Esileht Tööelu, raha ja seadused. II pensionisammas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: II pensionisammas

Postitas:
Kägu

Kas on mõistlik II pensionisammas välja võtta või mitte? .. (vanus 50)

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb, mida mõistlikku sa saadud summaga teha plaanid. Kui see aitaks mu majale uue katuse peale või saaksin veetorustiku ja imbsüsteemi uuendatud, siis muidugi võtaksin välja.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks – kas see summa seal on üldse märkimisväärne?

Teiseks oleneb kui vanaks elada plaanid? Kui ikka tervis kehv ja pensionini välja ei vea siis naudi.

Kui plaanid pensioniealisena ka siiski veel elada siis löö kokku oma varad ja sissetulekud, et kas ja kui hästi ära elad. Siis mõtle mida tarka sa oma II samba rahaga teha oskad – kas oskad investeerida, et su tootlikus oleks suurem kui siis saadav pension?

Kui nagu raha palju ja investeeringuid ka siis ilmselt ei küsiks perekoolis, kas võtta.

Kui raha palju pole ja sügeleb, et justkui tahaks võtta siis ilmselt kahjuks miskit tarka peale kulutamisega sa sellega pihta hakata ei oska.

Kui sul III staadiumi vähk ja eluiga pikka pole, aga tahaks veel elu nautida siis ehk tasub võtta. Kui oled terve ja plaanid kaua elada siis mõtle järgi ka kõik variandid kuidas hakkama saada – kui praegu nt elad kaaslasega, aga temaga juhtub midagi ja kaht pensioni siis enam pole. Lastel on ilmselt ka oma elu, eriti kallinevas ühiskonnas, et ei jaksa ka pärast vanemat üleval pidada, sest on oma rahad ära kulutanud.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui võtad raha välja pead arvestama et sellest läheb kohe maha tulumaks riigile.

Pensionisambaga ei saa rikkaks ega jää vaeseks 🙂 Kui ei ole kõrgepalgaline ei näe mina mõtet teise pensionisambasse raha maksta. Kui võtad raha välja ja paigutad kasvõi kolmandasse pensionisambasse oled ilmselt rohkem võitnud kui teise sambasse raha edasi makstes. Kolmanda samba pealt saab igal aastal tulumaksu tagasi. Kui Sul on huvi ja oskusi võid ka investeerimiskonto avada ja proovida aktsiate ja võlakirjadega õnne. Need kes ostsid Enefit Greeni aktsiaid IPOga on igal juhul kasumis ja saavad  ka dividende 🙂

Osa rahast tasub ka  kuldmüntides hoida. Neid saab igal pool maailmas ja igal hetkel realiseerida kui peaks vaja olema.  Räägi inimestega kes saavad teisest pensionisambast lisaraha. Ilmselt ütlevad Sulle, et see pole seda väärt saada pensionile 30EUR kuus juurde.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul III staadiumi vähk ja eluiga pikka pole, aga tahaks veel elu nautida siis ehk tasub võtta.

Aga kui on II staadiumi vähk, mida siis soovitaksid teha?

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul III staadiumi vähk ja eluiga pikka pole, aga tahaks veel elu nautida siis ehk tasub võtta.

Aga kui on II staadiumi vähk, mida siis soovitaksid teha?

Perekooli teemasid.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teiseks oleneb kui vanaks elada plaanid? Kui ikka tervis kehv ja pensionini välja ei vea siis naudi.

Kui plaanid pensioniealisena ka siiski veel elada siis löö kokku oma varad ja sissetulekud, et kas ja kui hästi ära elad. Siis mõtle mida tarka sa oma II samba rahaga teha oskad – kas oskad investeerida, et su tootlikus oleks suurem kui siis saadav pension?

Kui nagu raha palju ja investeeringuid ka siis ilmselt ei küsiks perekoolis, kas võtta.

Kui raha palju pole ja sügeleb, et justkui tahaks võtta siis ilmselt kahjuks miskit tarka peale kulutamisega sa sellega pihta hakata ei oska.

