Esileht Lapse ootamine Ilus nimi tüdrukule

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Ilus nimi tüdrukule

Postitas:
Kägu

Minu tütre nimi on ka Triinu ja teisele tütrele olen välja valinud nime kas Kaisa (mõlemad nimed sel juhul tuletatud ühes nimest – Katherina) või Annika 🙂

Lühikesed ja lihtsad eestipärased (eestistatud) nimed on kõige ilusamad 🙂 Liisu, Kairi, Maris, Lagle, Anni, Tiina, Elise, Jaanika, Julia, Kerli, Laura, Monika, Nele, Piret, Sandra, Tiiu, jne jne 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on erega väga vähe sobivaid, äkki mingi ere-mai või ere-britt. Idaga äkki sobiks Liis. Itaga või-olla Reet või Rutt. Kiusatus on küll mul teha hoopis mingeid nõmedaid ühendeid nagu ere-säde ja ida-kaari, aga ilmselgelt reaalsuses on targem midagi neutraalset valida. Üldiselt on 1 nimi mu meelest just kenam, nime mõju pääseb ka paremini esile, kaks koos nagu lahjendavad üksteist.

Vabandan, aga minu jaoks on “Ere”-ga algavad nimed kummalised. Rikutud mõtlemine võib-olla, aga mulle seostub kohe sõnaga erektsioon.
Kuigi mulle meeldib paljude Ameerika nimede kõla, siis Ava on Eesti kontekstis ikka väga imelik nimi. Eluaeg mingit nime veerimist, valesti hääldamist ja mida veel. Kuidas seda üldse hääldatakse, eiva? ava?. Ei ole ilusa kõlaga. Seda keisa-maid ma ei hakka kommenteerimagi.
Kui sulle meeldivad välismaised nimed, siis nt need sobiksid Eestisse ka: Amelia/Emilia, Emily, Lily, Luna, Eleanor, Maya, Naomi jne

Please wait...
Postitas:
Montserrat

Kui sulle meeldivad välismaised nimed, siis nt need sobiksid Eestisse ka: Amelia/Emilia, Emily, Lily, Luna, Eleanor, Maya, Naomi jne

Selle Lunaga on mu arust sama häda mis Avaga. Samuti Sara ei kirjutaks eesti lapse puhul.
Nime lõpus olev y on tõesti üsna levinud, Emily ja Lily puhul tuleb Eestis lihtsalt iga kord öelda, et y-ga. Aga Maya on isiklikult minu arust eesti lapsele liiga imeliku kirjapildiga.
Aga on terve hulk nimesid, mis eesti ja välismaa kirjapildis kokku langevad ja hääldatakse ka üsna sarnaselt: Linda, Eva, Anna, Laura, Stella jne jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liselle on nagu kissell. Mulle meeldivad näiteks Eret ja Erle, Iris.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Lapse ootamine Ilus nimi tüdrukule