Esileht Koolilaps Iiveldus hommikul

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Iiveldus hommikul

Postitas:
Kägu

Lapsel tekib iiveldus enne kooli minekut, põhjust ei oska välja tuua. Varem sellist probleemi ei ole esinenud. Probleem kaob kohe, kui kooli jõuab. Raske on just hommik peale ärkamist ja teadmist, et on vaja kodust välja minna.
Mida teha, kuidas last aidata?
Süüa samuti ei suuda hommikuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt sama murega on siin juba mitu postitust olnud, ka terviseteemas. Lapsel on nii suur vastumeelsus vara tõusta millegi vastumeelse tegemiseks, et ajab lausa südame pahaks. Puhkepäevadel iivelduse probleemi pole. Kui süüa ei suuda, siis sundida ei saa, võtku midagi söödavat näksimiseks kooli kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahel on see ka ärevusest. Inimene suudab end oma ärevusega oksele ka ajada. Võib püüda mõelda rahustavaid mõtteid, korrata nt mantrat: Kõik saab korda vms, kuulata mõnd head muusikapala enne minekut. Vahel on koolis mingi keeruline hirmutav olukord, mida peaks lahendama, mingi õppeaine hirmutab, mingi klassikaaslasega või õpetajaga suhted korrast ära või keegi kiusab vms. Siis peaks lapsega ja ehk ka kooli tugisüsteemidega ning klassijuhatajaga suhtlema, ehk saab mingi ümarlaua teha või kuidagi muud moodi seda muret leevendada. Muidugi võib süda olla paha ka kasvuspurdist ja söömata olekust, võib proovida kas või mahla juua, kui kohe süüa ei suuda, aga kui väga palju iiveldab, siis vahel peab natuke ootama, sest kõik sisestatud vedelik ja söök tuleb muidu tagasi välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ärevushäire millega tuleb tegeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda kogemusest oskan samuti öelda, et tegemist on (kooli)stressiga. Aitab psühholoog, lapsel stressi vähendamine. Seda, kuidas stressi vähendada sõltub juba lapsest. Lapsevanemana, aga palun ära sunni teda sööma vms. Endal polnud küll iiveldust, aga lihtsalt väga halb olla, mistõttu ei suutnud mingi ajaperiood tihti õigeks ajaks kooli jõuda. Õnneks vanemad olid mõistlikud ja ei sundinud ka iga hinna eest takka. Endal läks lihtsalt peale paari kuud mööda, ju oli keskkonnavahetusega seotud vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iiveldus on mu teine nimi, terve elu ärkan iiveldusega, hambaid pesta on vastik, süda läheb pahaks, süüa ei taha. Söön alles kell 10. Ei olene sellest, kas tööl on raske või kerge päev.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Iiveldus hommikul