Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ikka see Tartu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )

Teema: Ikka see Tartu

Postitas:
Kägu

Täna hommikul on mul siin Tartus küll juba täielik masendus.
Seina taga lämisevad juba teist ööpäeva järjest joodikud – pidutsevad. Olen ise magamata ja on mu üliõpilane magamata. Joodikutel on kasutuses vaid karjuv ja sõimlev kõneviis. Meenutan irooniaga korteri üürileandja sõnu, et siin on küll äärelinn, aga nii vaikne. Vaikne????? Meil Tallinnas Nõmmel on vaikne (ja ülimalt positiivne õhkkond), siin aga…
Toidud toon niigi kõik juba Nõmme turult, sest Tartus on kõik euro võrra kallim või ei kannata kvaliteet mingitki kriitikat (nt Tartu turu sealiha ja kala on Nõmme turu omaga võrreldes 3x viletsam) või ei müüda siin pooli asju üldse. Tassin seda kraami Tallinnast käe otsas kohale. Tavaliselt tuleb vaksalisse üliõpilasest laps vastu ja kõnnime siis pool tundi raske kotiga vaksalist lapse üürikasse, sest liinibuss läheb vaksalist ainult kesklinna ja ma ei tea, mis kolgastesse veel, aga mitte kõrval asuvasse linnaossa, kuhu jõuaks bussiga 5-8 minutiga kohale. Kui ainult oleks selline bussiliin. Aga ei ole. Eile tegin toidukotiga “auringi” nr 3 bussiga kesklinna, ootasin seal traditsiooniliselt 20 minutit bussi ja siis jõudsin 1h! peale rongi saabumist alles lapse üürikasse. Üliõpilane oli nädalast nii tapetud, et ei kuulnud läbi une ka mu 7. telefonihelinat.
Ülikoolist. Selle tase ei kõlba kassi saba allagi. On mõned head õppejõud, kes veel hingega oma tööd teevad. Enamik ei viitsi ülesandeidki konkreetselt sõnastada, praktikumid käivad stiilis “tehke midagi, aga kui valesti teete, siis saate MA!” Seminarides toimub seal koolikiusamine õppejõu vaikiva heakskiidu saatel. On normaalne, et peale mõningate vigadega (mis on normaalne, üliõpilased alles harjutavad seminaridel esinemist) esinemist terve kursus lihtsalt jätab sellele ühele ja ainsale plaksutamata. Nagu põhikoolis juba. Ülikool – kust otsast küll???
Ja siis need Tartu korterite papist seinad! Iga viimane kui sõna seina tagant kostab läbi. Lapsega suhtlen Skype´s palju. Ühel päeval, kui laps otsis tuge, sest kuskil aines lõid lained üle pea, kostis minunigi läbi Skypes seina tagant naerupahvak! Ei, need ei olnud need pummeldavad joodikud, need olid tavalised noored tartukad.
Ka mu Tallinna kolleegid, kellele olen Tartust rääkinud, ütlevad linna kohta vaid seda, et hea, et sealt tulema sain.
See linn on meedias nii üle reklaamitud, Tartu reaalsus on reklaamile lausa vastupidine! Ok, linn on vaene ja raha on vähe. Aga see kurjus ja see joomarlus, millest see tuleb?

Ma lihtsalt ei teagi enam, mida teha. Ühest küljest tahaks lihtsalt põgeneda sellest kohutavast linnast, lapse sealt kohe välja kolida. Teisest küljest on haridus vaja kätte saada. Teil seal Tartus mõni vaiksem korter ka leidub, kus seinad enam-vähem heli peavad ja joodikud 24/7 seina taga ei röögi ja ei pummelda. Hinnas ma tingima ei hakka, sest olen juba ammu sellega leppinud, et selle solgi eest küsitakse Tartus Tallinna korteritega võrreldes poole kõrgemat hinda.

+8
-81
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas keegi on sulle kunagi varem öelnud, et sa virised liiga palju?

Äkki ikka ei ole viga linnas, vaid su enda suhtumises.

+51
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hästi paned!! 😀 😀 🤣🤣🤣🤣

A kuidas rinnast võõrutamine muidu läheb, ikka raske ja tudutissi on vaja, lapsel ju uue eluperioodiga muidu keeruline harjuda??
Ja sellest plaksutamata jätmisest ära tee välja, nad lihtsalt ei tea, et õigel üliõpilasel käibki emme seminarides kaasas ja vähemalt sina plaksutasid ikka ju?!

Kes ei tea, siis siin vahel selliseid libasid leidub, eredamalt on meeles “26a laps läks tööle ja pähh tööandja ei luba lõunaund magada!” jms. Aga noh, käima läks, teine lk juba kerib. Ärge ainult liiga tõsiselt võtke ja solvuda ja argumenteerida pole ammugi mõtet, see on see meie algaja kirjanik. “Ma vihkan tikutopse, kärbsepaberit, moosipurke…”

+56
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise ka Tartusse kolinud. Igas linnas on niruma ja parema kvaliteediga elamisi.
Tallinnas näiteks mägede korterid kostsid samamoodi läbi, ainult nö staliniaegsed paksuseinalised eraldavad naabritest. Samamoodi siin. Vaata näiteks seda: https://www.kv.ee/uurile-anda-heas-seisukorras-keskkuttega-korter-ke-3274122.html?nr=15&search_key=8d3175e0567399d69a8267b062612019
Ja üldse, kui uut üürikat otsida, siis vaadake seinte paksust. Ma naabreid kuulen ainult hoovis. Ei ole joodikuid kuskil, vahel tuleb välja minna, et end päris erakuna mitte tunda.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen ise ka Tartusse kolinud. Igas linnas on niruma ja parema kvaliteediga elamisi.

Tallinnas näiteks mägede korterid kostsid samamoodi läbi, ainult nö staliniaegsed paksuseinalised eraldavad naabritest. Samamoodi siin. Vaata näiteks seda: https://www.kv.ee/uurile-anda-heas-seisukorras-keskkuttega-korter-ke-3274122.html?nr=15&search_key=8d3175e0567399d69a8267b062612019

Ja üldse, kui uut üürikat otsida, siis vaadake seinte paksust. Ma naabreid kuulen ainult hoovis. Ei ole joodikuid kuskil, vahel tuleb välja minna, et end päris erakuna mitte tunda.

Sellesse korterisse tuleb ju voodid sisse osta. Ja ega gaasipliit algajale toiduvalmistajale ka just parim variant ei ole.
Muidu suured tänud kaasa mõtlemast. Ülejäänutel on suhtumine, et ole vait ja ära virise, mõnitused veel lisaks. See on mingi tartukate kohalik suhtlemiskultuur vist.
Ise elan ka Nõmmel nõukaaegses paneelikas, aga seinad peavad heli ikka poole rohkem kui siin, Tartus.

+1
-28
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kahtlustan, et kui inimene sedavõrd vihkab kõike Tartuga seonduvat, aga sellest hoolimata ei suutnud välja mõelda lapsele (kelle eest ta otsuseid näib tegevat) mingit muud edasiõppimise võimalust, siis pole Tartu piires küll võimalik ühtegi head lahendust leida.
See Tartu turu ja Nõmme turu kaupade võrdlus on päris naljakas. Ja ettekujutus, kuidas emme toidukottide all vaarudes bussidega seikleb kõiki tartukaid põlgava pilguga piieldes…
TAle jõudu edaspidiseks, loen neid teemaalgatusi alati nagu head sketši.

+39
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

😀 😀
Kulus täitsa ära sel pühapäevahommikul

+32
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartu ja Tallinna paneelikad kostavad erinevalt läbi?

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellesse korterisse tuleb ju voodid sisse osta. Ja ega gaasipliit algajale toiduvalmistajale ka just parim variant ei ole.

Muidu suured tänud kaasa mõtlemast. Ülejäänutel on suhtumine, et ole vait ja ära virise, mõnitused veel lisaks. See on mingi tartukate kohalik suhtlemiskultuur vist.

Ise elan ka Nõmmel nõukaaegses paneelikas, aga seinad peavad heli ikka poole rohkem kui siin, Tartus.

See oli vaid üks näide. Peab teadma, mida tahta. Minul oli üürikate kammimisel list kaasas- sh kontrollisin kõik aknad, veesurve jne kohe ära. Kolm aastat siin elanud, pole hullu. Turg on jah, nagu on. Samas sõin elus esimest korda Tartus rääbist- seda pealinnas ei olnud kuskil. Tomatid on Intsu talust 1.-. Osad turumüüjad on tuttavad, juba teada, mida kellelt millal küsida.
Ühest küljest on tüütu, et võrreldes Tallinnaga väike linn, teisalt saab tunniga soovi korral kõik poeketid läbi käia (kesklinnas siis), turg takkapihta.
Küll te harjute, aga esmalt võtke elukoha küsimus julgemalt ja täpsemalt ette. Edasi saab ainult paremaks minna.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kahtlustan, et kui inimene sedavõrd vihkab kõike Tartuga seonduvat, aga sellest hoolimata ei suutnud välja mõelda lapsele (kelle eest ta otsuseid näib tegevat) mingit muud edasiõppimise võimalust, siis pole Tartu piires küll võimalik ühtegi head lahendust leida.

See Tartu turu ja Nõmme turu kaupade võrdlus on päris naljakas. Ja ettekujutus, kuidas emme toidukottide all vaarudes bussidega seikleb kõiki tartukaid põlgava pilguga piieldes…

TAle jõudu edaspidiseks, loen neid teemaalgatusi alati nagu head sketši.

Paraku see “sketš” on Tartu argipäev, reaalsus ja normaalsus.
Ei, mina ei valinud eriala lapse eest, seda tegi ta ise.
kui tartukatelt otse küsida, et kuidas te selle p.sa sees küll elda suudate, siis kehitavad nad vaid õlgu, et me oleme harjunud. Ja transpordi osas muretsevad nad vaid selle pärast, et JALGRATTATEID!!! on vähe.

+3
-36
Please wait...
Postitas:
Kägu

see ei ole enam sarkasm, mida sa kokku kirjutasid.
lihtsalt vastik on lugeda rõhutatud vastandamist, pole oluline, mille või kelle vahel. linnad ei puutu üldse asjasse, sinu ässitamine aga küll.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

A mida te seal siis vegeteerite ja kannatate üldse, kui TÜ haridus on s..t ja linn ise elamiskõlbmatu. Kolige tagasi Tallinnasse, käige Nõmme turul ja sõitke Tallinna ülikiire ühistranspordiga. Aga ei, ainult üks ving ja virisemine, et TEIL seal Tartus … Kui inimene ise on hädapätakas ja lahendust ei oska leida, siis ei jäägi muud üle kui kõiki teisi ja linna süüdistada.

Olen kindel, et kas Tallinnas on kortereid, kus naabrid joovad ja laaberdavad, selle põhjal küll üldistada ei saa. Pigem näitab teemaalgataja rumalust. Vahetage siis korterit.

Nõmme turg on kalleim turg Eestis, Tartu turul on hinnad palju mõistlikumad. Ja ei ole kaubal viga midagi, sa lihtsalt otsid minhid kohta, mille kaudu oma magamatust ja frustratsiooni välja elada. Ja kui turukaup ei sobi, võid ju alati poest osta. Ahjaa, Tartus pole ju Stockmanni…

Rongijaamast võta takso, selle asemel et pool tunde raskete kottidega käsi venitada või poolteist tundi ühistranspordis mööda linna sõeluda. See 7 eurot kord kuus maksta pole nagu eriti palju, selle hoiad ju Nõmme turult odavat kraami osteldes kokku 😀

+42
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ärge hakake selle peast veidi haige Tartu-trolliga diskuteerima.
Tegelikult on sedasi pidevalt ühe linna siunamine samaväärne koolikiusamisega. Arusaadav küll, et inimesel on üleval midagi korrast ära, aga siiski.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oli vaid üks näide. Peab teadma, mida tahta. Minul oli üürikate kammimisel list kaasas- sh kontrollisin kõik aknad, veesurve jne kohe ära. Kolm aastat siin elanud, pole hullu. Turg on jah, nagu on. Samas sõin elus esimest korda Tartus rääbist- seda pealinnas ei olnud kuskil. Tomatid on Intsu talust 1.-. Osad turumüüjad on tuttavad, juba teada, mida kellelt millal küsida.

Ühest küljest on tüütu, et võrreldes Tallinnaga väike linn, teisalt saab tunniga soovi korral kõik poeketid läbi käia (kesklinnas siis), turg takkapihta.

Küll te harjute, aga esmalt võtke elukoha küsimus julgemalt ja täpsemalt ette. Edasi saab ainult paremaks minna.

Aitäh!
Rääbist müüakse Nõmme turul küll.
Sealt saab absoluutselt kõik kätte ja kui ei saa, siis Comarketist kohe kõrvalt saab. Tartus on Selver 3 km kaugusel, Rimi kesklinnas 5? km kaugusel, turule jõudmiseks tuleb jälle 15 minutit “auring” maha kõndida, Comarket on seal nende vahepeal ja siis ei saa veel ikka pooli toiduaineid kätte.
Tuleb see tüütu korterite läbijooksmine jälle ette võtta.

+1
-29
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas Su laps on puudega? Kui ei, siis soovitan sul kiiremas korras oma armsasse kodulinna tagasi pöörduda ja lasta noorel inimesel iseseisvuda. Nädalavahetustel saab ta soovi korral siis sind külastada ju.

+29
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures üürikorter ei ole paneelikas, vaid alles hiljuti ehitatud uus kortermaja! Seinad on ilmselgelt küprokist.

+1
-17
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tallinnas kostsid vanasti läbi veel Lilleküla kandi puumajad. Neid läbikostvaid elamisi ikka leidub. Ja loomulikult omanik ei ütle, kui mingeid probleeme on, ta ikka üritab ainult positiivset välja tuua. Räägibki, et seinad on helikindlad, ja mõttes palvetab, et naabritel seina taga köhahoogu või vestlustuju peale ei tuleks. Aga turu suhtes ilmselt pingutad poputamisega üle. Saab ikka Tartust ka kapsast ja pelmeene, hakkliha ja muud liha, kui midagi tõesti pole saada ei poes ega turul, siis saab ju selle asemel midagi muud süüa. Igal juhul ei usu ma, et mingit Tallinnale eksklusiivseid kaaviari või rupskeid peaks talle kilode viisi tassima, las ikka inimene kohaneb. Igas ülikoolis on õppejõude, kes on leebemad, ja neid, kes kurjemad, ja nii leebete kui ka kurjade seas on halvema ja parema tasemega tegelasi, mõni on oma ala korüfee, aga teadmiste edastajana mitte just kõige parem, mu meelest see kõik käib ülikoolihariduse juurde. Palju sõltub ka ikka õpilasest endast. Ühesõnaga, lohuta, kui vaja, aga liigset draamat pole mõtet ka teha ega liiga palju kaasa halada, nii teed lapsele lõppkokkuvõttes karuteene.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma käisin ka Tartu turul ja mõtlesin mis on see miks seal käiakse?
Odavam kui poes pole. Kas värskem, ka ei saa olla kindel. Aga käiakse. Eriti vanemad inimesed. Inertsist? Oma kodumaise kauba pärast? See on vast ainuke põhjus.

+4
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa TA postitusest aru: ta väidab, et kolis kohutavasse ja halva auraga Tartusse, kuna laps läks ülikooli. Nüüd siis toob välja, et Tartu Ülikooli tase ei kõlba kassi saba allagi! Siis jälle ütleb, et kahjuks ikka peab Tartusse jääma, kuna lapsel on vaja haridus omandada. Milleks ometi omandada halba haridust? Sa teed ju sellega oma lapsele karuteene, kui ta jääb Tartu Ülikooli ja saab (sinu sõnade järgi!) kehva hariduse! Kui õppimine Tartu Ülikoolis ka enam ei motiveeri Tartus elama, siis ei hoia siin teid ju miski enam kinni.

Palun kolige tagasi Tallinnasse, seal on mitu ülikooli! Las laps läheb TalTechi või TLÜsse või EKAsse või hoopis mõnesse tehnikakõrgkooli? Ka kutsekool pole paha, kui lapsel on motivatsiooni ja käed ei ole tagumikust välja kasvanud.

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tartust ja Tallinnast ei tea midagi, aga sellest “lapsest” on küll kahju.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, selge see. Mõned aastad tagasi, kui sugulane veel Mustamäel elas, käisin tal külas ja esimesel korral ehmatasin WCsse astudes ära, sest nii kui ukse lahti tegin, hakkas kostuma valju venekeelset sõimu. Sugulane pärast selgitas, et ülemine naaber ongi selline, ööpäev läbi pidi WCs käies sama olema. Lisaks pidi veel mõnest kohast korteris naabrite hääli kosta olema. Põhiliselt venekeelseid hääli… Tartus ei saa öelda, et naabritelt põhiliselt venekeelset sõimu tuleks, ikka eestikeelseid hääli tuleb ka.
Nõukaaegsed paneelikad on põhimõtteliselt kõik samasugusest materjalist ja sama seltskonna poolt ehitatud, varieeruvus tuleneb ehituse ajaperioodist ning hilisematest ümberehitustest, remondist. No ja tegelikult ei ela iga korteri naaberkorteris joodikuid, lärmajaid, hulle jne. Enamasti on naabrid ikkagi normaalsed inimesed.

Aga teemaalgatajal soovitan ruttu Tallinnasse tagasi kolida, sest ise ju ka kirjutad, et isegi ülikool, mille pärast üldse siia tulite, on kehv. Milleks siis ennast piinata?

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh!

Sealt saab absoluutselt kõik kätte ja kui ei saa, siis Comarketist kohe kõrvalt saab. Tartus on Selver 3 km kaugusel, Rimi kesklinnas 5? km kaugusel, turule jõudmiseks tuleb jälle 15 minutit “auring” maha kõndida, Comarket on seal nende vahepeal ja siis ei saa veel ikka pooli toiduaineid kätte.

Tartus on Kaubamaja all Selver, mis sa sogad. Kui suurt toidupoodi vaja (iseasi, kas üksikule tudengile seda vaja on), siis neid on ka igal pool piisavalt. Ma ei saa üldse aru, mis sul nende poodidega asja? Kas laps ei oska ise poes käia?? Ja normaalne inimene vaatab elupaika soetades esmajoones seda, millised on tema marsruutide vahemaad ja millised on ühendused. Eriti kui auto puudub. Paha siga, mitu viga: kärss kärnas ja maa külmunud.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

A mida te seal siis vegeteerite ja kannatate üldse, kui TÜ haridus on s..t ja linn ise elamiskõlbmatu. Kolige tagasi Tallinnasse, käige Nõmme turul ja sõitke Tallinna ülikiire ühistranspordiga. Aga ei, ainult üks ving ja virisemine, et TEIL seal Tartus … Kui inimene ise on hädapätakas ja lahendust ei oska leida, siis ei jäägi muud üle kui kõiki teisi ja linna süüdistada.

Olen kindel, et kas Tallinnas on kortereid, kus naabrid joovad ja laaberdavad, selle põhjal küll üldistada ei saa. Pigem näitab teemaalgataja rumalust. Vahetage siis korterit.

Nõmme turg on kalleim turg Eestis, Tartu turul on hinnad palju mõistlikumad. Ja ei ole kaubal viga midagi, sa lihtsalt otsid minhid kohta, mille kaudu oma magamatust ja frustratsiooni välja elada. Ja kui turukaup ei sobi, võid ju alati poest osta. Ahjaa, Tartus pole ju Stockmanni…

Rongijaamast võta takso, selle asemel et pool tunde raskete kottidega käsi venitada või poolteist tundi ühistranspordis mööda linna sõeluda. See 7 eurot kord kuus maksta pole nagu eriti palju, selle hoiad ju Nõmme turult odavat kraami osteldes kokku 😀

Tartu turu kvaliteet on vilets. Nii vesiseid kartuleid ei müüda isegi mitte kuskil kaubanduskeskuses. Ja ma ei käi lapse juures kord kuus, vaid igal nädalavahetusel. Tartukad võivad teha raha osas ebaratsionaalseid otsuseid (sealjuures ka nt suuremeelseid heategusid, mida tallinlased iial tegema ei hakka), aga tallinlane ei pillu raha lihtsalt heast peast vasakule ja paremale, isegi, kui tal seda raha on.

0
-31
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rõve linn.

+2
-18
Please wait...
Postitas:
Kägu

Osta lapsele noise cancel kõrvaklapid. Tartus ei olegi vaikset hetke, kell 7 alustavad suvel trimmerdamist, sügisel ja talvel puhurite kiunutamist.
Üürikas vaheta ümber raamatukogu kõrvale, seal ikka mõne vaikse nurga õppimiseks leiab ja ka rongi pealt toidukottidega lühem maa. Las laps tuleb mammale rongijaama vastu, saate koos jalutada ja aitab ka tassida. Võimalusel investeeri jalgrattasse. Söömas las käib Beckeri pubis. Turu liha peale ma ka ei loodaks, Kaubamaja lihaletis vast saad mõne kvaliteteetsema viilukese. Ega siin polegi muud võimalust kui hakata taimetoitlaseks. Tartus on vegede ja hipsterite liikumine väga aktiivne, siis muidugi tuleks Ravilast ümber kolida Karlovasse. Aga jah, klapid pähe ja õrn merekohin või vihmasabin käima, palju see üks joodik ikka karjuda jõuab, kui magama jääb, saab jälle kõrvadele õhku lasta. Kuni need puhurivennad tulevad. Eks iga algus ongi raske, praegu on oluline lapsele toeks olla. Võib-olla saaks ta kaheks päevaks ise tallinna tulla, natukeseks joodikutest eemale ja kasulikku männimetsa õhku hingama Nõmmele. Igatahes oled tubli ema ja pidage vastu! Eyes on prize!

+8
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartu turu kvaliteet on vilets. Nii vesiseid kartuleid ei müüda isegi mitte kuskil kaubanduskeskuses. Ja ma ei käi lapse juures kord kuus, vaid igal nädalavahetusel. Tartukad võivad teha raha osas ebaratsionaalseid otsuseid (sealjuures ka nt suuremeelseid heategusid, mida tallinlased iial tegema ei hakka), aga tallinlane ei pillu raha lihtsalt heast peast vasakule ja paremale, isegi, kui tal seda raha on.

Oled kohe kõikide müüjate kartulid läbi proovinud? Ma ostan ka Tartu turult ja kartul nagu kartul ikka. Ämma juurest maalt saan samasuguseid.

Kui ikka linna vihkad, siis ära käi nii tihti. Nõme teemaalgatus.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh!

Tartus on Kaubamaja all Selver, mis sa sogad. Kui suurt toidupoodi vaja (iseasi, kas üksikule tudengile seda vaja on), siis neid on ka igal pool piisavalt. Ma ei saa üldse aru, mis sul nende poodidega asja? Kas laps ei oska ise poes käia?? Ja normaalne inimene vaatab elupaika soetades esmajoones seda, millised on tema marsruutide vahemaad ja millised on ühendused. Eriti kui auto puudub. Paha siga, mitu viga: kärss kärnas ja maa külmunud.

Tartus on paraku nii, et igal pool on ainult üks suur korralagedus ja suured miinused. Kas ei liigu ühistransport kooli või mujale soovitud kohta (Tartu puhul nii tavaline) või asuvad poed 10 km raadiuses mööda linna laiali (Tallinnas on kõik ketid tavaliselt 1-2 km raadiuses koos) või on naabriteks joodikud või on seinad papist või tuleb üürikasse kogu mööbel ise sisse osta.

+1
-23
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii saamatu ema, et kui lapse on nii saamatuks kasvatanud, ei suuda ise ka lapsele ürikorteritki valida? Äärelinna, joodikute kõrvale? Kes selles süüdi on?
Ma kolisin lastega Tallinnast Tartu südalinna – vaikus ja rahu. Kõik on käe-jala juures. Bussijaama 7 minutit, rongijaama 18 minutit. Juurdlen siin, et kuhu küll peab vantsima 30 minutit, ilmselt Annelinna. Aga sinna käivad bussid ka.
Ja mis peab küll olema viltu, et kogu kursus jätab kogu kursusest ühele plaksutamata? Ühel tuleks ehk endal peeglisse vaadata ja mõelda, mis tal küll poole septembri jooksul nii valesti on läinud. Vaene laps, seda postitust lugedes võib arvata, et esivanem on talle nii palju põlgust ja viha süstinud. Kui sel moel teisi põlata, ei saa vastu oodata poolehoidu, veel vähem hoolimist või armastust.
Mina olen Tartus õnnelik. Aga ma muidugi ei vihka ka midagi ega kedagi.
Joodikuid ei ole. Ma muidugi valisin oma elukohta, tegin eeltööd. Eks joodikuid leiab igas linnas ja igas alevis.
Tallinnas käies pole veel kordagi toitu Tartusse vedanud, jutt madalamast kvaliteedist ja kõrgemast hinnast ei vasta tõele. Inimesed on siin meeldivad, kõik vajalik on olemas. Pigem rohkem kui Tallinnas sest hindan aega ja pealinnas tuli sellest liiga palju ummikutes istumisele ohverdada.
Teemaalgataja, sinu postitusi on äärmiselt ebameeldiv lugeda. Mul on hea meel, et ma sind reaalses elus ei tea ega tunne. See oleks vist väga raske.
See, et su laps 7 telefonihelinat ei kuulnud, tõi mõtte, et ta ei tahtnud sinuga suhelda. Lase lapsel elada! Tal on nüüd teine keskkond ja võimalus mürgvabalt elama hakata. Püüa püsida Nõmmel. Laps tuleb ise kui tahab aga hoia sina Tartust eemale.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled kohe kõikide müüjate kartulid läbi proovinud? Ma ostan ka Tartu turult ja kartul nagu kartul ikka. Ämma juurest maalt saan samasuguseid.

Kui ikka linna vihkad, siis ära käi nii tihti. Nõme teemaalgatus.

Sa pole lihtsalt korralikku kartulit süüa saanudki.

+2
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii saamatu ema, et kui lapse on nii saamatuks kasvatanud, ei suuda ise ka lapsele ürikorteritki valida? Äärelinna, joodikute kõrvale? Kes selles süüdi on?

Ma kolisin lastega Tallinnast Tartu südalinna – vaikus ja rahu. Kõik on käe-jala juures. Bussijaama 7 minutit, rongijaama 18 minutit. Juurdlen siin, et kuhu küll peab vantsima 30 minutit, ilmselt Annelinna. Aga sinna käivad bussid ka.

Ja mis peab küll olema viltu, et kogu kursus jätab kogu kursusest ühele plaksutamata? Ühel tuleks ehk endal peeglisse vaadata ja mõelda, mis tal küll poole septembri jooksul nii valesti on läinud. Vaene laps, seda postitust lugedes võib arvata, et esivanema on talle nii palju põlgust ja viha süstinud. Kui sel moel teisi põlata, ei saa vastu oodata poolehoidu, veel vähem hoolimist või armastust.

Mina olen Tartus õnnelik. Aga ma muidugi ei vihka ka midagi ega kedagi.

Joodikuid ei ole. Ma muidugi valisin oma elukohta, tegin eeltööd. Eks joodikuid leiab igas linnas ja igas alevis.

Tallinnas käies pole veel kordagi toitu Tartusse vedanud, jutt madalamast kvaliteedist ja kõrgemast hinnast ei vasta tõele. Inimesed on siin meeldivad, kõik vajalik on olemas. Pigem rohkem kui Tallinnas sest hindan aega ja pealinnas tuli sellest liiga palju ummikutes istumisele ohverdada.

Kõik su teemas on valesti, alates Annelinnast ja lõpetades aja! kokkuhoiuga Tartus. Muud pole nii mööda sõnavõtule mõtet juurde lisadagi.

0
-19
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ikka see Tartu