Esileht Tööelu, raha ja seadused. II – milline ülimage tootlus!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: II – milline ülimage tootlus!

Postitas:

Liitusin II sambaga kohe selle loomisest alates (algul Danske, hiljem viisin LHV-sse üle), seda vist juba 15 aastat siis nüüdseks? Umbes nii.

Vaatan oma pensionifondi väärtust: 33300€, milles sisalduv kasum on 2092€ ehk tootlus 6,7%

Tootlus 6,7% 15 aasta peale!!!!!! Täiesti A J U V A B A! Kas need “investeerijad” on idioodid või mis?
Milline käpard peab olema, et investeerid 15 aastat ja teenid 6,7% ?

Kui ma täna selle raha kätte saaks, ma investeeriks selle lõdva randmega 6% aastas, mitte 6% 15 aasta peale.
Ma ütleks, et 6,7% tootlus 15 aasta peale on isegi omaette “saavutus” – nii vähe ikka annab toota, ausõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, tegin just sarnase avastuse ja ei jõua ära hämmastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 12:00; 19.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minus tekitab see 2 sammas üldse päris trotsi. Mis mõttes, et tuldi paberitega koju ja kohustuslikus korras tehti ära ja omal pole mingeid õiguseid. Võiks tõesti saada see kogutud raha välja võtta ja ise vaadata, et kogud üldse midagi või ei või ise hakata 3 sambasse koguma. See 4000 kuluks praegu ära küll hetkelisel raskel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin II sambaga kohe selle loomisest alates (algul Danske, hiljem viisin LHV-sse üle), seda vist juba 15 aastat siis nüüdseks? Umbes nii.

Vaatan oma pensionifondi väärtust: 33300€, milles sisalduv kasum on 2092€ ehk tootlus 6,7%

Tootlus 6,7% 15 aasta peale!!!!!! Täiesti A J U V A B A! Kas need “investeerijad” on idioodid või mis?
Milline käpard peab olema, et investeerid 15 aastat ja teenid 6,7% ?

Kui ma täna selle raha kätte saaks, ma investeeriks selle lõdva randmega 6% aastas, mitte 6% 15 aasta peale.
Ma ütleks, et 6,7% tootlus 15 aasta peale on isegi omaette “saavutus” – nii vähe ikka annab toota, ausõna.

Võib ju tunduda, et “lõdva randmega” saab mõnest eurost varanduse teha, aga siiski ..

Pensioni tootlust ei saa ju ometi arvestada nii, et sa maksid 15 aastat tagasi 31000 sisse ja nüüd vaatad palju sul raha on.

Kui sa tõesti nii oleksid käitunud ja sinu tootlus oleks 6.7% aastas, oleks sul praegu kontol umbes 84000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

II sambale pani põntsu see vahepealne ülemaailmne majanduskriis, mis keeras paljud fondid väga sügavasse miinusesse ning rikkus ülejäänud aastatel olnud mõistliku tootluse. Selle tõttu ei saa neid asju nii võrrelda – tõesti, kui täna ise investeerid, võiksid 6% aastas saada. Kuid kui Su investeeringud oleksid samasse masuperioodi sattunud, oleksid samuti kõrvetada saanud.

Eks ma olen pettunud isegi, minu protsent jäi 4 kanti – seda siis kogu kogumisperiood, mitte aasta kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:37; 13.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan oma pensionifondi väärtust: 33300€, milles sisalduv kasum on 2092€ ehk tootlus 6,7%

Oled äge investeerija küll kui isegi protsenti ei oska arvutada, ha-ha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled äge investeerija küll kui isegi protsenti ei oska arvutada, ha-ha

Aa Sa lugeda oskad? Tundub et mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:37; 13.04 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas keskmine palk on 15 aastaga kasvanud 2.7 korda ehk 270%. Ma omal ajal hammustasin selle pulli kohe läbi ja vaatasin, et mõttekam on mitte II samba lepingut sõlmida. Õnneks on sünniaasta selline, et võis sõlmida ja võis ka mitte sõlmida. Ainulke eelis II sambaga on see, et kui midagi peaks juhtuma, ptüi, ptüi, siis II sammas on pärandatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8056€ on sissemakseid tehtud, 8480€ on väärtus. 177 kuu jooksul olen ise sisse maksnud 3,3 kuupalka, riik on juurde maksnud 6,32 kuupalka (vahepeal oli periood, kui sissemakseid ei tehtud), kokku 9,62 kuupalka. Väärtus täna 6,06 kuupalka. kogu perioodi keskmine pensionifondi osaku vaartuse kasv on olnud 4,5% aastas, samal ajal keskmine palgkasv on olnud 8% aastas vaatamata vahepeal olnud majandussurutisel. Sellistes oludes on mõtetu loota, et see süsteem suudaks raha väärtust säilitadagi. Investeeritud raha ostujõud väheneb keskmiselt 3,9% aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fondi saab ju ise valida, aga eks see fondi valimine ongi mõnes mõttes loterii, eriti kui ei süvene fondihaldurite tausta. Ma uurisin mitu kuud fondihaldurite ja muude fondiga seotud isikute sotsiaalmeediakontode sõbraliste ja ärisidemeid ja googeldasin muidki asju, enne kui valiku tegin.

