Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ikka looteveeuuringust

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ikka looteveeuuringust

Postitas:
betty boop

Lugesin just äärmiselt põnevat kirjatükki- sünnieelse diagnostika metoodilist juhendit. Seal selline peatükk kus räägitakse invasiivsetest sünnieelse diagnostika protseduuridest ja geenidiagnostikast.Seal seisab kirjas nii:teenuste planeerimisel on soovitav tagada vähemalt 150 aminotsenteesi ja/või kroonbiopsia teostamine aastas ühe spetsialisti poolt. Mida sellest järeldada? Kas seda et iga arst, kes tahab omada LVU tegemiseks vastavat kvalifikatsiooni peab tegema 150 LVU aastas, et tema õigus LVU teha säiliks? Seal ka määratud, mis on kõrge risk ja mis mitte, et 1: 270 on kõrge risk Downi puhul. Nüüd olen veel rohkem segaduses kui enne. Kas see risk on ka hinnatud kõrgeks seoses sellega kui palju on vaja ühel arstil aastas LVUd teha? Kas niionleks mõistlik üldse arutleda või olen juba hulluks läinud ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: IKKA LOOTEVEEUURINGUST

Mina arvan hoopis, et see suhtarv on määratud kõrgeks pigem sünnitajate \”kaitseks\” – et võimalikult paljud naised pääseksid väikseimagi riski korral analüüs tegema ja lapse võimalikud väärarengud saaksid enne lapse sündi diagnoositud. Oleks see \”kõrge\” määratud nt suhtega 1:50, siis jääks paljud naised kontrollimata ja nii mõnigi väärareng ilmneks alles sünnitusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Ikka looteveeuuringust

Ja veel betty – kuidas tunduks lasta endale teha LVU protseduuri arstil, kes teeb seda korra aastas? Seda on selle teenuse planeerimise all mõeldud.
Arusaadav, et muretsed, aga võta vabamalt, sest sinu muretsemine ei muuda hetkel mitte midagi. Veel natuke ja vastus on käes! Protseduuri eesmärk muideks ei ole tulevasi emasid kiusata, vaid anda neile kindlustunnet – peale vastuse saamist võid 100% kindel olla, et sinu laps ei sünni Downi või Edwardsi sündroomiga. Või siis vastupidi – saad otsustada, kas soovid sünnitada haiget last või mitte (juhul kui hälve kromosoomides tõesti tuvastatakse).
Mina nõustusin samuti LVUga, sest tahtsin kindlust. Vastus oli korras, muideks, kuigi risk oli ka üsna suur. Kui oleks ainult UHle lootma jäänud, põeksin siiamaani (sünnituseni kuu jäänud). Ole tubli!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et oled valesti sellest juhendist aru saanud. St kvalifikatsiooni tagamiseks keegi küll spetsiaalselt neid uuringuid ei tee. Pigem on nii selleks, et kvalifikatsioonita arst ei saaks neid teha. Ning arstil kohustus suuna kõik rasedad, kellel uuringut vaja, üksikute spetsialistide juurde. Muuseas ka kuklavoldi mõõtmiseks peab arstil spetsiaalne kvalifikatsioon olema, igaüks ei tohi(ks) seda mõõta.

Ma arvan, et piir 1:270 on pandud kaaludes mitmeid aspekte. Esiteks raseduse katkemise tõenäosus on protseduurijärgselt u 1%. Et siis kui madalama riskiga (nt 1:300) tehtaks uuringut, siis oleks tervete loodete hukkumiste arvud juba liiga suured. Lisaks on tõenäoliselt arvestatud Downi sündroomi üldist levimust, seda, millise double/triple riskiga on Downe sündinud/LVU-l avastatud ja nii kuidagi see piir arvutatud.

Lisaks veel,et keegi ei sunni sind LVU tegema, isegi kui risk on 1:2. Võid otsustada, et sinu jaoks pole probleem, et sündiv laps on suure tõenäosusega Downi sündroomiga ja rahumeeli lõpuni kanda. LVU on pigem siiski sinu meelerahu huvides ning selleks, et soovi korral saaksid valida, et sa ei soovi haiget last sünnitada. See ei ole arstide vandenõu sinu vastu, et saaks aga su kõhtu auke torkida ja oma kvalifikatsiooni sellega tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina olen suht kindel, et nii see ka on…Kuid siiski lasen ära teha, parem karta kui kahetseda. Mul veel kaks päeva aega, teisipäeval siis tartusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Merl

Ootan samuti vastust… tegema läksin omal algatusel kuna kolmiktest suurt riski ei näidanud aga tundsin, et vaja. Arvan samuti, et igaühe enda valik kas laseb uuringu teha või ei…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas Triple testis arvestatakse ka KV-tulemusi? Või vaadatakse seal anult Triple testi vere markereid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult peaks arvestatama, aga mul Shois käskis üle küsida, kas arvestati?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on veel vastuse teada saamiseni jäänud 4 päeva. Hakkan vist küll päris segaseks minema! Öösel enam magada ei saa. Olen suurema aja ööst üleval ja vahin lakke ning kui jäängi magama näen igasuguseid õudus unenägusid. Nägin unes, et üks tavalise välimusega paks poiss tuli minu juurde haiglas ja ütles, et emme ma olen alati teistsugune kui kõik teised lapsed ja emme me ei saa sinuga kunagi kokku! Kuskohast küll sellised uneneäod tulevad? Parem on vist tõesti üleval vahtida kui öösel neid luupainajaid näha. Annaks jumal, et kõik korras oleks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul homme minek, kardan ikka väga… Siis see kaks nädalat põdemist kas jahh või ei… Siis hirm, et ega ära katke… Miks seda kõike vaja on?
Palderjanitablettidest pidi abi olema

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ikka looteveeuuringust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.