Esileht Ajaviite- ja muud jutud Igasugu vargused ja FBis teatamine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Igasugu vargused ja FBis teatamine

Postitas:
Kägu

Kas keegi palun seletaks mulle – kui on midagi varastatud, siis tihti tehakse facebooki postitus, stiilis “kõik on kaameralt näha, aga enne kui politseisse pöördume, saate ise meile end üles anda.”

Mis selliste postituste mõte on? Justkui tahetakse vargaid politseist säästa?

Minu arust oleks ju esimene samm politseisse, miks üldse mingile varga aususele loodetakse?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selliste postituste mõte on? Justkui tahetakse vargaid politseist säästa?

Valetamine ja see, et ehk varas loeb ja hakkab kartma.
Ja see on ju samuti selge, et üheski kaameras ei ole varaste isikukoode ja nimesid salvestunud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks teatakse, et politsei ei viitsi selliseid asju eriti uurida ja loodetakse, et äkki näkkab niimoodi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vast on sellise postituse mõte ka see, et probleem leiaks kiirema lahenduse? No nt kui kannatanu ise tunneb vandaalitseja või siis varga ära (küla väike ja näod tuttavad) ning annab talle võimaluse pätitemp heastada ja kui teatava aja jooksul seda ei tee siis pöördub politseisse. Mina ise toimiksin ilmselt nii. Aga üldse ei imesta kui see ka keelatud on.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest, kui varastatud kaup on juba müüdud ei ole vargalt midagi võtta. Tihti on asjadest rohkem kahju ja rahalise kompensatsiooni eest ei saa seda tagasi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaliselt valetavad. Kas ei ole neil videopilte üldse või kui on, siis pole sealt inimesed tuvastatavad. Politsei ei teeks selliste videode põhjal midagi ja siis üritavadki ähvardades vargani jõuda.
Ei võta kunagi selliseid postitusi tõsiselt ja seepärast ei jaga ka neid.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nüüd vargad loevad ja teavad, et neil pole midagi karta, sest postitaja ei saa kuidagi tõestada, kes oli varas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nüüd vargad loevad ja teavad, et neil pole midagi karta, sest postitaja ei saa kuidagi tõestada, kes oli varas.

Oh sind naiivitari. Enne nad kindlasti värisesid nende postituste ees:)

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Politseis asjaajamine on ka kannatanule tülikas ning kulukas. Keegi ei kompenseeri, kui on vaja käia jaoskonnas tööajast ütluseid andmas, jaoskond on võib-olla mitmekümnete kilomeetrite kaugusel. Samuti läheb selliste asjadega meeletult aega ning üsna tõenäoliselt lõppeb see sellega, et menetlus lõpetatakse aegumise tõttu või hea õnne korral saad mitu aastat hiljem raha tagasi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Märgatud Pärnus grupis on sageli sellised postitused, et sina, rott, kes sa mu auto ära rihtisid… parklas, võta kohe ise ühendust, ajukääbik, või ma hakkan kaamera salvestusi läbi vaatama! Ma vilistaks selliste üleskutsete peale, isegi kui sealt kaamerast midagi näha on ja isegi kui iga suvalist sinna salvestuste ligi lastakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult on sellisel “omavahelisel kokkuleppel” mõte sees küll. Muidugi eeldusel, et varas usub, et ta tõepoolest tuvastatav/tuvastatud on. Politseile avalduse tegemine on (nagu siin teemas enne ka öeldi) päris tüütu ja närvesööv tegevus. Mine kohale, täida avaldusi, vasta küsimustele, kirjelda täpselt, et mis kadunud ja missugune see oli jne. Võimalik, et sind kutsutakse kohale veel ja veel, ning keegi ei küsi, kas sa oma tööajast pääsed üldse tulema.

Samas vargalgi oleks kasud sees, kui otse inimesega suhtleb ja pättuse heastab – pääseb karistusest.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on sellisel “omavahelisel kokkuleppel” mõte sees küll. Muidugi eeldusel, et varas usub, et ta tõepoolest tuvastatav/tuvastatud on. Politseile avalduse tegemine on (nagu siin teemas enne ka öeldi) päris tüütu ja närvesööv tegevus. Mine kohale, täida avaldusi, vasta küsimustele, kirjelda täpselt, et mis kadunud ja missugune see oli jne. Võimalik, et sind kutsutakse kohale veel ja veel, ning keegi ei küsi, kas sa oma tööajast pääsed üldse tulema.

Samas vargalgi oleks kasud sees, kui otse inimesega suhtleb ja pättuse heastab – pääseb karistusest.

Kuule, vargad on nii nahaalsed küll, et ütlevad, et tõesta, et see mina olin, selle kaamerapildi järgi võib selleks iga teine vastutulev mees olla, kui talle samasugune nokamüts pähe panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Märgatud Pärnus grupis on sageli sellised postitused, et sina, rott, kes sa mu auto ära rihtisid… parklas, võta kohe ise ühendust, ajukääbik, või ma hakkan kaamera salvestusi läbi vaatama! Ma vilistaks selliste üleskutsete peale, isegi kui sealt kaamerast midagi näha on ja isegi kui iga suvalist sinna salvestuste ligi lastakse.

Ma alati mõtlen, et sellise ülbe jutu peale küll keegi end üles andma ei tõtta. Vbl muidu võtakski ühendust, aga no naisterahvana ma sellise jõmmiga küll asju klaarida ei julge (mis ei tähenda, et ma sellist ärasõitmist õigustaks). Lihtsalt viisaka sõnastuse puhul on suurem tõenäosus, et inimene ühendust võtab. Seda turvakaamerate juttu ei usu vist nkn keegi…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sellise postituse kunagi teinud. Suvekodus käidi sees ja viidi ära tööriistad. Meil on seal üleval viis IP kaamerat. Kõik on HD-kvaliteediga ja öörežiimiga. Vargaid jäi pildile kaks, näod olid kenasti tuvastatavad. Tuvastatav oli ka automark ja number. Värve videost ei tuvastanud, kuna nad käisid pimedas ja öörežiimis on kõik must-valge.
Minu postituse sisu oli see, et vargad saavad kauba tagasi tuua ning me ei pöördu politseisse. Mõte oli puhtalt bürokraatia ja ebameeldivuste vältimine. Varguste uurimine politseis teatavasti venib terve igaviku ning selle aja peale on kaup ammu realiseeritud. Postitust jagati üle 40000 inimese poolt, ilmus ka kohalikus lehes ning 4 päeva pärast olid kõik varastatud asjad tagastatud. Ukse lõhkumist meile keegi ei korvanud, aga politseisse minnes poleks me ilmselt midagi saanud. Varastel on selles mõttes kasud sees, et kui politseis vanad tuttavad tuvastatakse, võib neid oodata vanglakaristus. Kui on katseajal või tingimisi karistust kandev, siis pole pikemat juttu.

+1
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Igasugu vargused ja FBis teatamine