Teema: Imelik küsimus hügieeni teemal
Tüdruk on 8a.
Tal on diagnoositud kõnearenguhäire. Füüsiliselt pole midagi viga.
Kas Teie lapsed saavad ise wc-s pepu pühkimisega hakkama? Minu laps ei oska ja ei taha. Ütleb, et paberiga pühkides jääb paha must tunne. Ilmselt on asi selles, et ta on väiksest peale harjunud, et loputan käsiduššiga tagumiku üle. Kui oleme minu vanemate juures puhkamas siis tahab, et niiskete lappidega puhastataks ära.
Küsisin temalt ka ise, et kas tal pole imelik kui emme loputab peput, ütles, et ei ole.
Samas vannis enda pesemisega ( va juuksed ) saab ilusti ise hakkama. Pissil käies pole ka kunagi probleemi olnud.
Kas teil on wc-s käsidušš olemas, et õpetad teda kasutama? Niiskete salvkadega võib ta ju ise ka end puhastada.
Kuidas ta koolis hakkama saab?
Kas teil on wc-s käsidušš olemas, et õpetad teda kasutama? Niiskete salvkadega võib ta ju ise ka end puhastada.
Kuidas ta koolis hakkama saab?
Hoiab kinni kuni koju saab?
Niiskete salvakatega lase proovib…
Kas teil on wc-s käsidušš olemas, et õpetad teda kasutama? Niiskete salvkadega võib ta ju ise ka end puhastada.
Kuidas ta koolis hakkama saab?
Koolis ta ei käigi kakal. Ei pidavat olema häda ja ega ta väga meelsasti seal wc-s ei käi. Kohe kui on mingi hais või tilgad põrandal siis see on täielik no-no tema jaoks. Hoiabki siis kinni. Suurem laps, ilma erivajaduseta, pole ka kunagi kooli wc-s kakal käinud. Mingi psühholoogiline värk vist 🤷🏼♀️ Nad lastaias ka väga ei tahtnud käia kakal.
Me elame Soomes, siin on vannitoa standardvarustuses käsidušš igalpool olemas.
Kuidas see kõnearenguhäire muidu üldse asjasse puutub?
Meil poiss ja ka alles 10-aastaselt soostus täiesti ise oma peput pühkima. St pühkis ikka enne ka, aga kutsus ikka appi, et päris puhtaks ei saanud ja kogu see asi häiris teda väga. Niisked salvrätid olid tal ka abiks, nendega läks paremini.
Kui 8- aastane normintelligentsiga laps ei saa eneseteenendamisega hakkama, on lapsevanem midagi tegemata jätnud. Kõnehäire ei puutu asjasse. Miks see 8-aastane ise käsidushi ei kasuta ? Või kaussi veega, kui dushi ei ole. (Mis keelab vanaema juurde seda käsidushi siis paigaldamast, kui see vajalik on). Niiskeid salvrätte või lihtsalt kraani all märjaks tehtud WC paberit saab ka edukalt kasutama. Ja tuleb last õpetada ka hakkama saama natuke kitsamates ja mustemates tingimustes, sest ei ole võimalik oma elu ära elada nii, et alati tuled koju kakama. Kui last häirib räpane tunne, siis tuleb teda õpetada, kuidas ta seda probleemi ise lahendada saab.
Ja kui tõesti käsiduši võimalust pole siis lisaks niiskatele salfakatele samalaadne toode on niiske wc paber. Õpeta last ise neid kasutama.
Meil oli poiss ka 8, kui ise end puhastama hakkas. Varem väitis, et ei jää puhas tunne või et tema käed lähevad paberist läbi:)
Meie sõna otseses mõttes harjutasimegi taguotsa pühkimist nii, et algul pühib paberiga ja siis kasutab niiskeid salvrätte. Enam probleeme ei ole, saab ilusti hakkama, aga niisked salvrätid peavad meil alati olema nii WC-s kui ka kodunt väljaspool olles.
mu laps oli küll noorem, aga meil olid vanasti alati wc-s niisked salvrätikud, millega pühkis. isegi esimeses klassis vist ei kasutanud tavalist wc-paberit. nüüd on 10-aastane ja ammu unustatud, aga praegu tuli see meelde.
Sa pead olema sisse logitud, et vastata selle teemale.