Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.

Postitas:
Toutakk

Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

Ja kui see diisel, mis varuks on, otsa saab?

Ma arvan, et kütus ei saagi olema põhiprobleem, lihtsalt hind tõuseb ja võib-olla ka tanklates limiteeritakse. Põhimure oleks elekter ja gaas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

Ja kui see diisel, mis varuks on, otsa saab?

Ma arvan, et kütus ei saagi olema põhiprobleem, lihtsalt hind tõuseb ja võib-olla ka tanklates limiteeritakse. Põhimure oleks elekter ja gaas.

Ses mõttes muidugi nõus. Ega see kütus siiski ka saa tanklast näiteks kanistrisse või autosse, kui elektrit pole. Ja kui pole kütust, siis pole paljudes kohtades elektrit (needsamad generaatorid) ning kui kütust pole või on väga piiratult, siis vaevalt, et galeeriorjad või purjesportlased hakkavad kütusemahuteid Ruhnu vedama tuule- või orjajõul töötavate veesõidukitega. Aga Ruhnu Ruhnuks, inimestel pole tõesti vähimatki arusaamist, mis kõik ei tööta, kui elektrit pole.
Mina isiklikult praegu sõja algust ega massiivset elektrikadu küll ei karda, aga see on naeruväärne, kui naiivsed inimesed elektri pikaajalise (mitu päeva) kadumise tagajärgede suhtes linnaoludes on. Juba seegi ei jõua ajudesse, et korrusmajades kanalisatsioon tõenäoliselt ummistub, et liftid ei sõida, kaubanduskeskused on kinni ja ei tööta mõne aja pärast enamik ka koduseid turvasüsteeme, näiteks fonolukud ja G4S vms signalisatsiooniseadmed. Mis omakorda ahvatleb teatud inimkontingenti.
Ega see, kui seda eitada, seda veel olematuks tee. Seega võiks korraks läbi mõelda küll, aga paanikast on asi kaugel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

Päikesepaneelid off-grid ja elektriratas oleks lahenduseks. Kui töö juures ikka elekter on (näiteks generaatori toel), siis saaks ju kuidagi kaubale ka elektriratta aku laadimisega.

Mul ei sõida isegi auto hästi sellest paksust lükkamata lumest ja lörtsist 20 km läbi. Suvel ei olegi probleemi, jalgrattaga saab tööle ideaalselt. Talvel iga päev jala 40 km visata oleks palju.

Aga kui on kütusekriis, siis millega sa generaatorit täidad?

Ma ei pelga, et kütus otsa saab, aga see saab oluliselt kallimaks ja võib-olla jagatakse seda ka limiteeritult. Sest vene nafta kinnikeeramisel tuleksid teised tarnekanalid, norra ja araabia naftaga, kuna tarneteekond pikeneb, siis hind ka tõuseb. Ka gaasi hakatakse vedama LNG-na, kuid selle defitsiit saab olema suurem, kuna Saksamaa on oma elektrimajanduse ülesehitanud just vene gaasile, tuumajaamad ja söejaamad on ta sulgenud või sulgemas.

Põhiprobleemiks võib saada meile just see sageduse tagamise lõpetamine olukorras, kus meil on puudu elektritootmisest ja saab olema puudu maagaasist.

Ma ei saa aru, miks kõik selle sageduse pärast paanitsevad? Kasvõi Ruhnu saar on puhtalt autonoomsel diiselgeneraatori ja tuuleenergiatoitel, aga hakkama nad saavad.

Kas mite Ruhnu ei ole see koht kus sotsiaaltöötaja kimab ringi elektriautoga mida laetakse diiselgeneraatoriga 🙂

+5
0
Please wait...

Postitas:
kolja

Jah, ilmselt läheb sõjaks, kuid ilmselt lihtsalt tehakse maismaaühendus Krimmi ja Venemaa vahel ja sellega asi piirdub. Peale paari kuud sanktsioone on Venemaa jälle sõber edasi ja gaas liigub. 5 aasta pärast siis uus tükk.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Toutakk

Jah, ilmselt läheb sõjaks, kuid ilmselt lihtsalt tehakse maismaaühendus Krimmi ja Venemaa vahel ja sellega asi piirdub. Peale paari kuud sanktsioone on Venemaa jälle sõber edasi ja gaas liigub. 5 aasta pärast siis uus tükk.

Plaan neil ju ka Transnistriani maismaaühendus raiuda.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilmselt läheb sõjaks, Ukrainas.