Esileht Ajaviite- ja muud jutud Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 181 )

Teema: Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid

Postitas:
MiladyWinter

Mina võin abs kõiki naiste töid teha, ma võin isegi õmmelda õmblusmasinaga kui tunnike kaks harjutan. Ma oskan abs kõike.

Sa ju peadki neid tegema/oskama, sest naist sul ju pole. Raha ka pole, et teenust sisse osta.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
km70

Kas sa arvad, et kuningatele avati uksi seepärast, et nood olid nõrgad? Ei. Kuningatele avati uksi samal põhjusel, miks naistele – austusest.

Kas sa arvad, et kuningad olid oma uksehoidjatega võrdsed? Ei olnud ja selles ongi asi. Võrdsus tähendab seda, et ükski ei saa erikohtlemist, kui just mingi vajadus seda ei tingi.

Mu väide on, et ukse avamine ei olegi mingi erikohtlemine. Erikohtlemine oleks see siis, kui arvataks, et naine ei saa ise ust lahti. Praegusel kujul on ukse avamine lihtsalt ilus žest, millega väljendatakse austust.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
green3

Kõik kombed, mille kohta ei osata ära põhjendada ega selgitada, miks seda tehakse. Kui ainus selgitus tegemiseks on: “Ma ei tea, nii lihtsalt tehakse, kogu aeg on tehtud.”

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Minu arvates on suhteliselt iganenud komme (või noh, ilmselt mitte iganenud, vaid tänases päevas enam mitte kuigi hästi töötav) paberajalehtedesse surmakuulutuste panemine. Kes neid loeb? Isegi minu 86-aastasel emal ei käi enam viimased 15 aastat paberlehti postkastis. Minu suguvõsas ja tutvusringkonnas on olnud mitu juhust, et kui keegi  kellelgi sureb, siis minnakse igal hommikul spetsiaalselt tanklasse või kuhugi poodi Postimeest sirvima, et kindlaks teha, kas keegi on kaastunnet avaldanud. Kui on, ostetakse see leht ära. Muidu ei loeta ühtegi Postimeest aastate kaupa. Kord oli jube draama, et hommikul lehte ei mindud ostma ja siis pärast töölt tulles olid lehed toidupoest otsas, tragöödia missugune, kust nüüd saab või ei saa ja et nüüd ei teagi, kas oli kuulutusi või mitte. See on ju jabur, mis selle kõige mõte on. Ja teiselt poolt on inimesi, kes kedagi leinavad ja matavad ja kellel pole udust aimugi, et keegi on mingi kuulutuse pannud, nad ei loe seda iialgi ega saa seda kunagi teada.

+14
-7
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Praegusel kujul on ukse avamine lihtsalt ilus žest, millega väljendatakse austust.

Miks peaks üks võrdne osapool teisele austust avaldama? Selles puudub igasugune loogika.

+8
-16
Please wait...

Postitas:
km70

Praegusel kujul on ukse avamine lihtsalt ilus žest, millega väljendatakse austust.

Miks peaks üks võrdne osapool teisele austust avaldama? Selles puudub igasugune loogika.

Väga katkine mõttekäik. Ei peagi. Tahab.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
mukk77

Mulle meeldib, kui mees mulle (naisele) ukse avab. Ju olen vanamoodne. Samuti kannan suvel kontoris 8den sukki. Mitte kunagi ei lähe suvel kontorisse paljaste säärte või peenete õlapaeltega.

+8
-14
Please wait...

Postitas:
Kiira

Iganenud on minu arust see, et maja = tohutud klumbid, amplid ja potipõllundus. Mul on maja, aga ühtki peenart ei taha. Jälestan aiatöid. Robot niidab ja elu on mugav.

Minu jaoks jälle täiesti arusaamatu, milleks teile üleüldse see millimeetrise muruga lage plats, kus midagi ei kasva ja kedagi ei ela. Elage ometi korteris siis, kui loodus teile vastikust tekitab.