Muide, kui sa oled pannud 33 tuhat oma fondi, siis ei pannud kõike seda raha sinna ju 15 aastat tagasi? Järelikult ei saa sa ka seda juurdekasvu protsenti arvestada kogu selle 15 aasta kohta. Vaata igal aasta kohta eraldi, et kui palju oli raha fondis aasta alguses ja kui palju see raha selle aasta jooksul intressi kogus, siis saad iga aasta kohta protsendi teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on LHV L fond ja kasum korralik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, tegin just sarnase avastuse ja ei jõua ära hämmastada.

Keda hämmastada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin II sambaga kohe selle loomisest alates (algul Danske, hiljem viisin LHV-sse üle), seda vist juba 15 aastat siis nüüdseks? Umbes nii.

Vaatan oma pensionifondi väärtust: 33300€, milles sisalduv kasum on 2092€ ehk tootlus 6,7%

Tootlus 6,7% 15 aasta peale!!!!!! Täiesti A J U V A B A! Kas need “investeerijad” on idioodid või mis?
Milline käpard peab olema, et investeerid 15 aastat ja teenid 6,7% ?

Kui ma täna selle raha kätte saaks, ma investeeriks selle lõdva randmega 6% aastas, mitte 6% 15 aasta peale.
Ma ütleks, et 6,7% tootlus 15 aasta peale on isegi omaette “saavutus” – nii vähe ikka annab toota, ausõna.

Aga ma ei saa siiralt aru, et kui sa nii kõva investeerimisguru oled, siis miks sa ise ei investeeri, vaid lased seda pensionifondil teha. Äkki ikka ise ei oska üldse, ainult kisada, kuidas teised on idioodid.
Suurpankade juurde kuuluvad fondid olid aastaid üldse kahjumis – sa arvad, et Swedis ja SEB-s töötavad veel suuremad idioodid?
Mina väidan, et pangad leidsid sinu ja veel kümnete tuhandete sinusuguste näol idioodid, kelle arvelt ise mõnusalt elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 13:21; 19.04 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fondi saab ju ise valida, aga eks see fondi valimine ongi mõnes mõttes loterii, eriti kui ei süvene fondihaldurite tausta. Ma uurisin mitu kuud fondihaldurite ja muude fondiga seotud isikute sotsiaalmeediakontode sõbraliste ja ärisidemeid ja googeldasin muidki asju, enne kui valiku tegin.

Muide, kui sa oled pannud 33 tuhat oma fondi, siis ei pannud kõike seda raha sinna ju 15 aastat tagasi? Järelikult ei saa sa ka seda juurdekasvu protsenti arvestada kogu selle 15 aasta kohta. Vaata igal aasta kohta eraldi, et kui palju oli raha fondis aasta alguses ja kui palju see raha selle aasta jooksul intressi kogus, siis saad iga aasta kohta protsendi teada.

Sellest 33000 on tema pannud ainult 1/3, 2/3 sellest on sinna panustanud siiski riik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 13:21; 19.04 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, tegin just sarnase avastuse ja ei jõua ära hämmastada.

Keda hämmastada?

Igav hakkas?
Foorumis tuleb ka enne kirjutamist hinge tõmmata ja siis kirjutada ning siis hinge tõmmata ja kirjutatu 10 korda ülalt alla ja alt üles läbi lugeda? Enne postitada ei tohi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 12:00; 19.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, tegin just sarnase avastuse ja ei jõua ära hämmastada.

Keda hämmastada?

Igav hakkas?
Foorumis tuleb ka enne kirjutamist hinge tõmmata ja siis kirjutada ning siis hinge tõmmata ja kirjutatu 10 korda ülalt alla ja alt üles läbi lugeda? Enne postitada ei tohi?

just nii ongi, tuleb läbi lugeda, kui on kahtlus, et esimese korraga ei tulnud korrektne tekst. Siin paistab pigem olevat tegu teadmatusega. Ja muidugi ekraani taha ei näe, äkki on teisest rahvusest postitaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ju keelatud fondi vahetada. 15 aastat selline tootlus sobis ja nüüd äkki ärkasid?
Kui oled nii kõva investeerija nagu ise arvad siis miks sa ei ole investeerinud??? Investeerimisspetsialistina peaksid ju teadma, et kõige suurem abiline investeeringute juures on aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. II – milline ülimage tootlus!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.