Esileht Väikelaps igavene potiteema – mõistus otsas

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: igavene potiteema – mõistus otsas

Postitas:

Poiss on 2 ja poolene, vaatamata igasugustele ponnistustele ei ole ikka veel hakanud ise potile küsima ja pott on minu jaoks pidev stressiallikas. Alustasime potitamisega juba tiba enne 2 aastseks saamist (pott oli juba varemgi olemas) ja ikka panin teda sinna peale. Siis tuli kõhukinnisuse periood ja jätsin lapse rahule. Ta pole ise mitte kunagi poti vastu huvi tundnud ja pole tal ka mingit imelist \”klõpsu\” ära käinud. Ikka mina olen suunanud ja pingutanud. Nüüd viimasel kuul oleme saanud kenasti juba toas olles potil käidud, aga muidugi ainult nii, et kui näen, et ta hoiab kinni, panen ta ise potile ja ta ei protesteeri – teeb kõik kenasti ära. Sel nädalal aga on täielik streik, ei lase potile enam panna, vistab vibusse ja röögib, ise ka ei küsi ja ei lähe. Hoiab tagasi ja siis laseb diivanisse või püksi lihtsalt. Panen talle mähkut vaid siis kui väljas oleme või pikemad sõidud, muidu oleme ikka ilma. Märjad püksid talle eriti ka ei mõju.

Ma enam ei tea, mida peaksin tegema. Päevas tuletan talle mitmeid kordi meelde, et kui on pissihäda (eriti kui näen, et ta hoiab nokust kinni), siis mine istu ilusti potile. Ei riidle, ei pahanda, kui püksi tuleb, aga no mitte mingit edasiminekut ei ole olemas. Tunnen end täiesti saamatuna ja kurbus tuleb peale. Laps hakkab järgmisest nädalast paaril korral lasetaias käima, ehk see aitab, aga proovipäeval nägin, et nad seal ka küsivad ainult, et kes tahab potile ja minu poisil on loomulikult alati vastuseks EI TAHA.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:48; 02.03 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi üks nädal nii, et sa ei saada, ega pane teda üldse potile . Isegi ei maini potti. Teeb püksi, vaheta vaikselt ära. Minu laps hakkas just pärast seda ise potile küsima (ka 2,5 aastaselt). Lükka potile minemise vastutus lapsele :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil täpselt sama probleem, sama vanuse lapsega. Aitäh, eelmine kägu. Saab järgi proovitud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil täpselt sama probleem kahe aasta ja kolmekuuse poisiga. Pikalt juba on nii, et kui ma ise panen ta potile, siis teeb pissi, kui mul meelest läheb, siis teeb rahus püksi. Siis küll ütleb, et pissi tuli, vahetame püksid ära. Ja kaka punnitab üldse kogu aeg püksi. Juba päris pikalt nii ja edasiminekut pole. Mina ei saa aru, mis probleem on. Teab väga hästi, kuhu pissi peab tegema, märjad püksid ei meeldi, suudab mingil määral pissi ka kinni hoida, aga ikka nii. Ja kakaasi vist üldse lootusetu. Täna just mõtlesingi sama asja proovida, et ei paku ise potti, äkki mõjub. Praegu on kolmandad püksid jalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:28; 02.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki soovib hoopis suurel potil oma hädad teha? Meie poiss pole kunagi väikesele potile istunudki, see oli tema arvates tema Spidermanide pissitamise jaoks, ise keeldus sinna istumast. Hakkas kohe käima suurel potil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suur potiiste ka olemas, aga keeldub ka sinna minemast. Suurel potile on hädapärast vaid siis nõus minema kui oleme poes/mängutoas vmt kohas ja tal tuleb kakahäda. Enamasti saame siis suurel potil kõik tehtud.
Kaalusin korra ka uue väikese poti ostu, aga mis eegi aitaks… Arvan, et äkki on tõesti hea, kui ignoreerin nädala seda potiteemat ja lasta tal ise vastutus võtta… Igatahes aitäh selle soovituse eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:48; 02.03 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas üleöö potil käima 2a 2k. Lihtsalt ühel õhtul tekkis selline mõte, et pissisin ise tema pisikesse potti…et ta ikka näeks, mis otstarbeks see on. Ja järgmisel hommikul tõusis voodist ja läks potile. Sellest ajast saati teeb kõik hädad potti. Eelnevalt olin teda ka potile proovinud, kuid tulutult. Vot selline lugu :)Proovida ju võib…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on proovitud suured ja väikesed potid. Väikestest pottidest sobib ka üldse ainult üks. Täna ütles, kui taas piss püksi tuli, et paneme mähkmed, temale ei meeldi nii. Seega pole asi selles, et ta aru ei saaks, kuhu piss käib vms. Kui vihastab või ärritub, on võõras kohas, siis teeb üldse ilma tseremooniata püksi, ei hoia kinni ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:28; 02.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid proovida veel seda, et lähete koos poodi ja lased tal siis valida omale uue poti (ei pea ju mingi kallis olema, lihtsalt nt. auto pildiga vms).
Meil käiakse pissil ilusasti potil (2a3k) juba mõnda aega. Ma ei tuleta enam eriti meeldegi, enamasti läheb ise. Meelde tuletan siis kui näen, et mänguhoog peal ja hakkab nokust kinni hoidma või jalad ristis kõndima 🙂 Nüüd olen 2 päeva meelitanud teda enne lõunauinakut ka piss potti tegema ja siis olen ilma mähkmeta ta tuttu pannud. Eile oli ilusasti kuiv ja sai kiita nii-mis-kole, täna alles magab, eks näis:)
Meie probleem on hoopis kaka, mis ei taha potti tulla. Mõned korrad on tulnud ainult. Ootab kasvõi terve päeva, millal pampersi saab ja nii kohe kakab sinna. Tahaks, et ta lasteaia ajaks potti kakama hakkab, sest see mõte, et keegi tädi tema kakat koristab tekitab minus mingit väga vastikut tunnet, aga see selleks. Enamasti ongi ta kasutanud võimalust lõunaune pampersisse kakada aga nüüd siis üritan sellest mähkmest ka vabaneda. Täna oligi kaka hommikuses mähkmes. Oskab keegi selle kohta midagi arvata? Ja kuidas see öise mähkme ärajätmine käib? Siis kui päevasega on korras siis hakkan proovima? Või peaks sellega ka samamoodi tuimalt ära jätma ja kõik? Et kui tuleb siis tuleb ja kui ei siis ei? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:46; 02.03 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa viimane kägu olen ja lisan juurde, et meil on kodus 2 potti: üks on elutoas BabyBjörni see pott-tool seljatoega ja teine on vannitoas selline tavaline pott. Ta eelistab seda Babybjörni potti, vannitoa omasse teeb väga häda korral, siis kui nt. ma ise parasjagu suure poti peal olen. Poti otstarve on talle ikka ammusest ajast selge, sest niipalju kui mina mäletan on meil wc uks alati lahti olnud, st. ta on saanud alati sinna kaasa tulla kui on tahtnud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 13:46; 02.03 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sama vanal lapsel ka sama olukord. On ka igasugu potipause tehtud, et mitte last ja ka ennast stressata. nüüd on olukord selline, et paar piiska teeb potti, ja siis veerand tunni pärast ülejäänu kõik pükstesse.
Endal hakkab juba imelik, muidu nii asjalik ja ladusa jutuga laps, kuid potiga ei saa kuidagi klappima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme klubi. Mina ka muudkui ootasin seda \”klõpsu\”, millest paljud räägivad. Laps keeldus isegi poti poole vaatamast. Siis sain kavalusega ta potile, istub seal rõõmsalt, mängib, vaatab multikaid, istub kohe kaua. Siis tuleb püsti ja laseb end täis. Muidu kah arusaaja poiss, aga ei tea, vist läheb mähkmega kooli …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukul käis pissil käimise kõlps pärast seda, kui issi rääkis ja issi pani suurele potile istuma. Kaka korraliku klõpus veel ootan. On nii palju selgeks minu suurest jutust saanud, et kui häda küsi vähemalt mähkut mitte ära tee lihtsalt aluspükstesse. Üldiselt see toimib, mähku küsimine.
Jätkuvalt igal korral, kui küsib mähkun pakun välja alternatiivi, et läheme potile.
Kui kakahäda on koos pissihädaga, siis teeb kõik potti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sama lugu. Poiss 2a 2k. Teab väga hästi milleks pott on. Meil on jama selle potil käimisega juba pool aastat kestnud. See tähendab seda, et pool aastat tagasi, käis tal mingi klõps tegi 3 päeva pissi ilusti potti, aga tal tekkis segadus, mis magades saab… Seletasime küll kõik ilusti lahti, aga terve õhtu, kui juba voodis oli, küsis ikka kogu aeg potile. Öösel ärkas üles(mähkudega)ja nuttis, et pissi. Nii sai õhtul ise oma voodis magama jäävast lapsest paari kuuga vanemate voodis magav laps. Ja ikka endiselt mähkmetega. Vahelduva eduga käime ka potil, aga praegu jälle streik. Eelmine nädal arvasime, et tegime edusamme. Andsime lapsele kommi, kui pissi potti tegi. Rõõmu jagus taas vaid kolmeks päevaks. Poiss teatas, et tahab mähkusid ja kommi ei taha… Laseb suured loigud põrandale ja pladistab ise sees… Meeleheitel…Käib vist elulõpuni mähkudega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps igavene potiteema – mõistus otsas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.