Esileht Pereelu ja suhted Imelik isa?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Imelik isa?

Postitas:
Kägu

Mida arvate teie, kui isa kutsub oma 30a tütart küll tibuks, küll tibukeseks, küll tütrekeseks. Kui helistab, siis pidevalt nii.

Ma ei tea, kas on asi minus, aga mulle üldse ei meeldi.

Olen korduvalt öelnud ka, ikka aru ei saa. Nii piinlik on.

Mida teie arvate?

Isa vanus 59

0
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et see on tal lihtsalt harjumus vanast ajast ja kui seda omakeskis teha, siis ju täitsa armas.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga armas. Minu isa teeb samamoodi.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütreke sa ju oledki talle. Miks seda öelda ei tohi?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ise see tütar ja ei tunne ennast tema kalli tütrekesena? Või muidu ei ole teil soojad suhted, siis muidugi tundub see tibutamine imelik ja “tühja koha pealt” imelik.

Aga ma vist ei suhtestu hästi, mulle on oma isa olnud eluaeg Issi ja nii kutsun teda ka veel 45-aastasena. Minu lastele on ta papa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kutsun oma 30-aastast poega aeg-ajalt Mõmmikuks. Titena jäi nimi külge ja nüüdki vahel kutsun nii.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tundub ebamugav, siis on ka põhjust ja isa peaks sellega arvestama.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas ta on seda tehes purjus? Paljud hakkavad niimoodi plutitama siis kui on napsused. Kaine peaga nii ei räägiks. Mulle ka ei meeldiks niisugune käitumine.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miskipärast arvan, et TA ei ole tütar, vaid keegi kolmas, kellele teiste asjad korda lähevad. Tütreke on ju imekena ütlus.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tibutamine ei ole seotud heade või halbade suhetega. Üks hetk saab laps suureks ja tibukesed ja mõmmikesed ei tundu neile enam väga kohased. Täiesti arusaadav,et eriti piinilik võib olla sõprade ees. Mulle on jäänud mulje, et tundlikumaks muututakse just vanuses kui tahetakse iseseisvuda, vanematest eralduda, oma pere luua. 55+ vanusele võib see tunduda ehk nostalgiline.

Olen ise 47 ja ei kutsu oma ema ja isa emmeks ja issiks. Minu 30 aastane sugulane kutsub oma ema emmeks ja kõlab natuke kummaliselt. Võib-olla on asi selles, et olen ise tahtnud olla alati väga iseseisev, minu vanemad olid 19 kui mina sündisin ja üleliigset nunnutamist ei olnud. Mind on väiksest peale koheldud kui võrdset. Mulle sobib. Oma poegadele olen öelnud pojakene, aga väldin seda 18 aastase sõprade juuresolekul kuna ei tea kas talle sobib või mitte. Pole mõtet ajada oma õigust, et olen su ema ja sa oled mulle alati pojakene kui see lapsele piinlik on. Meeldib, et tema kutsub mind emaks mitte emmeks. Me oleme praegu võrdsed, isegi nagu sõbrad. Võib-olla kõlab see halvasti, aga ma ei taha olla täiskasvanud pojale emme vaid ema.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kutsun oma 30-aastast poega aeg-ajalt Mõmmikuks. Titena jäi nimi külge ja nüüdki vahel kutsun nii.

mul sõbranna kutsub oma 30+ aastast poega siiani konnaks 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on armas, kui ammu täiskasvanud lapsed oma ema või isa emmeks või issiks kutsuvad (viimast varianti pole küll eriti kuulnud, aga mul on paar tuttavat, kes ikka oma ema kohta emme ütlevad), näitab nende häis ja südamlikke suhteid.

Enda lapsi kutsume ainult nimepidi, tibu jms jäid nooremasse lasteaiaikka, oma pere ringis olime emme ja siis kuni lapsed hilisteismeliseks said ning ise ema ja isa hakkasid ütlema. Meil endil võttis ümberharjumine natuke, ikka küsid harjumusest “kas issi… ” ja laps vastab “jah, isa…”.

Teemaalgatuses nimetatud tibukeseks kutsumine on väga OK kui see tütrele sobib, kui mitte siis võiks isa lapse soovi arvestada, kui laps on selgelt välja öelnud, et: mulle ei meeldi kui sa mind tibukeseks kutsud, ma olen täiskasvanud naine ja ma eelistaks, et sa kutsud mind nimepidi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis siin imestada, normaalne ju. ma ajan oma 2m võsukest ka hommikul kell 7 üles sõnadega, “pojake, ärka ometi üles, sa jääd muidu tööle hiljaks”.

alles hiljaaegu helistasin oma nooremale vennale ja teatasin, et “Mudilane, palju õnne sünnipäevaks!” Ta absoluutselt ei solvunud, vaid hakkas naerma, et “Aitüma, aitüma, õeraas”. See “mudilane” sai nimelt 50a vanaks 🙂
Aga minu jaoks jääb ta elu lõpuni mudilaseks, sest on minust 2 aastat noorem.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näitab just sooje suhteid. Ütlen vennale vahest vennas ja tema õeraas vastu (oleme 53 ja 49). Isa on papa meie jaoks, ema on surnud, aga kutsusime empsuks.  Laste puhul kasutan ka hellitussõnu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja ja ühtlasi ka seesamune 30a tütar mitte keegi kõrvaline isik nagu üks valja pakkus.

 

Olen isale mitmeid kordi öelnud, et lõpetagu juba ära ja et mulle ei meeldi nii, aga kas inimene ei saa aru või on asi milleski muus-ikka ara ei lõpeta ja seda mitte alkoholijoobes olles nagu keegi küsis vaid üldse.

Olgu mainitud, et suhted meie 2 vahel pole kuigi soojad-kohati suht kaugel sellest.

Kui külla tuleb, kipub pidevalt pai tegema, endal käed kütuse järele haisedes. Tema lahkudes seda õli ja kütuse haisu pikalt tunda. Vastik lihtsalt. Ega ta on üldse vaga kibestunud inimene.

Hiljuti tuli ilma eelnevalt etteteatamata lihtsalt külla.

Avaldasin talle oma pahameelt, siis ka ei saanud aru, mille pärast….

 

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kibestunud ininene ja ütleb oma tütre kohta tütreke? Ning kipub pead silitama…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema suri 80aastaselt ja mina kutsusin teda emmeks ning tema mind (50+) tütrekeseks  ja meile ei tundunud see imelik.

Miks peaks see häirima, kui keegi lähedane on mulle kallis ja ma kasutan hellitusnime.

Iseasi, kui see inimene palub, et kutsu mind teisiti, aga kui mõlemad on rahul, ikka kutsuks.

 

TA kui sind tõesti häirib, anna isale teada, et palun kutsu mind….nimega või tütar vms, lihtne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piinlik pole see, et isa hellitusnimesid kasutab, vaid see, et sa oled 30 ja pole ikka suureks saanud. Ainuke kibestunu tundud siin sina.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ajan oma 2m võsukest ka hommikul kell 7 üles sõnadega, “pojake, ärka ometi üles, sa jääd muidu tööle hiljaks”.

“Pojake” on okei, aga kas tööle ninekuks üles täiskasvanud mees ei võiks ikka ise saada? Edaspidi hakkab pruut üles ajama?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 35-aastasele pojale ütlevad õed siiani “venna”. Emmeks kutsuvad mind kõik, ka vanim, 40a laps. Mu mees oli surmani “issi”, ka praegu meenutades nimetavad lapsed teda nii. Ka oma lapsi kutsus ta  hellitusnimedega.

Tundub, et TA ei tea sõna “kibestunud” tähendust…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Minu isa kibestumine lööb välja teistmoodi.

Terroriseerimisega,valetamisega, nuhkimisega, karjumisega,sõimamisega jne.

Seda enam häirib. Olen korduvalt talle öelnud, aga inimene kas ei saa aru või ei taha aru saada.

Omavahelised suhted pole kunagi kuigi head olnud, sest ta mulle ja mu pereliikmetele palju halba teinud. Aga pidevalt helistab-siis muudkui tibu, tibu….ausalt olen korduvalt öelnud, et lõpetagu juba ara. Samamoodi oma 3.5k lapselapse kohta. Teeb lapsele pai, endal kütuse ja bensiinihais juures

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei tohi kütuse- ja bensiinihaisuliselt lapsele pai teha?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Minu isa kibestumine lööb välja teistmoodi.

Terroriseerimisega,valetamisega, nuhkimisega, karjumisega,sõimamisega jne.

Seda enam häirib. Olen korduvalt talle öelnud, aga inimene kas ei saa aru või ei taha aru saada.

