Esileht Koolilaps II klassi laps suvel

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: II klassi laps suvel

Postitas:

Meil ei ole maakodu, pole ka vanaemasid/vanaisasi, muid sugulasi maal. Mul on suvel puhkus kuu aega, juulis. Ma ei tea mis saab juunis, augustis? Mida teised, kes samas olukorras (et suvel ise tööl ja pole last kuskile saata) teevad?
Asun Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss või tüdruk?
mingites laagrites ei osale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 19:31; 03.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naabrid? Hoidja? Lapse sõbranna vanemad? Enda sõbrannad?
Mu sõbranna teeb koostööd lapse kahe sõbranna peredega. Tema puhkab augustis ja võtab siis ka lapse sõbranna hoida.
Lapse sõbranna ema puhkab juulis ja hoiab siis ka tema last.
Juunis hoiab mõlemal silma peal teise klassiõe ema, kes on väiksema lapsega kodune.
Ma ei tea, kuidas nad rahaasju organiseerivad, aga rahul on kõik.
Sama süsteem toimis neil ka eelmisel aastal.
Igatahes käiakse lastega ka loomaaias, kinos, üritustel ja kinni maksab iga pere ise.
Samuti antakse lastele taskuraha kaasa.

Meie naabriplika oli juba esimeses klassis üksi kodus, mängis väljas teiste lastega ja kui meie kuskil käisime, võtsime mõnikord ka tema kaasa.

Ei ole n.ö võõra lapsega raske, pigem on enda omal seltsi ja sellevõrra rahulikum elu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida eelmisel suvel lapsega tegid?
Ja kas vanaemasid/vanaisasid pole üldse või pole neid maal? Lapse isa?
Minu laps läheb linnalaagrisse kaheks nädalaks, siis on isal puhkus ja siis mul (koos me ei puhka) ja samuti veedab paar nädalat teises linnas elava vanaema juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss. Eelnevatel suvedel on maal olnud, vanatädi juures. Aga vanatädi enam lapsi ei võta suveks, ütle, et on väsinud, vana ja ei jaksa kantseldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.06 10:51; 03.06 10:52; 03.06 11:03; 03.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läheb juulis laagrisse juuli alguses nädalaks ja veel nädalaks augustis. Aga mis teha ülejäänud aeg?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.06 10:51; 03.06 10:52; 03.06 11:03; 03.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanavanematega ei saa arvestada, grupi peal haiged inimesed üheltpoolt, teiselt poolt surnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.06 10:51; 03.06 10:52; 03.06 11:03; 03.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannadel, sugulastel pole lapsi, et saaks lastehoidu jagada suvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:32; 04.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahju, et poiss, muidu kutsuks ta mõnel päeval külla, aga mul siin valdavalt naistevägi (pliksid 8 ja 16, poiss 5). elame linnale suht läheda, ühistransport toimib ja vaatamiväärtuseks oleks päris mitmekesine linnupark ja ise oman ka päris mitmekülgseid kogemusi lastega töötamisel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 19:31; 03.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta lihtsalt kodus ei või sul natuke olla? Mis ta kooliaasta keskel pärastlõunati teeb – ega seal ju suurt vahet ei ole ja lapsel peaks olema aega täitssa vaikselt ise omaette ka olla, arvan mina. Oleneb lapsest muidugi, aga meie 2. klassi lõpetav poiss küll on täiesti asjalik ja üksi koju usaldatav isik. Telefonid on ju olemas, harjumus alati teada anda, kus ta on ja mis ta teeb, samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehest lahutatud, temaga ei saa arvestada.

Muidugi võib olla \”natuke\” olla kodus, aga terve juuni ja kolm nädalat augustist on natuke liiga palju.

Samas ise ka mõtlen, et laagrist laagrisse saata – see pole ka väga tore ehk … Eks näis.

Ise olin lapsena alati 3 kuud mere ääres männimetsa sees, sünnist kuni 14-aastaseni, seega tundub kuidagi iseäranis kurb, kui laps peaks terve suve linnas passima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.06 10:51; 03.06 10:52; 03.06 11:03; 03.06 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole meilgi kellelegi last saata. samas ma ei leia, et keegi komas peaks hoidma/valvama. seega juunis on enamuse kodus. ja miski 8 päeva on linnalaagris. ise ta niiiiii väga tahtis. juulist hakkab minu puhkus, siis varsti jääb mees puhkusele (pukame terve perega), siis on mees lastega nädalakese veel. siis tuleb nädal üxi olemist jälle ning 1 nädal veel mu puhkust. soovikorral toob õe lasteaiast varem ära ja mõned päevad on kahekesi kodus. eks juunis ole veel sõpru linnas ja aug lõpust hakkab ka neid tagasi tulema. II klassi laps ei tohiks väga hädine oll. peaks saama ise hakkama. kuigi ega minu poiss ei taha sugugi üxi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suveks 2 nädalat jalgpalli linnalaagrit, üks tavaline linnalaager ja 9p nn päris laager.

