Esileht Väikelaps Igemed näha naeratus, nn gummy smile

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Igemed näha naeratus, nn gummy smile

Postitas:
Kägu

Kui vanalt võib pealkirjas nimetatud olukorda juba tuvastada? Mehe suguvõsas päris paljudel lastel ja väga tugevalt. Hambad väikesed, igemed väga tugevalt nagu paistes ja punased. Eesti keeles pole infot selle kohta leidnud, vaid inglise keeles, aga vanustest juttu pole.

Meie laps aastane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga miks see oluline on mingis eas ära tuvastada? saadad oma aastase lapse iluopile, sest sulle ei meeldi ta naeratus?

Seda naeratust muideks on võimalik ka kontrolli all hoida, aga täiskasvanud inimene õpib seda soovi korral ise, mitte ei hakka lapsevanem tänitama lapse kõrval, et ära naera nii.

Mul enamus piltidel, kus loomulikus olekus tõesti naeran rõõmsalt, pole fotograafi märganud, ja lõbus seltskond, paistavad igemed, ülemised ja laumised hambad jne. Päris jubedad pildid 😀 No mis siis ikka. Kui poseerid, siis kontrollin oma naeratust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ei saadaks iluopile. Lihtsalt endal oleks üks mure vähem, sest see on ju peale esteetilise poole ka tervisega seotud, igemed on punased ja valulikud. Olen aru saanud, et osade puhul nt on hambad igeme all suuresti peidus jne. Eks kui 2-aastaselt hambaarstile läheme, siis saan küsida. Mõtlesin lihtsalt rohkem lugeda, sest inglise keeles on palju mõisteid arusaamatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda saab parandada küll iluoperatsiooniga, ülemine huul lastakse allapoole.
Mul oli klassiõde kunagi, kes igetas ka nii, oli ikka jõle hobusenaeratus küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli klassiõde kunagi, kes igetas ka nii, oli ikka jõle hobusenaeratus küll.

Jeesus Kristus milline jõle kommentaar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülemine huul allapoole? Minu teada korrigeeritakse hoopiski igemepiiri. Mõni hambaarst teeb seda laseriga lõigates, teine skalpelliga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülemine huul allapoole? Minu teada korrigeeritakse hoopiski igemepiiri. Mõni hambaarst teeb seda laseriga lõigates, teine skalpelliga.

Aitäh! Panin otsingusse igemepiiri korrigeerimine ja sain rohkelt infot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa seda ülemise huule allalaskmist ette kujutad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

see hobusenaeratus on jah kole, mõni naerab ka veel laia naeratusega. Ise laseks küll iluasja ära teha, sest selline naeratus ei ole ju kaugeltki mitte ilus

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks asi on hobusenaeratus, see võib olla isikupäraselt huvitav ja iluski. Mulle tuli kohe Prantsuse näitleja Fernandel silme ette.
Küsija räägib paistes, punetavatest igemetest. Ise pole kohanud, kuid uuriks ja tegeleks küll kohe sellega. Kui paistes, pole ju iluviga või isikupära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka hobusenaeratus, kui ei kontrolli ennast. See kohe üldse ei meeldi mulle ja ma olen tähele pannud, et kui väga naerma hakkan, panen käe suu ette.
See pole kuidagi seotud väikeste hammastega. Ma küll ei kujuta ette, kuidas seda saaks korrigeerida. Probleem on selles, et ülemine mokk lihtsalt läheb liiga üles. Nagu oleks vaja hoopis huulekida, mis seda mokka all pool hoiab. Ja mul pole mingid väikesed hambad. Hoopis vastupidi, suured labidad ees või noh, täiesti normaalsed ilusti reas valged hambad. Aga mul nagunii vabalt olles ülemine mokk ei lähe alumisega kokku ja hambad paistavad. Et suu kinni oleks, peab mokalihaseid pingutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Antud nähtust saab korrigeerida nii ortodontiliselt, kirurgiliselt lõualuude asendite korrigeerimisega, igemepiiri korrigeerimisega kui ka täiskasvanutel nt botoxi süstidega. Kõik oleneb igemenaeratuse ulatusest, hambumusest, lõualuude anatoomiast jne.

Väikelapse vanuses ei muretseks üldse, gummy smile korrigeeritakse ikka pigem teisme- või täiskasvanueas.

Muidugi hoopis teine asi on turses ja punetavad, valulikud igemed. Tundub, et teemaalgataja samastab selle igemenaeratusega. Põletikutunnustega igemetega tuleks ikka tegeleda nii pea kui võimalik, leida põhjus ja ravida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Väikelaps Igemed näha naeratus, nn gummy smile