasime Flucidide (ei mäleta õiget kirjapilti) hingamisega (püsiravim igapäevaselt). Ütleks, et nüüdseks olukord selles mõttes palju parem, et nohu, köha on küll umbes sama sageli (iga kuu kindlasti või rohkemgi) aga hulluks enam ei lähe. Kui köha algab hakkab kohe saama Ventolini ja teeme masinaga auru. Loodan väga, et kasvab tasapisi välja ja saab tugevamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase kindlasti allergoloogil uurida kas pole astmat,mul olid ka lapsel pidevad bronhiidid ja keskkõrvapõletikud sellepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan Sinu muret! Minu 2,4-aastasel tüdrukul on iga kuu bronhiit, võtame siis nädal aega ventolini siirupit, teeme auru. Veebrauris saame ka kopsuarsti vastuvõtule, ooteajad on hea pulmonoloogi juurde ülemõistuse pikad! Kunagi pole mingeid allergiaid olnud, elamistingumused head ja samuti pole vanemal vennal kunagi bronhiidilaadset köha esinenud. Olen juba suht masenduses ja lapsest kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun külasta allergoloogi või pulmonoloogi.
Kindlasti teha ära allergiatest (on olemas vere ja nahatest).
Viiruste nö. hooajal saab meie endine astmaatik sellist ravimit nagu SINGULAIR (retseptiga). Tugevdab immun.süsteemi ja laps üleüldiselt tervem ka.
Meie lapsel algas tihedate obstruktiivsete brohiitidega pihta. Reeglina ilma palavikuta. 3 sellist haigusjuhtu st. diagnoos astma.
Ja see tahab juba pidevat ravi saada (ka juba saate). Oma kogemus – uuringud vähemalt 2 erineva arsti juures. Meil alles 3-nda juuures saime kinnituse, et laps ikka on astmaatik. Kui saime õige ravi peale siis haiguse korrad vähenesid ja paranesime kiiremini.
Ravi juures on oluline õige ja effektiivsem ravi (sh. ravim, kogused). Kui meie laps oli terve, siis kogused ravimi manustamisel väiksemad, kui laps haige, siis kogused k.a. korrad suuremad, tihemini.
Pidasime ka lausa nö. astmaatiku päevikut, mis aitas meid tublisti.
Tahan rõhutada, et ravi on INDIVIDUAALNE. Mis ühele sobib, ei pruugi teisele mõjuda, sobida. Tean kõrvutada meie last sugulasega (laps).
Loodan, et leiad enda lapse jaoks õige arsti ja saate probleemidele ka õige lahenduse.
Päikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps iga kuu üks bronhiit. mida järeldada, mida uurida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.