Esileht Ilu ja tervis II tüübi diabeet ja paastumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: II tüübi diabeet ja paastumine

Postitas:
Kägu

Sattusin vaatama ühte videot, kus dr Jason Fung räägib paastumisest: “The perfect treatment for diabetes and weight loss”. Ma olen tegelikult varem ka kuulnud mingeid teooriaid paastumisega II tüübi diabeedi ravimisest või leevendamisest. Aga kuidas see reaalses elus toimib? Kas II tüübi diabeetikud üldse tohivad pikki perioodi söömata olla? Ütleme, et 18 tundi või 16 tundi söömata? On kellelgi kogemust sellega?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks ei võiks? Mis siis juhtub? Aga paastumises pole midagi jätkusuutlikku, kaalu langetamises küll. Minu emal avastati väga kõrge veresuhkru näit. Võttis hirmuga väga kiiresti üle 10 kg alla ja veresuhkur läks normi. Kõigub küll piiri peal ja magusat võib vähe süüa, aga saab hakkama ilma ravimiteta ja seda juba 20 aastat.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks ei võiks? Mis siis juhtub?

Paljud diabeetikud võtavad näiteks ravimeid, millega võib isegi paastu pidamata hüpoglükeemiasse sattuda.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selgelt lahti selgitatult: kui inimesel on madal veresuhkur, ei tohi ta mingil juhul paastuda, e. söögikordasid vahele jätta, tervisele(eluohtlik) Kõige tähtsam diabeetiku elus on järgida norme. Palju sinu veresuhkru näit näitab enne- ja peale söömist. Kõige tähtsam on jälgida enesetunnet, kuidas tunned end tühja kõhuga, kui oled närviline, tunned nälga, siis tuleb ka süüa, veresuhkur ei tohi langeda alla normi-eluohtlik!

Lühidalt, normaalse veresuhkru normi näit jääb tervel inimesel ilma söömata 3.5-5.5mmoli. Ja peale sööki 7mmoli. Kui need näidud kõiguvad tugevalt alla või ülespoole, siis on juba selge et oled juba lähenenud diabeetikule ja reguleerid vastavalt toitumisele, ravimitega või raskemal korral süstidega.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mul oli rasedusaegne diabeet, siis võis tõesti tunduda nagu paast mõjuks. Kui ei söönud siis veresuhkur püsis normis. Aga mis sest niimoodi kasu on. Ma muidugi püüdsin mitte paastuda rasedana, aga nii kui sõin siis veresuhkur tõusis. Söömatus mõjus näiliselt hästi.
Nüüd kui ma rase pole, siis on mul siiski ilmselt risk jääda taas suhkruhaiheks, kui kaal tõuseb.
Palju sa kaalud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud diabeetikud võtavad näiteks ravimeid, millega võib isegi paastu pidamata hüpoglükeemiasse sattuda.

Ei saa rääkida diabeetikutest üldiselt. I ja II tüübi diabeedil on kolosaalne vahe.

Teemaalgatus on II tüübi diabeedist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa rääkida diabeetikutest üldiselt. I ja II tüübi diabeedil on kolossaalne vahe.

Teemaalgatus on II tüübi diabeedist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen II tüüpi diabeetik, lisaks suukaudsetele ravimitele süstin ka insuliini. Mul pole iialgi ühtegi hüpot olnud. Viimased pool aastat olen teinud nö. intervalltoitumist ehk 12-16 tundi paastu päevas. Pikim paastuperiood oli 20 tundi. Veresuhkrud on paremini kontrolli all, aga kaalule pole selline toitumine mõju avaldanud.

0
0
Please wait...

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ilu ja tervis II tüübi diabeet ja paastumine