Seda mõtlen ka mina, et miks inimesele, kes lillepeenart jälestab peab olema tingimimata oma maja ja aed. Kui näppu vastu mulda panna ei saa, ei taha, ei meeldi, siis oles mugavam elada ju korteris. Milleks see meetrine muruplatski, kui nagunii midagi ei viitsi… Mingit oma majale omast privaatsust sellises majas elades ju nagunii pole.

Miks peab majaga kaasnema peenrad? Ma elan ka majas ja naudin seda, et mul on hoov, kus ma aega viita saan. Samal ajal ei pane mind ükski vägi peenraid tegema ega viljaaeda pidama.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Mauno

Mulle meeldib, kui mees mulle (naisele) ukse avab. Ju olen vanamoodne. Samuti kannan suvel kontoris 8den sukki. Mitte kunagi ei lähe suvel kontorisse paljaste säärte või peenete õlapaeltega.

Ma ise nii ei tee, aga minu arvates tore, kui keegi nii etiketti järgib! Siia ei lähe inimkond päris dress-toss seltskonnaks ära

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Janeskaruorav

Lõpuks põlastad ikka neid mehi kes teevad mingeid naistetöid… Ma arvan et sa lähed lõpuks lolliks või oledki juba läinud.

Vastupidi! Minu isa näiteks koob. Ta on alati tervele perele sokid, kindad ja sallid kudunud. Isegi kampsuneid on kudunud. Õhtusöögi tegu oli ka sageli tema peal, kuna ema töö oli selline, kus oli vaja sageli komandeeringutes viibida.

Samas, isa oli kuni 75-eluaastani suure asutuse juht. Oskas hästi kõiki nn meestetöid. Ehk siis see, et ta on sokikuduja ja tihtipeale toimetas kodus – põll ees, ei ole mitte mingil moel minetanud tema mehelikkust.

Minu isa õmbles mu õele 1989. aastatel õueskäigukombinesoonid ja muud soojad rõivad, kui õde pisike oli. Samuti oli tema mingil ajal see, kes alati küpsetas. Seejuures ei kaotanud kübetki oma mehelikkusest.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Miks peaks üks võrdne osapool teisele austust avaldama? Selles puudub igasugune loogika

Meeldiv žest ei küsi leiba, ei ole raske ja teeb sinu enese ja teiste päeva helgemaks. Iseenesest ei ole oluline, kas hoiad seda ust lahti mehele või naisele.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
krokodill

Miks peaks üks võrdne osapool teisele austust avaldama? Selles puudub igasugune loogika

Meeldiv žest ei küsi leiba, ei ole raske ja teeb sinu enese ja teiste päeva helgemaks. Iseenesest ei ole oluline, kas hoiad seda ust lahti mehele või naisele.

Iseenesest õige, aga kui naine teeks mehele ukse lahti ja põhjendaks sellega, et ta lihtsalt tahab näidata oma austust mehe vastu, siis oleks pool Perekooli kisa täis 😃 No nagu juba siin samas teemaski pahandatakse selle üle, et naised abielludes mehe nime võtavad või lapsele mehe perekonnanime panevad. Nad teevad seda ju ka sellepärast, et see on ilus žest ja nad austavad meest? Aga see ei sobi millegipärast, olla iganenud ja pealesunnitud sooroll.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
krokodill

Lastele pannakse automaatselt mehe perekonnanimi. Minu arust on see nii vanema aja jäänuk, aga tundub, et 99% paneb endiselt lapsele mehe perekonna nime. Miks?

Kes paneb automaatselt? Nime pannes panevad vanemad ise kirja, mis perekonnanimi on. Nt kui haiglas laps sünnib ja vanemad pole abielus siis on laps ema perekonnanimega, X Kask nt.

Pole mingit vahet, kas vanemad on abielus või mitte, sünnitusmajas kirjutatakse lapse käepaelale alati ema perekonnanimi, sest see on tõestatult see inimene, kelle seest laps välja tuli. See tähendabki, et selle nimega inimese laps, mitte ei pane ämmaemand su lapsele nime. Lapsele päriselt nime valides peab see inimene nõus olema, kelle nimi pannakse – mis on ka igati loogiline.

+7
0
Please wait...

