Esileht Ajaviite- ja muud jutud Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 181 )

Teema: Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid

Postitas:
OriginalTaste

Head leidmist. Aga hakka ise ehitajaks, sul on ka kaks kätt, pea ja jalad. Ei tohiks nagu üle jõu käia või mis.

Aitäh, aga mina ei ihka meestetöid teha!

Naised tahavad kergeid töid teha ja kus ei ole vastutust. Sada aastat tagasi olid kõik sekretärid mehed ja nüüd naised, kui mees kandideeriks sekretäriks, oleks tal null võimalust seda tööd saada sest tegemist ongi naiste tööga või mis? Siit tulevadki need meeste ja naiste tööd. Tegelikult on töö nagu töö ikka.

+5
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
AnniMarin

Lastele pannakse automaatselt mehe perekonnanimi. Minu arust on see nii vanema aja jäänuk, aga tundub, et 99% paneb endiselt lapsele mehe perekonna nime. Miks?

Kes paneb automaatselt? Nime pannes panevad vanemad ise kirja, mis perekonnanimi on. Nt kui haiglas laps sünnib ja vanemad pole abielus siis on laps ema perekonnanimega, X Kask nt.

Peaaegu kõik panevad mehe perenimenime kui ei ole abielus ja sama nimega või mõistekse kõva häälega hukka kui naise perenimi tuleb kaalumisele.  Tegemist on vananenud traditsiooniga, eriti juhul kui mehe nimi on üsna raske ja keeruline nimi, aga naisel ilus ja lihtne perenimi. Võiks ära unustada, et aastal 2022 võiks patriarhaalne ühiskond olla minevik. Õnneks on erandeid, aga ma endiselt imestan kui kuulen, et lapsele pannakse variante kaalumata mehe perenimi.

Olin äsja pulmas kus peigmehe vanemad rääkisid kõva häälega “nende nime edasikandmisest”, tegelikult enamus sõbrad teadsid, et registeerimisel enne pulmatseremooniat mees võttis naise nime. Toosti öeldes, ” et tuleks neid …. (perenimega) lapsi sama palju nagu liivaterasid mere ääres”. Vanad inimesed võivad olla konservatiivsed, aga loodetavast ei olda nii hullud nagu ühes peres, et laps sai naise nime ja vihased mehevanemad ei tulnud esimesel aastal isegi lapselast vaatama, sest tegemist olevat “sohilapsega”.

+19
-17
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

See, et sünnipäeva puhul peab välja tegema. Miks?

Mina ei tee. Ei vii tööle kolleegidele kooki-torti-kringlit-šokolaadiassortiid, ei tee välja restoranis, kui minu sünnipäeval seal sõpradega/seltskonnaga kokku saame.

Kui ma kutsun omale enda sünnipäeva puhul koju sugulased/sõbrad/tuttavad, siis jah, ma pakun sööki-jooki.

Mujal maailmas üldiselt niimoodi sünnipäeva tähistataksegi. Minu välismaa tuttavad on alati siiralt üllatunud, et siin Eestis peab sünnipäevalaps tirima tööle terve cateringi ja kõigile välja käristama.

+24
-11
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Ametitest ja tööst rääkides, alati leidub erandeid, aga meestel ja naistel ikkagi on nö kalduvused teatud suundades. Naistele meeldivad pehmemad erialad ja siin pole midagi teha, see sobib nende loomusega paremini.

Nii üllatav kui see ka pole, siis tüdrukute suur huvi õppida just füüsikat, mehaanikat ja keemiat on suurem just nende maades, kus meeste ja naiste rollid on väga jäigalt paigas ja naise koht eelkõige kodus – moslemimaades. Ülikoolides naised täiega domineerivad nendel erialadel. Puht praktiline valik  – sest ainult need mehised erialad on sellised, kus nad end ka maksma saavad panna ja teenida rohkem kui taskuraha.  Ja nende riikides, kus naised on täielikult vabad oma elu üle ise otsustama ja nad saavad ka üksi iseseisvalt end elatatud, on tütarlaste huvi füüsika, keemia jne vastu tunduvalt lahjem. Kui naisel on võimalus valida südamelähedane eriala, siis need lihtsalt kipuvad olema nn pehmed alad. Skandinaavia naiste huvi reaalainete õppimise vastu on kordades väiksem kui moslemimaades. Meeldib või mitte, aga see räägib sellest, mis on naistele tegelikult sünnipäraselt südamelähedane.

Kipume jah ühest äärmusest teise ujuma. Kui varem ei tohtinud mehelik olla, siis nüüdsel ajal ei tohi enam naiselik olla. Saad kohe mõnelt feminatsilt piitsaga vastu küüru  – ole nagu mees. Sunnitakse kõike koos meestega tegema ja varsti ei tohi enam eraldi riietuda ka.

No mis teha, meestel on rohkem jõudu ja nad sobivad paremini ametikohtadele, kus on vaja füüsilist jõudu, Mina küll ei kujuta ette, et mul tuleb vannitoa remonti tegema rase töönaine, kes jookseb seguämbritega ja täristab plaate saagida.

+25
-21
Please wait...
Postitas:
Igateine

Ma väga pooldan võrdõiguslikkust, minu maailmapildis on mees ja naine võrdsed. Absoluutselt ei oleks “torunaine” või mees lasteaiaõpetaja probleem, vastupidi, väga vahva!

Samas, mulle väga meeldivad traditsioonid, etikett, ühiskondlikud käitumisreeglid.

Väga meeldib, et mees avab naisele ukse, meeldib võõraga teietamine, et mees võtab siseruumis mütsi peast, viisakad riided aktustel jne jne.

No näiteks see tänapäevane mugav riietus – igal pool ja igal ajal. Olles koolis ja lasteaias pidulikel üritustel, siis on näha, et pidulik riietus on tõesti hääbumas. Kooliballil üha sagedamaks muutuv pidulik kleit ja jalas tossud 😢

Tore muidugi, et vähemalt kleit on pidulik.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Minu välismaa tuttavad on alati siiralt üllatunud, et siin Eestis peab sünnipäevalaps tirima tööle terve cateringi ja kõigile välja käristama.

Aga ei pea ju. Kas keegi käsib seda teha ? Kas sa saad kuidagi karistada, kui sa ei tee oma sünnipäeva puhul välja ? Kõikides töökohtades, kus mina olen töötanud, pole olnud mingisugust sundsünnipäevatähistamist. Mõni teeb alati suure laua välja, mõni toob kringli või tordi, mõni ei too mitte midagi ja sellest ei olegi midagi. Mina ise vahel teen, vahel,kui kuidagi ei sobi graafikuga või ei ole lihtsalt tuju, ei tee.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Punkar

Põlvili tooli peal istumine on ebaviisakas ( kuidas see üldse kedagi peaks puudutama, mil moel teine istub, kui privaatsed kehaosad on kõik ilusasti kaetud),

Kapuutsi ja dresside kandmine koolis. Null arusaamist, miks see inimesi häirib.

Süües raamatu lugemine –  lemmik tegevus minul.

Kõrgete kontsade ja ebamugavate jalanõude kandmine – minu jaoks sama veider jäänuk kui hiinlaste jalgade kängitsemise komme. Nemad tegid seda ka ilu nimel.

Töökohad, kus on vaja käia igapäevaselt ebamugavate riietega ( pintsak-lips). Üks kunagi mõtles välja, et nii peab ja nüüd on kõik teised sunnitud igavesti seda reeglit järgima.

Sandaal- sokk tabu – pole mugavamat asja sooja ilmaga kui sokid sandaalides.

PS. tean, et paljudele on need minu üles loetud asjad olulised. Aga ma ei saa aru, miks. Ilu on ju igal pool mujal nii palju, miks peab inimesed nukkudeks muutma, selle asemel, et mugavates riietes enda ümber eksisteerivat ilu nautida.

+27
-14
Please wait...

Postitas:
Kaegu508

Minu jaoks on diskrimineeriv, et tänapäeval veel on mõne jaoks olemas naistetööd ja meestetööd.

Otsisin täna torutöö meest. Vaja seina lõhkuda ja kanal. toru vahetada. Helistasin kümmekond pot. tegijat läbi (kõik sattusid mehed), kel pole aega, kes puhkab, tundus ka, et mõni lihtsalt ei viitsi sellist tööd ette võtta. Kas tuled teed ära?

Mis sul täpsemalt on vaja teha ja kus asud? Olen naine, kes alates 16 aasta vanusest on kõik kodused torutööd ära teinud. (Elektritööd, remonditööd, igasugused ehitustööd ka, aga see pole vist praegu jutuks.) Tööriistapark on kõik olemas. Aga ega ma ka väga ei viitsiks ausalt öeldes teistele teha. Samas kui on mingi ülilihtne asi nagu pesumasinat või nõudepesumasinat ühendada, siis võib ju asja kaaluda kena kopika eest…. Kanalisatsioonitoru osas oleneb, mis seal vaja on, aga enamasti ei ole see mingi oskustöö, milleks torumeest vaja on. Ilmselt seetõttu torumehed ei viitsigi seda ette võtta.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kaegu508

Mind häirib komme, et ärikohtumistel ja ka sünnipäevadel on nagu kohustus pidevalt midagi kinkida. Tänaseks on maailm juba ammu asjadest üleküllastunud ja maiustusi tarbitakse samuti juba liiga-liiga palju. Aitab sellest maailma reostamisest suvaliste ettevõtte logo kandvate odavesemetega!

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Punkar

Mind häirib komme, et ärikohtumistel ja ka sünnipäevadel on nagu kohustus pidevalt midagi kinkida. Tänaseks on maailm juba ammu asjadest üleküllastunud ja maiustusi tarbitakse samuti juba liiga-liiga palju. Aitab sellest maailma reostamisest suvaliste ettevõtte logo kandvate odavesemetega!

100% selle poolt, et kinkimise komme kui ebavajalik ja keskkonnavaenulik tuleks ära lõpetada. Kui inimestele meeldib kinkimine, tehke sarnaselt mõtlejatega mingeid ühiseid kinkimisüritusi. Aga kogu ühiskonda sellisele keskkonnavaenulikule tegevusele sundida on lihtsalt vastutustundetu.

+27
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Nii üllatav kui see ka pole, siis tüdrukute suur huvi õppida just füüsikat, mehaanikat ja keemiat on suurem just nende maades, kus meeste ja naiste rollid on väga jäigalt paigas ja naise koht eelkõige kodus – moslemimaades. Ülikoolides naised täiega domineerivad nendel erialadel. Puht praktiline valik  – sest ainult need mehised erialad on sellised, kus nad end ka maksma saavad panna ja teenida rohkem kui taskuraha.  Ja nende riikides, kus naised on täielikult vabad oma elu üle ise otsustama ja nad saavad ka üksi iseseisvalt end elatatud, on tütarlaste huvi füüsika, keemia jne vastu tunduvalt lahjem. Kui naisel on võimalus valida südamelähedane eriala, siis need lihtsalt kipuvad olema nn pehmed alad. Skandinaavia naiste huvi reaalainete õppimise vastu on kordades väiksem kui moslemimaades. Meeldib või mitte, aga see räägib sellest, mis on naistele tegelikult sünnipäraselt südamelähedane.

Ja siis? Mina pean ennast feministiks. Ja minu jaoks tähendab võrdõiguslikkus  justnimelt seda, mida termin ütlebki, õigust, mitte kohustust. See tähendab, igal tüdrukul ja poisil on õigus valida just see eriala, mida ta soovib ja mingid soostereotüübid ei tohiks seda segada. See, et enamus tüdrukuid sealjuures füüsikat ei valiks –  no mis siis? Peaasi, et tüdrukut juba lapsest saadiks ei kasvatataks nii, et füüsika on midagi nii rasket, mida tüdrukute pea ei võta. Et algusest peale toetataks  last sellisena, nagu ta on. Et ei halvustataks poissi,  et mis nukk, ega sa mõni plika ei ole või tüdrukut,  et no võta mängi nüüd nukkudega, mis mutrivõtt sulle vaja, sa oled ju tüdruk. Kui laps vabalt ise valides jõuab selleni, et tahab just lasteaia õpetajaks õppida, siis õpibki, vahet ei ole, kas ta on tüdruk või poiss. Või kui laps tahab automehaanikuks õppida, siis õpibki, vahet ei ole, kas ta on tüdruk või poiss.

