Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 142 )

Teema: Ilma peale tulivihane

Postitas:
talent

No tõesti, kus on see kliimasoojenemine millest jauratakse?

No tõesti – tee vahet ilmal ja kliimal!

+7
-3
Please wait...

Postitas:
talent

Häbi neile, kes tavaliselt max kolme järjestikuse ilusa suvepäeva peale kohe ohkima kukuvad – palav, ei saa hingata, ei saa liigutada jne. Igavene talv küll normaalne pole.

Häbi? Sa oled tädike 80ndatest, kes näppu keerutas ja “häbi-bäbi!” lapsi alandas? Sest selline sildistamine on lapsele traumeeriv.
Veel vähem on õigus tulla täiskasvanutele ütlema, et neil peaks häbi olema (ja mille pärast?, et teil on juhuslikult erinev maitse sooja suhtes?).

Mulle meeldib ka hästi soe, reisil käidud, paar tükki veel ees, soe ilm on üks põhjus, silmaringi avardamine teine ja olulisem. Aga ilmaski ei tule ma kedagi häbitama, kes erinevatel põhjustel ei kannata üle paaripäevast kuuma. Reisisides võiks bassust kaugemale ka näha ja veidi empaatiatunnetust õppida.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
talent

Ma ei saanud talvelgi talvejopega käia. Enamasti kannan talvel ka kevad-sügisjopet, õhukese voodriga. Kraadid kraadideks, aga tuul on olnud küll pidevalt kuust kuusse vali ja külm. Soe tuul ja soe vihmake annaks hoopis teise tunde. Üldiselt ei poolda äärmusi ei külmas ega soojas.

Sa said 13 miinust, sest sa oled kohanemisvõimeline 😂😂😂

+6
-4
Please wait...

Postitas:
tooni

Ma ei saanud talvelgi talvejopega käia. Enamasti kannan talvel ka kevad-sügisjopet, õhukese voodriga. Kraadid kraadideks, aga tuul on olnud küll pidevalt kuust kuusse vali ja külm. Soe tuul ja soe vihmake annaks hoopis teise tunde. Üldiselt ei poolda äärmusi ei külmas ega soojas.

Sa said 13 miinust, sest sa oled kohanemisvõimeline 😂😂😂

Sain miinuseid jah :), aga kes luges minu postitusi kokku, siis ma ütlesin selge sõnaga, et ma ei poolda äärmusi, ei 30 kraadi kuuma ega 30 kraadi külma. Pealegi pikema aja jooksul ja külm tuul/kuiv periood samuti pole head. Jättes kuuma halvasti taluvad inimesed kõrvale, rõhutasin just eelmise suve taolise perioodi kahjulikkusele, et kuidas see mõjutas meie kõigi toidulauda, nii hinnalt, kui talunike tööd. Sellest ei soovi aga eriti keegi kõnelda, justkui need polekski omavahel seotud.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
rohekonn

No tõesti, kus on see kliimasoojenemine millest jauratakse?

No tõesti – tee vahet ilmal ja kliimal!

No tõesti, kliima on ilmastu, sinna kuulub ka õhutemperatuur. Ise oled loll ja haugud siin.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
natakas

Kas on varem ka sellist aastat olnud, kus terve juuni jooksul on vaid üks päev, mil temperatuuri üle 20 kraadi lubatakse?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
K4gu

Kas on varem ka sellist aastat olnud, kus terve juuni jooksul on vaid üks päev, mil temperatuuri üle 20 kraadi lubatakse?

On olnud minu lapsepõlves sellieid aastaid, kus reaalselt polegi olnud juunis ühtegi 20+ päeva ja on iga päev vihmasadu.

Ma saan aru, et inimesed alailma nurisevad ühe, teise ja kolmanda asja üle, mida nad muuta ei saa, aga ilma puhul on see veidramast veidram.

