Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 142 )

Teema: Ilma peale tulivihane

Postitas:
tellis

Äratas lausa tähelepanu, et täna sajab väljas üle hulga aja korralikku, rikkalikku vihma. Tuleb kasuks.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Äratas lausa tähelepanu, et täna sajab väljas üle hulga aja korralikku, rikkalikku vihma. Tuleb kasuks.

Kuskohas? Aeg-ajalt tibutab veidi, tahaks küll korralikku sadu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Meerike2

Väikestviisi tibutas kogu päeva. Õues külm ja märg, toas hämar ja ahi köeb – vist hea seenesügis käes.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
koerakera

masendusesohu enda ja minusuguste soojalembeste virikottide hulka tõmmata ja tore, et oskad säärase ilma üle rõõmu tunda, aga täiesti siirast uudishimust küsin, et MIS sulle täpselt selle ilma ja külma tuule juures meeldib?

Ma ei teagi – ma tunnen end elusana, energilisena, täis lootust ja ootust! Kõik tundub värske! Tuuleta ja soojaga kaotan ma igasuguse energia ja tahtmise midagi teha. Kõik tundub seisev, sumbunud, mõttetu. Nii lihtsalt on. Vihm sobib mulle ka.

Sama! Jahedus, pilvisus ja vihm annavad energiat. Kuumus, erk valgus ja kuiv seisev õhk on nagu alasi hinge peal – rusub hingele, ängistab, väsitab…

Igal aastal on samamoodi, kui minu depressioon pisut taandub ja kergem on olla, siis suur osa (kui mitte enamik?) teisi inimesi kurdavad ilma üle. Igal ühel oma kord. 🙂

+10
-14
Please wait...

Postitas:
martsijanku

Vingun kaasa – Tallinnas mere ääres täna käisin sulemantliga lapsega jalutamas. Nägin päris palju saatusekaaslasi oma laste ja koertega :D. Pole eriti külmakartlik muidu, aga tuul oli vinge. Õuanpuud veel ei õitse ja puud pole lehes. Juuni on nurga taga.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
saskia2

Väikestviisi tibutas kogu päeva. Õues külm ja märg, toas hämar ja ahi köeb – vist hea seenesügis käes.

Nii mõnus ja õdus kirjeldus. Super kui selline olemine ja saad mõnusalt kodus olla:)

+4
-14
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Nii mõnus ja õdus kirjeldus. Super kui selline olemine ja saad mõnusalt kodus olla:)

Nõus, nii õdus, kui selline on OKTOOBER.
Mitte mai.

+25
-6
Please wait...

Postitas:
Indra c

Paljud kardavad, et kuumaga hakkavad kintsud jälle kokku hõõruma, selleks neile meeldibki külm ja tuuline kevad ja suvi.

+12
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Indra c

RIKKALIK vihm? wtf?

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Paljud kardavad, et kuumaga hakkavad kintsud jälle kokku hõõruma, selleks neile meeldibki külm ja tuuline kevad ja suvi.

Just. Ja teine seltskond on introverdid, suhtlusfoobikud, depressiivikud jms, kelle jaoks ilus ilm on nagu näpuga näitamine. Enamus inimesi on siis rõõmsad, korraldavad midagi, käivad üritustel ja suhtlevad. Missis Viril aga ei talu seda. Parem, kui ulub külm tuul ja sajab vihma, siis pole missis Viril ainuke õnnetu ja saab rahulikult pleedi sees istuda ja vihma vahtida.

+9
-27
Please wait...
Postitas:
Tahesara

Ehk nad on vampiirid, kuigi vampiirid pidavat vist päikest, mitte soojust kartma?

Ongi nii!

Juba 12 vampiiri üritab miinustega minust verd välja imeda!

+2
-19
Please wait...
Postitas:
Futura

Just. Ja teine seltskond on introverdid, suhtlusfoobikud, depressiivikud jms, kelle jaoks ilus ilm on nagu näpuga näitamine. Enamus inimesi on siis rõõmsad, korraldavad midagi, käivad üritustel ja suhtlevad. Missis Viril aga ei talu seda. Parem, kui ulub külm tuul ja sajab vihma, siis pole missis Viril ainuke õnnetu ja saab rahulikult pleedi sees istuda ja vihma vahtida.

Pole nüüd küll päris tõsi. Mina olen suht introvertne ja väga valin seltskonda. Aga minu poolest olgu kindlasti igavene suvi, tunnen rõõmu oma aias peesitamisest ja lillede õitsemisest jm.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
kirsson

Nõus, nii õdus, kui selline on OKTOOBER.

Mitte mai.

Mina ka kiitsin seda kommentaari, aga seda pigem huumori t6ttu 🙂 Turtsatasin naerma.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
kirsson

Ilm. Hmm.. Elan ka linna lähedal maal (neljandat aastat) ja siin näeb loodust ja selles toimuvat hoopis teistmoodi kui kesklinnas elades (mu varasem elu). Teen nt. seinakalendrisse märkmeid looduse osas. Eelmisel aastal 15. mail oli 1. äike! 17. mail teine. Siis v6is juba mättal istuda ja paljajalu murul ringi silgata 🙂

Ujumas sai käidud esimest korda 2. juunil. Mäletan hästi seda kargust ja pärast värske olemist. Sel aastal äkki 6nnestub 1. juunil…näis.

Pidi ju nyyd sellest nädalast ilm soojemaks muutuma. Kesknädalaks lubatakse suisa 20 soojapygalat! Vahva!

Ounapuude 6ied roosatavad ja on kohe-kohe 6itsele puhkemas.

Mul on nii palju muid tegemisi, et polegi olnud mahti ilma yle juurelda.. Aga kuna mets on ymberringi, siis juba kodust tööle s6ites märkan looduses toimuvat: jänesekapsad 6itsevad, toomingad lisaks ka l6hnavad (tunneb seda 6htuti töölt tulles lahtise autoaknaga metsavahelist l6iku läbides).

Muru kasvab kenasti: on kaks niitmist juba sooritatud sel hooajal. M6nus oli niita – ei sääski ega kärbseid, tuuleke puhus, käsivarred said päikest..

Siin Tartumaa 🙂

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Noobel Soobel

Õuanpuud veel ei õitse ja puud pole lehes. Juuni on nurga taga.

Misasja? Just tegin linnas väikese jalutuskäigu ja puud olid lehtes ning õunapuud õites.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
felis_catus

RIKKALIK vihm? wtf?

Mul näiteks on siin sel aastal juba õige mitmeid rikkalikke vihmasid olnud. Päikest on ka olnud ja täna oli isegi lausa palav õues toimetada. Muidugi mitte nii palav, et midagi kurta oleks, aga üsna suvine. Ja nagu soojaks läks, nii satikad välja ilmusid. Kaasa just demonsteeris oma kuplasid…

Siit teemast tuleb välja, et Eesti on ilma poolest tõesti suur riik. Mulle Eesti ilm 90% ajast meeldib. Võibolla kuskil mererannikul elades arvaksin teistmoodi, aga siin, üsna keset riiki, on hea.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Lumememm

Ega inimene looduse vastu ei saa. Tuleb leppida sellega mis tuleb või sõita kuhugile kus on +40.
Tuleb karastuda rohkem, minul küll jaheda tuule ja ilmaga ei teki köha-nohu.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
kirsson

Tuleb karastuda rohkem, minul küll jaheda tuule ja ilmaga ei teki köha-nohu.

Sa oled ju lumememm! Muidugi ei teki 🙂

+12
-1
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

No täna on ometi võrratu ilm!

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Alfa

RIKKALIK vihm? wtf?

Kui istud oma mätta otsas, siis vbl tõesti mitte. Paar päeva tagasi sõitsin Luhamaa-Tartu-Jõhvi maanteel ja oli ikka pikalt tunne, et kas suudan edasi sõita või peaks otsima koha, kus turvaliselt peatuda. Vihm oli kõrvulukustav, silmipimestav, lakkamatu, kohutav vesi kõikjal, lausa eluohtlik, kui oled autoroolis. Õudne, kohutav vihm, vesi kõikjal, nähtavus 0.

+4
-11
Please wait...

Postitas:
K4gu

RIKKALIK vihm? wtf?

Kui istud oma mätta otsas, siis vbl tõesti mitte. Paar päeva tagasi sõitsin Luhamaa-Tartu-Jõhvi maanteel ja oli ikka pikalt tunne, et kas suudan edasi sõita või peaks otsima koha, kus turvaliselt peatuda. Vihm oli kõrvulukustav, silmipimestav, lakkamatu, kohutav vesi kõikjal, lausa eluohtlik, kui oled autoroolis. Õudne, kohutav vihm, vesi kõikjal, nähtavus 0.

Occa vaesekene küll!

+3
-7
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

RIKKALIK vihm? wtf?

Occa vaesekene küll!

Ma oma elule ohtu ei tajunud, aga eelmisel nädalal tõesti poolteist päeva sadas, ühe päeva kohe hommikust õhtuni ja korralikku vihma. Sellegipoolest muidugi oleks loodusele veel vihma vaja.
Ja mulle meeldis ka nüüd viimase 3 päeva ilm väga, tunnen, et akud said jälle natuke laetud 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
amatoor

Minu naabrinaisel on täna sünnipäev ja alati on sirelid sel ajal õitsenud – nüüd õitseb alles toomingas.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Katza

Superilm alates tänasest järgnevad 7 päeva-vihm ja pole seda pagana päikest, mis mu äsjaistutatud lilled aias ära tappis. Vihmane ilm on mõnus õdus ning energialaks.

+9
-17
Please wait...

Postitas:
s1ret

Tüsedamad ilma üle vingujad saavad roomustada. Tavaliselt sel ajal rannas peesitanud ,aga ainult 10c ja vihm sel aastal. Ja kahe nädala prognoos on samasugune. Ütleme ausalt et ikka väga pees suvi ☹️ega seda ei tulegi,varsti sügis ja uued pandeemiad ja kogu moos ,isegi suvel ei saa energiat ja d vitamiini koguda. Tuksi keeratud maailm!

+7
-6
Please wait...
Postitas:
s1ret

Superilm alates tänasest järgnevad 7 päeva-vihm ja pole seda pagana päikest, mis mu äsjaistutatud lilled aias ära tappis. Vihmane ilm on mõnus õdus ning energialaks.

Sooda!

+9
-5
Please wait...
Postitas:
Kiira

Sooda!

Seetõttu, et teil on erinevad eelistused ilma osas?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Tahesara

24.05.2022 14:17 No täna on ometi võrratu ilm!

Meie ühisprotest tõi jah ÜHEKS päevaks mõnusa soojuse.

Toomingad õitsevad vist sügiseni.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Gruune

ja pole seda pagana päikest, mis mu äsjaistutatud lilled aias ära tappis.

Äsjaistutatud taimede peale saab päikese kaitseks panna kattevarju. Üldiselt taimi istutavad inimesed teavad seda, et äsjaistutatud taimede eest peab paar nädalat rohkem hoolt kandma ja selleks on olemas erinevad abivahendid. Samamoodi oleks su taimed võinud tappa 7-päevane vihm, mida sa kiidad.

Ühele teisele Käole: maikuu ei ole veel suvi ja maikuu pealt tervele suvele hinnang anda on ikka ilmne liialdus.

Aga rõvedalt jahe mai on olnud küll, õudselt tuuline ja külm. Täna on ka vaid +12 aga vähemalt nüüd tundub juba veidi pehmem, pole jube külma tuult.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
talent

Kuude viisi muudkui oota ja oota seda sooja,aga isegi lootust ei anta. See kevad on ikka kõle ja kole. Tuul viib kõrvad peast! Pidevalt ravi nohu ja köha mis on paratamatud,kui ilmad on sellised. Kui isegi on 17 kraadi sooja mis laseks veidi peesitada tõmbab tuul nii läbi.Ilmselt tuleb suvi ka nii vindudes väga nadi ja sellest on nii kahju. Suvi jääb lihtsalt lühikeseks ja kodused kohustused ning töö ei luba ka sooja sõita,lihtsalt aega ei ole! Kade kohe nende peale kes reisivad ja vähemalt veidike d vitamiini ja uut energiat saavad. Koguaeg on üks suur sitt suusailm! Sain end välja elada,aitäh.

Sitt suusailm ja viha viisida ka kirjaoskuse. See on tõesti kurb.

+17°C juures haigestuda on muidugi omaette tase. Ilmselt pole TA tervuslike eluviisidega ega muidu liikuv inimene.

Ma ei ütleks, et mulle see jahe kevad meeldib, aga TA “väljaelamine” on kah jabur. Üks sort inimesi kohe on sellised, kes tajuvad vaid negatiivset ja isegi enda leiutatud lahendused ei kõlba (siin: reisimine).

+5
-8
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane