Esileht Pereelu ja suhted Igakord ajab närvi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Igakord ajab närvi

Postitas:

Kui mees hakkab välismaalt töölt koju tulema, siis mind alati aetakse enne närvi. Teema täpselt sama, et pole palka kätte saanud veel. Nii tullakse siis järjekordselt koju. Jälle riid majas ja ma oleks parema meelega omaette edasi. Ma olen vist ise segane ja mul omal on midagi viga, et sellised asjad ajavad tohutult närvi? Üleüldse leian mehes vaid vigu viimasel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:52; 24.05 16:34; 24.05 16:49; 24.05 16:59; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean lugu, kus mees hakkas ka ütlema naisele enne kojutulekut, et raha pole. naine hakkas samamoodi närvitsema ja tüli kiskuma. aga kui mees tuli rahaga, oli naine mesimagus mummikene, täpselt niikaua, kuni pool raha enda kätte sai ja siis oli fuuria edasi.
pärast tuli välja, et naine ootaski meest ainult raha pärast eestisse koju käima ja kui papp käes, tõmbas tüli üles – siis oli hea põhjus kodust jalga lasta. naisel nimelt oli armuke ja oma abikaasa välismaal teenitud raha eest lubati armukesega igast lõbustusi.
lahku nad siiski lõpuks läksid.

ega sul, teemaalgataja, selliseid luukeresid kapis pole 😉

teine variant on muidugi kahenaisepidamine. ja kui välismaa naine on kõvem mutt, siis ongi mehe raha tema hallata ja sulle ei jagu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 16:29; 24.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tean lugu, kus mees hakkas ka ütlema naisele enne kojutulekut, et raha pole. naine hakkas samamoodi närvitsema ja tüli kiskuma. aga kui mees tuli rahaga, oli naine mesimagus mummikene, täpselt niikaua, kuni pool raha enda kätte sai ja siis oli fuuria edasi.
pärast tuli välja, et naine ootaski meest ainult raha pärast eestisse koju käima ja kui papp käes, tõmbas tüli üles – siis oli hea põhjus kodust jalga lasta. naisel nimelt oli armuke ja oma abikaasa välismaal teenitud raha eest lubati armukesega igast lõbustusi.
lahku nad siiski lõpuks läksid.

ega sul, teemaalgataja, selliseid luukeresid kapis pole 😉

teine variant on muidugi kahenaisepidamine. ja kui välismaa naine on kõvem mutt, siis ongi mehe raha tema hallata ja sulle ei jagu 🙂
[/tsitaat]

Ei ole minul kedagi teist peale tema. Ta ütleb, et selles töökohas on see tavaline asi, et rahadega venitatakse. Mind ajab närvi aga just see, et miks ta sellega nõus on ja ei uuri kohe asja. Ootab mitu päeva , et äkki antakse ja kui ei, alles siis hakkab uurima. Üldse ajab närvi, et oli vaja sellisesse kohta tööle minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:52; 24.05 16:34; 24.05 16:49; 24.05 16:59; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaua ta siis seal juba töötand on? on ta ikka AMETLIKULT tööl?
peaks uue koha siis otsima ja vanast lahkuma päevapealt, kui rahad käes. kui ette hoiatama hakkab, siis jääb kõigest ilma.
mõned tööandjad teevadki nii kavalalt, et raha jupitatakse tagantjärgi. no et oled juba kuu aega tööd ette teinud aga raha saad alles eelmise kuu eest. ja kui lahkuma hakkad, siis jääd ette tehtud töö tasust ilma.
üldjuhul on need eesti vahendajad või omanikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 16:29; 24.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaua ta siis seal juba töötand on? on ta ikka AMETLIKULT tööl?
peaks uue koha siis otsima ja vanast lahkuma päevapealt, kui rahad käes. kui ette hoiatama hakkab, siis jääb kõigest ilma.
mõned tööandjad teevadki nii kavalalt, et raha jupitatakse tagantjärgi. no et oled juba kuu aega tööd ette teinud aga raha saad alles eelmise kuu eest. ja kui lahkuma hakkad, siis jääd ette tehtud töö tasust ilma.
üldjuhul on need eesti vahendajad või omanikud. [/tsitaat]

Sedasi käibki jah. Lisaks ju palk tuleb välismaalt mitu päeva üle Eesti panka. Ma räägingi mehele, et ärgu lasku nii teha ,et konkreetselt kohe öelgugi, et tahab palka saada alati õigel ajal kätte ja tahab konkreetset kuupäeva. Aga ei, siuke lontu, et ei kavatsegi tema seda asja ajada. Sellised ajavadki vihale, kes enda asju ei aja ja enda eest ei seisa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:52; 24.05 16:34; 24.05 16:49; 24.05 16:59; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama teema. Me küll kõige täiega Soomes, kuid tööandja eestlane. Nö sõber mehe arvates. Kui õigel kuupäeval pole raha, et palka maksta – peame aru saama ja õlgu kehitama. Sama kehtib ka puhkuserahade ja haigusrahade kohta – a tal (ülemusel) pole ju raha.
Mina tigetsen ja vahutan omaette kodus, mees mul rahul. Tõsi, palgaraha (aga mitte puhkuse- ja haigusraha) on alati välja makstud, iseasi, kuna. Maksa siis nii arveid või mine Eestisse käima, kui ei tea kunagi, kas raha õigel ajal laekub.
Mees peab enda ülemust oma sõbraks, mina näen seda, et kasutatakse julmalt ära. Ükski seadus ei kehti, meest ei huvita ka.

Noh. See on TEMA raha ja mida ma üldse pirisen siin. Niigi 100% mehe kulul elame lapsega, isegi lapseraha soome poolt on nö tänu mehe töökohale. Mees pole muidugi kunagi selleteemalisi märkuseid teinud mulle, kuid ikka võtab pirisema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sama teema. Me küll kõige täiega Soomes, kuid tööandja eestlane. Nö sõber mehe arvates. Kui õigel kuupäeval pole raha, et palka maksta – peame aru saama ja õlgu kehitama. Sama kehtib ka puhkuserahade ja haigusrahade kohta – a tal (ülemusel) pole ju raha.
Mina tigetsen ja vahutan omaette kodus, mees mul rahul. Tõsi, palgaraha (aga mitte puhkuse- ja haigusraha) on alati välja makstud, iseasi, kuna. Maksa siis nii arveid või mine Eestisse käima, kui kunagi, kas raha õigel ajal laekub.
Mees peab enda ülemust oma sõbraks, mina näen seda, et kasutatakse julmalt ära. Ükski seadus ei kehti, meest ei huvita ka.

Noh. See on TEMA raha ja mida ma üldse pirisen siin. Niigi 100% mehe kulul elame lapsega, isegi lapseraha soome poolt on nö tänu mehe töökohale. Mees pole muidugi kunagi selleteemalisi märkuseid teinud mulle, kuid ikka võtab pirisema.[/tsitaat]

No ongi nii. Me veel plaanime laenu võtta, et kodu soetada. Ütlesin mehele, et kas ta ütleb pangale, et oodake, et ma helistan paari päevast pärast ülemusele, et mil raha saab või. Ebakindel on ju nii kõik. Elu käib sellejärgi, et millal suvatsetakse palka maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:52; 24.05 16:34; 24.05 16:49; 24.05 16:59; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulla naised, kes te vingute – minge ISE tööle, mitte ärge lunige meeste raha. leidke firma, mis maksab teile alati õigeaegselt palka ning kui mehe palk hilineb, siis saad enda tagavaradest vajaliku asja kinni maksta.
paraku reaalsus ongi selline, et ülemus saab palka maksta siis, kui tema tööandja (tellija, peatöövõtja vms) TALLE raha kannab. paljudes valdkondades (transport, ehitus, kaubandus, tootmine jms) on maksetähtajad 45-60 päeva. seega saab ülemus tehtud töö eest raha tihti alles 2 kuud hiljem ning kui tellija maksmisega viivitab, siis veelgi hiljem. paljudel väiksematel firmadel, kes vaevu ots-otsaga kokku tulevad, ei ole nii suurt varu, et saaks oma vahenditest 3-4 kuud palka maksta vaid sõltutaksegi tellijast.
sama olukord on nii eestis, soomes kui ka mujal. jutt, et mingu kuhugi mujale, ei aita. ka uus firma võib viivitada või maksmatagi jätta.
kusjuures, pank saab sellisest asjast väga hästi aru. ka mu oma mehe tööandja viivitas vahepeal palgaga ning helistasingi panka, et palga laekumine viibib ning seetõttu hilineb ka laenumakse. tänati teatamise eest ning kui paar kuud hiljem oli vaja võtta autoliising, siis ei näinud pank nendes viivitustes mingit probleemi.
tööelu ongi ebakindel. ühel hommikul võib igaüht oodata ees kinnine uks, sest firma on oma tegevuse lõpetanud ning tuleb uus koht leida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 18:49; 24.05 21:12; 25.05 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kulla naised, kes te vingute – minge ISE tööle, mitte ärge lunige meeste raha. leidke firma, mis maksab teile alati õigeaegselt palka ning kui mehe palk hilineb, siis saad enda tagavaradest vajaliku asja kinni maksta.
paraku reaalsus ongi selline, et ülemus saab palka maksta siis, kui tema tööandja (tellija, peatöövõtja vms) TALLE raha kannab. paljudes valdkondades (transport, ehitus, kaubandus, tootmine jms) on maksetähtajad 45-60 päeva. seega saab ülemus tehtud töö eest raha tihti alles 2 kuud hiljem ning kui tellija maksmisega viivitab, siis veelgi hiljem. paljudel väiksematel firmadel, kes vaevu ots-otsaga kokku tulevad, ei ole nii suurt varu, et saaks oma vahenditest 3-4 kuud palka maksta vaid sõltutaksegi tellijast.
sama olukord on nii eestis, soomes kui ka mujal. jutt, et mingu kuhugi mujale, ei aita. ka uus firma võib viivitada või maksmatagi jätta.
kusjuures, pank saab sellisest asjast väga hästi aru. ka mu oma mehe tööandja viivitas vahepeal palgaga ning helistasingi panka, et palga laekumine viibib ning seetõttu hilineb ka laenumakse. tänati teatamise eest ning kui paar kuud hiljem oli vaja võtta autoliising, siis ei näinud pank nendes viivitustes mingit probleemi.
tööelu ongi ebakindel. ühel hommikul võib igaüht oodata ees kinnine uks, sest firma on oma tegevuse lõpetanud ning tuleb uus koht leida[/tsitaat]

Olen teemaalgataja ja mina käin tööl ja mul tuleb iga kuu alati täpsel kuupäeval palk üle. Nii, et võin vinguda küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 15:52; 24.05 16:34; 24.05 16:49; 24.05 16:59; 24.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sarnane lugu, selle vahega, et mees töötab Eestis. Käib vahetevahel haltuuraotsi tegemas ühes väikses ettevõttes, tööpäevad on mega pikad, kaheksast kaheksani, vahel jõuab ka hiljem.. kuna tegemist tükitööga ja iga kord eelneb töötegemisele pikk moosimine, et ta ikka tuleks ja aitaks, siis minu mõistus eeldab, et raha makstakse ka kohe pärast töö tegemist. Kusjuures, seal ettevõttes küsib mees rohkem kui poole võrra vähem, kui ta nö ametlikus kohas päeva eest saab.
Aga iga kord hakkab täpselt sama lugu pihta… oi, palka pole maksta… ma ei taha küsida ka, tuleb siis kui tuleb…
Minul naisena aga tuju kehv ja meel mõru – need üksikud vabad päevad, mis tal on, tahaks koos veeta, aga selle asemel läheb ta haltuurat tegema, sest \”raha on ju vaja…\” Aga mis kasu sellest on, kui raha tuleb kuu aja pärast. Kusjuures põhipalgaga saame hakkama ideaalselt, põhimõtteliselt oleks võimalik iga kuu mitusada eurot kõrvale panna.
Mingis mõttes saan aru ka, et okei, ega see raha tulemata jää, aga mulle lihtsalt ei meeldi selline ligadi-logadi värk. Inforegistris muideks see ettevõte suurtes miinustes ka.
Ja nii ongi, et mina olen pidevalt üksi, tema aga tööl… ja küll see raha ükskord tuleb.. kus kiiret, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen teemaalgataja ja mina käin tööl ja mul tuleb iga kuu alati täpsel kuupäeval palk üle. Nii, et võin vinguda küll.[/tsitaat]
no kui sinu palk laekub alati täpselt, siis ei tohiks ju SINU jaoks probleem olla, kui mehe oma veidi hilineb? meest see ju ei häiri?
või on probleemiks see, et see sinu täpne palk on nii imepisike, et saab paari päevaga otsa ning ilma mehe palgata oled näljas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 18:49; 24.05 21:12; 25.05 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin teemaalgatajat miinustada, aga kogemata läks \”kiida\” peale, vabandan 🙂
Teemaalgataja, kui sa tööl käid ja sul raha on, siis miks sa vingud selle üle, et mees oma rahad hiljem kätte saab? Või kui sul raha siiski pole ja tahaks laristada, siis äkki otsiks endale tasuvama töö, või mis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 21:20; 26.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin teemaalgatajat miinustada, aga kogemata läks \”kiida\” peale, vabandan 🙂
Teemaalgataja, kui sa tööl käid ja sul raha on, siis miks sa vingud selle üle, et mees oma rahad hiljem kätte saab? Või kui sul raha siiski pole ja tahaks laristada, siis äkki otsiks endale tasuvama töö, või mis?
[/tsitaat]

Tüüpiline perekool. Tuled muret kurtma aga järgmine hetk oled rõve lits ja seljasistuja oma vaesel mehel.

Te õiendajad selle peale ei mõtle, et äkki on tegemist perega, äkki läks pereisa lisaraha teenima, sest kodumaal polnud tööd ja naise palgast ainuüksi välja ei vea. Kui minu laste isa ja armastatud mees läheks Soome ära, et teenida lisaraha, samas kui mina pean siin üksi tegelema lastega, hoolitsema elamise eest ning ka täiskohaga tööl käima siis ajaks ka mind vihale kui mees koju tuleks ja räägiks, et palka ei makstud ja ei tea ka millal saab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:43; 26.05 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõistvad ja arusaajad käod siin tööandjate suhtes, loe ja imesta!
Asi on siiski põhimõttes. Kui tööandja eeldab, et ma hiline tööle, teen oma tööd korralikult ja pean kinni tähtaegadest, siis eeldan, et saan palka samuti õigel ajal. Millest siin nii raske aru saada on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tüüpiline perekool. Tuled muret kurtma aga järgmine hetk oled rõve lits ja seljasistuja oma vaesel mehel.

Te õiendajad selle peale ei mõtle, et äkki on tegemist perega, äkki läks pereisa lisaraha teenima, sest kodumaal polnud tööd ja naise palgast ainuüksi välja ei vea. Kui minu laste isa ja armastatud mees läheks Soome ära, et teenida lisaraha, samas kui mina pean siin üksi tegelema lastega, hoolitsema elamise eest ning ka täiskohaga tööl käima siis ajaks ka mind vihale kui mees koju tuleks ja räägiks, et palka ei makstud ja ei tea ka millal saab…[/tsitaat]

Mind ajaks hoopis see vihale, et naine \”tegeleb\” lastega ja käib tööl (nagu iga inimene), samal ajal kui mina pean minema välismaale, et kahe inimese eest topelt teenida. Ja see pole mingi \”lisaraha\”, see on põhiraha. Mehe õlgadel on kõik. Ja vot, nii see mees siis rügab ja töötab ja kui kätte hakkab jõudma aeg koju tulla, lõpuks pere juurde puhkama, siis vaata tõesti on hingerahu tähtsam kui paar päeva varem palk kätte saada ja iniseda ülemusega. Ülemus on tropp nagunii, seda ei eita. Aga sama tropp on ka naine, kes selliste asjadega üldse ei arvesta ja käitub nagu mingi füürer. Kas mees ikka tõi naisele toiduraha, mida naine ise teenitud ei saa. Naine ei saa endale normaalset rahagi teenitud, aga mees on paha puhtalt selle pärast, et ta palk mõnikord hiljem laekub? Aa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks olge mingi aeg täitsa üksi ja elage oma elu, siis tundub teie praegune olukord ikka lausa luksusena, kui on võimalus kellegi teise palga pärast vahutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tüüpiline perekool. Tuled muret kurtma aga järgmine hetk oled rõve lits ja seljasistuja oma vaesel mehel.

Te õiendajad selle peale ei mõtle, et äkki on tegemist perega, äkki läks pereisa lisaraha teenima, sest kodumaal polnud tööd ja naise palgast ainuüksi välja ei vea. Kui minu laste isa ja armastatud mees läheks Soome ära, et teenida lisaraha, samas kui mina pean siin üksi tegelema lastega, hoolitsema elamise eest ning ka täiskohaga tööl käima siis ajaks ka mind vihale kui mees koju tuleks ja räägiks, et palka ei makstud ja ei tea ka millal saab…[/tsitaat]
kui see hilinemine kestab kuid, siis küll, aga paar päeva kuni nädal hilinemist ei tohiks küll mingit suurt draamat põhjustada.
tööandja ju ka mõistab, et töötajal on mõnikord vaja tööle hilineda või ära käia vms. või hilineb töötaja töö valmimisega. seega võiks ka töötaja mõista, et kui tööandjale pole töö eest makstud, siis pole tal ka raha, et töötajale palka maksta ning maksab siis, kui laekub.
enamik (väiksemate) firmade juhte ei viivita meelega, vaid neil lihtsalt pole võimalik alati õigel ajal maksta.
kui see väike viivitus ei sobi, siis tuleb uus koht otsida ning loota, et seal makstakse õigel ajal. no ja kui ka seal ei maksta, siis joosta uude kohta jne.
paljud mehed ei soovi jooksikud olla, ka ei vaata uued tööandjad selle peale kuigi hästi. pigem tasuks juhul, kui tööandja on normaalne ning ainus puudus ongi palga hilinemine, proovida koos tööandjaga need rasked ajad koos üle elada. netist tasuks lisaks perekoolile ka asjalikumaid lehti lugeda, ka soomes on pragu suur majanduslangus ning ettevõtetel rahaprobleemid, seega muretut marjamaad ei tasu enam ka sealt loota

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 18:49; 24.05 21:12; 25.05 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mind ajaks hoopis see vihale, et naine \”tegeleb\” lastega ja käib tööl (nagu iga inimene), samal ajal kui mina pean minema välismaale, et kahe inimese eest topelt teenida. Ja see pole mingi \”lisaraha\”, see on põhiraha. Mehe õlgadel on kõik. Ja vot, nii see mees siis rügab ja töötab ja kui kätte hakkab jõudma aeg koju tulla, lõpuks pere juurde puhkama, siis vaata tõesti on hingerahu tähtsam kui paar päeva varem palk kätte saada ja iniseda ülemusega. Ülemus on tropp nagunii, seda ei eita. Aga sama tropp on ka naine, kes selliste asjadega üldse ei arvesta ja käitub nagu mingi füürer. Kas mees ikka tõi naisele toiduraha, mida naine ise teenitud ei saa. Naine ei saa endale normaalset rahagi teenitud, aga mees on paha puhtalt selle pärast, et ta palk mõnikord hiljem laekub? Aa.[/tsitaat]

Me ei tea, mis summadest ju jutt on, kas on lisa-või põhiraha. Naine käib samuti tööl ju, saab ka palka. Kui olukord oleks vastupidine, et naine räägib mehele, et näe,käisin tööl aga palka ei tea millal saab, sina niikaua käi tööl, hoolitse laste eest – kas siis oleks OK? Asi on põhimõttes, et kui on pere siis mõlemad panustavad. Praegusel juhul nii on aga yks neist ei saa oma panuse eest tasu. Kas on ikka veel ok?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 22:43; 26.05 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised, jah mees võib teile tunduda tross, et ta sellise venitamisega nõus on. uskuge mind, tegelikult ta sisemuses ei ole nii leplik, aga kuna ta ei taha naise silmis ka jobu tunduda, siis näitleb nagu oleks see pisiasi, et küll varsti makstakse ära. tglt on see mees suht stressis sellest ning naisepoolne ving ja tänitamine muudavad frustratsiooni veel suuremaks ning lõpptulemusena mees kas annab vastu hambaid, kukub jooma, leiab armukese, kes tundub leplikum…kui mees siiski vaikselt nohisedes sellise naise kõrval vapralt edasi vastu peab, siis sureb ta suurest närvipingest enne 60-t eluaastat infarkti ning siis see naine käib haual pisaraid valamas ja nutmas, et küll oli ikka tubli mees oleks võinud kauem elada. ühesõnaga, kui mees ilma rahata koju tuleb, siis lohuta, et pole hullu, küll varsti saab palga kätte ja anna mehele õhtul keppi, siis on elu ilusam…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru küll, et selline asi tekitab probleeme, aga viriseda mehe kallal… Ma ei tea. Samuti mees Soomes tööl. Mitte kunagi me ei teadnud, millal palk tuleb. Aga sellel polnud mingit vahet. Ma teadsin, et virisemine ei aita. Aitas see, et alati oli ühe kuu raha olemas kaardil. Mis ühe kuu? Tegelikult ikka paari kui mitte kolme kuu. Välismaal töötavad mehed teenivad hästi. Pole mingit probleemi raha koguda. Seda enam, kui naine käib ka tööl. Mina olin lastega kodune. Nii mõnelgi korral juhtus, et üks n.ö palgapäev jäigi vahele. Järgmisel kuul tuli arvele topeltsumma.
Kui te elate peost suhu ja palgapäevast palgapäevani, siis on see teie enda mure. Aga ma tõesti ei kujuta ette Soome palkade juures sellist elu. Ometigi mehe töökaaslased, kes teenisid sama palju, kui minu mees, tõesti kõlistasid enne palgapäeva sente rahakotis ja käsid ülemusele peale, et see ikka rahad kiiremini ära maksaks. Meil küll rahadega kiiret polnud. Kindel oli see, et alati sai rahad kõik kätte ja see oligi oluline.
Samas, kui raha ikka hilines, siis mees tegi kurja häält küll telefonis. Mitte niivõrd selle pärast, et meil polnud raha, vaid selleks, et ülemus teda üldse ära ei unustaks ja väga ikkagi ei viivitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehv ja ebausaldusväärne tööandja, kes ei suuda õigel ajal palka maksta. Korra võib juhtuda, aga kui palgaga venitamine on pidev taktika, siis see muudaks mind tööanda suhtes ettevaatlikuks.
Palk peab põhimõtteliselt laekuma õigel ajal, sest ka makse nõutakse meie käest õigel ajal. Raha asjades tuleb olla täpne ja seepärast ma ei saagi aru, miks te teemaalgataja kallal niuksute. Jätke ise maksud õigel ajal maksmata ja tasude neid nii, nagu jumal juhatab. Siis näete, mis teiega tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja võiks siis täpsemalt kirjutada – kas tal on pere ja lapsed vaja üleval pidada või tahab ise mehe rahakoti peale laia elu elada?
Üleüldse on tema kirjutamisstiil kuidagi põhikooli haridusega inimesele omane. Ja leiab mehes vigu? No mingu lahku siis ja otsigu endale uue rikas mees, milles küsimus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 21:20; 26.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole minul kedagi teist peale tema. Ta ütleb, et selles töökohas on see tavaline asi, et rahadega venitatakse. Mind ajab närvi aga just see, et miks ta sellega nõus on ja ei uuri kohe asja. Ootab mitu päeva , et äkki antakse ja kui ei, alles siis hakkab uurima. Üldse ajab närvi, et oli vaja sellisesse kohta tööle minna.[/tsitaat]

Selliste Eesti Toitside ja Veltside \”firmas\” Soomes on see suht tavaline. Palka makstakse kuskil bensukas autos käest-kätte, ühtegi ametliku paberit-lepingut jm ei ole, mis sellisest asjast üldse tahta? Ametlikus firmas niisugust lollust ei tehta, aga sinna jälle keeleoskamatuid soss-seppi ei võeta ka.
Valik on teie.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 00:11; 01.06 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kulla naised, kes te vingute – minge ISE tööle, mitte ärge lunige meeste raha. leidke firma, mis maksab teile alati õigeaegselt palka ning kui mehe palk hilineb, siis saad enda tagavaradest vajaliku asja kinni maksta.
paraku reaalsus ongi selline, et ülemus saab palka maksta siis, kui tema tööandja (tellija, peatöövõtja vms) TALLE raha kannab. paljudes valdkondades (transport, ehitus, kaubandus, tootmine jms) on maksetähtajad 45-60 päeva. seega saab ülemus tehtud töö eest raha tihti alles 2 kuud hiljem ning kui tellija maksmisega viivitab, siis veelgi hiljem. paljudel väiksematel firmadel, kes vaevu ots-otsaga kokku tulevad, ei ole nii suurt varu, et saaks oma vahenditest 3-4 kuud palka maksta vaid sõltutaksegi tellijast.
sama olukord on nii eestis, soomes kui ka mujal. jutt, et mingu kuhugi mujale, ei aita. ka uus firma võib viivitada või maksmatagi jätta.
kusjuures, pank saab sellisest asjast väga hästi aru. ka mu oma mehe tööandja viivitas vahepeal palgaga ning helistasingi panka, et palga laekumine viibib ning seetõttu hilineb ka laenumakse. tänati teatamise eest ning kui paar kuud hiljem oli vaja võtta autoliising, siis ei näinud pank nendes viivitustes mingit probleemi.
tööelu ongi ebakindel. ühel hommikul võib igaüht oodata ees kinnine uks, sest firma on oma tegevuse lõpetanud ning tuleb uus koht leida[/tsitaat]

Ma pole küll selles teemas siin sõna võtnud, kuigi teema on puudutanud mindki, aga nii lolli sõnavõtu peale läksin põlema. Kurat, kui firmal pole raha, et palka maksta enne kui objektilt rahad laekuvad, siis pangu pillid kotti. On valdkondi kus peaks oluliselt rohkem kontrollima algkapitali olemasolu ja selle nõuded karmimaks muutma, nt ehitus, transport. Kui firmal on paar korda olnud probleemi palkade väljamaksmisega peaks saama töötajate nõudel firma likvideerida, siis saaks lõpuks õhu puhtaks ja tekiks nendel kuradi susserdajatel ka mingi reaalsusetunne ja arusaamine, et kõik ei olegi loodud ettevõtjateks ja kui majandada ei oska siis tuleb kah minna palgatööle mitte mängida mingit ettevõtjat-tööandjat.
Mina muide ise käingi tööl ja saan oma palga alati õigel ajal kätte, aga see ei tähenda et mu abikaasa võiks alati enne soomest kojutulekut minu käest laevapileti raha küsida, sest jälle palk maksmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 15:48; 05.06 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui olukord oleks vastupidine, et naine räägib mehele, et näe,käisin tööl aga palka ei tea millal saab, sina niikaua käi tööl, hoolitse laste eest – kas siis oleks OK? [/tsitaat]
Usu või mitte, aga meie pere on täpselt sellises olukorras olnud. Mina töötasin väikefirmas, kus olid rahalised raskused. JA kõige tipuks saadeti mind komandeeringusse. Kokku olin komandeeringus 6 nädalat, nädalavahetustel käisin kodus. Kõik see aeg viis mees ise lapsed lasteaeda, tõi koju, tegi neile süüa ja käis loomulikult ka ise tööl ning sai oma palga kenasti palgapäevadel kätte.
Ma sain ka vahel palka, siis kui parajastiu firmal raha oli sain mingi summa. Ja kui rohkem oli, sain lausa täispalga ja vanu võlgu ka ära. Aga regulaarsust, et igal palgapäeval tuleb täpselt määratud palk, ei olnud.
Mees ei virisenud õnneks. Lastega sai kenasti hakkama. Vahel küsis, kas on lootust mul palka ka saada. Aga a ei tänitanud ega vingunud sel teemal pidevalt.

Ei, loomulikult pole see normaalne olukord. Aga ega naisepoolne tänitamine nõua palka, ei aita. Kui palgamaksmine ikka pidev probleem on, tuleb uus töö otsida. Mina nüüd töötan juba aastaid ühes stabiilses suurfirmas ja palgapäeva juhuslikus on ammu minevikuprobleem. Aga olen tänulik oma mehele, et ta tol perioodil mu kõrval oli, lastega tegeles ja mind toetas. Ma sain sealt firmast väga vajaliku töökogemuse, mis mu mu praegusele töökohale tööle aitas (ja lõppkokkuvõttes sain oma palga ka täies ulatuses kätte, kui ühe suurema projekti eest suurem summa laekus).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 12:18; 01.06 09:16; 02.06 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Usu või mitte, aga meie pere on täpselt sellises olukorras olnud. Mina töötasin väikefirmas, kus olid rahalised raskused. JA kõige tipuks saadeti mind komandeeringusse. Kokku olin komandeeringus 6 nädalat, nädalavahetustel käisin kodus. Kõik see aeg viis mees ise lapsed lasteaeda, tõi koju, tegi neile süüa ja käis loomulikult ka ise tööl ning sai oma palga kenasti palgapäevadel kätte.
Ma sain ka vahel palka, siis kui parajastiu firmal raha oli sain mingi summa. Ja kui rohkem oli, sain lausa täispalga ja vanu võlgu ka ära. Aga regulaarsust, et igal palgapäeval tuleb täpselt määratud palk, ei olnud.
Mees ei virisenud õnneks. Lastega sai kenasti hakkama. Vahel küsis, kas on lootust mul palka ka saada. Aga a ei tänitanud ega vingunud sel teemal pidevalt.

[/tsitaat]

Assaissand, kui tubli mees! Viis lapsed nädal aega lasteaeda ja tõi ära ka ning käis isegi tööl sealjuures? MEDAL ANDA!!!

Aga valik on inimeste endi oma, kui nad tahavad orjata firmat, kes neile \”rahaliste raskuste tõttu\” isegi väljateenitud töötasu õigel päeval ei suuda maksta. Mind ei sunniks ükski vägi tasuta korraliku tööd tegema, kui mind selle eest ei tasustataks. Väärtustan ennast selleks vist liiga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 00:11; 01.06 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Assaissand, kui tubli mees! Viis lapsed nädal aega lasteaeda ja tõi ära ka ning käis isegi tööl sealjuures? MEDAL ANDA!!!

Aga valik on inimeste endi oma, kui nad tahavad orjata firmat, kes neile \”rahaliste raskuste tõttu\” isegi väljateenitud töötasu õigel päeval ei suuda maksta. Mind ei sunniks ükski vägi tasuta korraliku tööd tegema, kui mind selle eest ei tasustataks. Väärtustan ennast selleks vist liiga palju.[/tsitaat]
Funktsionaalse lugemise oskusega on sul lood kehvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 12:18; 01.06 09:16; 02.06 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kulla naised, kes te vingute – minge ISE tööle, mitte ärge lunige meeste raha. leidke firma, mis maksab teile alati õigeaegselt palka ning kui mehe palk hilineb, siis saad enda tagavaradest vajaliku asja kinni maksta.
paraku reaalsus ongi selline, et ülemus saab palka maksta siis, kui tema tööandja (tellija, peatöövõtja vms) TALLE raha kannab. paljudes valdkondades (transport, ehitus, kaubandus, tootmine jms) on maksetähtajad 45-60 päeva. seega saab ülemus tehtud töö eest raha tihti alles 2 kuud hiljem ning kui tellija maksmisega viivitab, siis veelgi hiljem. paljudel väiksematel firmadel, kes vaevu ots-otsaga kokku tulevad, ei ole nii suurt varu, et saaks oma vahenditest 3-4 kuud palka maksta vaid sõltutaksegi tellijast.
sama olukord on nii eestis, soomes kui ka mujal. jutt, et mingu kuhugi mujale, ei aita. ka uus firma võib viivitada või maksmatagi jätta.
kusjuures, pank saab sellisest asjast väga hästi aru. ka mu oma mehe tööandja viivitas vahepeal palgaga ning helistasingi panka, et palga laekumine viibib ning seetõttu hilineb ka laenumakse. tänati teatamise eest ning kui paar kuud hiljem oli vaja võtta autoliising, siis ei näinud pank nendes viivitustes mingit probleemi.
tööelu ongi ebakindel. ühel hommikul võib igaüht oodata ees kinnine uks, sest firma on oma tegevuse lõpetanud ning tuleb uus koht leida[/tsitaat]
Paraku reaalsus on sageli selline, et ise sõidetakse uhkete autodega, käiakse pidevalt soojal maal reisidel ja töötajate palkadega venitatakse ehk siis kui üle jääb:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Assaissand, kui tubli mees! Viis lapsed nädal aega lasteaeda ja tõi ära ka ning käis isegi tööl sealjuures? MEDAL ANDA!!!

Aga valik on inimeste endi oma, kui nad tahavad orjata firmat, kes neile \”rahaliste raskuste tõttu\” isegi väljateenitud töötasu õigel päeval ei suuda maksta. Mind ei sunniks ükski vägi tasuta korraliku tööd tegema, kui mind selle eest ei tasustataks. Väärtustan ennast selleks vist liiga palju.[/tsitaat]
Ilmselgelt ei mõistnud sa mu teksti korralikult. Esiteks polnud mu mõte mitte kiita oma meest, aga lihtsalt öelda, et tõepoolest on vahel ka vastupidine toimunud, kus mees on kodusolija rollis ning naine eemal ära ja lisaks veel palgatu. Ja jutt polnud mitte ühest aga kuuest nädalast.

Ja loomulikult, kui mu alternatiiv on istuda kodus ja mitte midagi teha palgatult vs teha silmi särama panevat tööd makseraskustega firmas, millega omandan kogemuste baasi järgmise ägedama töökoha jaoks, valisin mina viimase. Kui ma tol hetkel oleksin koduseks jäänud, sest palka niikuinii ei anta, poleks ma ka oma praegust töökohta saanud. Alternatiivset samalaadset kogemust andvat normaalset töökohta mul (hea haridusega, aga erialase kogemuseta inimesel) sel hetkel ses linnas võtta ei olnud. Kokku töötasin ses firmas 4,5 aastat, sest mingi osa ajast olukorras, kus firmal läks normaalselt ja saime normaalslet palka, mingi osa ajast siis firma raskuste ajal. Aga ka sel ajal ma tahtsin tööd teha. Töö oli huvitav ja see oli väga põnev aeg mu elus. Ilmselt ma tõesti ei oleks sama innuga töötanud mingil mulle vähem pakkuval töökohal. See polnud orjus, mu silmad särasid kogu selle töö ajal. Aga seda ilmselt ei mõista inimene, kelle jaoks töö ongi alati orjus, mida tehakse ainult rahasaamiseks.

Ja ma ei kahetse seda aega. 🙂 Hetkel on mul hea palgaga hea töö, ma poleks siia jõudnud, kui oleksin tookord mõne kindlama aga tagsihoidlikuma töö valinud, no nt kuskile firmasse assistendiks või sekretäriks läinud. Mul poleks siis olnud seda kogemust, mille baasil edasi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 12:18; 01.06 09:16; 02.06 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahate mehest lahti saada – siis vinguge, tänitage ja õiendage. mees ei ole olukorras süüdi ja kui veel tublisti mehe kalla närida – siis miks ta üldse peaks eestisse tulema. nagu nii jama kaelas, et palk ei tule õigeaegselt.
Kui minu mehel on probleem – siis aitan seda lahendada -mitte ei tänita ega õienda ta kallal. Teemaalgataja kisub üles aga tubli riiu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Igakord ajab närvi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.