Kui sul III staadiumi vähk ja eluiga pikka pole, aga tahaks veel elu nautida siis ehk tasub võtta. Kui oled terve ja plaanid kaua elada siis mõtle järgi ka kõik variandid kuidas hakkama saada – kui praegu nt elad kaaslasega, aga temaga juhtub midagi ja kaht pensioni siis enam pole. Lastel on ilmselt ka oma elu, eriti kallinevas ühiskonnas, et ei jaksa ka pärast vanemat üleval pidada, sest on oma rahad ära kulutanud.

Kas seda saab tõesti ette teada või lausa ise plaanida, kui kaua ma elan?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sarkasmist üldse aru ei saa?

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne sarjas oli küll

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne sarjas oli küll

Sarjas?

No, aga igasugu taustinfot teadmata on see ju loll küsimus. See sõltub ju sellest palju seal on ja mida osata rahaga teha. Kahtlus on kui inimene tuleb ilma taustinfot andmata lihtsalt perekooli seda küsima siis ta ei ole rahatark ja võtab välja ja kulutabki selle lihtsalt ära – kas see tundub mõistlik? Pigem ei.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No, aga igasugu taustinfot teadmata on see ju loll küsimus. See sõltub ju sellest palju seal on ja mida osata rahaga teha.

Sellisele tulebki otse öelda, et ärgu võtku välja, mitte hakata sarkasmi pritsima. Näed ju, et ei saada pihta.

Sarjas?

Üliarukas kommenteerija ei saanud pihta, et autocorrect astus mängu, hmm…

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisele tulebki otse öelda, et ärgu võtku välja

Täpsustavaid küsimusi on esitatud kui ka suht otseselt öeldud, et selle info põhjal ei soovitata välja võtta (kui siis teada juhul kui pensioni eani ei jõuta).

Positiivne on see, et kui II samba rahaga ei oska midagi peale hakata ja välja ei võeta, kuid pensioeani ei elata siis II sammas pärandub edasi. Ei lähe “raisku”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles postituses see küll sarkasm ei olnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole mõistlik. Kui sul on lapsed, siis räägi nendega. Neile oleks palju odavam sind praegu mingi rahahädaga aidata, kui et sind terve pensionipõlv ülal pidada.

II pensionisammas on ainus säästmis- või investeerimisvõimalus, millele riik topelt juurde lisab. See on tasuta raha. Lisaks sellele hakkab aktsiafondidesse investeerimisel mängima liitintress, mis kasvatab ka väikese summa pika ajahorisondi jooksul väga, väga suureks. Nende kahe mõju koostoimel saab öelda, et II sammas on rahamaailmas ainulaadne ja kõige targem viis raha koguda ja investeerida.

Kõik loodavad enne pensioni ära surra, aga statistiliselt peaks valmistuma ka selleks, et elad ilusti vähemalt 80ndatesse. Kui sinu lapsed peavad (oma elu, oma laste kasvatamise kõrvalt) sind kümneid aastaid järjest toetama sadade eurodega kuus, siis tekitab see paksu verd ja kibestumist. See tähendab reaalselt, et nad ei saa teha maja remonti, ei saa saata lapsi trennidesse, ei saa saata last välismaale ülikooli, ei saa ise reisida, ei saa iseenda töökoormust vähendada kui tervis jupsib jne. Kui sul lapsi pole, siis seda enam sul ei ole mingit varuvarianti kui ainult ise töötada ja oma pensioni väga tõsiselt suhtuda.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

II pensionisammas on ainus säästmis- või investeerimisvõimalus, millele riik topelt juurde lisab. See on tasuta raha. Lisaks sellele hakkab aktsiafondidesse investeerimisel mängima liitintress, mis kasvatab ka väikese summa pika ajahorisondi jooksul väga, väga suureks. Nende kahe mõju koostoimel saab öelda, et II sammas on rahamaailmas ainulaadne ja kõige targem viis raha koguda ja investeerida.

Sisuliselt on jutt õige. Ainuke probleem on selles, et sinna sambasse investeeritavad summad on imeväikesed (vähemalt 90 %-l investeerijatest). Loota, et 20 aastat 20 euro kaupa investeerides annab pensionipõlves sama pika perioodi jooksul sadu eurosid pensionilisa, on natuke naiivne. Lisa küll ja surma korral saavad selle pärijad, aga palmi alla enamasti selle rahaga ei lenda.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole mõistlik. Kui sul on lapsed, siis räägi nendega. Neile oleks palju odavam sind praegu mingi rahahädaga aidata, kui et sind terve pensionipõlv ülal pidada.

peaks rääkima oma 10-15 aastaste lastega või? 😀

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

“II pensionisammas on ainus säästmis- või investeerimisvõimalus, millele riik topelt juurde lisab. See on tasuta raha.”

Tasuta raha ja riik ei käi kokku. Ükskõik kui väike ka see esimene sammas on, siis alati jääb ta olema, ta ei saa iialgi suur olema, kuid on olemas. ii SAMBAGA LIITUNUD SAAVAD JU i SAMABAST VÄHEM RAHA, SELLEST LÄHEB JU 4% ii SAMBASSE. vÕI KEEGI PÄRISELT arvab, et riik annab midagi juurde? Mille arvelt?

Püha lihtsameelsus.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuta raha ja riik ei käi kokku. Ükskõik kui väike ka see esimene sammas on, siis alati jääb ta olema, ta ei saa iialgi suur olema, kuid on olemas. ii SAMBAGA LIITUNUD SAAVAD JU i SAMABAST VÄHEM RAHA, SELLEST LÄHEB JU 4% ii SAMBASSE. vÕI KEEGI PÄRISELT arvab, et riik annab midagi juurde? Mille arvelt? Püha lihtsameelsus.

Väike selgitus neile, kes ei ole lihtsameelsed. Riik annab selle raha selles mõttes, et see saab olema seotud konkreetse inimesega. Kui see inimene nüüd sureb enne kui see raha sambast otsa saab, saavad selle pärijad. Kui see raha jääks esimesse sambasse, siis inimese surma korral (isegi enne pensioniiga) ei saaks pärijad sellest midagi. Pluss on esimese samba korral muidugi see, et seda makstakse surmani. Seega (lihtsustatult) võidavad need kes elavad keskmisest kauem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui see II sammas on miinustes, siis pärivad mida? Lisaks sellele, need kes oma teise samba väljavõtavad-ära kulutavad loe laristavad siis pensionieas on käsi väljas ja ootavad riigilt toetust. Miks peavad teised selle laristamise ühisest kassast “kinnitaguma” selleks, et inimene nälga ei jääks.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik annab selle raha selles mõttes, et see saab olema seotud konkreetse inimesega. Kui see inimene nüüd sureb enne kui see raha sambast otsa saab, saavad selle pärijad.

Näiteks mina ei ole tingimata huvitatud sellest, mida mu lapsed minult pärivad. Mina tahan enda teenitud raha ise kasutada ja sellisel juhul on II samba teemad väga aktuaalsed. Mul on 3 last ja 3 korterit (igaüks pärib ühe korteri) ja kõik minu muud vahendid – säästud kontol, investeerimiskuld ja II sammas – on minu omad ja ma pole huvitatud nende pärandamisest. Nii on II samba pärimsjutud minu jaoks tähtsusetud ja jääb ikkagi küsimus – võtta välja või mitte.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riik annab selle raha selles mõttes, et see saab olema seotud konkreetse inimesega. Kui see inimene nüüd sureb enne kui see raha sambast otsa saab, saavad selle pärijad.

Näiteks mina ei ole tingimata huvitatud sellest, mida mu lapsed minult pärivad. Mina tahan enda teenitud raha ise kasutada ja sellisel juhul on II samba teemad väga aktuaalsed. Mul on 3 last ja 3 korterit (igaüks pärib ühe korteri) ja kõik minu muud vahendid – säästud kontol, investeerimiskuld ja II sammas – on minu omad ja ma pole huvitatud nende pärandamisest. Nii on II samba pärimsjutud minu jaoks tähtsusetud ja jääb ikkagi küsimus – võtta välja või mitte.

Küsimus ei ole ju ainult selles, kas võtta välja või mitte, vaid mida selle väljavõetava summaga teha oskad, milleks seda vaja on ja kuidas pensioniiga muude viisidega kindlustatud.

