Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.

Postitas:
Toutakk

Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas. Kuidas teil kütusevarudega lood on? Enamus kütust pärineb ju idast. Ilmselt tõusevad siis ka elektrihinnad ennenägematutesse kõrgustesse, või lõpetab venelane meie elektri stabiliseerimise ja kogu elektrisüsteem kukub kokku. Olete te mõelnud sellele? Arvatavasti lõpeb ka vene poolt gaasi saatmine, kui SWIFT välja lülitatakse.

+9
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
lehmalellepoeg

Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas. Kuidas teil kütusevarudega lood on? Enamus kütust pärineb ju idast. Ilmselt tõusevad siis ka elektrihinnad ennenägematutesse kõrgustesse, või lõpetab venelane meie elektri stabiliseerimise ja kogu elektrisüsteem kukub kokku. Olete te mõelnud sellele? Arvatavasti lõpeb ka vene poolt gaasi saatmine, kui SWIFT välja lülitatakse.

Kütusevarud? Tavainimesel?

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Ja kuidas siis sina, kui tavainimene, oled valmisatnud end võimalikuks sõjaks naabruses ja sellega seonduvaga, eeskätt sanktsioonidega venemaale ja kaubavahetuse katkemisega?

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Tervist

Hetkel on sõda inimeste peades. Sõda algab siis kui sõda algab ja siis on näha, mida saab teha ja mida mitte.  Sõjakorral elekter ilmselt kaob ja kütust jagub ainult sõjaväelastele. Need, kes ei suuda ise leida küttega kohta viiakse ilmselt maale kultuurimajadesse, kus on küte, et linnas ära ei külmuks. Sõda ei tähenda mitte natukene halvemat olukorda, vaid täiesti teist olukorda, kus hakkama saamine sõltub sellest, kui kiiresti saad aru, mis oludes oled ja tuleb võtta vastu otsus. Sõja korral vastutab kõigepealt igaüks ise nii oma toidu kui elamise eest. Ühine vastutus kaob. Nii et pigem peaks läbi mõtlema selle, et mis saab kui elekter üldse kaob. ( mis on rahaliselt ju väga hea võimalus, midagi ei pea maksma).

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Hetkel on sõda inimeste peades. Sõda algab siis kui sõda algab ja siis on näha, mida saab teha ja mida mitte. Sõjakorral elekter ilmselt kaob ja kütust jagub ainult sõjaväelastele. Need, kes ei suuda ise leida küttega kohta viiakse ilmselt maale kultuurimajadesse, kus on küte, et linnas ära ei külmuks. Sõda ei tähenda mitte natukene halvemat olukorda, vaid täiesti teist olukorda, kus hakkama saamine sõltub sellest, kui kiiresti saad aru, mis oludes oled ja tuleb võtta vastu otsus. Sõja korral vastutab kõigepealt igaüks ise nii oma toidu kui elamise eest. Ühine vastutus kaob. Nii et pigem peaks läbi mõtlema selle, et mis saab kui elekter üldse kaob. ( mis on rahaliselt ju väga hea võimalus, midagi ei pea maksma).

Ma ikkagi pidasin silmas sõda Ukrainas, mis meile avaldub kaubavahetuse katkemise näol venega. Eesti kaitseväel on kindlasti oma varud olemas, küsimus kas ja mismoodi on keskmine perekoolikas selleks ette valmistunud? Lähiminevikust ju mäletame, et koroona alguses varusid kõik peldikupaberit justkui valmistunuks pandeemiliseks kõhulahtisuseks.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Ma ei usu, et sõda tuleb. No vähemalt mitte selline sõda, mida selle sõna taga mõistetakse. See piiride kompamine on koguaeg käinud ju. Aga seda usun küll, et Venemaa võtab Eesti kunagi ära nagu naksti. Ilma mingi olulise sõjata isegi.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
pritnispeeers

Nõus, eelisjärjekorras mitte. Aga üleüldse küll. Kunagi. Sobivates tingimustes. Ja need võivad oluliselt erineda tänapäevasest poliitpildist.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Eesti neile küll eelisjärjekorras huvi ei paku. Meil pole maavarasid ega midagi asjalikku meiega peale hakata. Lihtsalt jääme oma läheduse tõttu mitme tule alla. Ja oleme nato, mingi olulise sõjata ei võta ta midagi.

Venemaa on siiski vaese elatustasemega maa ja kahanema rahavastikuga. Pole neile kasulik mitmel rindel sõdida.

kas 1940 aastal oli siin maavarasid? 1939 aastal räägiti sama juttu .

+18
-4
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Ja kuidas siis sina, kui tavainimene, oled valmisatnud end võimalikuks sõjaks naabruses ja sellega seonduvaga, eeskätt sanktsioonidega venemaale ja kaubavahetuse katkemisega?

Ei ole mingit kütust varunud kuna ei oma autot.

+2
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Nõus, eelisjärjekorras mitte. Aga üleüldse küll. Kunagi. Sobivates tingimustes. Ja need võivad oluliselt erineda tänapäevasest poliitpildist.

No sama hästi on reaalne, et ennem hoopis Hiina võtab Venemaa ära. Kunagi. Sobivates tingimustes.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
imported_indrek

kinnisvara läheb odavamaks

+4
-3
Please wait...

Postitas:
8bit

Eesti on strateegiliselt ju heas kohas (mere äär).

Ise ma ei tea kas päris hirmuga, aga mõtlen küll mis saab. Peale külma sõja aega ei ole ju 30 aasta jooksul nii pingelist olukorda ja julgeolekuohtu olnud. Kas päris sõjaks nüüd läheb..no krt ma ei tea ikka…

Endal maamaja valmis, ahiküte, aiamaa ja kaev olemas(ma ei ela Tallinnas ja maakodu pole ka kaugel. Väheke abiks ikka vajadusel. No see on vähetõenäoline, et tõesti suur sõda nüüd tuleb ja kõik maale kolime, aga krt mine sa tea, maailmas ikka veidraid asju toimunud viimastel aastatel mis tundusid, et ah ei juhtu nagunii. Igastahes vett saab, sooja saab, patareidest kuulen raadiot(kui elekter ma ei tea, ära läheb või piiratakse), saab äkki üle elatud 😀

Ebameeldiv on see olukord küll, eks energiakriis(elekter, küte, puit, materjalid mis iganes) arvan tuleb nagunii, juba ongi algust tehtud sellega..

Eks mul tavainimesel midagi teha polegi, kahju kui mees peaks ainult sõtta minema.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Läheb sõjaks? Ukrainas on sõda juba alates 2014. aastast.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Aneke

Sõda käib, teravamaks ja laiemaks läheb.

Mõjud, mis ka siin toimuva relvakonfliktita siin juhtuvad, tulevad paljudele üllatusena.

Samas igal ajal tuleb edasi elada ning saame hakkama. Alati saame kuidagi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Fixter

Eesti neile küll eelisjärjekorras huvi ei paku. Meil pole maavarasid ega midagi asjalikku meiega peale hakata. Lihtsalt jääme oma läheduse tõttu mitme tule alla. Ja oleme nato, mingi olulise sõjata ei võta ta midagi.

Venemaa on siiski vaese elatustasemega maa ja kahanema rahavastikuga. Pole neile kasulik mitmel rindel sõdida.

Mõjusfääride põhimõtete puhul maavarade olemasolu või mitte olemasolu ei mängi mingit rolli.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Läheb sõjaks? Ukrainas on sõda juba alates 2014. aastast.

Seal käib sõda ,, nash tam net,, moel. Aga on tõenäoline, et minnakse sisse täie rauaga. Siis tulevad ka sanktsioonid, mis idakaubanduse sulgevad.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Ukrainas elab palju venelasi. Putin teab seda ka, muideks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Hetkel on sõda inimeste peades. Sõda algab siis kui sõda algab ja siis on näha, mida saab teha ja mida mitte. Sõjakorral elekter ilmselt kaob ja kütust jagub ainult sõjaväelastele. Need, kes ei suuda ise leida küttega kohta viiakse ilmselt maale kultuurimajadesse, kus on küte, et linnas ära ei külmuks. Sõda ei tähenda mitte natukene halvemat olukorda, vaid täiesti teist olukorda, kus hakkama saamine sõltub sellest, kui kiiresti saad aru, mis oludes oled ja tuleb võtta vastu otsus. Sõja korral vastutab kõigepealt igaüks ise nii oma toidu kui elamise eest. Ühine vastutus kaob. Nii et pigem peaks läbi mõtlema selle, et mis saab kui elekter üldse kaob. ( mis on rahaliselt ju väga hea võimalus, midagi ei pea maksma).

Ma ikkagi pidasin silmas sõda Ukrainas, mis meile avaldub kaubavahetuse katkemise näol venega. Eesti kaitseväel on kindlasti oma varud olemas, küsimus kas ja mismoodi on keskmine perekoolikas selleks ette valmistunud? Lähiminevikust ju mäletame, et koroona alguses varusid kõik peldikupaberit justkui valmistunuks pandeemiliseks kõhulahtisuseks.

Mida ma nende kütusevarudega tegema peaksin? Koroona alguses ma ka WC-paberit kokku ei ostnud, sai hakkama. Ilmselt saab nüüd ka ilma kütusevarudeta hakkama.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Sindrinahk

Eesti neile küll eelisjärjekorras huvi ei paku. Meil pole maavarasid ega midagi asjalikku meiega peale hakata.

Eestis on fosforiit! Fosforiiti peetakse kriitilise tähtsusega strateegiliseks ressursiks, mille suurimad varud Euroopa Liidus paiknevad just Eestis. Ja jälle inimesed on lähiajaloo ära unustanud!

https://forte.delfi.ee/artikkel/90143829/suur-lugu-aeg-tabust-ule-saada-eestis-on-taas-kaima-lukatud-tosised-fosforiidiuuringud

Mis te arvate kui suva on venemaal Eestist, eesti inimestest, eesti mageveevarudest ja loodusest, kui on võimalik fosforiidi müügiga väga korralikult raha teenima hakata? 😀

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Toutakk

3-dal jaanuaril võtsin kütusefirmadest pakkumisi, odavaim oli siis 1263eur/1000l. Lootsin, et äkki kukub alla 1200eur, tutkit.

Täna on odavaim hind 1306eur/1000l. Ehk hävisin tänase ostuga 43 eur.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
monic77

Peaks vist kriisi varusid hakkama ostma.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Punkar

Mida ma nende kütusevarudega tegema peaksin? Koroona alguses ma ka WC-paberit kokku ei ostnud, sai hakkama. Ilmselt saab nüüd ka ilma kütusevarudeta hakkama.

Mina ei saaks hakkama. Elan maal ja juba praegu ei ole mul võimalik tööl ilma autota käia. Kahe bussiga saaks, aga jõuaks kaks tundi pärast tööpäeva algust kohale.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Mina ei saaks hakkama. Elan maal ja juba praegu ei ole mul võimalik tööl ilma autota käia. Kahe bussiga saaks, aga jõuaks kaks tundi pärast tööpäeva algust kohale.

Päikesepaneelid off-grid ja elektriratas oleks lahenduseks. Kui töö juures ikka elekter on (näiteks generaatori toel), siis saaks ju kuidagi kaubale ka elektriratta aku laadimisega.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Tervist

Kas see kui Venemaa Krimmi okupeeris, siis polnudki sõda? Sõda juba käib. Mida siin enam oodata on. Ja kui samamoodi reageeritakse, nagu Krimmi okupeerimise peale, siis igaüks saab mõelda, mis sellega seoses muutunud on ?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Päikesepaneelid off-grid ja elektriratas oleks lahenduseks. Kui töö juures ikka elekter on (näiteks generaatori toel), siis saaks ju kuidagi kaubale ka elektriratta aku laadimisega.

Mul ei sõida isegi auto hästi sellest paksust lükkamata lumest ja lörtsist 20 km läbi. Suvel ei olegi probleemi, jalgrattaga saab tööle ideaalselt. Talvel iga päev jala 40 km visata oleks palju.

Aga kui on kütusekriis, siis millega sa generaatorit täidad?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Mul ei sõida isegi auto hästi sellest paksust lükkamata lumest ja lörtsist 20 km läbi. Suvel ei olegi probleemi, jalgrattaga saab tööle ideaalselt. Talvel iga päev jala 40 km visata oleks palju.

Ma ei pelga, et kütus otsa saab, aga see saab oluliselt kallimaks ja võib-olla jagatakse seda ka limiteeritult. Sest vene nafta kinnikeeramisel tuleksid teised tarnekanalid, norra ja araabia naftaga, kuna tarneteekond pikeneb, siis hind ka tõuseb. Ka gaasi hakatakse vedama LNG-na, kuid selle defitsiit saab olema suurem, kuna Saksamaa on oma elektrimajanduse ülesehitanud just vene gaasile, tuumajaamad ja söejaamad on ta sulgenud või sulgemas.

Põhiprobleemiks võib saada meile just see sageduse tagamise lõpetamine olukorras, kus meil on puudu elektritootmisest ja saab olema puudu maagaasist.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Mul ei sõida isegi auto hästi sellest paksust lükkamata lumest ja lörtsist 20 km läbi.

Ostad fatbike ja paned talle 2 rattaveo ja naastrehvid. Siis lähed sealt ka läbi, kus sinu ühesillaveoline sõiduauto kinni jääb.

https://www.aliexpress.com/item/1005003619753500.html?spm=a2g0o.detail.0.0.785b5df2IYmI4B&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.169870.0&scm_id=1007.13339.169870.0&scm-url=1007.13339.169870.0&pvid=d91bcc58-b405-4545-88ec-036eb2a6f48b&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.169870.0,pvid:d91bcc58-b405-4545-88ec-036eb2a6f48b,tpp_buckets:668%232846%238115%232000&pdp_ext_f=%257B%2522sku_id%2522%253A%252212000026523963858%2522%252C%2522sceneId%2522%253A%25223339%2522%257D&pdp_pi=-1%253B709.54%253B-1%253B-1%2540salePrice%253BEUR%253Brecommend-recommend

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Valvejoodik

Ma ei pelga, et kütus otsa saab, aga see saab oluliselt kallimaks ja võib-olla jagatakse seda ka limiteeritult. Sest vene nafta kinnikeeramisel tuleksid teised tarnekanalid, norra ja araabia naftaga, kuna tarneteekond pikeneb, siis hind ka tõuseb. Ka gaasi hakatakse vedama LNG-na, kuid selle defitsiit saab olema suurem, kuna Saksamaa on oma elektrimajanduse ülesehitanud just vene gaasile, tuumajaamad ja söejaamad on ta sulgenud või sulgemas.

Põhiprobleemiks võib saada meile just see sageduse tagamise lõpetamine olukorras, kus meil on puudu elektritootmisest ja saab olema puudu maagaasist.

Ma ei saa aru, miks kõik selle sageduse pärast paanitsevad? Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Ma ei saa aru, miks kõik selle sageduse pärast paanitsevad? Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

Linnad ja asulad ei saa ju generaatoritoitele, kui vene ei taga sagedust. ja voolu pole. Ja paljudes eramajapidamisteski pole generaatorit.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

Ja kui see diisel, mis varuks on, otsa saab?

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.