Ja kodutöödega sama asi.  Ei pea tingimata naine süüa tegema ja koristama ja mees autot remontima. Aga naine ei pea ka kohustuslikus korras traktori alla ronima või torusid keerama, sest võrdõiguslikkus ju. Kodutööd jagatakse ikka  kokkuleppega. Hea on, kui osa töid ongi selliseid, mida pigem tahab teha mees ja teised sellised, mida pigem tahab naine teha. Siis neid on üsna lihtne jagada. Ja need, mida kumbki teha ei taha, need tuleb lihtsalt kasvõi  kordamööda ära teha või teenus sisse osta.

+20
-2
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Ma väga pooldan võrdõiguslikkust, minu maailmapildis on mees ja naine võrdsed.

Väga meeldib, et mees avab naisele ukse,

Miks üks võrdne teisele uksi peaks avama? Skandinaavias seda küll praktiseerida ei maksa, naised saavad pahaseks, et neid justkui invaliidideks peetakse, kes ise ei suuda ust avada.

+9
-19
Please wait...

Postitas:
Kaegu508

Miks üks võrdne teisele uksi peaks avama? Skandinaavias seda küll praktiseerida ei maksa, naised saavad pahaseks, et neid justkui invaliidideks peetakse, kes ise ei suuda ust avada.

Aga miks ei peaks? Avan naisena mitmeid kordi päevas nii oma nais- kui meeskolleegidele uksi ja hoian neid lahti – st. ei lase nina ees pläraki kinni vajuda. Sama tehakse mulle. Minu meelest elementaarne viisakus ja austus. Kui siis mees veel oskab õigesti ust avada ja seda galantselt teha, on see lihtsalt üks meeldiv seik igapäevaelus nagu ka hästi suunatud kompliment vmt.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
maarjaline

paljud väljakujunenud olukorrad ja ajast arust asjad on tänasel päeval lihtsalt kõrvade vahel kinni ja neist ei saada kuidagi lahti, kuigi võiks, see häirib mind, ka siin PK on selliseid

+1
-4
Please wait...

Postitas:
zuiop

Kogu see reeglistik, et kes peab esimesena tervitama või kes keda kellele mis järjekorras tutvustama. Näiteks üritusel meessoost ja naissoost inimene vestlevad ja nende juurde astub vanem härra, kes on naisterahvale tuttav. Et kes nüüd mis järjekorras kellele mida peabki ütlema? Ma olen 30+ ja ei teagi seda. Minu meelest tere öelda on alati viisakas ja vastu ütlemata alati ebaviisakas, samuti alati võib ennast tuvustada ja siis on alati viisakas end vastu tutvustada.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Igateine

Ma väga pooldan võrdõiguslikkust, minu maailmapildis on mees ja naine võrdsed.

Väga meeldib, et mees avab naisele ukse,

No vot, nii nagu olen 100% võrdõiguslikkuse poolt (kaegu5** võttis nii ilusti selle võrdõiguslikkuse üleval pool minu jaoks kokku) meeldivad mulle samal ajal ka soorollid. Minu jaoks ilus naine on naiseliku olemusega, kuid vajadusel käärib käised üles ja pistab käe wc potti, et ummistus eemaldada (puhas suvaline näide) ja meeldiv mees on naistega austusväärne ja avab neile uksi või pakub istekohta vms. See lihtsalt on MINU jaoks väga meeldiv. Loomulikult seda ei pea ükski mees tegema ja ma ei oota ka seda võõrastelt meestelt. Kuid kui sellise isendiga päeval kokku satub, on kena tunne küll.

See soolise võrdõiguslikkuse teema on üldse naljakas asi. Minu pojal oli titest saati pikad juuksed kuni teismeeani. Ilus poiss ja pikad juuksed sobisid. Need olid alati hoolitsetud, mite rasused ja kammimata vms. Ja oh jumal, millist tagasisidet me selle 10 aasta jooksul saime, alates lasteaiast kuni siis teismeani välja. See mure, mida võõrad inimesed meie lapse juuste pärast tundsid 😊

Laps lasi lõpuks juuksed maha lõigata, kuid sellepärast, et ise tahtis, mitte ühiskondliku surve pärast. Tema võib mul vabalt ka roosa särgi selga panna, tal kapis neid mitu. See eest teine poeg keeldub “tüdrukute” värve kandmast, kuigi me ei ole kunagi värvidel sugu määranud.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Juba joonistub hästi välja, et palju häirivad ühiskondlikest normidest soorollid ja kõik, mis eristab mehi/naisi. Mina jällegi ootan, et see trend (?) vaibuks. Soorollid on toredad (meie kultuuriruumis. ilmselget ei pea toredaks ühe soo alandamist, piiramist). Ehk et enamikes minu tuttavate peredes toimivad soorollid suurepäraselt. Ma ei vaataks ka viltu, kui ollakse igal võimalikul juhul võrdsed, aga kui kõrval on hea ja toetav mees, siis ilmselt nii palju seda “naistetööd ja meestetööd buuuu, mehe perekonnanimi buuuuu” ei kohtaks. Kokkuvõtvalt ootan, et see teema vaibuks 😀

Eespool püstitatud küünarnukiteema ja teietamine on tõesti tüütud.

