Esileht Ilu ja tervis Igeme peal kasvaja

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Igeme peal kasvaja

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olnud kogemusi? Kas võib olla pahaloomuline/vähk? Hambaarsti aeg on juba kinni pandud, aga selleni on veel natuke aega ja olen mures. Tegu on tagapool oleva igemega, kus hammas on eemaldatud. Enne tehti väga pikalt ravi, puuriti luud, taheti panna kroon jne. Siis ühel hekel otsustati, et ikka ei saa krooni panna. Olen mõelnud panna implantaat, aga seda edasi lükanud. Nüüd märkasin, et väga kiiresti on tekkinud mügarik, selline üsna kõva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavaliselt on selline punn igeme hoopis kinnine juurekanali põletik, millest tekib mädapunn. Tekibki kiiresti, võib tekkida ka juba eemaldatud hamba juurde, kui mõni juurekanal jäi lahti või põletikku. Sul oligi juba ammu seal juurekanalis põletik sees, järelikult see levib edasi. Esimene käik ikka hambaarstile, enne kui vähist soiguma hakata. Tema siis vaatab, kas saab antibiootikumidega hakkama (hammast ju enam pole, põletik on) või on vaja suukirurgiat lõualuule ja põletikukolde avamist-eemaldamist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasvajat nüüd küll ei usu, päris palju võimalusi on, mis võib sinna tekkida. Küll hambaarst selgitab välja. Milleks eeldada halvimat? Mõnele kohe meeldib omale surmahaigusi ja tõvesid külge mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on mädapunn, mitte kasvaja. Tavaliselt läheb ise lahti või kaob niisama ära. Mul tekib ka aeg-ajalt ühe igeme peale ja olen n.ö jälgimisel. Hambaarst soovitas paari päeva jooksul 2-3 korda päevas ibumetini võtta, siiamaani on alati mõjunud ja lahti lõikama pole pidanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtan olen muudel põhjustel Ibumetini võtnud viimasel ajal, see aidanud ei ole. Kui oleks põletik või punn, kas siis ei peaks kuidagi tunda andma, valutama? Mul on varem olnud põletikke ja ikka on mingi valu, igemed punased jne. Praegu ei ole midagi sellist. Loodan ise ka muidugi, et ei ole kasvaja, aga tõesti kardan hullemat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No sa võid muidugi oodata, kui ühel hetkel l66b põletik sajaga välja, valu ja pool nägu paistes ühel hommikul ärgates, siis saab süda rahu ja olla kindel, et on juurepõletik ja mitte vähk…

“Tegemist on üsna salakavala haigusega. Me märkame põletikku üldjuhul vaid siis, kui see on ägedas faasis – hambavalu on väljakannatamatu, hambaga süüa ei saa ja halvimal juhul on ka pool nägu paistes. Krooniline hambajuurepõletik aga ei anna endast mingil moel märku ning patsient ei pruugi teadagi, et tema hammastega on midagi valesti. Selline põletik avastatakse enamasti hambaarsti visiidil juhuslikult röntgenülesvõtte kaudu. Mõnikord võib hambajuurepõletiku reeta vaid hamba lähedale tekkinud „punn”, kust aeg-ajalt immitseb halva maitsega vedelikku.”
https://unimed.ee/lugemist/salakaval-haigus-hambajuurepoletik-mis-see/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtan olen muudel põhjustel Ibumetini võtnud viimasel ajal, see aidanud ei ole. Kui oleks põletik või punn, kas siis ei peaks kuidagi tunda andma, valutama? Mul on varem olnud põletikke ja ikka on mingi valu, igemed punased jne. Praegu ei ole midagi sellist. Loodan ise ka muidugi, et ei ole kasvaja, aga tõesti kardan hullemat.

Absoluutselt ei pea tunda andma, aga kroonilise ägedas faasis võib valutada küll ja päris korralikult. Aga ka vastupidi, võibki kasvada suureks ja lõhkeda nii, et ise ei pane üldse tähelegi, ainult korraks on vastik maitse suus. Isegi juurepõletikku ei pruugi olla, võib mingi pisitrauma olla, midagi torkas või oli terava servaga ja tekkis punn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sa võid muidugi oodata, kui ühel hetkel l66b põletik sajaga välja, valu ja pool nägu paistes ühel hommikul ärgates, siis saab süda rahu ja olla kindel, et on juurepõletik ja mitte vähk…

“Tegemist on üsna salakavala haigusega. Me märkame põletikku üldjuhul vaid siis, kui see on ägedas faasis – hambavalu on väljakannatamatu, hambaga süüa ei saa ja halvimal juhul on ka pool nägu paistes. Krooniline hambajuurepõletik aga ei anna endast mingil moel märku ning patsient ei pruugi teadagi, et tema hammastega on midagi valesti. Selline põletik avastatakse enamasti hambaarsti visiidil juhuslikult röntgenülesvõtte kaudu. Mõnikord võib hambajuurepõletiku reeta vaid hamba lähedale tekkinud „punn”, kust aeg-ajalt immitseb halva maitsega vedelikku.”

Ma ei tea, kas olen mina loll, aga kuidas saab tekkida juurepõletik, kui tal pole seal hammastki? Kirjutas ju, et välja tõmmatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas olen mina loll, aga kuidas saab tekkida juurepõletik, kui tal pole seal hammastki? Kirjutas ju, et välja tõmmatud.

Aga kõrval on ju hammas ja juur? M

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga juurekanal on ja mõni hambajuuretükk võib vabalt veel sees olla. Ja põletik võib kergesti levida kõrvalhammaste alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Ära vaeva end vähi mõtetega. Minul tekkis samuti kummaline punn igemele (tahapoole) täpselt krooni alla, kus tegelikult on ju hammas eemaldatud ning ka juureravi tehtud. Mingitel hetkedel oli see punn nö “valge” ja pitsitamise teel lõhkes ning mädane ollus voolas sealt välja. Praeguseks näeb see välja nagu kolmerakuline “kasvaja” aga kui käisin hambaarstil plommi vahetamas, küsisin ka selle konkreetse punni kohta ning arst vastas et tegu on seal kuskil sügavustes tekkinud põletikuga. Mina olin hambaniidi väärkasutaja ja pigem kardan et osa mustusest sai hambaniidiga krooni alla suunatud. Sinu puhul kahtlustaks ehk mingi põletikukolde teket hoolimata igasugusest ravist. Mul soovitas arst esimesel võimalusel pöörduda spetsialisti poole, kes saab siis omakorda vaadata, kas seda põletikku, mis punni tingib, saab läbi mikrokirurgia ravida (krooni tehakse “auk”) või peab võtma ära krooni, puhastama põletikukollet ja krooni asendama. Praegu on mul kõik raha taha jäänud aga esimesel võimalusel võtan ette.
Jah, see punn näeb tõesti kasvaja moodi välja aga julgen arvata, et tegu on tõesti põletikulise reaktsiooniga ka Sinu puhul. Minul ei valuta, lihtsalt on punn. Käi arstil ära ja saad täpsema informatsiooni.
Vähk va salakaval suslik end nii avalikult vast ei ilmutaks.
Loodan et said natuke meelerahu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka, oligi juurepõletik, mis oli lõualuusse levinud. Ravile ei allunud, tehti lõualuuoperatsioon. Oli väga ebameeldiv ja väga kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina

Mul oli 5 aastat tagasi. Enne lihtsalt ige valutas, ise arvasin,et igemepõletik. Kirurg opereeris (Kaarli polikliinikus), võeti ka proov,see oli healoomuline.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ilu ja tervis Igeme peal kasvaja