Omavahelised suhted pole kunagi kuigi head olnud, sest ta mulle ja mu pereliikmetele palju halba teinud. Aga pidevalt helistab-siis muudkui tibu, tibu….ausalt olen korduvalt öelnud, et lõpetagu juba ara. Samamoodi oma 3.5k lapselapse kohta. Teeb lapsele pai, endal kütuse ja bensiinihais juures

Isaga suhtlemine pole kohustuslik, eriti sinul. Ka lapselapsel on isa olemas, et peaks vanaisa taluma. Raske oma isast lahti öelda, aga sarjata ja selhataga ussitada on silmakirjalik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Minu isa kibestumine lööb välja teistmoodi.
Terroriseerimisega,valetamisega, nuhkimisega, karjumisega,sõimamisega jne.
Seda enam häirib. Olen korduvalt talle öelnud, aga inimene kas ei saa aru või ei taha aru saada.

Kas sa isaga sellest ka oled rääkinud, mis sind tegelikult häirib (valetamine, nuhkimine jne)?
Või räägidki ümmarguselt hüüdnimedest ainult?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa kibestumine lööb välja teistmoodi. Terroriseerimisega,valetamisega, nuhkimisega, karjumisega,sõimamisega jne. Seda enam häirib. Olen korduvalt talle öelnud, aga inimene kas ei saa aru või ei taha aru saada.

No selle kõrval tundub su “peobleem” hellitusnimedega eriti marginaalne. Võib-olla isa kahetseb ja tahabki edaspidi tütre ja lapselapsega häid suhteid hoida. Ja no ta on mingi autojuht vms, siis jääbki bendiinihais juurde, ikka saadad ju enne käsi pesema, kui tite juurde lased.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Minu isa kibestumine lööb välja teistmoodi.

Terroriseerimisega,valetamisega, nuhkimisega, karjumisega,sõimamisega jne.

Seda enam häirib. Olen korduvalt talle öelnud, aga inimene kas ei saa aru või ei taha aru saada.

Omavahelised suhted pole kunagi kuigi head olnud, sest ta mulle ja mu pereliikmetele palju halba teinud. Aga pidevalt helistab-siis muudkui tibu, tibu….ausalt olen korduvalt öelnud, et lõpetagu juba ara. Samamoodi oma 3.5k lapselapse kohta. Teeb lapsele pai, endal kütuse ja bensiinihais juures

Teemaalgataja, ära pane tähele, et siin enamus vastajatest ei saa aru ja süüdistavad sind, mitte su isa. Siin lihtsalt enamusel on normaalsed vanemad ja nad ei kujuta ette kui ebameeldiv sul on.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei kirjutanud algselt, et tal isaga terve eelneva elu suhted pekkis olid. Oleks kohe kirjutanud, et isa on olnud igavene tõbras ja nüüd vanuigi on hakanud pugema ja tibutama jne. siis oleks vastused hoopis teistsugused olnud. Nii et, kui tahate lugeda ” õigeid vastuseid”, siis kirjutage kohe, kuidas asjad on olnud ja ärge eeldage, et teised seda teavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks läheb piir selle koha pealt, et kas neid hellitusnimesid lausutakse omavahel või kellegi kolmandaga rääkides. Minul oli ka imelik, kui ämm oma teist poega (minu mehe venda) minuga rääkides n-ö “konnaks” kutsus (tegelikult teine hellitusnimi). Mehevenda ennast polnud seal ehk siis jutt käis puhtalt minu ja ämma vahel. See täiskasvanud raske iseloomuga mehevolask pole tõesti mingi “konnake” minu silmis ja need hellitused jäägu siiski omavahele. Loomulikult ei krimpsuta ma nina, kui ämm lihtsalt minu juuresolekul oma poja poole selle nimega pöördub, see nende omavaheline asi. Omi lapsi kutsun ka tihtipeale hellitusnimedega, aga kui räägin neist kellelegi teisele (kasvõi oma emale), siis kasutan siiski pärisnimesid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kutsun oma 20 aastast pesamuna ka ikka veel kas beebiks või titabeebiks ja kui mul sünnipäev oli ja lapsed kaardi tegid, siis kõik kirjutasid sinna alla oma hüüdnime, millega neid olen kutsunud ja pesamuna kirjutas oma nimeks beebi.
Nii et las see isa kutsub oma last niimoodi nagu kutsub, selles pole midagi halba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Imelik isa?