Esileht Beebi ja mitmikud ikka sellest riietumisest

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: ikka sellest riietumisest

Postitas:

Mina ei tea, olen ikka tàielik blond. Ei oska kuidagi oma kahenàdalast beebit riietada. Tean, et üks kiht rohkem kui omale aga vankrikorvis ju soojem kui niisama ôues.
No nàiteks, tàna oli 20 kraadi sooja seal, panin dressika talle selga, puuvillane ôhuke mûts, dressid, sokid, lv bodi.

Kuidas te riietate pisikesi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 19:46; 31.05 12:59; 09.06 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 nädalane on veel nii pisike. Parem rohkem,kui vähem.
+20 päikese käes on midagi muud ,kui tuulehooga pilve tagant vilksamisi paistev päike.

Lühikeste varrukatega body ja peale puuvillane dressipluus, jalga sipupüksid vöi legginsid,sokid veel peale.
Õue kaasa võtaks ka õhema teki,mida vajadusel peale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et su lapsel oli seal täitsa ok. Korvil on ju kate ka peal ja tuul otse sisse ei puhu. Minul oli alati vankri all kotis ka tekk. Et kui tundus, et laps liiga õhukeselt, sai teki peale visata. Külmemal ajal oli nagunii tekk alati peal, aga just suvel, kui sellised kahtlased ilmad, siis sai tekiga asja reguleerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mul ongi vankris alati ôhuke tekk ja vàhe soojem tekk kaasas. Lihtsalt olengi alati kahe vahel, kas tekk peale vôi tekk àra.
Oehh, talvel tôesti palju lihtsam.

Tànud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 19:46; 31.05 12:59; 09.06 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsu kukalt, kui soe, siis lapsel on hea olla. Kui jahe, siis pead kindlasti juurde lisama kihte. Samuti olen vankris lapse näo juures kätt hoidnud, et aru saada, kui soe seal sees on, olen ka pea kaare alla pistnud. Aga kuklakatsumine oli minu kõige sagedasem kontroll. Muidugi õues võiks käed ka soojad olla 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, katsu kukalt! 🙂
Kui soe/higine, on beebil palav. Kukal jahe – siis külm. Peaks olema õrnalt rohkem kui käesoe.
Kui lauspäike ja 25 kraadi, nagu kohe tuleb, pole üldse mitut kihti vaja, samas peab siis kindlasti tuult jälgima.
p.s. mul oli mingi aeg termomeeter vankris, et aimu saada olukorrast 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled lapsega õues, siis kahtluse korral katsu lapse kalela ehk siis selljatagust kuklavolti. Kui see on soe ehk natuke soojem, kui su enda käsi, siis on kõik väga hea. Laps ei tohi üle kuumeneda. Olles praegu nelja lapse ema ja kolme vanaema, jagan meeleldi seda elutarkust. Noorim lapselaps on kohe 2-nädalat vana ja vanim on 11, siiani igati terved lapsed kõik. Tuulevaikse ilmaga ei ole vaja rohkem, kui õhuke mütsike, lapse kõige õrnem koht on kõrvad ja tavaline body, kui on tuul, siis jakk ja püksid või siis õhuke õuekombe, selline mis ikka õhku kenasti läbi laseb. Tekk läheb siis käiku, kui tõesti on jahe suveilm või tuul on juba 2m/s või tugevam. Õhuvannid on paremad, kui ülekuumenemine. Aga veelkord, hoidke kõrvu, need on lapsel õrnad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kahenädalane kärus hetkel bodyga, peal flanell lina (see pehme linake)
ei mingit mütsi, ega muud… õues ju 30 sooja, tuul ka soe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi puhul ei ole nii, et parem soojemalt riides kui et külm hakkab. Kui beebil on palav, võib ta kaotada teadvuse, nii et ei piiksata ka. Kui beebil on külm, siis ta ärkab üles ja hakkab vehkima, et sooja saada.

Beebi käed ei pea olema soojad. Kui beebi higistab, sest tal on palav, on käed õues alati jahedad, sest tuul puhub sinna peale ja jahutab neid. Selles higistamise mõte ongi – teha nahk märjaks, et see jahtuks. Kui lapsel kukal ja selg higistavad, siis kindlasti ei tohi hakata talle veel tekke peale panema, sest käed on külmad.

Vankrisse enamasti päike ei paista ning tuult ka pole. Seega pole vaja beebile mütsi, kui on palav ilm. Müts kaitseb last päikese, tuule ja külma eest. Kui aga laps on päikese- ja tuulevarjus, siis müts just takistab pea jahutamist.

Vankrisuud ei tohi kinni katta. Õhk peab liikuma, muidu on seal palav nagu kinnises autos. Päikese eest kaitseb paremini päiksevari. Kõige parem on panna vankrisse üks termomeeter ja jälgida, mis see reaalne temperatuur seal on – see on väga palju soojem, kui sa arvad.

Ja lapsed on erinevad. Paljude puhul kehtib see enda riided + 1 kiht põhimõte, aga sugugi mitte alati (ja kindlasti mitte +30 kraadiga!). Minu kolmest lapsest kaks on vajanud õues vähem riideid kui ma ise – vastasel juhul higistasid nagu jube. Üks laps oli külmavares ja tema riietus oli hoopis teine. Seega lähtu oma lapsest ja katseta, kuidas tal kõige parem on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 19:46; 31.05 12:59; 09.06 16:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud ikka sellest riietumisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.