Ülejäänu aja kabetame endi puhkustega, ämm ja äi kindlasti võtavad suvilasse ja ehk minu ema ka veidikeseks.

Meil on käitumishäirega laps, nii et ega ta senini kodus üksi pole olnud, pole usaldanud. Nüüd määrati kangemad rohud, ehk muutud stabiilsemaks. Laagrites on alati hästi käitunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu lastel on küll vanavanemad olemas aga suvel nende juurde asumisele lapsi saata ei saa. Kõik nad elavad linnas, pooled käivad tööl ja teine pool lihtsalt üle ühe päeva hakkama lastega ei saa.

Tartus Lillemajas on mingi suvechill poistele ja tydrukutele eraldi. see peaks nagu linnalaager olema.
Minu lapsed on oma huviringi linnalaagriga hõivatud juunis 1 nädala. Edasi siis saavad juhiseid mida päeval teha. Näiteks mõni päev mulle tööle jalutada, minuga koos lõunale ja peale seda Tammekale mägima, rattaga sõitma. Loodan, et mees saab mõnel soojemal päeval ka vaba päeva võtta ja nad ujuma viia.
Juulis puhkame kõik koos ja eks siis näeb mida augustis teevad.

Korralikku laagrisse ei taha üks minna just ööbimise pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuupikkusest puhkusest sel suvel loobunud ja sõlmisin firmaga kokkuleppe, et saan võtta iga nädal ühe vaba päeva ja olla rohkem kodus ja teha tööd distantsilt. Nt olen ennelõunal kontoris ja pärastlõunal läheme koos kuhugi. Või teen tööd kodus. Eks see üks kompromiss ole, aga saan siiski lapsega koos rohkem olla ja võtta vabaks kõik nädalalõpud pikemalt ja midagi teha, kuhugi sõita. vahet pole, kas ma olen kodus kuu aega ja istume kodus või kasutan iga nädal 3 päeva maksimaalselt huvitavalt veetes. Eks laps vajab ka lihtsalt oma aega, mis lugeda raamatuid, mängida jne. Ühe nädala on ka vanaema juures teises linnas (meil maavanaema paraku ei ole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ta lihtsalt kodus ei või sul natuke olla? Mis ta kooliaasta keskel pärastlõunati teeb – ega seal ju suurt vahet ei ole ja lapsel peaks olema aega täitssa vaikselt ise omaette ka olla, arvan mina. Oleneb lapsest muidugi, aga meie 2. klassi lõpetav poiss küll on täiesti asjalik ja üksi koju usaldatav isik. Telefonid on ju olemas, harjumus alati teada anda, kus ta on ja mis ta teeb, samuti. [/tsitaat]

Võrrelda lapse üksiolekut paari tundi pärastlõunal peale kooli ja tervet augustikuud on lihtsalt kohatu. Terve augustikuu ei ole \”natuke aega üksi kodus\”, eks?

Teemaalgatajale, möödunud suvedel on Tartus olnud sulgpallilaagrid. Ei ole tartlane, aga spordisaal asub Edeni taga, vast saad aru, mida silmas pean?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnda toredat naabritädi ei ole või lapsega ema lähedal elamas, kes oleks nõus väikese raha eest vahel ka sinu last vaatama.

Sõbrannad, sugulased? Tööle kaasa ei saa vahel võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 11:32; 04.06 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