Mis sellistes rangetes soorollides meeldivat on? Oleme ju perekoolistki lugenud, kuidas naine põhimõtteliselt ei vaheta lambipirni, kuna see olevat meeste töö. Otseloomulikult käib sinna juurde mehe ees mäng, et uih ja aih, ma ei oskagi nii keerulist tööd teha. Lambipirni on võimelised vahetama vaid mehed. Lisaks, see kahjustavat naise naiselikkust, kui ta trimmerdab või lund lükkab.

Täpselt sama vastik on soorolle järgivate meeste käitumine, kus eeldatakse, et kõik ebamugavad kodutööd on ainult naiste pärusmaa. Põrandapesu on naiste töö. Süüa peab tegema naine. Lapse peput peab pesema naine jne.

Alati on kuidagi kahju neist naistest, kes sellises peremudelis peavad elama.

+12
-8
Please wait...

Postitas:
Wanda

Minu jaoks on diskrimineeriv, et tänapäeval veel on mõne jaoks olemas naistetööd ja meestetööd.

Otsisin täna torutöö meest. Vaja seina lõhkuda ja kanal. toru vahetada. Helistasin kümmekond pot. tegijat läbi (kõik sattusid mehed), kel pole aega, kes puhkab, tundus ka, et mõni lihtsalt ei viitsi sellist tööd ette võtta. Kas tuled teed ära?

Ega see siis ei tähenda seda, et kõik peaksid kõike oskama. Mina ei oska torutöid. Ka paljud mehed ei oska torutöid.

Soorollidest rääkides peetakse silmas ju tavalisi majapidamistöid, millega peaksid vaimselt ja füüsiliselt kõik hakkama saama.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
km70

Mis sellistes rangetes soorollides meeldivat on? Oleme ju perekoolistki lugenud, kuidas naine põhimõtteliselt ei vaheta lambipirni, kuna see olevat meeste töö. Otseloomulikult käib sinna juurde mehe ees mäng, et uih ja aih, ma ei oskagi nii keerulist tööd teha. Lambipirni on võimelised vahetama vaid mehed. Lisaks, see kahjustavat naise naiselikkust, kui ta trimmerdab või lund lükkab.

Spetsialiseerumine on alati kõige mõistlikum tööjaotuse viis. Mis on spetsialiseerumise aluseks, kas iidsed normid või mingi tänapäevane meetod, mis vahet seal on? Oluline on, et panused oleks võrdsed (pingutuse mahu, mitte tööde loetelu mõttes) ning kõik pere vajadused kaetud. Kui naine ei soovi tegemist teha elektriteemadega, vaid eelistab sellele köögi korrashoiu eest vastutamist, siis on see tema õigus ning miks peab siit mingit soorollide iganemist või ebavõrdsust taga otsima? Kui naisel võtab lambipirni vahetamine aega 10 minutit, aga mehel 2 minutit (sest ta on seda palju kordi varem teinud, teab täpselt, mis pirn kuhugi käib ning tänu oma pikkusele ei vaja ka redelit), siis miks peaks seda tööd tegema naine? Mitte ainsatki mõistlikku seletust pole sellele olemas. Loomulikult saab suurem osa naisi pirnivahetamisega hakkama, kui nii on vaja – mees on haige, meest polegi vms.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Lõpuks põlastad ikka neid mehi kes teevad mingeid naistetöid… Ma arvan et sa lähed lõpuks lolliks või oledki juba läinud.

Vastupidi! Minu isa näiteks koob. Ta on alati tervele perele sokid, kindad ja sallid kudunud. Isegi kampsuneid on kudunud. Õhtusöögi tegu oli ka sageli tema peal, kuna ema töö oli selline, kus oli vaja sageli komandeeringutes viibida.

Samas, isa oli kuni 75-eluaastani suure asutuse juht. Oskas hästi kõiki nn meestetöid. Ehk siis see, et ta on sokikuduja ja tihtipeale toimetas kodus – põll ees, ei ole mitte mingil moel minetanud tema mehelikkust.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Mis sul täpsemalt on vaja teha ja kus asud? Olen naine, kes alates 16 aasta vanusest on kõik kodused torutööd ära teinud. (Elektritööd, remonditööd, igasugused ehitustööd ka, aga see pole vist praegu jutuks.) Tööriistapark on kõik olemas. Aga ega ma ka väga ei viitsiks ausalt öeldes teistele teha. Samas kui on mingi ülilihtne asi nagu pesumasinat või nõudepesumasinat ühendada, siis võib ju asja kaaluda kena kopika eest…. Kanalisatsioonitoru osas oleneb, mis seal vaja on, aga enamasti ei ole see mingi oskustöö, milleks torumeest vaja on. Ilmselt seetõttu torumehed ei viitsigi seda ette võtta.

No just! Milleks selline eeldus, et naised kindlasti ei saaks torutöödega hakkama? Tänapäeval kutsekoolides õpivad naised ju ka elektrikuteks, plaatijateks, maalriteks, isegi tisleriteks. Pole ju kõige “naiselikumad” erialad, aga vaatamata sellele naiste seas populaarsed. Tunnen vanemat naist, kes oli väga tunnustatud treial-freesija. Pärast tööpäeva lõppu pani kleidi selga, võttis käekoti näppu ning kõpsutas kontskingadel koju. Meenub veel üks näitlejatar, kes pani künnivõistluse kinni. Minu silmis ilus ja naiselik naine.

Ma isiklikult vaatan lausa alt-üles sellistele naistele, kes tehnika asju mõistavad või kellel pole probleem autokapott üles tõsta ja vajalikud parandustööd ise ära teha.

+13
0
Please wait...

Postitas:
km70

Ma isiklikult vaatan lausa alt-üles sellistele naistele, kes tehnika asju mõistavad või kellel pole probleem autokapott üles tõsta ja vajalikud parandustööd ise ära teha.

Ükski mõistlik autoomanik, ei mees ega naine, ei hakka tänapäevase auto kapotti tõstma ja autot ise parandama. Selleks on autohooldused. Kui sa just ei pea silmas taas pirnivahetust, aga isegi see võib mõne automudeli puhul olla keerukas protseduur.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ükski mõistlik autoomanik, ei mees ega naine, ei hakka tänapäevase auto kapotti tõstma ja autot ise parandama. Selleks on autohooldused. Kui sa just ei pea silmas taas pirnivahetust, aga isegi see võib mõne automudeli puhul olla keerukas protseduur.

Mul on kaks aastat vana auto. Mu mees teeb vajalikud hooldustööd (õlivahetus jmt) ise ära. Enda autol samamoodi. Miks peaks mitusada eurot maksma autoesindusele või -töökojale tööde eest, mida inimene ise oskab ära teha?

Talve/suverattad vahetab ka alati ise ära.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
km70

Mul on kaks aastat vana auto. Mu mees teeb vajalikud hooldustööd (õlivahetus jmt) ise ära. Enda autol samamoodi. Miks peaks mitusada eurot maksma autoesindusele või -töökojale tööde eest, mida inimene ise oskab ära teha?

Sa rääkisid parandamisest. Mitte vedelike ega rehvide vahetamisest.

+4
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Ma väga pooldan võrdõiguslikkust, minu maailmapildis on mees ja naine võrdsed. Absoluutselt ei oleks “torunaine” või mees lasteaiaõpetaja probleem, vastupidi, väga vahva!

Samas, mulle väga meeldivad traditsioonid, etikett, ühiskondlikud käitumisreeglid.

Väga meeldib, et mees avab naisele ukse, meeldib võõraga teietamine, et mees võtab siseruumis mütsi peast, viisakad riided aktustel jne jne.

No näiteks see tänapäevane mugav riietus – igal pool ja igal ajal. Olles koolis ja lasteaias pidulikel üritustel, siis on näha, et pidulik riietus on tõesti hääbumas. Kooliballil üha sagedamaks muutuv pidulik kleit ja jalas tossud 😢

Tore muidugi, et vähemalt kleit on pidulik.

Miks neid naistorutöölisi ja meeslasteaednike siis ei ole? Ja nii tore kui mees teeb naisele ukse lahti ja aitab palitu selga, sest sama naine mehele ei tee iial.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Ega see siis ei tähenda seda, et kõik peaksid kõike oskama. Mina ei oska torutöid. Ka paljud mehed ei oska torutöid.

Soorollidest rääkides peetakse silmas ju tavalisi majapidamistöid, millega peaksid vaimselt ja füüsiliselt kõik hakkama saama.

Paljud mehed ei oska torutöid? Nad ei ole pidanud neid tegema, sest pole vajadust olnud. Aga iga mees saab torutööde hakkama, kui tutvub teemaga. Naised isegi ei ürita.

Aga lihtne on ju väita, aga mehed ju ka ei oska…

0
-9
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

No just! Milleks selline eeldus, et naised kindlasti ei saaks torutöödega hakkama? Tänapäeval kutsekoolides õpivad naised ju ka elektrikuteks, plaatijateks, maalriteks, isegi tisleriteks. Pole ju kõige “naiselikumad” erialad, aga vaatamata sellele naiste seas populaarsed. Tunnen vanemat naist, kes oli väga tunnustatud treial-freesija. Pärast tööpäeva lõppu pani kleidi selga, võttis käekoti näppu ning kõpsutas kontskingadel koju. Meenub veel üks näitlejatar, kes pani künnivõistluse kinni. Minu silmis ilus ja naiselik naine.

Jälle fantaseerid, palju neid naisi siis ikkagi õpib torutöid tegema, sellist ala pole kutsekoolis olemaski. Terve kooli peale üks tüdruk ehk läheb autoremonti õppima, maalrid enamasti ongi naised, sest see on hästi kerge töö. Naisplaatijaid ikka väga ei ole, sest plaatide pakid on rasked, segukotid on rasked. Elektrikud ja tislerid on ka naised? 100 mehe peale ehk üks katsetaja.

Lugesid nõukogude naisest selle treial-freesija kohta? Selliseid pinkegi tänapäeval ei kasutata.
Veider on ka see kuidas pani kleidi selga jne, kas meestreial siis paneb ülikonna selga, polegi uhkeldamist väärt? Alati kui loen, siis naine vajab nagu erikiitust kui ta teeb midagi.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
km70

Paljud mehed ei oska torutöid? Nad ei ole pidanud neid tegema, sest pole vajadust olnud. Aga iga mees saab torutööde hakkama, kui tutvub teemaga. Naised isegi ei ürita.

Su vastus on ebaloogiline. Miks ei peaks need naised torutöödega hakkama saama, kui teemaga tutvuvad? Mina küll saaksin, kui väga vaja on – kuni töö ei nõua suurt jõudu, mida mul ei ole.

+7
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Su vastus on ebaloogiline. Miks ei peaks need naised torutöödega hakkama saama, kui teemaga tutvuvad? Mina küll saaksin, kui väga vaja on – kuni töö ei nõua suurt jõudu, mida mul ei ole.

Sest naistel ei ole loogilist mõtlemist. Millised jublakad kuhu lähevad, millised tangid on vajalikud või kui vanamoodne veel takuga, siis on vaja ka jõudu torude kokku keeramiseks. Kuna tänapäeval paljud ei ehita maja, elatakse juba valmis majas, siis pole torutöid vaja teha. Kui pole vajadust, pole kogemust ega vajadust ka õppida. Aga naised ikka ei õpi ära.

Oled sa iseseisvalt elus mõne katkise kontakti ära vahetanud? Võtad voolu välja, kruvid vana kontakti maha, paned uue asemele, uuesti juhtmed klemmide alla ja tehtud?

+2
-22
Please wait...
Postitas:
OriginalTaste

Põhjus miks meil ei ole mees lasteaednikke või isegi kooliõpetajaid enam, on selles, et mehed võtaks siis naistelt töö ära. Kõik need naised jääks töötuks. Pigem ajaloo vältel on naised võtnud palju meeste töökohti ära ja need on naisestunud. Lõpuks on mass naisi ja mehi kellel ei ole tööd, sest tööd pole nii palju teha.

+1
-14
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 181 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid