Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilutulestik

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Ilutulestik

Postitas:
Varviline

Ilutulestik praegusel ajal ei ole ok. Milleks??? Sõjapõgenike lapsel on praegu selline paanikahoog, et hingata ei saa. Lisaks on öö ja suvalisel ajal keset ööd paugutada ei ole kunagi hea komme olnud.

+37
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Valvejoodik

Ilutulestik praegusel ajal ei ole ok. Milleks???

Selleks, et volbriöö on juhtumisi.

+7
-35
Please wait...
Postitas:
Agathe

Ilutulestik pole kunagi okei, hädapärast uusaastaööl. Tohutu müra- ja valgusreostus, looduskahju, lemmikloomade ja maal farmiloomade paanika.
Meil sugulase naabermajas lasti ilutulestikku mõned päevad tagasi kell 15 päeval. Lapse 3-aastane sünnipäev, mida peeti vajalikuks tähistada kõmmutamisega. Midagi eriti näha ei olnud, valge ju. Ainult paugud ja vile, sünnipäevalaps röökis nagu ratta peal. Sünnipäevaliste koer puges vundamendiauku ja pärast olevat teda tund aega sealt harjavarrega välja kougitud. Sugulaste sõnul kõmmutavad nad mõlema lapse sünnipäevadel. Kuni esimese eluaastani iga kuu. Vahvaid inimesi.

+43
-5
Please wait...

Postitas:
Keithy

Isegi mina ehmusin hiljuti ilutulestiku paukude peale. Mina pole sõda näinud ja mul ei ole traumat, kuid ikka mõjutab see lähedal toimuv sõda psüühikat. Seega ma kujutan ette, et sõjatraumaga inimesele on need paugud tõesti tõeliselt hirmuäratavad ja kõike seda kogetud õudust taasvõimendavad. Ma loodan, et need inimesed, kes praegusel ajal niimoodi paugutavad on lihtsalt mõtlematud ja veidi rumalad, sest hullem oleks, kui nad teavad küll, aga lihtsalt ei hooli.

+29
-6
Please wait...
Postitas:
BeataRatsanik

Kui elad ilusas kohas restorani läheduses, siis iga nädalavahetus “elad kaasa” igale pulmale ja juubelile. Linnud laperdavad, koerad on jooksus, magada ei saa. Millal see jama ja reostus lõppeb!?

+28
-8
Please wait...
Postitas:
Gruune

paanikahoogu oleks saanud vältida, et juba ette öelda seda, et täna õhtul võibolla lastakse ilutulestikku. Ehmatus vast oleks siis olnud, aga mitte paanikahoog.

Ega me ei saa täielikult vältida seda, et kellelgi trauma üleelanul mingi asi hirmu ei vallandaks. Ma küll igal peol ilutulestiku kasutamist ei poolda, aga ma siiski ei ole ka selle vastane. Lihtsalt need ilutulestikud võiksid olla mõistlikult korraldatud ja kohalikele ette teada, mitte nii et iga suvaline mats suvalisel ajahetkel hakkab oma õue peal kõmmutama. Nende jaoks võiks olla samamoodi vaja eriluba nagu avaliku ürituse korraldamiseks. praegu lähed lihtsalt poodi, ostad rakette ja kõmmuta kus või millal tahes. See ei ole tõesti okei.

+11
-10
Please wait...

Postitas:
km70

paanikahoogu oleks saanud vältida, et juba ette öelda seda, et täna õhtul võibolla lastakse ilutulestikku. Ehmatus vast oleks siis olnud, aga mitte paanikahoog.

Mina küll ei tuleks selle peale, et volbriööl peaks ilutulestikku lastama??? Miks? Mis ajast? Pole iial kuulnud, et keegi laseks, vb kunagi 90-ndatel.

Isegi mina ehmusin hiljuti ilutulestiku paukude peale. Mina pole sõda näinud ja mul ei ole traumat, kuid ikka mõjutab see lähedal toimuv sõda psüühikat. Seega ma kujutan ette, et sõjatraumaga inimesele on need paugud tõesti tõeliselt hirmuäratavad ja kõike seda kogetud õudust taasvõimendavad.

Täiesti tõsi. Olin sugulasel külas ja seal lähedal on lasketiir, mingi sõjaväeline. Ja kui hakkas seal ragin pihta, tõeliselt võpatasin ja ehmatasin. Olen palju kordi varemgi samas kohas külas käinud ja ka pauke kuulnud, kunagi pole ehmunud olnud.

+25
-5
Please wait...

Postitas:
Montserrat

Lihtsalt need ilutulestikud võiksid olla mõistlikult korraldatud ja kohalikele ette teada

Kuidas sa seda teavitamist ette kujutad? Sotsiaalmeedias? – On küllalt palju inimesi, kes seda ei kasuta. Paberi kujul postkastidesse? – Tohutu raiskamine, ja kes sellega tegelema peaks. Mingit muud universaalsemat teavituskanalit mul pähe ei tule. Kui, siis ainult nii, et ilutulestikud oleks tõesti eraldi üritused kindlates kohtades kindlatel aegadel loetud korrad aastas, kes tahab vaatama minna, see ostab pileti. Sellisest üritusest oleks muidugi võimalik ümbruskonda varakult teavitada.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
windy

Elan Tln lähiümbruses ühe resto kuuldekauguses ja mõnusalt vaikne on võrreldes u 5a taguse ajaga, kui tõesti iga nädalavahetus kl 11 paugutati, loodan, et inimesed ei tule selle kombe juurde tagasi.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Manniokas

Ma arvan, et päris arvestatav osa ukrainlastest on sellise põrgu läbi teinud ja oma traumaportsu kätte saanud, et teavitamine isegi väga palju ei aita. Paanikahoog (eriti lapsel) ei ole lihtsalt nii teadlikult kontrollitav asi. See pauk käivitab hoo ära ja mõistus seda nii lihtsalt alla ei suru (eriti lapsel, kellel analüüsivõime väiksem).

Minu meelest oleks nii väike asi üks aasta rahulikumalt võtta (kui saame elada selleta, mis praegu Ukrainas toimub), aga paraku on ka nt selliseid inimesi, kes palve peale rahulikumalt võtta, just siis nö meelega lähevad ostavad eriti suure patarei ilutulestikku. Muidu võib-olla polekski lasknud.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu007

Mina küll ei tuleks selle peale, et volbriööl peaks ilutulestikku lastama??? Miks? Mis ajast? Pole iial kuulnud, et keegi laseks, vb kunagi 90-ndatel.

Täpselt sama, pole elu sees kuulnud, et volbriööl ilutulestiku laskmine mingi traditsioon oleks.

Mäletan mõned aastad tagasi üht vana-aasta õhtut, nagu ikka, tuli Tallinnas umbes tunni jagu pauke igast suunast ja tabasin end mõttelt, et mida küll tunnevad need, kes on kunagi sõja üle elanud.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Musil

Just Artur Talvik, kes on ise sõjakeerises olnud, Ringvaates palus ka tungivalt, et EI lastaks ilutulestikku!

+14
0
Please wait...

Postitas:
Musil

Ilutulestik praegusel ajal ei ole ok. Milleks???

Selleks, et volbriöö on juhtumisi.

Kedagi ei huvita see volber!

+18
0
Please wait...

Postitas:
BeataRatsanik

Mine loe mis tallintsõ grupp sellest arvab. Nende maa ja nende reeglid pidavat olema 🙁 Ma saan aru, et seda gruppi lastakse tegutsega kuna siis on kõik hullud korraga “silma all”.  Nad saavad sellest innustust veel, et oma võimu näidata ja hirmutada. Ma nii ootan seda aega kui valitsus teeb ilutulestikule piirangud, ostmine oleks loaga ja ainult mingitel üritustel. Eraisik saaks osta 29-12-31.12.

+8
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ilutulestik