Esileht Kodunurk IKEA köögi planeerimine, nõustamine ja ost

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: IKEA köögi planeerimine, nõustamine ja ost

Postitas:

Kes on selle tee läbi käinud jagage kogemusi.
Kas kasutasite seda planeerimisprogrammi, kujundasite ise valmis ja tegite selle järgi ostu? Või suhtlesite ja kasutasite ka teenindaja abi? Kas läks midagi ka valesti? Kas võtsite ka kogu muu köögitehnika ikeast, mõned (nt integreeritav osa) või üldse mitte?

Olen selle planeerimisprogrammiga “mänginud”, kuid samas tahaks ikka, et asjatundja oma pilguga üle vaataks. Näiteks ei suuda ma seal programmis ühtegi meeldivat saart komplekteerida. Lisaks mõtlen, et kui abi küsida, kas Tallinna IKEAs on see köögimeeskonna osa juba nii sisse elanud ja välja koolitatud, et nende abile saab loota? Või oleks kindlam Riia/Helsingi IKEAsse juba minna. Samas kohapealt ei tahaks esimese korraga justkui kohe ära ka osta kööki vaid natuke veel järgi mõelda?

Lisaks olen vaatanud IKEA köögi videosid ja tekkis küsimus, et kuidas põrandakappide ja tasapinnaga on. Et kui valin näiteks kaks 60cm kappi kõrvuti siis tasapinna saan ikka 120cm, mitte 60+60, et igale kapile jääb vahe nagu nõukaagsetel kappidel oli?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 22:06; 05.03 08:25; 07.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Ikea programmiga köögi valmis ja siis läksin ja tellisin ühest Eesti mööblipoest. Tuli tükkmaad odavam ja parem.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 22:24; 14.03 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Ikea programmiga köögi valmis ja siis läksin ja tellisin ühest Eesti mööblipoest. Tuli tükkmaad odavam ja parem.

Millisest poest tellisid?????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Ikea programmiga köögi valmis ja siis läksin ja tellisin ühest Eesti mööblipoest. Tuli tükkmaad odavam ja parem.

Mõtlesin samale asjale, et tasuks päringud saata, et võimalik, et ikea ei tulegi palju soodsam kui üldse – ainus miinus on ilmselt see, et kööki ei saa kohe kätte.
Ma ise natuke pelgan IKEA tehnikat, samas integreeritavat teise firma tehnikat ikea kööki paigutada tundub jälle koht, kus saab mõnusalt “mööda panna” ja vigu sisse teha. Samas kui võtta eraldiseisev ahi+pliit ja külmkapp siis ainus integreetitav ehk jääks nõudepesumasin ja võibolla mikrolaineahi

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 22:06; 05.03 08:25; 07.03 17:35;
To report this post you need to login first.

Ma ise natuke pelgan IKEA tehnikat, samas integreeritavat teise firma tehnikat ikea kööki paigutada tundub jälle koht, kus saab mõnusalt “mööda panna” ja vigu sisse teha. Samas kui võtta eraldiseisev ahi+pliit ja külmkapp siis ainus integreetitav ehk jääks nõudepesumasin ja võibolla mikrolaineahi

mida seal peljata? Ega Ikea ise tehnikat ei tooda, lihtsalt partnertootjate teatud mudelitele on tehases “Ikea” peale kirjutatud tavapärase logo asemel. Kunagi oli neil ainult Whirlpooli tehnika, nüüd vist mõne teise firma oma ka. Tehnika mõõdud ja kvaliteet täpselt nagu tavapoest ostes.
Kui Ikeast just kõige odavamat kappi ei osta, siis on kvaliteet ikka üsna hea. Ei usu, et siinsed odavad pakkujad paremat teevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just hiljaaegu sai Ikeast köögimööbel tellitud ja eile toodi ka juba see meile kenasti koju kätte. Tegin niiöelda kondikava ise köögiplaneerimisprogrammis valmis ja läksime siis Tallinnasse kohapeale kööke vaatama. Kohapeal tegin veel väikesed muudatused kohe ise seal arvuti taga ära nt valisin siiski teised käepidemed ja ka teist värvi uksed kappidele. Kõige lõpuks vaatab seal ikka kogu sinu enda kavandatud köögi läbi veel sealne planeerija, kes oli väga professionaalne, ning kes andis ka veel paar head soovitust kujundamise juures ja lõpuks saigi kõik tema abiga ära tellitud. Tehnika võtsime ka Ikeast, pliidi, ahju ja nõudepesumasina. Praegu kasutab Ikea Elektroluxi tehnikat ning annab tehnikale ju lausa 5.a garantiid. Köögitasapinda me Ikeast ei võtnud, kuna tahame, et see oleks kõik täies pikkuses ühes tükis ja meil 3 m töötasapinda tarvis ja seda Ikeal pole. Töötasapinna tellime kohaliku tootja käest.
Täna hakkame kappe kokku monteerima ja eks siis saame näha, kui hästi kõik sujub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Ikeast saab kokkupanija ka tellida? Kappe lihtne kokku panna, nagu lego, aga kardan just neid integreeritava tehnika uksi ja töötasapinna ning taustapinna paigaldust. Kappide seina saamisega ma ka üksi kuidagi hakkama ei saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Ikeast saab kokkupanija ka tellida? Kappe lihtne kokku panna, nagu lego, aga kardan just neid integreeritava tehnika uksi ja töötasapinna ning taustapinna paigaldust. Kappide seina saamisega ma ka üksi kuidagi hakkama ei saaks.

Saab küll, kuid võimalik, et mingi muust firmast töömees/töömehed tuleb soodsam võtta https://www.ikea.ee/et/customerservice/about_services
Kuid eks see olene asukohast ka, nt Tallinnast Tartusse tellida mööbel ja kokku panija läheb kulukamaks kui Tallinnas.

Aga ma ise hakkasin planeerimisprogrammist vist rohkem jagama ka katsetamise käigus, erinevad vaheliistud, kattepaneelid, soklikatted jne. Et tasapinna plaat tuleb ikka ühes tükis ja kuna kapid on standardmõõtmetega, et siis ilmselt ongi neil kõik need jupid laos olemas nt 20+60, 60+60 jne mõõdud, mitte keegi laos ei lõika mõõtu või ei pea ootama. Samas tundubki nii ulme, et kapi ustel annab käelisust valida ja kapipidemete asukohti, et ilmselt siis ongi (mitte Tallinnas, tean, et seal tellimisel) kõiki variante lihtsalt nii palju olemas, et võetaksegi laost, mis vaja.

Saare tegemisega sain programmis enamvähem hakkama st leidsingi, et kappidele saab lisada kattepaneelid, mis saareks muudab, aga ei leia võimalust teha köögisaart nö ülemineva tasapinna osaga kuhu toolid alla mahuks?

Tehnika kohta ehk isegi on jah loogiline – ma isegi ei mõelnud või eeldasin, et on lihtsalt samas klassis kõige soodsamate ja mittetuntud nimedega. Ilmselt eks garantiiga tekib ehk kõige rohkem probleeme, et näiteks samsungil viid lihtsalt probleemi korral volitatud töökotta siis IKEA asjade puhul see keerulisem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 22:06; 05.03 08:25; 07.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käsisn peale IKEA veel kaks kohalikku pakkujat läbi ja peaks ütlema, et ajaraisk. Olid ka veel sellised pakkujad, kes ei liigitu disainköökide pakkujate hulka. Mõlema puhul tuli pakkumine rohkem kui kaks korda kõrgem kui Ikeal.
Ikea puhul on muidugi täiesti kirves nende kappide monteerimine. Kui kogu köök koos tehnikaga läheb kuskil 3000 maksma, siis ainult monteerimise eest küsitakse 600-700 euri juurde (see on protsent ostusummast). Ülemõistuse kallis on see kohalik tööjõud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Ikea programmiga köögi valmis ja siis läksin ja tellisin ühest Eesti mööblipoest. Tuli tükkmaad odavam ja parem.

Millisest poest tellisid?????

Anankest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 22:24; 14.03 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just üks vaagis ikeat. Uuris ja üldiselt need, kes olid ostnud polnud paljud rahule jäänud. Ja varsti igal teisel ikea köök. Saksa köök oli see mille naaber lõpuks valis. Küll pigem kallim ots aga vähemalt omanäoline ja kvaliteetne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just üks vaagis ikeat. Uuris ja üldiselt need, kes olid ostnud polnud paljud rahule jäänud. Ja varsti igal teisel ikea köök. Saksa köök oli see mille naaber lõpuks valis. Küll pigem kallim ots aga vähemalt omanäoline ja kvaliteetne.

IKEA köökidel on nii palju erinevaid uksepaneele. Mina tahtsin must-valget kööki ja ausalt öeldes ma tahaks näha, kes tuleb tuppa ja ütleb pealevaatamise järgi, et vot see on IKEA köök 😀
Mustad ja valged kapiuksed on igal pool ühesugused, AGA sama köök tuli igalt poolt Eestist võetud pakkumistes vähemalt 1000 eurot kallim kui IKEAst tellides.

Ja muidu see, et varsti on igal teisel samasugune, tundub olevat mingi nõukaajal üles kasvanud inimeste hirm. Mina elasin nõukaajas nii lühidalt, et mul ei ole probleemi sellega, kui ongi teistel kodus sama tootja mööbel. Inimesed paigutavad asju erinevalt, soetavad mingeid detaile mujalt, paljud miksivad IKEAt taaskasutusmööbliga (ka ma ise), nii et identseid kodusid nagunii ei kujune. Ei tasu nii paaniliselt karta seda “varsti on igal teisel”. Kui ka ongi, siis mis siis?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja muidu see, et varsti on igal teisel samasugune, tundub olevat mingi nõukaajal üles kasvanud inimeste hirm. Mina elasin nõukaajas nii lühidalt, et mul ei ole probleemi sellega, kui ongi teistel kodus sama tootja mööbel. Inimesed paigutavad asju erinevalt, soetavad mingeid detaile mujalt, paljud miksivad IKEAt taaskasutusmööbliga (ka ma ise), nii et identseid kodusid nagunii ei kujune. Ei tasu nii paaniliselt karta seda “varsti on igal teisel”. Kui ka ongi, siis mis siis?

Nagu mu naaber, kes oma ridaelamuboksi eest enelad üles kiskus põhjendusega, et “talle meeldib erinev olla”. Kohe saad aru, et inimene on tegelikult kohe erakordselt kindlalt halli massi sees. (Eriti kui arvestada, mida see naaber asemele istutas – elupuud, mida juba on külas ilma liialduseta igal teisel majal.)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikea kasuks räägib hea kappide ja sahtlišiinide kvaliteet. Kokkupanemine on töö omaette,kuid hakkama sellega saab. Kasuks räägib veel see, et alati on väikese raha eest võimalik kööki uuendada – uste ja sahtlipaneelide vahetamisega. Hinna ja kvaliteedi suhe on köögil küll paigas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk IKEA köögi planeerimine, nõustamine ja ost