Postitas:
krokodill

Minu meelest on igasugune lauaetikett oma aja ära elanud. Ma ei räägi nüüd täis suuga rääkimisest või ujumispükstes lauda ilmumisest – mis võib lauakaaslastele lihtsalt ebameeldiv olla – vaid mingitest väljamõeldud reeglitest, missuguse kahvliga mis toitu ja mis järjekorras süüa tuleb või millisest klaasist mida juua. Sama nt noa ja kahvliga söömise “nõudega”. Keda häirib, kui inimene endale toidu taldrikus ära tükeldab ja ainult kahvliga sööb? Või miks suppi on siis normaalne ainult lusikaga süüa, äkki peaks sealt supi seest tahkemat ka noaga takka aitama, et “viisakas” oleks?

Teine asi on pruudikleidina printsessikleidi kandmine. Neid kauneid kleite kanti pulmas sel (siingi teemas vihatud) ajal, kui pikk kahar kleit oligi naise tavaline igapäevariietus, siis oli peenemast materjalist, uhkemini ehitud ja lumivalge kleit pruudil igati õigustatud. Tänapäeval oleks pulmariietuse vaste pruudil pigem valge, ehitud pükskostüüm. Aga see on jälle selline iganenud tava, millest ka kõige progressiivsem feminist pole nõus loobuma 😉

+4
-18
Please wait...

Postitas:
km70

Iseenesest õige, aga kui naine teeks mehele ukse lahti ja põhjendaks sellega, et ta lihtsalt tahab näidata oma austust mehe vastu, siis oleks pool Perekooli kisa täis

No pool perekooli on nagunii kogu aeg kisa täis, selle paratamatusega tuleb lihtsalt leppida!

+2
0
Please wait...

Postitas:
green3

Iseenesest õige, aga kui naine teeks mehele ukse lahti ja põhjendaks sellega, et ta lihtsalt tahab näidata oma austust mehe vastu, siis oleks pool Perekooli kisa täis 😃

Ma olen naine ja ma hoian küll soost olenemata kõigile enda järel ust lahti, kes samast ukses mu järel siseneda tahavad. Nt trepikojas naabritele, koolis kursakaaslastele, tööl, no igal pool – ei tõmba enda järel ja siseneja nina ees ust kinni, vaid hoian ikka lahti nii kaua kuni inimene ise ukse vahele jõuab ja saab oma ust ise edasi hoida. Vahel kui näen, et õues naaber suurte kompsudega tuleb hoian ikka pikalt trepikoja ust lahti, ootan millal ta jõuab ja lasen tal enda ees siseneda ning peale teda sulgen ta järel ukse. Nagu elementaarne viisakus???  Mingi seksismi ega soorollide pole siin midagi pistmist.

Seda, et keegi teine või ma ise ilma põhjuseta jookseks pidevalt ette ja järele uksi avama ja sulgema ning põhjuseks oleks sugu, seda väga ei ole.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
mukk77

Iseenesest õige, aga kui naine teeks mehele ukse lahti ja põhjendaks sellega, et ta lihtsalt tahab näidata oma austust mehe vastu, siis oleks pool Perekooli kisa täis 😃

Ma olen naine ja ma hoian küll soost olenemata kõigile enda järel ust lahti, kes samast ukses mu järel siseneda tahavad. Nt trepikojas naabritele, koolis kursakaaslastele, tööl, no igal pool – ei tõmba enda järel ja siseneja nina ees ust kinni, vaid hoian ikka lahti nii kaua kuni inimene ise ukse vahele jõuab ja saab oma ust ise edasi hoida. Vahel kui näen, et õues naaber suurte kompsudega tuleb hoian ikka pikalt trepikoja ust lahti, ootan millal ta jõuab ja lasen tal enda ees siseneda ning peale teda sulgen ta järel ukse. Nagu elementaarne viisakus??? Mingi seksismi ega soorollide pole siin midagi pistmist.

Seda, et keegi teine või ma ise ilma põhjuseta jookseks pidevalt ette ja järele uksi avama ja sulgema ning põhjuseks oleks sugu, seda väga ei ole.

