Esileht Tööelu, raha ja seadused. II samba riigipoolne kompensatsioon

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )

Teema: II samba riigipoolne kompensatsioon

Postitas:
Kägu

Tere! Pensionirahad eelduslikult kõik välja makstud. Teatavasti riigipoolsed maksed sambasse peatati ja kompenseeritakse nüüd tulevastel aastatel. Neile, kes sambast lahkusid, lubati riigieelarvest kompenseerida kohe. Maksed tehti nii kiiresti, kas tõesti on võimalik võtta kokku kõik augusti laekumised (ka 31.08 tehtud maksed), 1.09 tehingud börsile suunata ja juba 02.09 vâlja maksta või riigipoolne kompensatsioon on alles tulemas? Kust saab näha tagantjärgi, et see kompensatsioon tôesti välja on makstud? Pensionikeskusest kahjuks seda infot leida ei suutnud.
Jah, kindlasti tasub sealt uurida ja teengi seda aga äkki keegi teab siit ka!

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jäi natuke puudu?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha, ei, kõik on kenasti investeerimiskontol, aga puhas huvi kas ja kuidas riik ennast nii kiiresti liigutada suudab. Ülevaadete nägemine oma rahaasjadest on elementaarne. Lihtsalt isiklikult minu viimane makse sambasse läks täpselt 31.08.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”font-family: Roboto, Arial, sans-serif; word-spacing: 1px;”>Riigi poolt ajutiselt peatatud maksete tegemise kompenseerimine nendele, kes esitasid raha väljavõtmise avalduse, teostatakse pärast pensioni väljamakset septembris eraldi väljamaksena.</span>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks ka soov teada kus seda vaadata saab mis suurus järku võib jääda too summa

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 14 kuu endapoolsed sissemaksed korrutada 2-ga miinus tulumaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jäi natuke puudu?

Jah. Lootsin laekuva raha eest saada neljajalgse hobuse, aga sain hoopiski ilma udarata lehma.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jäi natuke puudu?

Jah. Lootsin laekuva raha eest saada neljajalgse hobuse, aga sain hoopiski ilma udarata lehma.

Hullult vaimukas!

Vaatasin uudistes neid inimesi ja ei suutnud uskuda, et milleks oli vaja raha välja võtta, kui polnud plaanigi, mida sellega teha? Lihtsalt, et istun peale, hea soe tunne?

üritasin reedel panka helistada – LOO-TU-SE-TU!
5 x 20 minutit kuulasin muusikat ja hoiatust, et ühenduse saamine võtab tavapärasest rohkem aega.
Viis korda katkestas SEB mu ootamise ja sain jälle algusest peale juhiseid ja klaverikontserti kuulata.
100 minutit raisatud aega nende mulonkohesedarahavajaaa! tüüpide pärast.
Isegi juturobot oli umbes!

Lõpuks sain väga väsinud häälega teenindaja jutule. KUI rõõmsaks ta hääl muutus kui kuulis, et mu probleem oli hoooopis midagi muud kui sambateema!

Uskumatu kaader ikka!

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülevaadete nägemine oma rahaasjadest on elementaarne.

See ei ole (veel) sinu raha, see on riigipoolne osa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke,kes veel pole saanud pensioniraha? Avalduse esitasin 30.03

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke,kes veel pole saanud pensioniraha? Avalduse esitasin 30.03

Ei ole ainuke, täna on alles 5. september. Maksed tehakse septembri jooksul. Millal sina oma avalduse esitasid, pole oluline.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 14 kuu endapoolsed sissemaksed korrutada 2-ga miinus tulumaks.

No ja aga kus ma tean palju need enda poolsed sisse maksed on…

Riik viimane aasta jagu maksnud mulle väikse lapse osa mingi 50 kuus kas see loeb ka või

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase 14 kuu endapoolsed sissemaksed korrutada 2-ga miinus tulumaks.

No ja aga kus ma tean palju need enda poolsed sisse maksed on…

Riik viimane aasta jagu maksnud mulle väikse lapse osa mingi 50 kuus kas see loeb ka või

Kompenseeritakse vaid neile, kes vahepealsetel kuudel maksid oma palgast 2% ja riik 0%, vanemapalga saajatel pole õigust mingiks kompensatsiooniks https://www.rahandusministeerium.ee/et/ii-samba-maksete-ajutine-peatamine, sest neile jätkas riik maksmist ka 1. juulist 2020.  Kusjuures lingi leiab ka pensionikeskuse lehelt!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke,kes veel pole saanud pensioniraha? Avalduse esitasin 30.03

Ei ole ainuke, täna on alles 5. september. Maksed tehakse septembri jooksul. Millal sina oma avalduse esitasid, pole oluline.

Juba eile oli ju kõigis uudistes, et KÕIGILE avalduse esitanutele on kogu raha esimese kahe päevaga välja makstud. (Peale selle riigipoolse peatatud lisa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke,kes veel pole saanud pensioniraha? Avalduse esitasin 30.03

Kui su konto ei oleks blokeeritud ja ei loodaksväljamakset mõne pereliikme kontole, oleks sa ka juba praegu poest ostmas! Väljamaksmata on vaid neile, kelle arvelduskontoga oli probleeme. Uudiseid nagu üldse ei loe?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke,kes veel pole saanud pensioniraha? Avalduse esitasin 30.03

Kui su konto ei oleks blokeeritud ja ei loodaksväljamakset mõne pereliikme kontole, oleks sa ka juba praegu poest ostmas! Väljamaksmata on vaid neile, kelle arvelduskontoga oli probleeme. Uudiseid nagu üldse ei loe?

Konto ei ole blokeeritud ja probleeme pole :))) ootan oma pensioniraha, et kõrvale panna ja kasutada järg isel aastal uue kodu sisustuse ostmiseks.

Huvitav, miks siis mina pole saanud, ei peatanud vahepeal sissemakseid ja olen peale emapalga lõppemist juba kaks aastat tööl.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõvad pensioniraha investeerijad siin koos jah. Ainuke koht, kust oskavad infot küsida, on Perekooli foorum.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõvad pensioniraha investeerijad siin koos jah. Ainuke koht, kust oskavad infot küsida, on Perekooli foorum.

Kuna Perekoolis liigub igasuguseid inimesi, siis on siit just mõistlik lisaks küsida. Igasuguste suvaliste vastuste vahele on siin vägagi arukaid vastuseid ka oma ala spetsialistidelt, kes omal vabal ajal ja tahtel vastates ei ole kammitsetud asutuse üldise poliitikaga ja saavad seega ausalt ja otsekoheselt oma nägemuse välja käia.

Minul pole hetkel aega pensioniraha investeerimisega tegeleda ja seega pole ma avaldust esitanud ja see raha istub endiselt sambas edasi. Kas ma kunagi avalduse esitan, ei oska hetkel isegi öelda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maksed kompenseeritakse aga tootlust ei kompenseerita

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli täna 40€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli täna 40€

Kas ise arvutasid sama summa? Pidigi selline olema? Üks vist sai vapsje 20x väiksema summa kui pidi saama ????‍♀️

Kas seda sai arvutada nii, et vaatad emtast palju sa pensionsambasse makseid kokku tegi, (näiteks 800) ja korrutad selle kahega(näiteks 800×2) on 1600 ja -TM? Siis peaks vist see summa tulema vms.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli täna 17€, ja pensionikeskuselt, see siis see mis pidi riigipoolt tulema??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka aru, mis nali see on. Kanti üle 61€, tegelikkuses igakuised maksed olid 2% ulatuses 80€. Kas keegi saab aru, mis laekumistega tegemist täna oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli täna 17€, ja pensionikeskuselt, see siis see mis pidi riigipoolt tulema??

Arvuta endal ise summa välja ja näed kas pidi see summa tulema. Vaatad maksu ja tolliametist. Logid sisse, enda nimi, registrid ja päringud, kogumispensioni andmed, paned perioodi juuli(08) 2020 kuni august(08) 2021. Vaatad lõpust selle summa, korrutad kahega ja lahutad TM maha, kas siis tuleb umbes sama summa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

millist makset ma vaatama pean
<table class=”data” style=”margin: 1em 0px 0px; border-collapse: collapse; border-spacing: 0px; border: 1px solid #e3e1d4; width: 1120px; color: #5d6071; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 14px;”>
<tbody style=”box-sizing: border-box;”>
<tr class=”” style=”box-sizing: border-box;”>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Tasumisele kuuluv makse</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Tasutud makse</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Pensioniregistri pidajale üle kantud makse</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Tasumisele kuuluv sotsiaalmaksu osa</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Tasutud sotsiaalmaksu osa</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Pensioniregistri pidajale üle kantud sotsiaalmaksu osa</b></th>
<th style=”box-sizing: border-box; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; color: #4e4e4e; font-size: 11px; padding: 3px 8px; vertical-align: top; text-align: left; border: 1px solid #f6f5ed; background: #f0eee3;” colspan=”1″ rowspan=”1″><b style=”box-sizing: border-box;”>Ülekantud kokku</b></th>
</tr>
</tbody>
</table>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tuli täna 17€, ja pensionikeskuselt, see siis see mis pidi riigipoolt tulema??

Arvuta endal ise summa välja ja näed kas pidi see summa tulema. Vaatad maksu ja tolliametist. Logid sisse, enda nimi, registrid ja päringud, kogumispensioni andmed, paned perioodi juuli(08) 2020 kuni august(08) 2021. Vaatad lõpust selle summa, korrutad kahega ja lahutad TM maha, kas siis tuleb umbes sama summa?

MILLIST MAKSET VAATAN?

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Tasumisele kuuluv makse</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Tasutud makse</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Pensioniregistri pidajale üle kantud makse</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Tasumisele kuuluv sotsiaalmaksu osa</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Tasutud sotsiaalmaksu osa</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Pensioniregistri pidajale üle kantud sotsiaalmaksu osa</b>

<b style=”box-sizing: border-box; color: #4e4e4e; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 11px;”>Ülekantud kokku</b>

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et tegemist siiski ei ole antud kompensatsiooniga. Oma andmete kontrollimisel emtast peaks kompensatsioon kordades suurem olema.
Elame küll digiriigis, aga no ei saa kontrollida, mis makseid ja mille eest riik sulle teeb. Absurd.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka mulle laekus täna kummaline väike summa selgitusega “täiendav laekumine”. Üsna raske on aru saada, mis laekumine see on.
Riigipoolsest kompensatsioonist olen mina nii aru saanud – kui palk on nt 1500 eurot (bruto), siis 2% ehk 30 eurot on see osa, mida ise II sambasse maksid. Riik oleks pidanud lisama 60 eurot ehk 4%. Nüüd peaks komp olema 14 kuu eest, mis vahepeal maksmata oli ehk siis 840 eurot, millest läheb maha tulumaks. Või ma olen millestki täiesti valesti aru saanud..

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti õigesti oled aru saanud ja selline kirjeldus koos näitega on ka emta lehel. Pensionikeskus vist ise tahab rohkem tööd teha, et saaks nüüd vastata inimeste küsimustele, et mis laekumisega tegemist. Ajuvaba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 90 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. II samba riigipoolne kompensatsioon