II klassi poiss. Vanaemad-vanaisad kõik olemas ja ootavad pikkisilmi, kuid poisil ei ole aega nende juurde minna.
Kool lõppeb homme. Siis on seoses ühele esinemisele minekuga proovid. Ei saa ära sõita ka võistluste tõttu. Seega on kodune ja proovidest-võistlustest vabal ajal kas käib ise sõpradel külas või on keegi sõpradest meil külas. Nagu nt täna. Koolis oli lühike päev – klassi koristamine. Helistas, kas 3 sõpra võivad külla tulla. Loomulikult lubasin.
Järgmised 2 nädalat on linnalaager.
Järgnevad karate laager ja jalgpalli laager.
Juulis endal 2 nädalat ka puhkust. Sõidame kusagile lastega.
Seega need 2 kuud tal üsnagi hõivatud.
Augustis on 10 päeva ühe vanaisa-vanaemaga reisil, ülejäänud ajal ehk saavad ka teised vanaisa-vanaema poissi enda juurde. Aga kui augustis mõni võistlus on, siis ei saa ka. Augustis mul endal ka 2 nädalat puhkust. Eks vaatab, kuidas kujuneb.
Üldiselt tal üksi endaga hakkama saamisega probleeme ei ole.
Nt. eelmiselgi suvevaheajal sai endaga hakkama. Käis vendadega või sõpradega kinos, erinevatel üritustel, batuudikeskuses jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samavana piiga kodus-Tartus. Programm järgmine:juunis läheb Legolandi, juuli alguses nädal koos vanaemaga Pärnus, siis nädalaks maale teise vanaema juurde, juulis veel meil pereüritused, kindlasti Vudila, Vembru-Tembumaa, Maanteemuuseum, Elistevere, korra Haapsallu, Otepääle paar korda.Augustis laager, lisaks käivad suvel sõbrannad, sugulased külas nii paari päeva kuni nädala kaupa, lisaks oma koduaed, kus vaja ühtteist teha ja kohustuslik kirjandus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil samavana piiga kodus-Tartus. Programm järgmine:juunis läheb Legolandi, juuli alguses nädal koos vanaemaga Pärnus, siis nädalaks maale teise vanaema juurde, juulis veel meil pereüritused, kindlasti Vudila, Vembru-Tembumaa, Maanteemuuseum, Elistevere, korra Haapsallu, Otepääle paar korda.Augustis laager, lisaks käivad suvel sõbrannad, sugulased külas nii paari päeva kuni nädala kaupa, lisaks oma koduaed, kus vaja ühtteist teha ja kohustuslik kirjandus:)[/tsitaat]

teemaalgataja küsimus oli, et \”mida teised, kes samas olukorras (et suvel ise tööl ja pole last kuskile saata) teevad?\”. sinu lapsel on äge programm küll, aga arusaamatuks jääb, kas ta teeb selle tõesti üksi läbi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:24; 11.06 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on Tartus huvikeskustes linnalaagrid? Tallinnas on Kullos, Kanutiaias, Nõmme noortemajas, VAT Teaatril, Mustamäe Laste Loomingumajas jne jne. Sinna hommikul viid ja õhtul tood koju. Vahepeal lapsel koos elakaaslastega mängud, ekskursioonid, õpitoad, soe söök jne 🙂 Maksab kah vähem kui ööbimistega laagrid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehest lahutatud oled sina, mitte laps. Minu mõistus ei võta, miks isa suvevaheajal lapsega koos olla ei või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks viimasele käole: isa ei ole lapsega koos sellepärast, et tal on muud targemat teha, nagu nt. poole päevani magada, sest öö läbi on puhvetites pidutsetud ja kui üles tõuseb, siis vaja uuele ringile minna. Kui ta ka vahest harva on lapsega koos olnud (st. ta enam poole võtnud külla), siis istub sel ajal arvutis, taob pokkerit ja käib köögis suitsu tegema; kuskile minna ta ei viitsi, passib nelja seina vahel ja isegi rääkida ei viitsi eriti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mehest lahutatud oled sina, mitte laps. Minu mõistus ei võta, miks isa suvevaheajal lapsega koos olla ei või?[/tsitaat]selline mõttetu kääks ajab mind täiega närvi kus alati mingit lahutatud isa igale poole topitakse. Enamasti ongi nii, et ema peab üksi hakkama saama, kui suhted oleksid normaalsed, eks see isa variant oleks ka kõne all. saage üle juba lahutatud isadest ja oma mittearusaamistest. võiks juba leppida, et tavaliselt ongi nii, et lahkumineku korral on isa huvi väike, nii kolejube kui see ka ei tundu ja usun, et enamus emasid ei tahagi mingit tegemist teha, vaid soovivadki rahulikult edasi elada. on kõigil lihtsam, esmajoones lapsel. see jube isa pressimine on minu meelest nii ülepaisutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
selline mõttetu kääks ajab mind täiega närvi kus alati mingit lahutatud isa igale poole topitakse. Enamasti ongi nii, et ema peab üksi hakkama saama, kui suhted oleksid normaalsed, eks see isa variant oleks ka kõne all. saage üle juba lahutatud isadest ja oma mittearusaamistest. võiks juba leppida, et tavaliselt ongi nii, et lahkumineku korral on isa huvi väike, nii kolejube kui see ka ei tundu ja usun, et enamus emasid ei tahagi mingit tegemist teha, vaid soovivadki rahulikult edasi elada. on kõigil lihtsam, esmajoones lapsel. see jube isa pressimine on minu meelest nii ülepaisutatud. [/tsitaat]

siis ei maksa emadel ka hädaldada ja kurta oma raske elu üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 13:24; 11.06 11:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps II klassi laps suvel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.