Inimene, kel on justkui kolm korterit, investeerimiskuld ei peaks perekoolist ammutama teadmist, kas võtta välja või mida teha. Nagu öeldud – välja tasub võtta kui pensioniiga on muud viisi kindlustatud ning väljavõetav summa osatakse paigutada paremini kui II sammas. Raha välja võtmiseks, sest saab ja kõik seda teevad, pole mõistlik. Eriti juhul kui see niisama jooksvateks kuludeks kulub ja otseselt seda raha pole vaja.

Kui nt jääb Sul katuse remondist just II sambas olev summa puudu siis ehk tasub jah välja võtta, sest tulevikus kui tekib vajadust pensionilisa saada saadki üüritulust/maha müüa.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kui see II sammas on miinustes, siis pärivad mida? Lisaks sellele, need kes oma teise samba väljavõtavad-ära kulutavad loe laristavad siis pensionieas on käsi väljas ja ootavad riigilt toetust. Miks peavad teised selle laristamise ühisest kassast “kinnitaguma” selleks, et inimene nälga ei jääks.

Kuidas saab see sammas olla miinuses? Mis mõttes? Et inimene on võlgu? Arusaamatu küsimus.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval see väljamakse üldse toimub? Nüüd septembris peaks vist tehtama.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus ei ole ju ainult selles, kas võtta välja või mitte, vaid mida selle väljavõetava summaga teha oskad, milleks seda vaja on ja kuidas pensioniiga muude viisidega kindlustatud.

Inimene, kel on justkui kolm korterit, investeerimiskuld ei peaks perekoolist ammutama teadmist, kas võtta välja või mida teha. Nagu öeldud – välja tasub võtta kui pensioniiga on muud viisi kindlustatud ning väljavõetav summa osatakse paigutada paremini kui II sammas. Raha välja võtmiseks, sest saab ja kõik seda teevad, pole mõistlik. Eriti juhul kui see niisama jooksvateks kuludeks kulub ja otseselt seda raha pole vaja.

Kui nt jääb Sul katuse remondist just II sambas olev summa puudu siis ehk tasub jah välja võtta, sest tulevikus kui tekib vajadust pensionilisa saada saadki üüritulust/maha müüa.

Ah ole nüüd, kõvad kinnisvaraomanikud ja investeerimisgurud on kõik ainult perekoolis, reaalsuses elatakse ikka palgapäevast – palgapäevani.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsustasin vàlja vôtta ja vôlad àra maksta. Ootan huviga homset, et kas laekub. Pàrast hingan kergemalt, kuigi eks ikka peab môtlema siis rohkem III sambasse panustamisse, kui praegu.  Saan vôlavabalt hingata – see on hindamatu minu jaoks ja ei oleks olnud muidu vôimalik. Olid vàga tumedad ja rasked ajad, lollid otsused minu jaoks môned aastad tagasi.

Aga noh, kui peretoetust hakatakse maksma ka üle 18-a laste olemasolul, siis elu puha lill (sarkasm minu poolt!)

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, septembris.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilma võlata on tõesti hea elada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu see enam nii ei ole, kui ikka inflatsioon on 25 protsenti, siis võlg läheb aina väiksemaks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälgides neid sambateemasid sotsiaalmeedias tundub mulle, et suur osa inimestest ei saa sellest üldse aru. Käib üks lõputu soigumine kuidas raha seal sambas põleb. Pidevalt võrreldakse seda vene-aegse kindlustusega jne.. Seda, et omalt poolt makstakse sinna iga kuu olematu summa, unustatakse loomulikult ära. Enamus virisejaid oleks justkui kümneid tuhandeid sinna sambasse pannud, millest nüüd siis peale “raha põlemist” on järgi jäänud närused tuhanded.  Selle “sööb” neil loomulikult ära inflatsioon.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu see enam nii ei ole, kui ikka inflatsioon on 25 protsenti, siis võlg läheb aina väiksemaks.

Euriborid ja asjad tagasimaksutaksi ei tõsta?

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. II pensionisammas