Esileht Beebi ja mitmikud Ilma suhkruta kiirpuder?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Ilma suhkruta kiirpuder?

Postitas:
Kägu

Tere!
Plaanis on autoreis perega ja laps selleks ajaks 1-aastane. Enamasti on võimalik talle putru keeta, aga umbes 7 päeval mitte. Üks võimalus on Põnni putrusid kaasa võtta, aga mõtlen ka kiirputrude peale – kuuma vett ikka leiab igal pool. Need kiirpudrud, mida poes vaatasin sisaldavad 20-40g suhkrut 100g kohta ning selline toit ei ole minu hinnangul lapsele sobilik. Mõtlesin, et uurin, ega keegi ei ole näinud/kasutanud kiirputrusid, kus lisatud suhkrut ei oleks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tavalistest kiirhelvestest saab ka väga edukalt putru teha, kui kuuma vee peale kallad ja kaane all haudub.
Läheb ilusti pehmeks kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavalistele tatrahelvestele kallan kuuma vee peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur tänu heade mõtete eest, proovin järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks võid ka natuke kastist välja mõelda, et laps ei pea 100% iga hommik putru sööma. 1-aastane laps on juba piisavalt suur, et talle sobib süüa kõik mis teistelegi, sh leib, või juust, tomat, kurk jne. 1-2 hommikut ka suhkruga putru süüa ei tapa – see on umbes sama, kui paneksid vanaema moosi pudru sisse.

Ma saan aru, et on soov tervislikult toituda, aga teise äärmusesse ka ei tasu minna, et absoluutselt iga grammi suhkrut või soola karta. Võtmesõna on tasakaal, mitte 100% vältimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

K

Kõige lihtsam on teha näiteks kaerahelbeid, tatra helbeid. Valad kuuma vett peale ja kaane alla seisma ca 10 minutiks. Jääb väga hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me võtsime kaasa beebipudru (muidu ei tarbinud seda, aga reisil mugav nii klaasis, kui ka tavalises pakis ja soe vesi peale (hipp oli vist meil)), aga muidu saab ka tavaliste kaerahelveste ja kuuma veega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks võid ka natuke kastist välja mõelda, et laps ei pea 100% iga hommik putru sööma. 1-aastane laps on juba piisavalt suur, et talle sobib süüa kõik mis teistelegi, sh leib, või juust, tomat, kurk jne. 1-2 hommikut ka suhkruga putru süüa ei tapa – see on umbes sama, kui paneksid vanaema moosi pudru sisse.

Ma saan aru, et on soov tervislikult toituda, aga teise äärmusesse ka ei tasu minna, et absoluutselt iga grammi suhkrut või soola karta. Võtmesõna on tasakaal, mitte 100% vältimine.

Oled sa neid kiirputrusid ise proovinud?
Need on ikka sigamagusad ja lausa vastikult. Isegi koduse magusa moosiga ei saa nii vänget tulemust.
Ma korra olen ostnud ja rohkem enam ei taha. Lapsele jäi ka andmata, sest ma ei suutnud isegi seda süüa.

Muus osas nõustun. Tõesti vahelduse mõttes võib ka muud toitu hommikusöögiks pakkuda.
Iseasi, kuidas laps harjunud on. Vb ta ei olegi nõus midagi peale pudru hommikuti sööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toorputru on ka võimalik teha! Katseta kodus järgi – nt paned kaerahelbed/neljaviljahelbed piimaga terveks ööks likku, sisse võid püreestada banaani ja peale natuke kaneeli ja maitseb megahea. Ise teen tööle lõunaks tihti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Holle putrusid on suur valik, täiesti puhtad helbed (noh, peaaegu pulber) ilma maitsestamata, sooja veega lahustub ilusti, täistera, öko jne.
https://www.selver.ee/catalogsearch/result/?q=holle

Please wait...
Postitas:
Kägu

Holle teraviljapudrud (ilma piimata kaerapuder, speltapuder, hirsipuder, 3-viljapuder) on ilma lisatud suhkruta ja Milupa mõned ka – nojaa, need on tegelikult mõeldud beebidele alates 6. kuust, aga ega 1a pole ka veel liiga suur, et reisiolukorras neid süüa.

Näit. Milupa “7Korn Flocken” (ilma piimata seitsmeviljapuder) https://milupa.ee/ee/tooted/pudrud/bio-7-viljapuder – lisatud suhkru vaba, sellise helbelisema struktuuriga.

Hipp ilma piimata kaerapuder on ka suhkruta, aga Hipp pudrud pole helbelised, vaid nagu ühtlane jahukört.

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Beebi ja mitmikud Ilma suhkruta kiirpuder?