Mis kliimasse puutub… ilm ja kliima pole tõesti üks ja sama asi, aga seda, et globaalne soojenemine võib põhjustada lokaalseid jääaegu, on räägitud juba ammu-ammu-ammmu. Üks tegur on näiteks Golfi hoovus – meie laiuskraadidel on olnud suhteliselt soe just tänu sellele hoovusele, mis nüüd kliimasoojenemise tõttu nõrgeneb. Nii et kes ei taha, et Eesti kohalik kliima jaheneks, asugu kähku kliimasoojenemise vastu võitlema. https://saartehaal.postimees.ee/6670252/globaalne-kliima-mis-saab-euroopast-kui-golfi-hoovus-haabub

Ja samal ajal, kui Euroopa jaheneb, kuumenevad muud maad üle. Seda on näha juba praegu. Metsade raiumine seda ainult kiirendab.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Futura

http://ilm.pri.ee/p%C3%A4evarekordid

Hehee, vaata lehte ajaloolised päevarekordid. Tundub, et 1980 juuni oli õuduste tipp, suur osa kuust oli reaalselt 0 kraadi ringis:(

+6
0
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Metsade raiumine seda ainult kiirendab.

Demagoogia. Raiumine metsa majandamise seisukohast ei kiirenda praktiliselt üldse, kasvav mets seob rohkem süsinikku kui vana mets.  Raiumine raadamise eesmärgil aga küll. Aga rahvaarv maakeral kasvab, need inimesed tahavad süüa (vaja põllumaad), tahavad kusagil elada (vaja elamumaad). tahavad liikuda (vaja teid) jne. Mis alternatiivi pakud?

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Futura

Demagoogia. Raiumine metsa majandamise seisukohast ei kiirenda praktiliselt üldse, kasvav mets seob rohkem süsinikku kui vana mets. Raiumine raadamise eesmärgil aga küll. Aga rahvaarv maakeral kasvab, need inimesed tahavad süüa (vaja põllumaad), tahavad kusagil elada (vaja elamumaad). tahavad liikuda (vaja teid) jne. Mis alternatiivi pakud?

Vähem paljuneda, mõistagi:) Sinu vastus või pigem see, et just sina nii vastad, on muidugi rohkem kui kohatu.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Gruune

Mis alternatiivi pakud?

Erinevate uuringute tulemused on näidanud, et mida paremini inimene (sh naisele eraldi tähelepanu) elab, seda vähem lapsi saab. Kehvemates oludes on lapsi 10, heaoluriikides 1-2.

Alternatiiv rahva arvu suurendamisele on:

* naiste ligipääs haridusele (vaestes riikides)
* naiste õigused (vaestes riikides, rasestumisvastased vahendid, õigus käia tööl)
* vaesuse vähendamine

Vaestes riikides paljunevad inimesed nagu kärbsed, sest mõistus ei võta ja samas on lapsed sealkandis rahaallikas, palju peab neid olema seepärast, et kui mõni ära sureb, siis on kohe teine olemas. Puuduvad teadmised rasestumisvastastest vahenditest, ka ei ole neid nagunii saada. Paljudes riikides on endiselt igasugused naiste õigused jalge alla tambitud ja neil ei ole mingit sõnaõigust, kas või kui palju lapsi nad ilmale tuua soovivad või suudavad. Ka meeste teadlikkust selles tuleks tõsta kindlasti.

Senikaua kuni niisuguse probleemiga tegeleda ei viitsita ja ei osata, ongi ainsad inimkonna harvendajad katk, sõda ja näljahäda käsikäes. No nüüd siis ka kliimasoojenemine.

+5
0
Please wait...

Postitas:
vanaema22

Ilm ilmaks, aga see tuul. See aasta võib ühe käe sõrmedel üles lugeda need päevad, kus on enam vähem normaalne.  Kas see on nüüd metsade hävitamise tagajärg… Sel juhul ei taha teadagi mis järgnevad aastad veel toovad.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
maarjaline

Paljud kardavad, et kuumaga hakkavad kintsud jälle kokku hõõruma, selleks neile meeldibki külm ja tuuline kevad ja suvi.

Just. Ja teine seltskond on introverdid, suhtlusfoobikud, depressiivikud jms, kelle jaoks ilus ilm on nagu näpuga näitamine. Enamus inimesi on siis rõõmsad, korraldavad midagi, käivad üritustel ja suhtlevad. Missis Viril aga ei talu seda. Parem, kui ulub külm tuul ja sajab vihma, siis pole missis Viril ainuke õnnetu ja saab rahulikult pleedi sees istuda ja vihma vahtida.

Vau. Ma näen küll oma töökoha tõttu igapäevaselt väga katkiseid inimesi, neid samu ka muideks keda nimetasid oma kommentaaris, aga ka nemad ei aja sellist juttu. 🤦🏼‍♀️

eks sellistel virilatel siin on elud täitsa korras ilmselt, aga millegi üle peab ju virisema, kuigi terve elu on erisuguseid ilmu siin maal olnud ja saab ka edaspidi olema

0
-6
Please wait...

Postitas:
lollakas
  • Ilm ilmaks, aga see tuul. See aasta võib ühe käe sõrmedel üles lugeda need päevad, kus on enam vähem normaalne. Kas see on nüüd metsade hävitamise tagajärg… Sel juhul ei taha teadagi mis järgnevad aastad veel toovad.

• Just nii, ka seda on juba ammu prognoositud, et kliima soojenemine, mida osad reipalt mõnitavad, toob meile siia pigem niiske ja tuulise ilma. Üldise kliima soojenemise kohalt oleme me suhteliselt nõmedas vööndis kahjuks.
+11
0
Please wait...

Postitas:
anon

Hehee, vaata lehte ajaloolised päevarekordid. Tundub, et 1980 juuni oli õuduste tipp, suur osa kuust oli reaalselt 0 kraadi ringis:(

Märkasin, et ’79, ’80, ’81 ja ’82 tulid neli aastat järjest juuni külmarekordid. See võis küll masendav aeg olla.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
natakas

Märkasin, et ’79, ’80, ’81 ja ’82 tulid neli aastat järjest juuni külmarekordid. See võis küll masendav aeg olla.

Ma kaldun arvama, et siin on tegemist ikka öiste temperatuuridega. (Mitte, et seegi tore oleks.)

0
0
Please wait...

Postitas:
polenime

vist oli aasta 2001, kui terve suvi oli jahe ja kallas muudkui vihma..

+1
0
Please wait...

Postitas:
imported_indrek

jaanipäeval olid talvekasukad seljas, koplis jooksime ja mängisimse paksud riided seljas. lapsepõlv maal vanaisa vanaema juures oli imeline.

0
-2
Please wait...

Postitas:
imported_indrek

Demagoogia. Raiumine metsa majandamise seisukohast ei kiirenda praktiliselt üldse, kasvav mets seob rohkem süsinikku kui vana mets. Raiumine raadamise eesmärgil aga küll. Aga rahvaarv maakeral kasvab, need inimesed tahavad süüa (vaja põllumaad), tahavad kusagil elada (vaja elamumaad). tahavad liikuda (vaja teid) jne. Mis alternatiivi pakud?

mets ei kasva, mets elab.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Futura

2004 oli see vihmane suvi. 2001 oli küll ilus soe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

2004 oli see vihmane suvi. 2001 oli küll ilus soe.

2001 mai teine pool ja juuni esimene pool olid kindlasti ilusad, lõpetasin kooli ja eksamiteks valmistumise ajal sai ennast kenasti pruuniks päevitatud. “Tutipidu”, mis ilmselt oli mai alguses, möödus ka õues lühikeses, õlapaeltega kleidis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Vana-Ann

Rääkige mida tahes, aga ma ei mäleta, et mai-juuni oleksid kunagi nii kõledad olnud, et igal hommikul peab jätkuvalt tule pliidi alla tegema, sest maja läheb vastikult külmaks. Eriti veel nüüd, kui puude hind on kallim kui eales varem:(

+8
-5
Please wait...

Postitas:
s1ret

Mina ka ei mäleta,sest alati on üks korralik soojalaine üle käinud ja siis vihmane olnud. Seekord on ainult kole ja jahe. Eriti kurb on möelda,et varsti on päevad taas lühemaks minemas aga suve pole veel näinudki. See suvi möödub niigi kiirelt ja kui pool sellest oled juba jopega käinud,siis teisele poolele enam loota ei julge. Merre vaevalt nüüd Eestis sel aastal saab,sooja merre. Ei ole talisupleja 🙂

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Ma olen muidu ilma suhtes alati positiivne või neutraalne, aga no eile oli küll jõle ilm! Aga loodusest on kahju siiski, sest see on tema reaktsioon inimtegevusele, tundub. Kui sind järjest muudetakse ja surutakse, siis lõpuks ju muutudki.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
anon

Täpsustan, et ärge saage valesti aru, ma ei tahtnud öelda, et tolle aja inimeste elu oli masendav – lapse- ja nooruspõlv on nii või teisiti äge. Mõtlesin lihtsalt seda, et kui neli aastat järjest on nii külm suvi, siis võib tekkida hirm, et kas kliima on muutunud ja soojad suved ongi igaveseks läbi saanud.

Nagu hiljuti paar aastat järjest polnud talvel lund, ma olin täiesti mures, et kas nii hakkabki nüüd olema. Ei saanud terve talve jooksul lapse kelkugi kuurist välja võtta.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
hunden

Eelistan iga praegust ilma kuu aega kestvale kuumalainele, mil toas on ööpäevaringselt 30C. Loodan, et suvi möödub sarnaselt.

Paks ei ole, aga pikka palavust ka ei talu. Ei, kliimaseade pole lahendus, ühistu ei luba, kolima ei hakka ja suures plaanis tõstavad need keskkonna koormust. Igale vanale korterile kliimaseadme paigaldamine ei ole lahendus.

+6
-13
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Ma olen muidu ilma suhtes alati positiivne või neutraalne, aga no eile oli küll jõle ilm! Aga loodusest on kahju siiski, sest see on tema reaktsioon inimtegevusele, tundub. Kui sind järjest muudetakse ja surutakse, siis lõpuks ju muutudki.

Lõuna pool oli eile suht talutav, täna on märksa külmem. Eile oli õhk soe, ehkki tuuline oli loomulikult küll, aga puhuski sääsed minema. Täna on ka tuuline, aga lisaks pilves ja rõske ja jahe ja üleni hall.

0
-2
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Täpsustan, et ärge saage valesti aru, ma ei tahtnud öelda, et tolle aja inimeste elu oli masendav – lapse- ja nooruspõlv on nii või teisiti äge. Mõtlesin lihtsalt seda, et kui neli aastat järjest on nii külm suvi, siis võib tekkida hirm, et kas kliima on muutunud ja soojad suved ongi igaveseks läbi saanud.

Nagu hiljuti paar aastat järjest polnud talvel lund, ma olin täiesti mures, et kas nii hakkabki nüüd olema. Ei saanud terve talve jooksul lapse kelkugi kuurist välja võtta.

tead, kui elu on äge, siis ei ole ilm üldse oluline. need olid minu tudengisuved ja absoluutselt ei mäleta, et ilmaga mingeid probleeme olnuks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
svips

Kui juunikuus lund ei saja, on ok…

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kati

Mis alternatiivi pakud?

Vaestes riikides paljunevad inimesed nagu kärbsed, sest mõistus ei võta ja samas on lapsed sealkandis rahaallikas,

Muus osas sinu kommentaariga väga nõus aga vaestes riikides ei ole lapsed raha allikas, ikka veel suurema vaesuse allikas. Neil ei maksta rasedus- ja sünnitushüvitisi, lastetoetust ega muid sotsiaalseid toetusi seoses laste arvuga.

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 142 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilma peale tulivihane