Ukse lahti hoidmine sinu sabas tulijale on loomulikult elementaarne viisakus. Ukse lahti tegemine ja kellegi läbi laskmine esimesena on minu arvates pigem mõnikord natuke flirt, mõnikord sõbralik žest, mõnikord austus. Näiteks ei avaks ma ust niimoodi mitte kunagi oma naissoost ülemusele (kes on ilge bitch), aga meessoosr kolleegile võin küll avada ka ise ukse ja naeratuse saatel lasta tal esimesena läbi minna. Samuti võin avada ukse ja lasta läbi naissoost kolleegi.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
maarjaline

ei pea ju mingi ilusa, normaalse, iseenesesttuleneva žesti pärast olukorda meeletult analüüsima hakkama, otsima mingeid sügavmõttelisi põhjusi, miks see küll nii on, las olla

+3
-3
Please wait...

Postitas:
silesale

Miks peab majaga kaasnema peenrad? Ma elan ka majas ja naudin seda, et mul on hoov, kus ma aega viita saan. Samal ajal ei pane mind ükski vägi peenraid tegema ega viljaaeda pidama.

See aiapidamine on pidevas muutuses. Nüüd on jälle kombeks et peenrad oleks. Ise kasvatad, oma aias,  endale. Muruga ka trendid muutuvad. ma laiskusest ei viitsinud aastaid tagasi eemaldada heina aia äärest, kuhu niidukiga ei saanud ligi. Nüüd on see keskkonna hoidmine. Nüüd las hein kasvab. Elurikkus. Ja las kasvab aias ka. Ka linna haljasaladel ei niideta enam nii innukalt, kui vanasti.

+9
0
Please wait...

Postitas:
NoName

Minu meelest on igasugune lauaetikett oma aja ära elanud. Ma ei räägi nüüd täis suuga rääkimisest või ujumispükstes lauda ilmumisest – mis võib lauakaaslastele lihtsalt ebameeldiv olla – vaid mingitest väljamõeldud reeglitest, missuguse kahvliga mis toitu ja mis järjekorras süüa tuleb või millisest klaasist mida juua. Sama nt noa ja kahvliga söömise “nõudega”. Keda häirib, kui inimene endale toidu taldrikus ära tükeldab ja ainult kahvliga sööb? Või miks suppi on siis normaalne ainult lusikaga süüa, äkki peaks sealt supi seest tahkemat ka noaga takka aitama, et “viisakas” oleks?

Oh õudu, mida ma loen. 🙀

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ma olen naine ja ma hoian küll soost olenemata kõigile enda järel ust lahti, kes samast ukses mu järel siseneda tahavad. Nt trepikojas naabritele, koolis kursakaaslastele, tööl, no igal pool – ei tõmba enda järel ja siseneja nina ees ust kinni, vaid hoian ikka lahti nii kaua kuni inimene ise ukse vahele jõuab ja saab oma ust ise edasi hoida. Vahel kui näen, et õues naaber suurte kompsudega tuleb hoian ikka pikalt trepikoja ust lahti, ootan millal ta jõuab ja lasen tal enda ees siseneda ning peale teda sulgen ta järel ukse. Nagu elementaarne viisakus???  Mingi seksismi ega soorollide pole siin midagi pistmist. Seda, et keegi teine või ma ise ilma põhjuseta jookseks pidevalt ette ja järele uksi avama ja sulgema ning põhjuseks oleks sugu, seda väga ei ole.

Minu arvates need on erinevad teemad. Üks asi, kui liigud uksest, siis loomulikult hoiad ust lahti teistele sisenejatele ja väljujatele. Oled sa siis mees või naine. See on elementaarne viisakus.

Teine asi, kui mees žestina naisele uksi avab. Mees ja naine sõidavad autoga. Sihtkohta jõudes auto peatub. Naine jääb istuma. Mees väljub autost ja läheb avab naisele ukse. Alles siis naine tõuseb ja väljub. Umbes sama ka muudest ustest sisenemise ja väljumisega.

Täitsa erinevad olukorrad.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Iganenud on minu arust see, et maja = tohutud klumbid, amplid ja potipõllundus. Mul on maja, aga ühtki peenart ei taha. Jälestan aiatöid. Robot niidab ja elu on mugav.

Minu jaoks jälle täiesti arusaamatu, milleks teile üleüldse see millimeetrise muruga lage plats, kus midagi ei kasva ja kedagi ei ela. Elage ometi korteris siis, kui loodus teile vastikust tekitab.

Seda mõtlen ka mina, et miks inimesele, kes lillepeenart jälestab peab olema tingimimata oma maja ja aed. Kui näppu vastu mulda panna ei saa, ei taha, ei meeldi, siis oles mugavam elada ju korteris. Milleks see meetrine muruplatski, kui nagunii midagi ei viitsi… Mingit oma majale omast privaatsust sellises majas elades ju nagunii pole.

Ma tahaks, et mu kodu seal aias ka silmailu, õdusust ja pilguvarju pakuks. Mis rõõmu ma saan kui istun nagu korvpalliplatsil? No võibolla tõesti kui su väljas tahad viibida ainult selleks, et korvpalli mängida. Toas ju ei ole ka ükskõik, et seinad on värvimata, krohvimata, istun mingil maas vedeleval padjal ja köögis on suvalistest ehitusjäätmetest kokku klopsitud mööbel – ah käib kah.

Peenardele on palju alternatiive. Võid panna ilupõõsaid, puhmaid või lase need peenrad teha professionaalil ja sellised, mida peab väga vähe hooldama. Üldiselt ei näe nendes aedades, kus midagi peale muru ei ole, mitte kunagi kedagi istumas või midagi tegemas. Heal juhul sussustatakse grilliga. Ilmselgelt ei paku selline lagedus mingit tahtmist õue minna.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
krokodill

Meeste-ja naistetööd on osaliselt ajalugu. Naised peavad paraku ise rohkemaga hakkama saama. Ise me naised oma poegadest hädapätakad kasvatame ja nüüd on need kasvatuse viljad näha.

See kommentaar on heaks näiteks sellele, kuidas meeste- ja naistetööde kadumine on lõks heteroseksuaalsetele meestele. Et soorollid on justkui vananenud, naised ei pea tegema “naistetöid” ja mehed “meestetöid”, aga mehed, kes neid “meestetöid” siiski ei tee ega oskagi, on “hädapätakad” ja sellist meest ükski naine tegelikult ei taha. Naised on tegelikult juba üle saja aasta võidelnud selle sunduse eest ise aina rohkemaga hakkama saada. Mehed oleks vabalt neid töid edasi teinud, aga see naistele ei sobinud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
UunoR

Keda häirib, kui inimene endale toidu taldrikus ära tükeldab ja ainult kahvliga sööb?

Mind ikka hullult häirib. Kui ma kuskil tööaalasel kohtumisel vaatan, et inimene ei oska noa ja kahvliga süüa (paljudel on selline komme, et võtavad küll noa ja kahvli, aga noa panevad kõrvale ja hakkavad ainult kahvliga sööma, ei lõika tükkidekski toitu enne järamist), võib-olla veel ka matsutab, siis tekib tööalaselt ka tema vastu eelarvamus.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
mukk77

Keda häirib, kui inimene endale toidu taldrikus ära tükeldab ja ainult kahvliga sööb?

Mind ikka hullult häirib. Kui ma kuskil tööaalasel kohtumisel vaatan, et inimene ei oska noa ja kahvliga süüa (paljudel on selline komme, et võtavad küll noa ja kahvli, aga noa panevad kõrvale ja hakkavad ainult kahvliga sööma, ei lõika tükkidekski toitu enne järamist), võib-olla veel ka matsutab, siis tekib tööalaselt ka tema vastu eelarvamus.

Restoranis söömise test on üks neid teste, mida ma teeksin värskele suhtekandidaadile. Esiteks näeb ära, kuidas mees teenindajatega suhtleb. On viisakas või mitte. Teiseks näeb ära lauakombed. Pole midagi piinlikumat kui lauakombeid eirav mees.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Teine asi, kui mees žestina naisele uksi avab. Mees ja naine sõidavad autoga. Sihtkohta jõudes auto p  eatub. Naine jääb istuma. Mees väljub autost ja läheb avab naisele ukse. Alles siis naine tõuseb ja väljub. Umbes sama ka muudest ustest sisenemise ja väljumisega.

Ja siis? Las ikka iga paar otsutab ise, kuidas neile sobib. Kui sellele paarile nii sobib, siis ka nii käitutakse. Kui sinule nii ei sobi, siis otse loomulikult avad sa autoukse ise ja astud ise välja. Mehel ei ole ju võimalustki sulle seda ust avada, kui sa  auto peatudes ise ukse avad enne, kui mees autost välja jõuab.

Minu meelest on väga iganenud komme see teistele ette kirjutamine, kuidas nemad käituma ja oma elu elama peavad. Kellele meeldib, elab traditsioonilist elu, mees lebab diivanil ja naine teenindab teda. Ja siis aitab mees naisele mantli selga ja avab autoukse. Ja kellele ei meeldi, need jagavad oma kodused tööd ning mees ei ava ka uksi ega aita mantlit selga.

Samamoodi on naljakad need tädi Maalid siin, kes arvavad, et nende asi on öedla, millal inimene võib oma majas elada ja millal mitte. Kui inimene tahab ja tal on võimalus, siis elabki korteri asemel majas. Ja pole ühegi tädi Maali asi öelda, et kui lille-  või porgndipeenart ei taha, siis elatagu korteris. Mis see tädi Maali asi on? Saagu tädi Maali oma korteri või aiamaaga hakkama, küll teised  omadega hakkama saavad. Ma arvasin,et see põlvkond, kes teisi niimoodi õpetama kippus, on nüüdseks juba suures osas välja surnud, aga  tundub, et ei ole ikka. Kui vanad te, siinsed tädi Maalid õieti olete, 80+? Noorematel peaks ju pisut avaram maailmavaade juba  olema..

+6
-5
Please wait...

Postitas:
UunoR

Pole midagi piinlikumat kui lauakombeid eirav mees.

Lauakombeid eirav naine pole kohe sugugi parem. Neid on ka piisavalt. Käisin ühe noore neiuga hiljuti söömas, songib kahvliga toidus, noaga ei oska midagi teha, mingi mölapidamatus terve söömise aja, nii et toit paistab suust välja. Vastik.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Peenardele on palju alternatiive. Võid panna ilupõõsaid, puhmaid või lase need peenrad teha professionaalil ja sellised, mida peab väga vähe hooldama. Üldiselt ei näe nendes aedades, kus midagi peale muru ei ole, mitte kunagi kedagi istumas või midagi tegemas. Heal juhul sussustatakse grilliga. Ilmselgelt ei paku selline lagedus mingit tahtmist õue minna.

Tavaliselt on need linnamajad, millel max 1 000-ruutmeetrised krundid, kuhu ei mahugi midagi panema. Sellises hoovis istuda pole nagunii õdus, sest heki taga on kohe teine naaber. Nii et polegi muud, kui paned muru maha ja muru peale roboti sõitma. Sinna ei mahu supirohelistki maha panema.

Suurte kruntidega majadel ja maamajadel on tavaliselt ikka vähemalt mõni viljapuu või lilleklump.

On mulgi tuttavaid, kes oma maja soetades raiusid, et KÕIK läheb muru alla. Ei ühtki õit ega peenart. Ei tea, kas see oli mingi ajastu märk, aga nüüd, aastaid hiljem on kõikidele nende aedadesse tasapisi “muud elu” tulnud.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ja siis? Las ikka iga paar otsutab ise, kuidas neile sobib. Kui sellele paarile nii sobib, siis ka nii käitutakse. Kui sinule nii ei sobi, siis otse loomulikult avad sa autoukse ise ja astud ise välja. Mehel ei ole ju võimalustki sulle seda ust avada, kui sa  auto peatudes ise ukse avad enne, kui mees autost välja jõuab. Minu meelest on väga iganenud komme see teistele ette kirjutamine, kuidas nemad käituma ja oma elu elama peavad. Kellele meeldib, elab traditsioonilist elu, mees lebab diivanil ja naine teenindab teda. Ja siis aitab mees naisele mantli selga ja avab autoukse. Ja kellele ei meeldi, need jagavad oma kodused tööd ning mees ei ava ka uksi ega aita mantlit selga. Samamoodi on naljakad need tädi Maalid siin, kes arvavad, et nende asi on öedla, millal inimene võib oma majas elada ja millal mitte. Kui inimene tahab ja tal on võimalus, siis elabki korteri asemel majas. Ja pole ühegi tädi Maali asi öelda, et kui lille-  või porgndipeenart ei taha, siis elatagu korteris. Mis see tädi Maali asi on? Saagu tädi Maali oma korteri või aiamaaga hakkama, küll teised  omadega hakkama saavad. Ma arvasin,et see põlvkond, kes teisi niimoodi õpetama kippus, on nüüdseks juba suures osas välja surnud, aga  tundub, et ei ole ikka. Kui vanad te, siinsed tädi Maalid õieti olete, 80+? Noorematel peaks ju pisut avaram maailmavaade juba  olema..

Ei saa eriti hästi aru, miks sa mind tsiteerid?

Mina tõin välja erinevuse, mis ukse avamisel ühel juhul on lihtsalt viisakus, teisel juhul žest.  Seda, kas selliste žestide tegemine on õige või vale, pole ma sõnagagi kommenteerinud. Ammugi mitte kellelegi oma arvamust peale surunud. Ma jään pigem erapoolikuks selles küsimuses.

Seega, mis las igaüks otsustab ise, mis talle sobib?

Muidu, kui vana sina ise oled, et sedamoodi tädilikult siin riidled? Kirjeldad ennast kui väga tolerantset inimest, aga järgmises lauses riidled nagu kuri mammi.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Ja siis? Las ikka iga paar otsutab ise, kuidas neile sobib. Kui sellele paarile nii sobib, siis ka nii käitutakse. Kui sinule nii ei sobi, siis otse loomulikult avad sa autoukse ise ja astud ise välja. Mehel ei ole ju võimalustki sulle seda ust avada, kui sa auto peatudes ise ukse avad enne, kui mees autost välja jõuab. Minu meelest on väga iganenud komme see teistele ette kirjutamine, kuidas nemad käituma ja oma elu elama peavad. Kellele meeldib, elab traditsioonilist elu, mees lebab diivanil ja naine teenindab teda. Ja siis aitab mees naisele mantli selga ja avab autoukse. Ja kellele ei meeldi, need jagavad oma kodused tööd ning mees ei ava ka uksi ega aita mantlit selga. Samamoodi on naljakad need tädi Maalid siin, kes arvavad, et nende asi on öedla, millal inimene võib oma majas elada ja millal mitte. Kui inimene tahab ja tal on võimalus, siis elabki korteri asemel majas. Ja pole ühegi tädi Maali asi öelda, et kui lille- või porgndipeenart ei taha, siis elatagu korteris. Mis see tädi Maali asi on? Saagu tädi Maali oma korteri või aiamaaga hakkama, küll teised omadega hakkama saavad. Ma arvasin,et see põlvkond, kes teisi niimoodi õpetama kippus, on nüüdseks juba suures osas välja surnud, aga tundub, et ei ole ikka. Kui vanad te, siinsed tädi Maalid õieti olete, 80+? Noorematel peaks ju pisut avaram maailmavaade juba olema..

Ei saa eriti hästi aru, miks sa mind tsiteerid?

Mina tõin välja erinevuse, mis ukse avamisel ühel juhul on lihtsalt viisakus, teisel juhul žest. Seda, kas selliste žestide tegemine on õige või vale, pole ma sõnagagi kommenteerinud. Ammugi mitte kellelegi oma arvamust peale surunud. Ma jään pigem erapoolikuks selles küsimuses.

Seega, mis las igaüks otsustab ise, mis talle sobib?

Muidu, kui vana sina ise oled, et sedamoodi tädilikult siin riidled? Kirjeldad ennast kui väga tolerantset inimest, aga järgmises lauses riidled nagu kuri mammi.

Tädilikuses ära teisi küll süüdista, sa olid mingi 60+.

0
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 181 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Iganenud sotsiaalsed normid/reeglid