Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Teema: Ilma peale tulivihane

Postitas:
s1ret

Kuude viisi muudkui oota ja oota seda sooja,aga isegi lootust ei anta. See kevad on ikka kõle ja kole. Tuul viib kõrvad peast! Pidevalt ravi nohu ja köha mis on paratamatud,kui ilmad on sellised. Kui isegi on 17 kraadi sooja mis laseks veidi peesitada tõmbab tuul nii läbi.Ilmselt tuleb suvi ka nii vindudes väga nadi ja sellest on nii kahju. Suvi jääb lihtsalt lühikeseks ja kodused kohustused ning töö ei luba ka sooja sõita,lihtsalt aega ei ole! Kade kohe nende peale kes reisivad ja vähemalt veidike d vitamiini ja uut energiat saavad. Koguaeg on üks suur sitt suusailm! Sain end välja elada,aitäh.

+46
-33
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
eastaurora2

Kohutav jah,kümne päeva ennustus on ikka nutma ajav. Näiteks 26.05 on +10 ja lausvihm. Ei kujuta ette kes suudab selle üle rõõmu tunda.

Tavaliselt sellel ajal olnud rannailm ja kuum päike,väga kurb ja no eks inimesed ongi selle pärast nii mornid. Talv oli väga pikk ja külm,lumerohke. Koroona,piirangud jne,tahaks ju ometi sooja ka nautida mõnda kuud aastast,aga ei saagi,sest kohe vahib külm sügis vastu!jube.

+34
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
annianni

17. mail on Tallinnas ilm.ee järgi tajutav temperatuur 2C!
ja ärgem unustagem, et sügisilmad saabusid 2021. juba augustis. Nii et vaevu 2,5 kuud suve (mis tõesti oli ka suvi), kevad oli möödunud aastal sama, päikeseline, aga vinge külma tuulega, nii et väljas väga ebameeldiv. Mai keskel käin talvemütsiga 🙁  ja head suve siia ka ei lubata…

+27
-12
Please wait...

Postitas:
s1ret

17. mail on Tallinnas ilm.ee järgi tajutav temperatuur 2C!

ja ärgem unustagem, et sügisilmad saabusid 2021. juba augustis. Nii et vaevu 2,5 kuud suve (mis tõesti oli ka suvi), kevad oli möödunud aastal sama, päikeseline, aga vinge külma tuulega, nii et väljas väga ebameeldiv. Mai keskel käin talvemütsiga 🙁 ja head suve siia ka ei lubata…

Facebooki sünoptik kes ilmarindel uuendusi igapäevaselt lisab ei andnud ka suuri lootusi soojaks ilmaks ja suveks. Mul hommikulgi täna saapad jalas,müts peas.Nina jookseb juba mitu nädalat nohust ja nii tusane tunne on . Minu tuju ja energia sõltub nii suurel määral soojast ja päikesest.

+29
-4
Please wait...

Postitas:
rohekonn

No tõesti, kus on see kliimasoojenemine millest jauratakse?

+11
-25
Please wait...

Postitas:
kellukas

Olen teemaalgatajaga nõus. Ise ostsin jaanipäevaks reisi Hispaaniasse, siis on kindel, et puhkuse ajal natukenegi sooja saab. Eesti ilma peale ei saa loota. Aga kurb on jah ja vihale ajab, et meil suve praktiliselt pole.

+24
-11
Please wait...

Postitas:
jaalind

Ei maksa nii kergesti vihastada. Mis see väike jahedus sulle teeb?! Ole tänulik, et meil pomme ei saja.

+31
-23
Please wait...

Postitas:
Punkar

Kuna mind paksud riided ei sega, veedan iga vaba tunni õues. Nii mõnus, sääski ja kärbseid ei ole. Niipea, kui soojemaks läheb, tulevad sääsed ja neid ma ei oota.

+31
-9
Please wait...

Postitas:
Punkar

Kliimasoojenemine toob prognooside järgi Eestisse peamiselt niiskuse, ega siis maakera igalt poolt ühtlaselt ei soojene.

+30
0
Please wait...

Postitas:
pildursokk

Täitsa mõistan seda meeleolu. Mu aju nagu ei usugi, et on juba maikuu ja sellestki üle poole möödas. Tunne on ikka, nagu oleks märtsi algus. Ostsin isegi ühele väliüritusele suvel piletid, aga ise mõtlesin, et mida ma loll sinna külmetama ronin. Praeguse ilmaga küll kusagil väljas passida ei taha, jalutada ja joosta muidugi võib, aga mingil kontserdil passida või midagi… brrr! Ja päike võiks ikka soojendada ka, nagunii räägitakse kollijutte, kuidas küttehinnad ja -defitsiit aina suurenevad, et järgmisel talvel hakatakse kütet ainult nii palju andma, et torud lõhki ei külmuks jne… Ja siis see aeg, kui tasuta soe peaks käes olema, on ka lihtsalt mingi pilvine ja tuuline kõledus väljas.

+28
-5
Please wait...

Postitas:
cyanide

Ma pole küll eriline soojalemb, seega kõik oleks üsnagi hästi kui vaid seda lõputut jäist tuult ei oleks! See on nagu mingi pagana needus, ilmselt käin kuni uue talveni talvemüts peas…

+31
-5
Please wait...

Postitas:
Nustik

Käisin õues jalutamas talvejopes ja -mütsiga ning mõtlesin, et pole üldse ime, et meie kliimas inimesed on tigedad ja masenduses ning et meil on nii palju enesetappe 🙁

+34
-6
Please wait...

Postitas:
Futura

Just mõtlesin sama ja uurisin ka 10 päeva prognoose. Kuigi endal õnneks ilus väga kuuma riigi puhkusereis selja taga, jäin tagasi tulles kohe tõbiseks.
Kurb, et mingit lootustki ilusaks ilmaks ei anta.
Häbi neile, kes tavaliselt max kolme järjestikuse ilusa suvepäeva peale kohe ohkima kukuvad – palav, ei saa hingata, ei saa liigutada jne. Igavene talv küll normaalne pole.

+31
-12
Please wait...

Postitas:
Javine

No ja aitab või see tulivihane olemine?  Ilm on ikka nagu on, ole sa tulivihane või rõõmus. Nii lihtsalt on. Mulle ka eriti ei meeldi aga mis tal sellest.

+12
-14
Please wait...

Postitas:
geaw

Ajab veidike vihale küll, eriti see igapäevaselt lõõtsuv tuul.

Hommikuti pean ikka pliidi alla tule tegema ja mõni päev isegi ahju tule. Arvestades, et on juba mai keskpaik, siis see kütmine ka suht masendav, kuna sügis juba terendab. Oeh, raske see eestlase elu ikka. 😀

+25
-4
Please wait...

Postitas:
tooni

Ma ei saanud talvelgi talvejopega käia. Enamasti kannan talvel ka kevad-sügisjopet, õhukese voodriga. Kraadid kraadideks, aga tuul on olnud küll pidevalt kuust kuusse vali ja külm. Soe tuul ja soe vihmake annaks hoopis teise tunde. Üldiselt ei poolda äärmusi ei külmas ega soojas.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
trt-teadja

Ilmselgelt minu järgnev postitus teile ei meeldi, aga.. mulle just meeldibki selline praegune ilm. Pole sääski-parme ning saan end igapäevaselt korralikult välja puhata. Eelmine suvi ei tulnud Tartus poolteist kuud tilkagi vihma ning sooja oli pidevalt 30 ringis, see oli loodusele ja inimestele ikkagi liiga kurnav. Ma töötan öösiti, seega päeval magan ja 2021 suvekuude uni jäi väga-väga lahjaks.

+29
-9
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Kus te elate, et teil nii külm ja tuuline on? Mere ääres? Kõrghaljastuseta uusarenduses?

Just eile mõtlesin, et näe, sel aastal ei olegi mais soojalainet. Külm minu jaoks meie kandis küll ei ole, aga tuuline on küll. Aga siin on alati tuuline olnud ja see mind ei sega. Õnneks ei sobi tuuline ja jahe sääskedele, nii et saab rahus õues olla, ilma et keegi kuskil piniseks. Ja vihma on sel kevadel ometi piisavalt, see ka hea.

Juunis peaks suvi siiski kätte jõudma. Sel aastal ei pruugi kuuma suve tulla, aga pole hetkel näha, et tuleks ebatavaliselt külm. Nii et vast üsna keskmine tuleb.

+7
-18
Please wait...

Postitas:
kurimoor

mullusuvine meenutus.

https://foorum.perekool.ee/teema/kas-sellist-suve-me-tahtsimegi/

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Futura

mullusuvine meenutus.

Piinlik lugedagi. Eks teemaalgataja on momendil vait nagu kult rukkis:)

+6
-8
Please wait...

Postitas:
sysi

Mis probleem. Mulle meeldib meie ilm. Sel kevadel ongi olnud peamiselt selged ilmad. Millal viimati korralikult vihma sadas? Mina ei mäleta.

Eks natuke sooja ikka suvel tahaks, aga mingit pikka kuuma perioodi mina ei oota.

+12
-11
Please wait...

Postitas:
primaka

Kus te elate, et teil nii külm ja tuuline on? Mere ääres? Kõrghaljastuseta uusarenduses?

Just eile mõtlesin, et näe, sel aastal ei olegi mais soojalainet. Külm minu jaoks meie kandis küll ei ole, aga tuuline on küll. Aga siin on alati tuuline olnud ja see mind ei sega. Õnneks ei sobi tuuline ja jahe sääskedele, nii et saab rahus õues olla, ilma et keegi kuskil piniseks. Ja vihma on sel kevadel ometi piisavalt, see ka hea.

Juunis peaks suvi siiski kätte jõudma. Sel aastal ei pruugi kuuma suve tulla, aga pole hetkel näha, et tuleks ebatavaliselt külm. Nii et vast üsna keskmine tuleb.

Kuhu seda vihmakest piisavalt antud on? Meil lõõtsub kogu aeg ainult jäine tuul ja tolm lendab.
Mul Fb jagas mälestusi. 3a tagasi oli aprilli lõpus juba +25 ja suveriided inimestel, 2a tagasi olu 07.05 hommikul lumi maas.
Ehk tavaline meie kevad seegi, kui aint seda õudset tuult ei oleks. Asun Kesk-Eestis ja meil on jube tuul.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Ragne

Ei ole seda imeunelmat ju ka eriti kuskil. Kus on soojem, seal kohe mingi muu jama – kuumalained, mis lausa tapavad, vulkaanid, orkaanid, maavärinad või muu jama. Mitmel pool on küll suvel ok, aga talv on veel niiskem ja kõledam kui meil ja kohalikud majad on kõik ühekordsete akendeta ja kütteta. Ehk et meie ilmal poleks väga vigagi, kui oleks vaid rohkem päikest ja vähem tuult.

+15
0
Please wait...

Postitas:
cyanide

mullusuvine meenutus.

Piinlik lugedagi. Eks teemaalgataja on momendil vait nagu kult rukkis 🙂

See ei ole küll minu teema aga sada korda enne see jäine tuul ja talvemüts, kui eelmise suve põrgukatel. Talvemütsi on palju kergem taluda kui jõhkrat palavust. Et ei vingu rohkem, müts silmini ja edasi!

+22
-22
Please wait...

Postitas:
K4gu

Kas teile siis meeldiks rohkem selline ilm nagu Indias – 40 kraadi ja rohkem? Muide, kõik on inimliku tarbimishulluse tagajärg. Meie esivanemad ei nõudnud, et talvel peaks toas 24 kraadi olema ja saama särgiväel pikutada… Praegu on standartid elutingimustele nii kõrgeks aetud, et sellepärast ongi globaalne soojenemine ja lokaalsed jääajad.

Võiksite mõelda ka sellele, et metsade raiumine vähendab looduse võimet süsihappegaasist süsinikku ja hapnikku toota.

+13
-22
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Mina puruvanakesena mäletan/märkasin, et oluliselt tuulisemaks läks Eestis juba vabaduse algusest kui algas suur palgimetsade mahavõtmine.

Nüüd on hakatud juba ka parke hävitama https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/96633813/paratamatus-voi-silmakirjalikkus-kliimaneutraalseks-purgiv-tartu-votab-parke-maha

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

Just täna mõtlesin, et minu kooli ajal olid mais vahetunnid õues ja klassiaknad pärani lahti, nüüd jalutan hommikul koera aina kinnaste ja saabastega, krdi jama ikka. Ja, jah, oli külmalaineid mais sel ajal ka, kuid valdavalt oli siiski soe ja talveriided sai juba ära kappi panna. Nüüd saab kevad juba läbi, aga sooja pole veel olnudki!

+26
-3
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Täiega ootan sooja. Päriselt sooja. Ma ei mõtle, et korraks peaaegu viskab päikese käes 19 kraadi ära ja siis jälle 2 nädalat sajab ja tuulab kuskilt põhjakaarest.

Ma saan aru küll, et ilma üle vingumine on maksimaalselt mõttetu ja et kuskil Indias võib 40-kraadiga päris ebamugav olla ja et see, kui põhiline vingumisteema on ilm, näitab, et inimesel pärisprobleeme pole. Aga ikkagi. Ilus ilm teeb tuju paremaks, parema tujuga on inimene rõõmsam ja lahkem ka teiste vastu, tekib selline positiivne nõiaring. Praegune olukord ilmarindel kohe ajab porisema ja virisema. Ehkki! Ma pean ütlema, et positiivne on see, et kevad ei põle nii ruttu läbi tänu sellele +4-kraadisele ja rõvedale jäisele tuulele, soojal kevadel läheb kogu see algusaja kõige magusam helerohelus ja õiteilu väga kiiresti mööda. Nüüd juba 2 nädalat pungad “kohe-kohe” puhkevad, tulbid seisavad peenardes nuppudena ja pole 3 päevaga löntsis jne. Aga selle ilu nautimiseks peab muidugi endale kampsuni ja jope selga, mütsi pähe ja kindad kätte otsima esmalt.

+23
-5
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

Ma olen ilma suhtes leplik, aga suvel veedame raudselt 1 nädala perega soojal maal (jah, just suvel), siis on 100% kindel, et lapsed saavad isu täis ujuda ja mina päikese käes raamatut lugeda. Kreeka, siit me tuleme!

+6
-6
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Mina olen see, kes on ülirahul! Nii võikski jääda! Jumaldan tuult ja kraade on ka parasjagu.

+7
-12
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane