Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )

Teema: Ilma peale tulivihane

Postitas:
IirHisabella

Mina olen see, kes on ülirahul! Nii võikski jääda! Jumaldan tuult ja kraade on ka parasjagu.

Ma kindlasti ei taha sind  masendusesohu enda ja minusuguste soojalembeste virikottide hulka tõmmata ja tore, et oskad säärase ilma üle rõõmu tunda, aga täiesti siirast uudishimust küsin, et MIS sulle täpselt selle ilma ja külma tuule juures meeldib?

Kas sulle meeldib päriselt õues olla sellise ilmaga? Miks? Ma mõtlen, et… külm hakkab ju. Ma olen täiega õueinimene ja käisin just igaõhtusel tiirul, kampsun seljas, õhem jope kampsunil peal, villane peapael, kaelussall, õhukesed kindad – ja no tuul puhus minust ja mu riietest konkreetselt läbi. Näpuotsad külmetasid, kui pungas metsõunapuuoksast pilti üritasin teha (see võttis kaua aega, sest tuule tõttu oli fokusseerimine raskendatud). Kas sa ei väsi tuulest lihtsalt ära? Vahel harva paaritunnine torm on muidugi võimas või mingi äge müha mererannas novembrikuus, aga kui juba mitu kuud järjest tuul kõrvus vihiseb, siis see ajab ju juba lihtsalt närvi – või ei? Ühesõnaga imestan, kui erinevad ikka inimesed on.

+23
-10
Please wait...

Postitas:
Lii Silluga

Ma olen avastanud, et kõige rohkem leiab kasutust õhema voodriga talveparka. Ma olen sellega isegi jaanipäeval istunud. Kevad-sügisjope leiab kasutust vaid autoga ringi sõites.
Meil maal mitu hektarit maad ja kliima täiesti erinev. Maja koht on mäe peal. Meeletud tuuled. Küll lendab batuut mõnesaja meetri kaugusele. Selleks kevadeks lõhkus tuul puidust kiige ära. Paned talvejope selga ja jalutad mäest alla, kus metsa ääres köögiviljamaa. Võtad jope seljast ja saab vabalt päevitusriietes päikest võtta. See aasta pole see õnnestunud, sest igal pool on vastikult külm.
Kes siin kiitis, et kevadel pole sääski-parme. Paar nädalat tagasi kaevasin peenramaad. Ühe käega ajasin mingeid lendavaid putukaid eemale, kes näkku ronisid. Mõtlesin veel, et kas tõesti pean juba võrguga mütsi välja otsima, et tööd saaks teha. Talvejope oli muidugi seljas, aga pahkluud olid paljad. Ja need kuramuse tiivulised elajad hammustasid ühest jalast ja selle tulemusel oli mul üle nädala jalg paistes ja jube valus. Ei saanud sokkigi jalga panna. Öösel läks jalg nii valusaks, et WCsse hüppasin ühel jalal. Nii et kiitke veel sääsevaba kevadet. Sääsed on ikka päris süütud tegelased.

Mina armastan sooja ja ma kunagi ei vingu, kui on 30 kraadi sooja. Ma olin lõpurase eelmise aasta suvel. Polnud hullu midagi. Kõik suved võiksid sellised olla.

+22
-7
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

masendusesohu enda ja minusuguste soojalembeste virikottide hulka tõmmata ja tore, et oskad säärase ilma üle rõõmu tunda, aga täiesti siirast uudishimust küsin, et MIS sulle täpselt selle ilma ja külma tuule juures meeldib?

Ma ei teagi – ma tunnen end elusana, energilisena,  täis lootust ja ootust! Kõik tundub värske! Tuuleta ja soojaga kaotan ma igasuguse energia ja tahtmise midagi teha. Kõik tundub seisev, sumbunud, mõttetu.  Nii lihtsalt on.  Vihm sobib mulle ka.

+19
-10
Please wait...

Postitas:
mustvares

Endalegi see ilm teab mis rõõmu ei valmista (tahaks ju ōhukesi ning ilusaid kevadriideid kanda!), aga siiski olen tänulik, et selle jaheda ja tuulise ilmaga ei pea olema praegu reservõppusel Siil2022 nagu väga paljud mehed (ja ka naised) hetkel on. Nad ju pea 2 nädalat sellise ilmaga metsas. Meie saame ōnneks selle ilma üle nuriseda soojas toas, teki all.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
KuuS

Vihm iseenesest on ju ok, aga just see tuul (ja vahel koosmõjus niiskusega) sunnib ikka ja jälle talveasjadest miskit selga ajama. Ma ei tea kui mitu korda olen neid juba ära pannud, lootuses, et ehk ikka nüüd enam ei lähe vaja. 5. ja 6. mai olid väga mõnusad soojad ja tuuletud päevad. Suve tunne tuli lausa.

Ma pole ka eriline kuumuse armastaja, aga aastaringi talveriietega ka ringi ei taha käia. Ära tüütab pidevalt see tajutava temperatuuri vahtimine ja mõistatamine, mida jälle selga panna.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
amatoor

Viha ei ole mõtet pidada, aga minu arust oli isegi märtsis ilusam ilm ja sai õues istuda.  Metsa käin jalutamas pikas talvejopes, mere ääres on eriti külm.  Aiamaal ei ole soovi toimetada, külm on ja kõik v.a. naat kiratseb.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Mulle ka tuulised ilmad ei meeldi, aga ma ei viitsi selle pärast vinguda ja oma tuju nulli viia. Vihm ka ei meeldi, aga loodusel on seda ju siiski vaja.

Eelmine mai oli ka jahe ja soe kevad ei tahtnud kuidagi püsivalt tulla.

Eks hakkab inimtegevuse mõju vaikselt ikka kliimale mõju avaldama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
troll

Ma vannun seda ilma iga jumala päev.

Kevad, maikuu – ilusaim aeg aastas! Peaks ju olema ….

Ei taha enam mütsi ja kindaid, ei taha enam neid jubedaid küttearveid. No ei anta hõlpu, masendus kuubis! Laupäeval läksime maakodusse, vihma kallas terve päeva, tuul ulus ja tahtis labida käest ära viia.

Eelmine suvi oli fantastiline ja ma tõesti ei saa aru, millised inimesed sellise suve üle nurisevad. Õhtud olid nii soojad, et magama ei raatsinud minna. Fantastiline!

Muidugi augustis sai kõik läbi nagu noaga lõigatud.

2 kuud normaalset ilma ja ülejäänud 10 kuud pakse riideid ja kirveid küttearveid.

+26
-10
Please wait...

Postitas:
Style

Minu kondid ihkavad ka sooja. Kuidagi elan selle pimeda ja jubeda sügistalvise perioodi üle, lootes, et kevad ja suvi toob sooja. Ja meie suvi on ju ka nii üürike. Sellepärast see tänavune külm kevad on eriti masendav. Minu meeleolu sõltub palju meie ilmast. Lapsele ka aja koguaeg seda kombet selga, sellest on ka kõrini. Tahaks hommikul lihtsalt ukse lahti teha ja hommikumantlis terrassile minna. Aga ei, enne on vaja ikka sall ja müts otsida ning talvejope selga panna. Maikuus 😀

+19
-3
Please wait...

Postitas:
mukk77

Tore, kui on võimalus soojamaareis osta. Toiduhindasid vaadates ja sügisesele kütteperioodile mõeldes, ei julge reiside peale küll praegu kulutada. Eks müts pähe ja jope selga 🙂

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Mauno

Minule käib ka see ilm kohutavalt ajudele. Oleks siis vähemalt lootus, et hakkab soojemaks kruvima, aga ükski prognoos seda küll ei luba. Eelmisel aastal oli vähemalt korraks 10. mai paiku korralik soojus. Isegi  2020. kevad, mis toona tundus ka uskumatult külm, polnud niiii jube. Lihtsalt masendav

+12
-4
Please wait...

Postitas:
tooni

Mina armastan sooja ja ma kunagi ei vingu, kui on 30 kraadi sooja. Ma olin lõpurase eelmise aasta suvel. Polnud hullu midagi. Kõik suved võiksid sellised olla.

Aga miks sa tahad, et kõik suved võiksid sellised kuumad ja kuivad olla? Ok, sulle meeldib ja sa oled noor ja sulle pole kuumus probleemiks ja sul pole peres neid, kellele see raske on ja siis ei mõtlegi. Aga sellised väga pika kuuma ja kuivaperioodiga ilmad mõjutavad ju meie kõigi toidulauda ja kasvatavate aiasaaduste, vilja, köögivilja jne jne saaki ja edasi hinda? Praegu hinnad niigi kerkivad ka ilma selleta, aga kui ilma pärast ka ikaldub, siis seda hullem ju saab. Kui palju on sellel halba mõju. Kui raskel see mõjutab siiski ka paljusid inimesi, kes seda mis tahes põhjusel ei talu. ja sp korda end ja ütlen, et äärmused pole head. Ka külmad kõvad tuuled ei ole seda. Nii et ei kiida jäist pidevat külma tuult samuti. Ehk äärmusi. 30 on kuum, mitte soe.

+9
-18
Please wait...

Postitas:
Futura

Aga miks sa tahad, et kõik suved võiksid sellised kuumad ja kuivad olla?

Pole küll see, aga vastan ikka – sest see on suvi. Tahame ju, et talv oleks nagu talv.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Alfa

Tore, kui on võimalus soojamaareis osta. Toiduhindasid vaadates ja sügisesele kütteperioodile mõeldes, ei julge reiside peale küll praegu kulutada. Eks müts pähe ja jope selga 🙂

Äkki panustaksid siis oma plaanides hoopis kõrgema palga teenimisele? Mis takistab?

<lihtsalt küsin>

+3
-12
Please wait...

Postitas:
tooni

Pole küll see, aga vastan ikka – sest see on suvi. Tahame ju, et talv oleks nagu talv.

Ega väga ei soovita, et talv oleks -30 kraadi ju? Äärmus? Ja räägin ju, et taoline suvi mõjutab kehvasti talunikke ja toidukasvatajaid, see omakorda meid kõiki? Kas see ei loe?

+8
-11
Please wait...

Postitas:
tellis

Ilmateemad hämmastavad mind alati.

Selles mõttes, et kui paljud inimesed inimesed justkui NÕUAVAD looduselt, et nii – mina tahan sellist ilma, sellist kevadet, sellist suve, sellist talve – olgu olla!!! Ja kui ma ei saa just sellist kevadet/suve, siis olen pettunud, tulivihane, masenduses jne.

Mina eelistan looduse antud ilma ja aastaaegade peale mitte pahandada. Ma arvan, et üldiselt tuleb inimesel ikka loodusele tänulik olla (kui just väga ekstreemseid ja hävitavaid olusid ei ole), mitte nuriseda. Oma elu jooksul olen näinud igasuguseid kevadeid/suvesid (küll väga sooje, küll jahedaid/vihmaseid). Aastaaegu võtan kui üllatust: nooh, milline kevad/suvi /sügis/talv siis sel aastal antakse? Tagantjärgi on siis hea muljetada: “Oi, näed, aastal x oli kevad varajane – aastal y aga hoopis hiline”, “talv aastal x oli paksu lumega – aastal y aga polnud peaaegu üldse lund” jne. jne.

Seoses maailmas valitseva olukorraga aga: antaks ainult seda täiesti tavalist, rahulikku, argist elu. Sellega, et mingi aastaeg on sinna-tänna, soojem või jahedam, saab ju hakkama…

+15
-15
Please wait...

Postitas:
pildursokk

Seoses maailmas valitseva olukorraga aga: antaks ainult seda täiesti tavalist, rahulikku, argist elu. Sellega, et mingi aastaeg on sinna-tänna, soojem või jahedam, saab ju hakkama…

Tore, et oled nii tasakaalukas. Mõni inimene on lihtsalt emotsionaalsem. Muidugi on hea, et on rahu, pole sõda ega nälga jne. See ei takista mind olemast pettunud ja kurb, et kevad on pilves, tuuline ning külm. ja samal ajal suudan ikka olla tänulik, et pole sõda ega nälga. Lihtsalt tahaks päikest. Inimesed elavad end välja lihtsalt ja võib-olla on neil ka väike absurdne ning ebarealistlik ja ürginimeselik lootus, et sõnal ja mõttel on jõud ja võim ilmaolusid mõjutada. Vanasti ju ka inimene meeleheites loitsis ilma vihmasemaks või kuivameks, et põllusaadused paremini kasvaksid ja loomasööt saaks kuivalt varju alla, lihtsalt meeleheitest ja igaks juhuks, sest muud ju selles vallas teha polnud.  Aga ega isegi need 30 kraadi igatsejad ei taha põuda, nad lihtsalt ei taha, et sajab iga päev kogu aeg, nagu ka mõnel suvel on enam-vähem olnud, ega see, kui nt paari päeva tagant sajab, ei tähenda, et ülejäänud aeg ei saaks soe ja päikseline olla.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
tooni

Ega väga ei soovita, et talv oleks -30 kraadi ju? Äärmus? Ja räägin ju, et taoline suvi mõjutab kehvasti talunikke ja toidukasvatajaid, see omakorda meid kõiki? Kas see ei loe?

Tõesti huvitab, kas täiskasvanud inimesed ei pane neid kahte asja kokku, et ülikuum ja kuiv  pikk suvine periood ja mida see põhjustab?

+4
-9
Please wait...

Postitas:
s1ret

Endiselt kümne päeva jooksul ei ainsatki muutust.

28.05 lubab näiteks 12 kraadi sooja ja vihma. Mai on alati minu meelest olnud see aasta parim kuu ,kus esimene kuumalaine,pikad soojad grilliõhtud ja ilus jume. Täiesti lootusetu tunne on juba ausaltöeldes.  Ja louna Euroopas on korralik kuumus hetke seisuga,siia ei grammigi.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kriizu

Kas ainult mulle tundub, et iga aastaga läheb ilm Eestis tuulisemaks?

+18
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Kas ainult mulle tundub, et iga aastaga läheb ilm Eestis tuulisemaks?

Jaaa, ainult energia tootmiseks ei paista jätkuvat (VÄIDETAVALT).

+5
-1
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Kusjuures, Stockholmis on täna 22 kraadi sooja. Minu arust on Eesti varsti rohkem Põhjamaa kui Skandinaavia.

+6
0
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

28.05 lubab näiteks 12 kraadi sooja ja vihma. Mai on alati minu meelest olnud see aasta parim kuu ,kus esimene kuumalaine,pikad soojad grilliõhtud ja ilus jume. Täiesti lootusetu tunne on juba ausaltöeldes. Ja louna Euroopas on korralik kuumus hetke seisuga,siia ei grammigi.

Tänane soojus ka ei sobi?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Nustik

28.05 lubab näiteks 12 kraadi sooja ja vihma. Mai on alati minu meelest olnud see aasta parim kuu ,kus esimene kuumalaine,pikad soojad grilliõhtud ja ilus jume. Täiesti lootusetu tunne on juba ausaltöeldes. Ja louna Euroopas on korralik kuumus hetke seisuga,siia ei grammigi.

Tänane soojus ka ei sobi?

Tallinnas tajutav 11 kraadi, seda ma küll soojuseks ei nimetaks.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
MrsSmith

Need, kes siin väidavad, et peab veel talvejopega käima, küll liialdavad. Elan mere ääres ja tuul on meil siin iga päev, aga talveriided küll juba kappi pakitud tükk aega tagasi. Minu meelest ei ole selles ka midagi erakordset, et on jahe, nii on varemgi olnud. Jaanipäevalgi mõnikord +5° ja teinekord +25°, selline see Eesti ilm juba kord on.

Ja naljakas on lugeda iga uue aastaaja alguses Perekoolis neid ilma-teemasid. 2021. aasta suvel kurdeti siin, et liiga palav ja nüüd talvel kurdeti, et liiga palju lund. Alles üleeelmine aasta oli väga soe talv, lund Tallinnas oli vaid üksikutel päevadel, siis oli see probleem inimestel, et lund üldse pole. Mitte kunagi ei olda rahul.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
pildursokk

Need, kes siin väidavad, et peab veel talvejopega käima, küll liialdavad. Elan mere ääres ja tuul on meil siin iga päev, aga talveriided küll juba kappi pakitud tükk aega tagasi.

Ma käin. Mitte päris pakaseliste ilmade jopega, aga sellisega, millega ka enamikul talvepäevadel saab käidud, õhema vatiiniga. Paar korda on olnud õhema jope ilma, enamasti on see täiesti mõistlik riietus olnud. Ma kalendri järgi end riidesse ei pane, kui tuul tõmbab, siis tuul tõmbab. Sel nädalalgi olin selle jopega, esmaspäeval ja teisipäeval oli väga kõle ilm.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
ilushelena

2021. aasta suvel kurdeti siin, et liiga palav ja nüüd talvel kurdeti, et liiga palju lund.

Äärmused ongi ebameeldivad. Praegu võiks olla +18, suvel püsivalt mõned pügalad alla 30 ja talvel kuni -10.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Mina küll käisin alles paar päeva tagasi talvejopega, jah, mitte samaga, millega -20-kraadise ilmaga õues olen, vaid vanema õhemavoodrilisega, aga siiski talvekaga. Olen iga päev ja enam-vähem iga ilmaga vähemalt 2-3 tundi õues, seega võin kohe puhtsüdamlikult öelda, et õuesolemiseks sellekevadine ilm hästitalutav pole olnud.

Aga tänase ilma kiidan muidugi heaks! Isegi see, et kohe ka sääsed välja ilmusid, ei häirinud, lausa nunnud tundusid, ikkagi samast tiimist – nad vaesekesed kindlasti ka seni istusid kuskil varjus ja kirusid tuult ja külma!

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Ja naljakas on lugeda iga uue aastaaja alguses Perekoolis neid ilma-teemasid. 2021. aasta suvel kurdeti siin, et liiga palav ja nüüd talvel kurdeti, et liiga palju lund. Alles üleeelmine aasta oli väga soe talv, lund Tallinnas oli vaid üksikutel päevadel, siis oli see probleem inimestel, et lund üldse pole. Mitte kunagi ei olda rahul.

Milleks küll inimesed üldse millestki veel kirjutavad/räägivad?? Kõigest on ju keegi juba kunagi kirjutanud/rääkinud. Milleks ometi aina uuesti ja uuesti??

/iroonia/

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Katza

Ei märkakski, kui seda teemat poleks, et äkki on midagi viltu?

Armastan vihma, vihkan külma, lund ning viimase talve kaskolakse, kui mulle sisse sõideti ja ma ei tahtnud enam autostki vastiku ilma tõttu välja tulla asja vormistama.

Sõidan nagunii autoga, õues jalgsi käin vaid sportimas või prügiämbrit viimas. Homme tuleb aednik, järelikult on piisav temperatuur, et aed suvevalmiks ilusaks teha. Grillinud oleme juba mitu kuud, järelikult on hea.

Tänapäeval on sobiva temperatuuriga sihtkoht 10 min bronni kaugusel. Istu maha ning vali välja.

Pole isegi selle peale tulnud, et vinguda. Ammugi, et see lausa ärritaks.

+5
-12
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane