Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilusa elu reede õhtu

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: Ilusa elu reede õhtu

Postitas:
Kägu

Mina lähen peale tööd poodi, torman koju, heal juhul jõuan midagi süüa, halvemal juhul torman kohe jälle minema, et poeg trennist ära tuua. Jõuan koju, teen süüa, koristan laga ära, vaidlen lastega, kes peab koeraga jalutama minema, lähen koeraga jalutama, veenan pool tundi poega, et ta nõudepesumasina tühjendaks, koristan köögi, kamandan lapsed magama, see protsess võtab aega 30-40 minutit. Kukun teleka ette diivanile ja hakkan vaatama telekast, kuidas inimestel on elu. Ilus hetk on saabunud.

Sa oled lahe!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pardifilee on nii eilne päev, muuhulgas on meil menüüs grillitud kammkarbid, tiigerkrevetid ja mõni homaar. Sul on ruumi areneda.

Kui küsida tohib, siis kust toorainet hangite? Olen ka Eestis üritanud leida kammkarpe ja hiidkrevette. Aga on ainult külmutatud või siis sulataud kujul.

Mul on üks tuttav ärikas, kes tellib kogu kalakraami Soomest, kui piisavalt varakult ette teatada, siis ikka saab ehk põhimõtteliselt lähen võtan tema külmikust. Eestist tõesti on neid keeruline leida. Ma ostan tema käest pidevalt ka kalamarja, samuti kõik pakendatud lõhetooted, mida Eestist ei julgegi enam osta.

Kohvitopsimees või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on üks tuttav ärikas, kes tellib kogu kalakraami Soomest, kui piisavalt varakult ette teatada, siis ikka saab ehk põhimõtteliselt lähen võtan tema külmikust.

Pr. Iluselul on see põhimõte, et tuleb kellegi teise külmikust midagi võtta.
Põhimõtteliselt.
Täna ta küll kahuks seda ei jõudnud teha, sest võtmise ajal ta istus perekoolis….

Aga praeguseks hetkeks on ilmselt grill juba pimedas pikali joostud ning kammikarbid ja hiidkrevetid on mööda õue laiali.
Õnneks oli “kiire maasturi” omanikul nii palju oidu, et õigel ajal poest vinku viinerid ära osta.
Mis sa hädaga ikka teed, eksole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iluselu võib trollida, aga kammkarbid on õigesti küpsetatuna fantastiliselt head ja tshillised hiidkrevetid samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iluselu võib trollida, aga kammkarbid on õigesti küpsetatuna fantastiliselt head ja tshillised hiidkrevetid samuti.

Ei vaidle vastu. Kammikarpidest ma ei tea midagi, aga tsilliga hiidkrevetid on kahtlemata üks ka minu lemmikutest. Selle suht vana retsepti järgi valmistatuna. Super. Kuigi, selle peterselliga on alati jama ja talvel (praegu) peab ostma neid hele-helerohelisi Selverist…

Aga teema point muidugi jääb pisut arusaamatuks: ma saan aru, et L-Eestis toimuvale peole kutsuti ka üks üsna vähese koormusega töötav üksik õpetajanna (milleks?), kes ENNE oma ürituse toimumist suutis perekooli foorumisse postitada suht ebaadekvaatse ülevaate oma eelseisvast üritusest.
Mida kõik lugesid ja justkui oleks pidanud kadestama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida kõik lugesid ja justkui oleks pidanud kadestama.

Aga ei kadestanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemasse tagasi. Mees plaanis sõbra poole rummi jooma minna, aga mõtles ümber ja tegi oma segu seitsme hoopis kodus. Neljast lapsest kaks on sõprade pool ja teised mängivad telefonis.
Suitsutasime õhtusöögiks kala, joon paari päeva eest kingiks saadud tavatult hinnalist veini, mis on uskumatult kehva maitsega. Esimese peika hea sõber sai täna surma, mõte kisub vägisi neile, et ehk nad siis seal koos…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proua Iluselu on alla käinud – iga uus postitud järjest punnitatum ja kokkuvõttes magedam. Alguses oli veel mis oli – intrigeerivgi vähemalt! -, nüüd ühe keskmise 5.B “Minu lemmik päev” tase.
Vabanda, A! 😊

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Proua Iluselu on alla käinud – iga uus postitud järjest punnitatum ja kokkuvõttes magedam. Alguses oli veel mis oli – intrigeerivgi vähemalt! -, nüüd ühe keskmise 5.B “Minu lemmik päev” tase.

Vabanda, A! 😊

Vaata, temal on vähemalt, kust alla käia. Mis sinul on? Pole sedagi, eks?
Muide, mindki on mingiks pr. Iluseluks tembeldatud. Kindlasti sina omas läbinägevuses.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina sõin grillkana. Elu on ilus, täiesti tõsiselt. Kui hakkad mõtlema, kui halvasti võiks kõik tegelikult olla, siis näed, et ka näiliselt kõige tühisemad asjad võivad olla vägagi ilusad ja head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on peo jaoks kõik väga hästi läbi mõeldud, sinu viinamarjad tunduvad miskipärast olevat erakordselt hapud.

Ehh, viinamari on pisut hapu küll – see Lamboghini Urus võiks ikkagi enda, mitte naabrimehe oma olla.

Aga ei jaksanud mina 220 tuhande eest autot osta ja pidin pea 3X odavama Land Roveriga leppima. Mis on Lambo kõrval aeglane nagu tigu.

Aga muidu, kus sa selle “kiire maasturiga” siis sõidad ka?

Pärast Kose Ristit ju tee suht kitsas ja vaid kaherealine…Panete vastassuunavööndis hullu, endal 10 inimest nagu silgud pütis, autos…???

Sest kolonn venib ju 90-95…

Heh! Seda teksti lugedes meenus enda hullus :S /saigi hullu pandud/
Etteruttavalt öelduna: Tartu kesklinnast jõudsime Tlna lennujaama 1,5 tunniga. Mina piloodi rollis..

Ees oli ootamas puhkusereis palmide all ja lend suht vara hommikul, mis tähendas öist liikumahakkamist lennujaama suunas. Mees aga suutis kuidagi äratuse õigel ajal maha kruttida ja ärkasin ise viimasel minutil..oi, kui kiire siis hakkas!

Tegu samuti maasturiga: tutikas Jeep Grand Cherokee.. ainult vajuta, eksole: lippab nagu noor põder 😀
Novat, ja 2.05 sai kesklinnast starditud ja 3.35 kohal oldud. Keskmine kiirus u. 140-150 km/h. Pöörane minu jaoks!! Samas tee oli suht tühi.. enne Tlna vaid lähenesime ühele sini-valgele autole kahtlase kiirusega (politsei). See tõmbas alles hoo maha ja kohe olime ka lennujaamas.. Napilt õigel ajal 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on peo jaoks kõik väga hästi läbi mõeldud, sinu viinamarjad tunduvad miskipärast olevat erakordselt hapud.

Ehh, viinamari on pisut hapu küll – see Lamboghini Urus võiks ikkagi enda, mitte naabrimehe oma olla.

Aga ei jaksanud mina 220 tuhande eest autot osta ja pidin pea 3X odavama Land Roveriga leppima. Mis on Lambo kõrval aeglane nagu tigu.

Aga muidu, kus sa selle “kiire maasturiga” siis sõidad ka?

Pärast Kose Ristit ju tee suht kitsas ja vaid kaherealine…Panete vastassuunavööndis hullu, endal 10 inimest nagu silgud pütis, autos…???

Sest kolonn venib ju 90-95…

Heh! Seda teksti lugedes meenus enda hullus :S /saigi hullu pandud/

Etteruttavalt öelduna: Tartu kesklinnast jõudsime Tlna lennujaama 1,5 tunniga. Mina piloodi rollis..

Ees oli ootamas puhkusereis palmide all ja lend suht vara hommikul, mis tähendas öist liikumahakkamist lennujaama suunas. Mees aga suutis kuidagi äratuse õigel ajal maha kruttida ja ärkasin ise viimasel minutil..oi, kui kiire siis hakkas!

Tegu samuti maasturiga: tutikas Jeep Grand Cherokee.. ainult vajuta, eksole: lippab kui noor põder 😀

Novat, ja 2.05 sai kesklinnast starditud ja 3.35 kohal. Keskmine kiirus u. 140-150 km/h. Pöörane minu jaoks!! Samas tee oli suht tühi.. enne Tlna vaid lähenesime ühele sini-valgele autole kahtlase kiirusega (politsei). See tõmbas alles hoo maha ja kohe olime ka lennujaamas.. Napilt õigel ajal 🙂

Ja oli see odav Türgi reis potentsiaalselt enda, teiste liiklejate ja metsloomade elu (turvalisust) väärt?
Täiesti jube, millega juba kekatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele: ei, see polnud Türgi reis. Pole seal käinud.

Juhtum ise oli minu jaoks ekstreemne (5-6 a tagasi), muidu igati korralik ja tähelepanelik liikleja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegu samuti maasturiga: tutikas Jeep Grand Cherokee.. ainult vajuta, eksole: lippab nagu noor põder 😀
Novat, ja 2.05 sai kesklinnast starditud ja 3.35 kohal. Keskmine kiirus u. 140-150 km/h. Pöörane minu jaoks!! Samas tee oli suht tühi.. enne Tlna vaid lähenesime ühele sini-valgele autole kahtlase kiirusega (politsei). See tõmbas alles hoo maha ja kohe olime ka lennujaamas.. Napilt õigel ajal 🙂

Oeh, kuidas ma oma Jeep Grand Cherokeed taga igatsen… Hea masin.

Aga Tartu kesklinnast lennujaama on 180 km, mis teeb keskmiseks kiiruseks siiski 120 km/h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõit ise puhtalt 3 tundi, siis poeskäik ja kogu seltskonna pissitamine ja kakatamine tee peal.

Siis vast jah, kui kogu seltskonnal igasugu pidamatused on. Mõistlik oleks vast enne sõitu WCs ära käia ja tervel inimesel peaks siis 3-4 h küll hooleta olema.

Minu õhtused plaanid? Koristan. Pärast seda (või ehk ka samal ajal?) võtan pokaali veini seltsi (armastan nö peeti, nii et õnneks mitte midagi uhket ja kallist) ja loen ehk raamatut. Taustaks panen teleka mängima (Kaks Kanget näiteks). Sauna vist täna teha ei viitsi, pigem homme.

Tuleb seltskonnale Prostamooli krõbistada anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga Tartu kesklinnast lennujaama on 180 km, mis teeb keskmiseks kiiruseks siiski 120 km/h.

Hästi. Endal oli adrenaliin laes, kui pilk spidokale sai suunatud ja see pikal sirgel lubatust oluliselt suuremat numbrit näitas..
Asulates oli muidugi hoopis teine kiirus ja ka kurvilisematel teejuppidel.

Kuna autosid sellisel kellaajal nappis, sai enamus ajast sõidetud täistuledega..nii et metsloomad ohus polnud. /murelikule kodanikule siin vahepeal/

Mis Teie autost siis sai, et taga igatsete? 🙂
Meid tänasel päeval “teenindab” sama marki auto, ent uuem versioon. Kolmas analoog..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis Teie autost siis sai, et taga igatesete? 🙂

Maha müüsin. Suureks jäi ainult mulle.

Aga sellega võis Tln-Trt maanteel vabalt 140 sisse võtta, nii et ei saanud arugi, et nii suur kiirus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kolm vaba päeva järjest. Ei pea mitte midagi tegema – selles see ilu peitubki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kammkarbid või tiigerkrevetid on ikka ka 10 a vana teema.
Kobe beef tuleb ikka üles leida, kui kõvatada tahad. Ikka otse lennukiga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube on lugeda neid vanamuttide heietusi siin. Saaks aga peeti juua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sellega võis Tln-Trt maanteel vabalt 140 sisse võtta, nii et ei saanud arugi, et nii suur kiirus.

220 on Tln-Trt maanteel normaalne keskmine kiirus.
Aga muidugi ainut siis, kui põtrade ja kiiruskaameratega on hea sõbrashuhe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna autosid sellisel kellaajal nappis, sai enamus ajast sõidetud täistuledega..nii et metsloomad ohus polnud. /murelikule kodanikule siin vahepeal/

Issand-issand… Mis seos on muidu täistulede ja tee peale hüppavate loomade vahel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube on lugeda neid vanamuttide heietusi siin. Saaks aga peeti juua.

Ma väga ootan sinu “noore muti” heietusi ideaalsest reedeõhtust! Pole ainugi mis seal teil toimub siis – ..saaks aga mahvi kanepit vä? .. saaks sada jälgijat juurde oma persoonile kuskil internetiavaruses? .. saaks mida??

Tõesti tahaks teada mida noormutid reedeõhtuti teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui küsida tohib, siis kust toorainet hangite? Olen ka Eestis üritanud leida kammkarpe ja hiidkrevette. Aga on ainult külmutatud või siis sulataud kujul.

Eestis muud ei saagi. Restod sulatavad samuti lahti, ega neil värsked ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hästi. Endal oli adrenaliin laes, kui pilk spidokale sai suunatud ja see pikal sirgel lubatust oluliselt suuremat numbrit näitas..

Asulates oli muidugi hoopis teine kiirus ja ka kurvilisematel teejuppidel.

Mis Teie autost siis sai, et taga igatsete? 🙂

Meid tänasel päeval “teenindab” sama marki auto, ent uuem versioon. Kolmas analoog..

Sellist asja ei tasuks isegi anonuumselt kirjutada. See on ju sama hull, kui et panin 2,5 promillise joobega tartust tallinna 66klubisse. On ikka prioriteedid, puhkusereis tahtsam kui elu. Hea et te veel autoga lendu ei tousnud, et lennukile j2rgi j6uda. Oh seda meeleheidet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist asja ei tasuks isegi anonuumselt kirjutada. See on ju sama hull, kui et panin 2,5 promillise joobega tartust tallinna 66klubisse. On ikka prioriteedid, puhkusereis tahtsam kui elu. Hea et te veel autoga lendu ei tousnud, et lennukile j2rgi j6uda. Oh seda meeleheidet.

Oh issand, mis siin nii väga erilist siis on? Enamus teest on nagunii 110 lubatud, kus tavaoludeski 120-125-ga tavaliselt liigeldakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina viisingi siis eile oma uue kleidi välja, ning praegu mõtlen, et poleks ikka pidanud ostma seda kleiti. Ma jõin ainukt veini, aga nii halb on olla 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellist asja ei tasuks isegi anonuumselt kirjutada. See on ju sama hull, kui et panin 2,5 promillise joobega tartust tallinna 66klubisse. On ikka prioriteedid, puhkusereis tahtsam kui elu. Hea et te veel autoga lendu ei tousnud, et lennukile j2rgi j6uda. Oh seda meeleheidet.[/quote]

Tere!
Ei ole see võrreldav joobes peaga sõiduki juhtimisega. Seda taunin täielikult!

Ma ei ole ka n-ö (ebakindel) pühapäevasõitja: väga palju on autoga ringi liikumist. Seega üsna kogenud juht (kuigi vanus 30-ndates). Olen meesterahvastelt saanud komplimentegi (kes on kaassõitjateks olnud), et väga hästi sõidan.

Kui kunagi sõitma õppisin, siis esimeses sõidutunnis auto hüppas kohalt startides 🙂 /vahepeal harjutasin mehe sõbra autoga (kel manuaal).. / Teises sõidutunnis ei jõudnud õpetaja ära imestada, et kuidas see võimalik on..!? Kosteti: “Sõidad nagu vana (kogenud) mees!” 😀 (sõna-sõnalt) Seega suht kiiresti sain oskuse käppa.

Ja nagu eelnevalt sai öeldud, olen muidu igati eeskujulik liikleja (Sind lasen ka kenasti üle sebra, kui juhtud selle ees seisma; muidu siin Pk-s on ikka sajatatud neid “maasturijuhtidest naisi” kui matse, kes kasvõi üle varba sõidavad, aga üle tee inimesi ei lase :S)

Ainuke trahv, mille olen elu jooksul saanud, oli kollase tulega ristmiku ületamine (suht absurdne). Tartu linnas/ trahv: 40.-. Narva mäest üles sõites ja vasakule pööre (olin rivis viimane). Sealse kooli juures võttis politsei mu rajalt maha. Et neil oli kaamera üleval.. Selge siis.

Ja veel- muidugi olnuks meeleheide suur, kui oleksime lennukist maha jäänud!
Hea oli, et ise “sanga” hüppasin.. Mees isegi soovitas, et sõitku ma ise.. Tema on meil selline rahulik “küll jõuab” tüüpi. Ei oleks me siis kuhugi jõudnud (muig).

Tegemist oli mitmenädalase puhkusereisiga suht pingelisel ajal (töö mõistes).
Sai uut energiat kogutud edasitoimetamiseks ja tänaseks on seis kui öö ja päev erinev toonasega võrreldes (stressivaba).
/tore oli meenutada/

Tänan lugemast! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina viisingi siis eile oma uue kleidi välja, ning praegu mõtlen, et poleks ikka pidanud ostma seda kleiti. Ma jõin ainukt veini, aga nii halb on olla 😀

No mis sa jood nii palju kui pea ei kanna?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilusa elu reede õhtu